Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Halloween tökök és tartósításuk fórum

Halloween tökök és tartósításuk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Halloween tökök és tartósításuk

25. Smirnoff (válaszként erre: 21. - Spann)
2017. nov. 5. 22:55
Igazán köszönöm. Sok olyan embernek is tetszik rajtam, aki maga nem venné fel, mert vannak darabok, amiket tudni kell hordani :P
24. Smirnoff (válaszként erre: 23. - Spann)
2017. nov. 5. 22:50

Bszatlan szűz gyerekében hinni baromság. Ja, aztán még meg is halt, majd feltámadt, mint Izaura a vak tolószékből. És egy zombi megváltott. Épeszű ember hisz ilyenben? De ugye nem piszkáljuk azért a másikat, mert keresztény.


Olvass utána milyen pincsi puki hagyománya van a karácsonyfának! Szerencse, hogy nem is annyira régen az ilyen károgókra nem adtak, és ma sokaknak megvan ez az értelmetlen, de szép örömük :P

23. spann (válaszként erre: 18. - Vica66)
2017. nov. 5. 19:42

Pontosan. A farsangnak hagyománya van, az nem zavaró.

A helovín ellenben egy idegen szokás, ezért zavaró.

Tetszik érteni?

22. spann (válaszként erre: 16. - Shanalyl)
2017. nov. 5. 19:37

Igen, az iskolai foglalkozáson részt venni KÖTELEZŐ.

És ha a tanító néni lámpással járatja körbe a gyerekeket, akkor az is kötelező.

21. spann (válaszként erre: 13. - Smirnoff)
2017. nov. 5. 19:35
gratulálok
20. Sapienta (válaszként erre: 2. - Spann)
2017. nov. 5. 10:17
azt már leírta más is, hogy nem amerikai eredetû. köze annak nincs hozzá, aki nem akarja, hogy legyen - karácsonyozni sem körelezô. épp falun voltunk idén, nekem tetszett, hogy a gyerekek körbejárták a házakat. inkább ez, mint a kényszerû temetôlátogatás (mármint gyerekeknek). mi egy szép dolgot adtunk hozzá, mint saját hagyományt: ilyenkor mesélek azokról, akik szeretnék a gyermekem, de már nem találkozhatnak vele.
19. vica66 (válaszként erre: 16. - Shanalyl)
2017. nov. 2. 16:45
Nálunk a településen pl. szerveztek Halloween bulit, családi program volt, és mindenki jól érezte magát. Felnőtt, gyerek beöltözhetett, tökfaragó verseny is volt, és nagyon kreatív tökök készültek. Egy vidám esemény volt, nincs ezzel semmi baj.
18. vica66 (válaszként erre: 10. - Spann)
2017. nov. 2. 16:42

Még nem hallottam ilyen kötelező programról. Még farsangkor se kötelező beöltözni, részt venni.

Tényleg, a farsang is zavaró? Jó, tudom, annak hagyománya van.

17. vica66 (válaszként erre: 7. - A03dd05915)
2017. nov. 2. 16:40

De biztos kevesebb fogy, mint Valentin napon virágból pl. :)

Semmit nem kötelező megvenni.

16. Shanalyl (válaszként erre: 10. - Spann)
2017. nov. 2. 06:54

Én meg az októberben lavinaként meginduló csokimikulások meg karácsonyi díszeket tartom roppant zavarónak. A Karácsonyból már sokkal előbb kereskedelmi prostit csináltak, sokkal zavaróbb.


Kötelező? Visznet a TEK-esek, ha nem csinálod? Pisztolyt fognak rád? A gyerekeket gumibottal terelik a lámpásaikkal?


Ahogy figyelem inkább a felnőttek álltak rá, mert újabb remek alkalom a berúgásra helovín party keretein belül, amihez már adottak a külsőségek és a keretek.

15. spann (válaszként erre: 9. - Boldogzokni)
2017. nov. 1. 11:57
1 kilós tököt vettél, vagy a nagyobból 3 tonnát?
14. Smirnoff (válaszként erre: 4. - Vica66)
2017. nov. 1. 11:56
Se a halloweenezésbe, se a halottak napi temetőtúrákba nem szoktam beszállni, de az előbbi sokkal szimpatikusabb.
13. Smirnoff (válaszként erre: 11. - Spann)
2017. nov. 1. 11:50
Csontváz mintás ruhadarabom nekem is van, de ilyen hacukák halloween nélkül is voltak, csak nehezebb volt beszerezni, és kisebb volt a kínálat.
12. Smirnoff (válaszként erre: 3. - Shanalyl)
2017. nov. 1. 11:47
Mintha a gyertyát, koszorúkat meg virágokat kihordani a temetőbe nem lenne baromi felesleges pénzkidobás :P
11. spann (válaszként erre: 7. - A03dd05915)
2017. nov. 1. 11:46

Ja! Láttam kisgyereket halloween-ruhában (simán az utcán, nem jelmezbálon), fekete nadrág és pulóver, rajta egy csontváz minta.

NAGYON épületes volt.

10. spann (válaszként erre: 3. - Shanalyl)
2017. nov. 1. 11:42

Zavaró a túlzott megjelenése a boltokban, utcán stb. Miért kell ránk erőltetni a halloweent, mikor nálunk semmi hagyománya nincs?!

Ez csak a kereskedők érdeke.

Még zavaróbb, ha az iskolában csinálnak helovínfoglalkozást, aztán sétálgatnak a gyerekek lámpásokkal a sötétben. És ez már KÖTELEZŐ, ami azért aggodalomra ad okot.

2017. okt. 31. 11:32

Tegnap kifaragtuk a tököt. Semmi extra, a lányom lerajzolta, milyen szemet, orrot és szájat szeretne és kicsit segítettem a késsel, mert az a része a legnehezebb. Nagyon jól mutatott este az ablakban. Öröm volt az egész családnak.

A tök ára kb. 250 forint volt, szóval a beruházás és a "nyereség" között igen nagy a különbség. Hogy elcsépelt szófordulattal éljek: a gyerekek szemében csillogó öröm megfizethetetlen. :)

8. boldogzokni (válaszként erre: 7. - A03dd05915)
2017. okt. 31. 11:31
Nem kötelező szerencsére semmit sem megvenni.
7. a03dd05915 (válaszként erre: 4. - Vica66)
2017. okt. 31. 07:35
Nem csak tököt adnak el ilyenkor, hanem party kellékeket, sok apró vackot, amit csak ilyenkor vesznek meg az emberek.
2017. okt. 31. 07:24

Engem lenyűgöz az ilyenfajta kreativitás (is). :) Sajnos a kezem olyan gyenge, hogy egy sonkatök meghámozása is kihívást jelent, így egészen biztos, hogy nem fogok töklámpást alkotni, de másokét szívesen nézem.

Hogy nem tartós? Hát Istenem! Minden múlandó.

2017. okt. 30. 10:19

Idén én is faragok, tök jópofa dolog szerintem.


Volt valaki a Hősök terén a fesztiválon? Nagyon jó képeket láttam róla.

2017. okt. 30. 07:59

Hát inkább ez, mint a Valentin nap.

Lehet, anyagias, bár egy tök nem sokba kerül. Én jópofa szokásnak tartom, a gyerekek is élvezik a tökfaragást.

Legalább egy kis vidámságot visz az ilyenkor már borongós, kellemetlen időbe.

3. Shanalyl (válaszként erre: 2. - Spann)
2017. okt. 28. 21:53

Tudom, szokás simán amcsi baromságnak titulálni, de amúgy eredetileg egy kelta ünnep, a Samhain-ból alakult ki. Az elnevezés All hallows eve, azaz minden szentek előestje. Aztán a keresztény ünnepeket, ahogy megfigyelhető pl a Karácsonynál is, úgymond ráhúzták a pogány ünnepekre, h könnyebb legyen az átállás.


Sajnos igaz, h teljes mértékben az anyagias része jön át hozzánk is. Bár én nem keresztény vagyok, vallási meggyőződésemben nem érint, sőt. Ez inkább angolszász hagyomány.


Mondjuk nem tudom azt sem megérteni, h miféle fájdalmat okoz az bárkinek is, ha valaki szeretne "helovínezni".

2017. okt. 28. 21:22

Először is, ez nem ünnep.

A halloween egy hülye amerikai baromság, semmi közünk hozzá.

Kizárólag üzlet.

Tököt faragni bármikor lehet egyébként, falvakban régen szokás is volt. Csak nem hívták helovínnek.

2017. okt. 28. 09:08
Sokan nem szeretik, vagy nem ismerik el ezt az ünnepet, mert túl amerikainak érzik, vagy nem gondolják jó ötletnek, hogy vidámkodni kellene ilyen közel a Halottak napjához. De ha gyereked van, akkor ez az ünnep egy az izgalmasabbak közül, amit nem érdemes kihagyni.

Ugrás a teljes írásra: Halloween tökök és tartósításuk

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook