Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátló abbahagyása utáni éjjeli izzadás fórum

Fogamzásgátló abbahagyása utáni éjjeli izzadás (beszélgetős fórum)


17. Csicsi25 (válaszként erre: 15. - Juiceee)
2017. nov. 20. 09:22

Szia! Tuti, hogy a ciklussal van összefüggésben! Nálam éjszakai izzadás/verejtékezés szülés után volt egy ideig, ill. most, hogy kezdek változó korba lépni, a ciklusom 2. felében egészen addig, amíg meg nem jön a mensim. Esténként zsályateát iszom és vagy egyáltalán nem izzadok vagy csak nagyon minimálisan. Érdemes neked is próbálkozni a teával, nekem csak jó tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.


Viszont ha 1-2 hónapon belül nem szűnik az éjszakai verejtékezés, mindenképpen orvoshoz kell fordulni, mert amúgy nem törvényszerű jelenség, főleg ha babát szeretnétek.


Jobbulást és mielőbbi babázást! :)

2017. nov. 1. 01:37
nalam nem volt ilyen tunet.
15. juiceee (válaszként erre: 14. - Zsanci79)
2017. okt. 31. 21:06

Koszonom a valaszodat.

Nekem ugy tunik h a ciklusommal lesz osszefuggesbe. Mert most h mar elmult a havi nem is izzadok. De nagyon megtudja keseriteni az ember ejszakait... szurkolok h a lombikon minden jol menjen nektek 🤗🤗🤗

14. zsanci79 (válaszként erre: 1. - Juiceee)
2017. okt. 30. 10:32

Szia!

Én is ezzel küzdök. Nekem minden hormonom tökéletes, ezer féle vizsgálatom volt, mivel lombikra megyünk, és minden jó. Senki nem tudja mitől van. Próbáltam figyelni, hogy ciklus köthető-e, pl csak ciklus végén van-e, de nem. Teljesen hektikus.

De érdemes pajzsmirigy hormonokat nézetni (nem csak TSH) és egy 3. és 21. napi női hormonokat. Sok minden kiderül belőle!

13. juiceee (válaszként erre: 10. - Johannia)
2017. okt. 29. 22:42
igen sajnos és az internet is tele van ilyen esetekkel sajnos, hogy tabi abbahagyása után eléggé felborul minden. Tény h ezekben az új bogyókban már jóval kevesebb hormon van , de az agyban gátol dolgokat amihez idő kell mire újra magától feloldódik még azután is miután a gyógyszer kiürült. Nekem sem voltak amugy ciklusi problémáim eddig mikor szüneten voltam most persze, hogy van mikor már ott vagyunk ,hogy nem állunk ellen a babának :) persze azért mert nincs rendben a ciklusom nem 100% , hogy nem lehet gyerekem csak nyilván nehezebb magától rájönni, hogy ha van peteérés akkor mikor stb stb ....ja és a pajzsmirigyemet éppen augusztusban egy vérvétel alkalmával megnézték rendben volt :)
12. ×Csülökleves× (válaszként erre: 1. - Juiceee)
2017. okt. 29. 21:02
Anno szoptatás alatt tört rám ilyen, köze lehet a hormonokhoz.
2017. okt. 29. 18:07

Én 16 éves koromban kezdtem szedni, menstruációs problémákra kaptam..

Rengetegszer próbáltam abbahagyni, sosem sikerült, mert gyógyszer nélkül 2 hetente menstruáltam, iszonyatos görcsökkel (fetrengtem kb.az ágyban).

Aztán 28 évesen részt vettem egy bemutatón.. nem akarok reklámozni semmit, de gondoltam egy próbát megér, elkezdtem használni azt a betétet, abbahagytam a gyógyszert.

És beállt a menstruációm, kereken 25 naposra.. és ahogy teltek a hónapok, elmúltak a görcsök is.

7 éve nem szedek gyógyszert, van 2 gyerekem. Már nem használom a betétet sem, eltűnt a beszerzési forrásom.. pedig kellene, mert megint egyre rosszabbak a csajos napok.

10. Johannia (válaszként erre: 6. - Juiceee)
2017. okt. 29. 17:59

:( szomorúan olvasom mennyi gondja volt nekrd is meg ismerőseidnek. Elküldtek hormonvizsgalatra tabletta kiírás előtt? Nekem amugy peldaul a yasminelle nem jott be mert pecsetelos vérzést okozott de semmi mas tunetem nem volt. En yadine.t szedek megszakításokkal lassan 15 eve.

Gyógyszerész bratnom is arra esküszik :) amugy ra kivancsi leszek hogy ha abbahagyja mi lesz.


Lehet kicsit utanaolvasgatok majd.mert amugy egyre több ilyen eset van ezek szerint :(


Kornyezetemben egy embert lszamitva mindenki okés es mar tobbedik gyerek is megvan/uton van. Es nem kellett plusz hormon csak abbahagytak a tabit es vartak par hónapot.

9. Johannia (válaszként erre: 7. - Juiceee)
2017. okt. 29. 17:53

Fel-egy eves szunetek voltak, de volt két éves szünetis, es semmi extra nem történt. A ciklusom rendben volt pont mint tablettaszedes előtt. 26-30 nap kozotti ciklusaim voltak többnyire 26hoz kozel. Egyedul a pattanasokkal harcoltam :)


Nekem gyógyszerész ismerősöm mondta. Es o nem is tart szünetet sem mert felesleges. A régi fogamzasgatloknal volt ajánlott a szünet. De persze ártani nem art vele az ember ha néha engedi feleledni a szervezetet. De kb egybol kiürül es elkezd a szervezet dolgozni a cikluson. Most el is olvastam egy 2017es cikket errol es nem mérvadó a kiurulesi idő mert mar kb nincs de bevett szokás 3 hónapot mondani.


Nekem olyan ismerősömnek volt gondja tabletta elhagyása utan a ciklusaval kozerzetevel akinel ki is derult hogy műteni kell. A tabletta nagyon sok dolgot elfed. De persze előfordulhat hogy az amúgyis kényes háztartást felborítja. Kornyezetemben mindenkinek rendben volt minden abbahagyas utan kiveve az egyik baratnomnek akinek volt hogy két hónapig meg sem jott aztán kiderult h műteni kell...


Sokat foglalkoztam a témával egy idoben, tanulmányokat olvastam, gyoygszeresz ismerősökkel dumáltunk rola. Plusz tapasztalatom, kornyezetem tapasztalata alapjan a yadine, yasminelle tabik esetén nem tapasztalt senki semmit. :):)

2017. okt. 29. 14:53

Elnezeset elirtam nem a yasminellitol hanem a symicia volt amitol a melleim nem voltak okesak


Legutoljara egyebkent a zoleyt szedtem . Semmi mellekhatasa szedese kozben a szarazsagon kivul nem volt.

7. juiceee (válaszként erre: 4. - Johannia)
2017. okt. 29. 14:44

Hidd el h nem urul ki olyan gyorsan. Nem tudom te milyen hosszu szuneteket tartottal de ha csak 2 3 honaposakat az nem jelent semmit... addig minden mehet magatol a szervezet, doki szavaival elek emlekezhet.... majd utanna kezd el kuzdeni magatol.

Az osszes noi ismerosom igy jart tabi abbahagyasa utan .. egy ideig mindenkinek rendszertelen volt a ciklusok. Jah es nem ugyanazt a gyogyszert szedtuk 😀

2017. okt. 29. 14:39

Eloszor is koszonom a valaszokat. Masodszor renegeteg ismerosom jart igy h a tabi abbahagyasa utan az egesz hormonhaztartasa felborult es az elso honapokban volt csak menszeszuk aztan szepen elmaradt. Nagyon sokuknak gyogyszeres rasegitessel lett csak peteeresuk. Igaz h a mai gyogyszerekben keves hormon van de epp elegge tudja gatolni az emberi szervezetet plane hosszu evek szedese utan.

Nem emlekszem pontosan miota szedtem ezt talan 2 3 eve . Mert elotte a yasminellitol sajnos nagy fajdalmas csomok keletkeztek az egyik mellemben,vizsgalatok semmi rosszat nem mutattak ki de mikor abbahagytam a tabi szedeset szepen elmult. Szoval minden tabinak lehetnek eleg sulyos mellekhatasai ti ezekszerint szerencsesek vagytok h nem raoasztaltatok ilyet. Az h a ciklusaim ilyen kuszak oersze h nem normalis tisztaban vagyol en is vele ez is annak a jele h a szervezetem mar magatol dolgozik az elso harom ciklusban meg nem urult ki 100%osa. Van akiknek akar 1 ev mire visszall a ciklusa es a doki akkor ir fel gyogyszert ha babat akar az illeto vagy nem akarja kivarni h a szervezete magatol rendezze ezt.

Az izzadast egyre jobban osszekapcsolom a hormonhaztartasom valtozasaval. Azota keresgeltem tobbet illetve bnomnek.is voltak mint kiderult ilyeb tunetei csak neki meg napkozben is fenallt az izzadas

2017. okt. 29. 00:19
Nekem annyi bajom volt amire emlékszem h pattanásos lettem.meg azert ereztem h mukodik a szervezetem. De annak csak örültem :)
2017. okt. 29. 00:15

Szia. En is többször hagytam abba. De kb semmi nem volt. Elvileg nem szabadna mellekhatasanak lennie. A peteeres ciklus beindul rendesen. Elvileg.


Nekem tabletta szedes előtt olyan 30-31napos ciklusaim voltak, tabletta utan inkabb olyan 26. Es mindig.pontos volt.


A mai fogamzasgatlokban olyan minimális hormon van, hogy abbahagyas utan a szervezet rogton magához tér. Rogton kiürül.

En mar tobb mint 10 eve szedek megszakításokkal de soha semmi nem volt.


Lehet pajzsmirigy gond(?) vagy hormonális gond amit a fogamzasgatlo eddig elfedett. Az 50 es 39 napos ciklusok egyaltalan nem normalisak.

3. f.frezia (válaszként erre: 1. - Juiceee)
2017. okt. 29. 00:07

Mióta szedted?

Szoktál szünetet tartani?

2. f.frezia (válaszként erre: 1. - Juiceee)
2017. okt. 29. 00:06
Én többször hagytam már abba a fogamzásgátló szedését.. de sosem izzadtam.
2017. okt. 28. 23:51

Sziasztok!

Tapasztalt valaki ilyet -ejjeli izzadas?! A fogamzasgatlo abbahagyasa utani 3 honapban a menstruaciom rendben volt majd gondolom mire a szervezetem teljesen kiurult,volt egy hosszabb 50 napos ciklusom majd a mostani ami 39 napos volt. Kezd helyreallni a dolog szerintem. A melleim nagyon erzekenyek. Mar a periodusom elott is azok voltak. Ami viszont zavar nagyon es aggaszt az az ejjeli izzadas. Felkelek hajnal 2 3 ora fele es erzem nedves a polom a nadragom . De foleg a mellkasomnal ,igy at kell oltozzek. Nem kelek fel arra h melegem lenne sot... 30 leszek karacsony utan nagyon bizom benne h ez nem ilyen almomban levo hohullam , vagyis a menopauza kezdeti tunete. Azert hagytam abba a gyogyszert aprilisban mert a lagzinkat kivetoen (augusztus) babat szeretnenk. Remelem sikerulni fog. Kulfoldon elunk de ha nem javul ez az izzadas nyilvan elmegyek itt orvoshoz nem varok honapokat. Meg egy ciklust adok magamnak. Orulnek ha mas is aki jart ilyen cipoben leirna a taoasztalatait. Elore is koszonom


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook