Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba altatás fórum

Baba altatás (beszélgetős fórum)


2017. nov. 3. 23:48

Sokat segíthet, ha akkor rakod le a kisbabád aludni, amikor már félálomban van, de még nem alszik. A kislányom mindig hason aludt, így én, ha elkezdett nyöszörögni, akkor a fenekét ráztam, míg teljesen el nem lazult. Én egy olyan elvet vallottam, hogy a gyereket tilos kivenni a kiságyból, ha már egyszer beraktuk. Ha néha más rakta le aludni, akkor mindenkit erre kértem, nekem tökmindegy hogy kézben altatják-e el vagy máshogy, de ne vegyék ki.

Én úgy szoktattam egyedül elalvásra a kislányom, hogy miután megetettem, ringattam pár percig, ölelkeztünk, elmondtam neki, hogy aludnia kell, jóéjt kívántam,’majd beraktam a kiságyba. Sírni sose hagytam, volt, hogy még a kilincsről sem vettem le a kezem, de felsírt, ilyenkor visszamentem, ringattam a fenekét vagy simogattam picit, de nem vettem ki, majd megpróbáltam újra kimenni. Kb 1 hét alatt megtanulta elaltatni magát, nagyjából 7 hónapos kora óta egyedül alszik el, utána szabályosan utálta, ha az ember el akarta ringatni. Azóta is nagyon jó alvó, pedig már elég nagy gyerek.

29. Andi.Bobi (válaszként erre: 27. - Nana06)
2017. okt. 29. 11:59
Mi a kerek meséket/dalokat hallgatjuk,szokta nézni is. Már kívülről fújom őket,ő is szerintem:)) Azokat szoktam énekelni neki,ha meg akarom nyugtatni,vagy alvás előtt mikor eszik..bevált nekünk../miki manót is/busz kereke ,számolós dal,színes dal ha gondolod keress rá a y....on.
28. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Nana06)
2017. okt. 29. 07:48
Megy ez:))))
27. nana06
2017. okt. 29. 07:33
Tegnap egèsz nap verseket gyűjtöttem 😀 azt csináltuk, hogy mikor láttam álmos, lefeküdtünk az ágyba, ès elkezdtem verset mondani neki. Volt hogy egymás után elmondtam 3-szor ugyan azt. Egy óra alatt aludt el, de nem sìrdogált. Beszèlgetett ő is közben. Aztán egyszer csak becsukta a kis szemèt ès alukált. 😊
26. kondygirl (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2017. okt. 28. 21:33

Jajj de irigyellek... Én is ringatós altatós vagyok.

Kedves fórumindító!

Kisfiamat 18 hónapos koráig altattam így. Kapott egy nagy ágyat, mivel két hónappal később érkezett a huga. Abba lefeketette a férjem, mellé ült vagy feküdt és megtanult elaludni egyedül. Nagyjából egy hétvége alatt. Utána én is így altattam. Pár hónap múlva szép álmokat puszi, villany le és aludt.

Volt hintaszékünk az is nagy segítség.

Kislányom pár perc ringatózás után alszik és megy az ágyába.:) Persze neki nem volt opció, hogy órákig ringassam.:) Ő is februári.:)

És mindketten csak zene mellett tudnak/tak aludni!

Sok erőt és kitartást kívánok!

25. Andi.Bobi (válaszként erre: 1. - Nana06)
2017. okt. 27. 21:34

Szia. Az én kis fiam 17 hónapos. Születése után a kis rácsos ágyában aludt. Volt pici ringatás szeretgetés,a forgó zenélőt párszor bekapcsoltam,a kis párnámmal megtámasztottam a hátát. El is aludt,ha felsirt mindig felvettem,volt ,hogy büfi jött ki,megnyugtattam és vissza tettem. Ez megváltozott akkor amikor forogni kezdett,akkor nehezen nyugodott le,mindig forgott,na meg a fogak mi kor jöttek az is rossz időszak volt. Aztán valahogy úgy alakult,hogy úgy altattam el ,hogy lefeküdtünk az ágyunkra,énekeltem neki simogattam és úgy fogtam,hogy ne forogjon,nyugodjon meg. El aludtunk,pár óra múlva be tettem a saját ágyába. Kb fél évig így ment. Délután este velem aludt el. Egyszer aztán már nem bírtam vele,volt hogy fél órát fickándozott az ágyban ,felállt forgolodott minden. Aztán beraktam a hálós kocka járókába,/ nekünk nem jött be a rácsos ágy nem szerette és sokszor megütötte magát/és elaludt. Most este mikor fekszik le,úgy alszik el,hogy berakom az ágyába,fogja az alvós állatkáját én meg oda fekszek az ágyunkra mintha aludnék,van hogy egyből úgy marad van hogy feláll sokszor,de végül elalszik. Ez is függ attól mennyire fáradt el nappal.

Sírni nem szabad ,hagyni,oka van miért sír,máshogy nem tudja mondani...Ahogy előttem is írta valaki így kér segítséget ha sokszor nem kap végül nem kér és bizalmatlan lesz..valahogy így tudom.

sok sikert nektek,hogy megoldódjon az el altatás.

Most jutott eszembe volt idő mikor bekapcsoltam ilyen altató zenét neki..

24. Andi.Bobi (válaszként erre: 8. - 4331bba7c7)
2017. okt. 27. 21:10
Igen,nem szabad hagyni sírni,a stresszhormon miatt.
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Nana06)
2017. okt. 27. 19:48

Lehet mellé tenni egy anyaruhát. Valami pólót akár, ami rajtad volt.

Amikor ringatod, ezt terítsd magadra, átveszi az illatodat, és akár a babád feje alá is terítheted, hogy az "anyaszaggal" együtt aludjon el.

22. nana06
2017. okt. 27. 19:45

Köszönöm a válaszokat! Èn is èrzem, hogy nem volt ez jó ìgy. Nem akarom elrontani amit eddig elèrtem. Olyan kis boldog, barátságos, mosolygós a kislányom. Sajnos előttem nem volt jó anya pèlda. Èn szeretnèm ha nagyobb lesz ès esetleg valami problèmája akad, akkor tudja hogy nekem elmondhatja. Hogy számìthat rám. Ha ehez kell hogy mèg ringassam akkor inkább ringatom.

Boldogzokni ez nagyon jó ötlet. Azt hiszem megpróbálok szèp lassan haladni. Az hogy rácsukjam az ajtót....soha meg sem tudnám tenni. Az tènyleg magára hagyás. Èn pont ezt nem szeretnèm hogy èrezze!

21. Guruljka (válaszként erre: 10. - Boldogzokni)
2017. okt. 27. 19:39

Én is így tennék.


Nem hagytam sírni a babámat, de kezdettől a saját ágyában aludt. Ha jóllakattam, megszeretgettem, beletettem az ágyába és sírás nélkül elaludt.

Ha kérte (azaz ha sírt) felvettem.

Amikor megnyugodott, visszatettem az ágyába.


Külön nem kellett altatni, illetve énbennem fel sem merült, hogy egy egészséges baba ne tudjon elaludni, ha álmos. :D

20. 1e454498dd (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2017. okt. 27. 19:31
Arról nem is beszélve, hogy evolúciós oka van, miért tiltakoznak a csecsemők azonnali ébredéssel a lerakásra. Mivel teljesen kiszolgáltatottak és védtelenek, csak akkor voltak biztonságban, ha a gondozó közelében voltak. Nem kell tudnia mindenkinek a pszichológiai és az evolúciós hátteret, elég lenne csupán a gyerek jelzéseire figyelni. Persze akinek ez túlságosan megterhelő, az füldugóval a fülében rácsukja az ajtót az ordító csecsemőjére... Csak azt nem értem, miért nem vesz inkább halakat...
19. zsanci79 (válaszként erre: 6. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 27. 19:26
Alapjaban van igazsag abban amit irsz, de bennem sokszor felmerult mar mikor olvaslak, hogy a kisfiaddal is ilyen nyers vagy??? Szegeny 🙁
18. andi6020 (válaszként erre: 9. - 4331bba7c7)
2017. okt. 27. 18:31
Nincs is esélyed rá.
17. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2017. okt. 27. 18:12
Ez a kísèrlet is bizonyította, hogy igenis fontos nagyon a testi kontaktus, pl a szőrös műmajom a kismajomnak kielégítette a simogatásra való igényèt mert hozzábújt, belekapaszkodott, stb.
16. gribedli*** (válaszként erre: 6. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 27. 18:10

Nem értek egyet. Azok a gyerekek, akiket eleget ringatnak meg simogatnak meg ilyenek, nyugodtabbak és összességében sokkal kevésbé hiányzik nekik.


Míg akiket elhanyagolnak, azokon a stressz tünetei fokozottabban látszanak és még többet igényelnék és még többet fognak sírni.


Ismered a kísérletet a kismajmokkal? Az, amelyiknek szőrös, puha műmajom anyukát tettek, amiből csak kevés tej jött, sokkal jobban fejlődött testileg és agyilag is, mint az a kismajom, akinek egy hideg fém vázat tettek be, ahonnan kívánság szerint jött a tej. Az utóbbi belebolondult, visszamaradottabb lett és az étvágya is csökkent.

15. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 6. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 27. 17:54
Egyébként jól vagy?
14. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 11. - 1c2bf7d42c)
2017. okt. 27. 17:53
Sokkal több.
13. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 5. - Nana06)
2017. okt. 27. 17:52
Egy bölcső esetleg, vagy babahinta nem segítene?
12. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2017. okt. 27. 17:51

Ja, az biztos. :) Amikor úgy fáj a hátad ugyanazon a ponton hónapokon keresztül... emlékszem. :)

Na így került az én gyerekem az ágyamba, mert sokkal nyugodtabban aludt éjszaka, ha érezte, hogy ott vagyok mellette.

11. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 6. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 27. 17:47
A kotlosba tobb erzes szorul.
2017. okt. 27. 17:45

Hát igen, az elején ez olyan jó, ringatni, szagolgatni, úgy elaltatni. Csak hónapok után kezd teher lenni. Teljesen megértelek. A tesóm csinálta ugyanezt, ők labdán ülve altatták a gyereket, de még 3 évesen is, egyszerűen nem ment másként. Nagyon sokat szenvedtek. A kistesó születése változtatott a dolgokon náluk meg az óvoda. Akkor már olyan fáradt volt estére a gyerek, hogy bármilyen formában el tudott aludni. :)


Hogy én mit tennék?

Először kitolnám az alvásidőt, hogy nagyon álmos legyen.

Kezdetben fotelben altatnám, testközelben, de egyre kevesebb ringatással, énekkel, simogatással.

Aztán ágyon fekve altatnám, magam mellett, de ringatás nélkül.

Végül a saját ágyában altatnám, mellé ülve, simogatva, dúdolgatva.

Nem tuti, hogy megvalósítható, de én így próbálnám. És elképzelhetőnek tartom, hogy ez hónapok munkája lenne.


Nem csuknám rá az ajtót füldugóval. 8 hónap ringatás után ezt nagyon embertelennek tartom, nem lennék rá képes.

9. 4331bba7c7 (válaszként erre: 6. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 27. 17:21
Hú, nem lennék a gyereked.
8. 4331bba7c7 (válaszként erre: 1. - Nana06)
2017. okt. 27. 17:20

Szia!

10 kilósan is ringattam a babám. Mert arra volt szüksége. De főleg anyára, úgyhogy mikor már nem bírta a derekam, leültem vele és úgy ölelve altattam.

Esetleg ha hálózsákban altatnád, úgy nem ébredne fel az ágyba helyezéskor, nem annyira érzi a "rideg" ágyat, hiszen a melegetek megmarad.


Nem értem én sem, miért kellene megtanítani, pici ehhez 8 hónaposan és hirtelen fordulat.

Sose azt kell nézni, ki mit mond és kit ír a könyv, hanem a gyermek igényeit fontos szem előtt tartani.


Ha sír egy baba és nem kap választ, nem kap oltalmat, akkor egy idő után tényleg nem fog sírni. Miért? Lemond arról, hogy segítenek neki. Beletörődik. Nem kér inkább.

Bizonyított továbbá, hogy síráskor a keletkezett stressz-hormonok elraktározódnak az agyban, s ez nem kedvező a jövőre nézve. Lehet nem jól írtam, orvosok leírták jó párszor,ha érdekel olvass utána.


A babát jó sokáig úgy lehet megfogni, altatni, nyugtatni, hogy nincs más fogása, csak az ölelés. Na erre van szüksége egy babának.

Az ölelésedre.

7. 10cc61fb5a (válaszként erre: 6. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 27. 16:37
És erre a hozzáállásra -hidd el- szükséged lesz a következő években is. Csak jótanácsként írtam. ;)
6. 10cc61fb5a (válaszként erre: 5. - Nana06)
2017. okt. 27. 16:36

Én is voltam hasonlóképp. Bár én nem vagyok lelkis, becsuktam rá az ajtót és betettem a füldugómat. Egyszercsak elaludt.

Nem kell ezen agyalni, semmi baja nem lesz a 8 hónapos lelkének, mert te nem vagy az elektromos hintája. Csak azt éred el, hogy állandóan azt akarja majd, hogy ringasd.

Nem szabad hagyni. Aminek eljön az ideje, azt le KELL zárni. És nem nyafogni, hogy jajjénszegényanyucimileszvelem?? :DD Nem szabad megtörnöd. Ha eldöntötted, hogy mostantól nincs ringatás, akkor nincs ringatás.

2017. okt. 27. 16:06
Nem azzal van bajom hogy el kell altatnom. Hanem hogy csak ringatva alszik el. Próbáltam hogy magam mellè fektetem, simizem a kis hátát, mondom a megszokott versikèket. De nagyon sìr. Csak akkor nyugszik meg ha elkezdem ringatni.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 27. 15:43

Nem a közelségre, hanem ringatásra.


- Mert nehéz.-

3. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Nana06)
2017. okt. 27. 15:34
Nem értem, miért kell egyedül aludnia, ha a közelségedre vágyik...
2. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Nana06)
2017. okt. 27. 15:14
Veszett fejsze nyele! De ne búsulj, ha előbb nem tizenéves korában leszokik róla! :)
2017. okt. 27. 15:09
Februárban született az első kislányom. Sajnos mikor hazajöttünk nem hallgattam a családra, ès ringatva altattam mindig, miután elaludt, tettem be a kiságyába. Most 8 hónapos. Rettentő nehèz már számomra, ès tegnap jött el az a pillanat hogy megpróbáltam hogy beteszem a kiságyába, hátha elalszik magától. Persze elkezdett sìrni. Egy perc múlva felvettem, megnyugtattam, már csukva volt a szeme, visszatettem az ágyába. Rögtön nyitotta a szemèt, ès már sìrt is. Újabb egy perc múlva kivettem, nyugtattam, majd mikor csukva volt a szeme visszatettem. Ezt este 9-től hajnali egyig játszottuk. Akkor már annyira fáradt voltam èn is hogy leültem vele a fotelba ès elaludt a kezembe. Ma annyira lelkiismeret furdalásom van emiatt. Okozhattam törèst ezzel számára? Annyira sìrt, hüppögött. Èn meg csak visszatettem. Párom se nagyon támogatott benne, mindig ki akarta venni. Esetleg van valami humánusabb megoldás az egyedül elalvásra való tanìtásnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook