Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Mi a véleményetek a monitorszemüvegről vagy ki, milyen módon védekezik a hosszabb ideig monitor előtt okozta fejfájás, szemfájás ellen?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2

36. Mezei Virág2017-11-15 11:22
:)
Én meg leírtam, mit kéne tenni ahhoz, hogy a tünetek elmúljanak. Csak senkit sem érdekelt, mert akkor nem venni, ha nem tenni kéne valamit...
Máshogy pedig nem megy...

35. Zillertal2017-11-13 12:58
Köszi Egon
(válasz E-gon 33. hozzászólására)

34. moonlight132017-11-04 11:50
Többen megírtuk, hogy felesleges a monitorszemüveg. A vakon gépelés meg úgy jött elő, hogy azok, akik vakon gépelnek, állítólag kevesebbet nézik a monitort, de mint kiderült, nem így van. Tehát nem annyi köze van a témához, mint a sütésnek!
(válasz E-gon 33. hozzászólására)

33. E-gon2017-11-04 11:36
Mi a véleményetek a monitorszemüvegről...?

Csak szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a fórum nem a gépelésről, befőzésről, süteményezésről szól.:D
(válasz moonlight13 31. hozzászólására)

32. moonlight132017-11-04 11:32
Én is, mert ma már lehet rögtön korrigálni az elütéseket. A régi mechanikus gépeknél úgysem lehetett javítani.
(válasz l.luiselotte 26. hozzászólására)

31. moonlight132017-11-04 11:30
Szerintem nincs sok értelme. Ma már nem is nagyon ajánlgatják. Régen volt még a monitorszűrő, amit a monitor elé kellett akasztani, de a mai monitorok szerintem már korszerűbbek.
Persze mindenkinek egyéni, hogy a szeme mit bír.
(válasz E-gon 29. hozzászólására)

30. moonlight132017-11-04 11:29
Igen, a régi írógépeknél nem tudtunk úgysem javítani. A számítógépen viszont az ember úgyis szinte azonnal észreveszi, hogy elütött valamit, és javítja.
(válasz Nyamitörp 28. hozzászólására)

29. E-gon2017-11-03 06:47
Mi a véleményetek a monitorszemüvegről...?

28. Nyamitörp2017-11-03 01:56
Akkor ezek szerint változott a vakon gépelés jelentése. Nekünk anno iskolában még így tanították, nem nézhettük azt amit leírtunk és a billentyűzetet sem. Ha ránéztünk a papírra (írógépen tanultam, nem számítógépen) vagy a billentyűkre, akkor már kaptuk is az 1-est. Igaz, hogy ez már cirka 20 éve volt. :-)
Egyébként én is nézem amit írok és már a suliban sem értettem, hogy miért nem nézhettem. A régi írógépen úgysem lehetett visszatörölni, amit leütöttem, az papírra került, most meg számítógépen pláne nincs értelme.
(válasz moonlight13 24. hozzászólására)

27. Zillertal2017-11-02 22:41
Már hordok és sajnos szükségem van rá
(válasz moonlight13 25. hozzászólására)

26. l.luiselotte2017-11-01 11:31
én tudok vakon gépelni, de akkor is monitort nézem

25. moonlight132017-11-01 10:59
Nem olvastam, hogy hordasz-e egyébként szemüveget a gépeléshez. Ha nem, akkor lehet, hogy már szükséged lenne rá.
(válasz Zillertal 1. hozzászólására)

24. moonlight132017-11-01 10:57
Ez nagy tévedés! A billentyűzetet nem nézed, de a monitoron a szöveget nézed, amit írtál, és ha hiba van benne, korrigálod azonnal.
(válasz Nyamitörp 12. hozzászólására)

23. moonlight132017-11-01 10:56
Mi az, hogy nincs profi gépíró?! :)
(válasz Smirnoff 15. hozzászólására)

22. moonlight132017-11-01 10:55
Így igaz! :)
A vakon gépelés azt jelenti, hogy nem a billentyűzetet nézi az illető, hanem azt, amit írt.
Senki nem ír teljesen hibátlanul, pláne órákon keresztül, tehát közben javítja az esetleges hibákat.
(válasz Smirnoff 15. hozzászólására)

21. moonlight132017-11-01 10:52
Én is vakon gépelek, de azért azt meg kell nézned, hogy mit írtál.

20. moonlight132017-11-01 10:51
Szerintem egyéni. Én is szemüveget hordok, most már multifokálisat. Sokat ülök a monitor előtt, de nincs a szemüvegemen monitorszűrő réteg. Nem érzem, hogy fájna a szemem, legfeljebb elfárad. (Ja, és fiatal sem vagyok, sajnos.) :)
(válasz globus 4. hozzászólására)

19. E-gon2017-10-31 16:10
A linken, ha lentebb tekersz ott lesznek a mükönnyek es az, hogy mit tartalmaznak.
(válasz Zillertal 18. hozzászólására)

18. Zillertal2017-10-31 15:24
Az alvás is nehezebb a migrénes fejfájás miatt.Ezért is szeretnék mihamarabb megold ást találni csak nem tudom mi a legjobb,ami ötletem van,műkönny,migrénes fejfájás arra meg van rengeteg fajta műkönny optika,gyógyszertár stb. az ember nem tudja melyik a legjobb.
(válasz E-gon 17. hozzászólására)

17. E-gon2017-10-29 10:57
Természetesen nem hat tartósan. Ha cseppentünk és továbbra is mereven ülünk a monitor előtt, akkor ideig, óráig segít. Nem lesz az a szúrós érzésünk a szemben, amit a szárazság okoz.

Más, egészségügyi okai is lehetnek a szemszárazságnak az olvasáson és a monitorozáson kívül. Javaslom, hogy akinél ez hozamosabb ideig fennáll az vizsgáltassa ki magát.

Október a szem hónapja. Ilyenkor érdemes beszerezni, mert sok helyen kedvezménnyel kapható.

A cikk segít eldönteni, hogy milyet vásároljunk.
[link]

De nem szükséges a néha elég drágán kapható szemcseppeket használni. Pihentetéssel, szemfürdővel, szemtornával sokat segíthetünk a szemnek.
Az is fontos, hogy kellő mennyiségű alvással adjunk pihenő időt a szemünknek.
(válasz Zillertal 16. hozzászólására)

16. Zillertal2017-10-29 09:15
A műkönny tartósan hatott?Egy barátnőmnek csak ideig-óráig,átmenetileg
(válasz Channa* 10. hozzászólására)

15. Smirnoff2017-10-28 23:05
Nyilván, aki vakon gépel, annak NEM KELL odanézni, és a hallottakra figyel legjobban, hogy egy levegővétel alatt is írjon vagy javítson, de nehogy már az legyen a normális, hogy nem is nézi az ember mit ír le! :D Nekem öreganyám gépírt már diákként is, és a legtöbb mellékmelója később is abból volt; mikor meg "nagy lett" a saját melót is írógéppel írta akkoriban még backspace nélkül. Senkinek nem hiszem el, hogy az a profi gépíró (ami ma már nincs), aki rá sem néz a kijövő anyagra.
1. hallom, memorizálom
2. leírom
3. korrigálom.

Régi korrekció szabályairól nem is beszélve. A második vagy harmadik betűt ha elütik, akkor két vissza, áthúzás, újraírom, és behozom a diktálást.
(válasz l.luiselotte 14. hozzászólására)

14. l.luiselotte2017-10-28 22:52
vakon gyorsabb
(válasz Smirnoff 13. hozzászólására)

13. Smirnoff2017-10-28 17:17
És annak mi értelme, ha valaki nem kontrollálja a leírtakat? Valahol úgyis pihennie kell a tekintetnek.

12. Nyamitörp2017-10-28 16:10
A vakon gépelésnél se a billentyűzetet, se a monitort nem nézed.
(válasz Smirnoff 6. hozzászólására)

11. l.luiselotte2017-10-28 16:04
l993-ban vettem az első számitógépemet, azon semmilyen szemvédelem nem volt. Azóta egyfolytában sz.gépem dolgozom a munkaidő nagy részében. Annak ellenére, hogy világosak a szemeim, soha nem ártott s monitor, ellenben - még a régi gépek idején kb az ezredfordulóig azt tapasztaltam, ha kivágott nyári ruhában vagyok a gép előtt, akkor viszket vagy kicsit ég a bőröm. 3-4 évenként cseréltem le a gépeket, aztán gondolom a modernebb konstruciókkal ez is elmúlt.

10. Channa*2017-10-28 15:51
Szerintem nekik nem is amiatt vannak problémái, hanem azoktól, amiket már leírtunk. Folyamatos és meredt nézés, rossz tartás, stb.
ezekhez a monitorokhoz már nem kell védő szemüveg.

tudom miről beszélek, mert én is gépen dolgozok, ha a munkám megjłvánja, akkor én is meredt szemmel bámulom a monitort, ilyenkor homályosan látok és szúr a szemem. ezen csak az segít, ha műkönnyet használok és nem nézek a monitorra.

Persze, mondhatjuk, hogy....de akkor is az a probléma okozója, amit már elmondtunk. Meg kell tanulni úgy dolgozni számítógépen, hogy ne legyenek ilyen problémák.
(válasz Zillertal 9. hozzászólására)

9. Zillertal2017-10-28 14:56
Több baratnőmnek nem segített a szemüvegekre kérhető véedelem,ha a blue control,kék fény elleni vedelemre gondolsz,a monitorszűrő szemüveg.Azt mondták penzkidobas lehet,vagy segit vagy nem.
(válasz Channa* 3. hozzászólására)

8. Mezei Virág2017-10-28 14:29
Időnként fel kell állni a géptől, és egy kis mozgás jót tesz ilyenkor. Nyak-, váll-, háttorna.
Az elgémberedett izmok vérkeringését helyreállítja.
Na és a szemtorna, szemmasszázs.
Ezek biztosan használnak, én évek óta alkalmazom ezeket a dolgokat.(jógán is tanították)
Nagyon hasznos mindegyik.
A monitor előtt pedig, igen, sokszor kell pislogni, mert különben kiszárad a szem!

[link]
[link]
Az áfonyatartalmú bogyók pedig nagyon jók a szemre.

7. E-gon2017-10-28 13:26
Egyetértek.

Sajnos, vannak még munkahelyek, otthonok, ahol crt monitort használnak. Az okozhat fejfájást több órás használat után.

A másik, hogy sokan nem tartják be azokat a szabályokat, amivel megakadályozhatják, hogy az egészségükre károsan hasson a számítógépes munka.
Ezek jellemzően ergonómiai ajánlások, előírások.
Fájhat a feje valakinek attól is, ha órákon át nem a megfelelő testtartásban ül a gép előtt, nem a megfelelő távolságból nézi, nem a megfelelő magasságban van elhelyezve a monitor.

Fontos még, hogy egyénre szabottan állítsuk be a monitor felbontását, kontrasztját és fényerejét.
(válasz Channa* 3. hozzászólására)

1 2