Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek a monitorszemüvegről vagy ki, milyen módon védekezik a hosszabb ideig monitor előtt okozta fejfájás, szemfájás ellen? fórum

Mi a véleményetek a monitorszemüvegről vagy ki, milyen módon védekezik a hosszabb ideig monitor előtt okozta fejfájás, szemfájás ellen? (beszélgetős fórum)


1 2
6. Smirnoff (válaszként erre: 3. - Channa*)
2017. okt. 28. 13:06
Nem a témához tartozik, de a vakon gépelés nem azt jelenti, hogy nem nézi valaki a megjelenített szöveget, hanem pont fordítva, a megjelenő szöveget figyeli, és nem a billentyűzetet.
5. Channa* (válaszként erre: 4. - Globus)
2017. okt. 28. 12:58
tudomásom szerint nincs előírás, csak annyi, hogy óránként 10 perc pihenő jár, azaz más munkát kell ekkor végezni...
2017. okt. 28. 12:56

Kicsit romlott a szemem, mióta géppel dolgozom, de fogható ez az életkor haladtára is.

Van konkrét munkavédelmi előírás, hogy kiknek ajánlott viselni, vagy egyéni érzékenység függvénye?

2017. okt. 28. 12:54

Szerintem a mai monitorokhoz már nem kell védőszemüveg, mert van már rajtuk ilyen védelem. A szem és fejfájdalom attól van, hogy kiszárad a szem, amire a műkönny a legjobb, ha nem tanuljuk meg, hogy pislogjunk, a fejfájás valószínű, hogy a szem kiszáradásának a következménye.



Egyébként miért kell meredten nézni a monitort?

Én informatikus vagyokm, de nem szoktam ezt tenni, hiszen vakon gépelek, elég egy pillanatra felnéznem a monitorra időnként.

Persze, ha valaki egyeztet mondjuk egy excel táblázatban, azt máshogy nehéz csinálni, de egyéb esetben.....


Ja, és a szemüvegekre lehet kérni ilyen védelmet, ami szerintem elegendő. Persze ez csak a szemüvegeseknek segítség...

2017. okt. 28. 12:38
Nekem édesapám hord ilyen szemüveget. Nem tudom, volt-e neki ilyen jellegű panasza régen vagy inkább a megelőzés volt a célja, de biztos nem mindegy mit hord, mert ha cserélni kell a szemüvegét, csak olyat vesz.
2017. okt. 28. 12:34
Nekem fejfájásom van sok óra monitorhasználat után,ismerősőknek inkább szemfájás. Megoszlanak a vélemények,hogy kinek mennyire segített a monitorszemüveg(deep control)de jellemzően inkább több barátnőnek nem segített.Megoldást keresünk a problémára. A műkönny is csak ideig-óráig hatott.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook