Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítség PCOS diétához fórum

Segítség PCOS diétához (beszélgetős fórum)


12. odzsika (válaszként erre: 11. - Fruzsi369)
2017. nov. 2. 09:15
Én még dokihoz nem jutottam el, 10.-én lehet csak jelentkezni. 1,5 hónapja tudom kb hogy ez a bajom, a tünetek alapján mindenképp. A Lifetilt Diéta Pro étrend alapján diétázom, illetve átnéztem az IR tudnivalókat, néhány helyen kellett picit módosítani és több CH-t enni de nekem eddig beválik. Nincsenek hullámzásaim és 2 kilo le is ment, szép lassan jó így :)
11. Fruzsi369 (válaszként erre: 10. - Odzsika)
2017. nov. 1. 13:49
Te mikor kezdted ezt az életmódot? Tudsz nekem tapasztalatokat írni? Beindult a fogyás vagy egyáltalán fogytál e?
10. odzsika (válaszként erre: 8. - Fruzsi369)
2017. okt. 31. 10:47
Szerintem nyugodtan írhatsz, akár itt is - akár privát.
9. Fisica (válaszként erre: 7. - Odzsika)
2017. okt. 30. 19:36
Tudom, én is PCO miatt eszek update szerint.
2017. okt. 29. 15:10
Köszönöm a sok tanácsot! Van esetleg olyan aki privátban tartaná bennnem a lelket? Meg csak az erőt gyüjtöm a kezdéshez és nagyon jól jönne egy kis segítség. Nagyjából kezdd összeállni a dolog, csak a főtt ételekkel vagyok elakadva kicsit. Honnan tudom, hogy amit főzök az lassúnal vqgy gyorsnak számít?
7. odzsika (válaszként erre: 6. - Fisica)
2017. okt. 29. 14:20
Pont ezaz, hogy PCO tekintetében nagyon nem mindegy, hogy lassú vagy gyorsfelszívódású CH-t eszel, sőt az se hogy azt a nap melyik szakaszában fogyasztod.
6. Fisica (válaszként erre: 4. - Odzsika)
2017. okt. 26. 16:22
Attól, hogy lassabban szívódik fel ugyanolyan magas CH tartalma van mintha nem lenne teljes kiőrlésű. Lehet enni ezeket is, csak vannak sokkal jobbak CH tekintetében. PCO esetén ez elég fontos.
5. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fruzsi369)
2017. okt. 25. 10:45

Ez a 160 g ch diéta, amiről írsz?


Vannak nagyon jó facebook csoportok (pl. ir - a 160 grammos diéta, 160 gramm blog)


Én napi 5x étkezem, terhességi cukor miatt kezdtem, most meg a terhesség után is tartom, hogy visszanyerjem az eredeti súlyom.


Lehet finomakat enni, bár én az ebédet rendelem, mert utálok főzni :)


Általában Pur Pur kenyeret eszek, 4 dkg-t reggelire, sonkával, light trappista sajttal, uborkával, paprikával. (a paradicsomot utálom, de mehetne az is.)


Fontos, hogy reggelire nem szabad tejet és tejterméket fogyasztani, így kiesik a tejben főtt zabkása, a tejes kávé, joghurt. Kókusztejjel mehetnek ezek is.


Én tízóraira szoktam a kókusztejes kávét eritrittel inni, édesíteni is mindent eritrittel szoktam. Ilyenkor megeszek hozzá valamilyen cukormentes, teljeskiőrlésű gullon márkájú kekszet, mert az édességről nem tudok lemondani.


Ebédre az efood oldalról rendelek valamit a fitt vagy ED sorból, ahol fel van tüntetve, mennyi ch-t tartalmaz egy adag.


Uzsonnára legtöbbször puding van, ami vagy update, ha megyek valahova, vagy valamilyen diétás puding kókusztejből készítve (dia wellness, szaffi fitt) vagy egyéb szaffis desszert (muffin, kókuszos tejbegríz) Vagy ilyenkor szoktam a megengedett mennyiségű gyümölcsöt enni.


Vacsira ismét szendvics van, vagy virsli, grill sajt Pur Pur kenyérrel.

4. odzsika (válaszként erre: 2. - Fruzsi369)
2017. okt. 25. 09:30

Igen, étrendek vannak a csoportban, illetve edzéstervek. Abból tudsz válogatni.


A teljeskiörlésű dolgok hogy ne lennének jók? Pont azok a jók, lassú felszívódású CH-t tartalmaznak - már ha igazi tk és nem csak ráfogják, mint a legtöbb termékre...

2017. okt. 24. 15:02

Lassan felszívódó szénhidrátokat egyél. Cukros és lisztes dolgokat is ki kell iktatni, és a teljes kiőrlésű dolgok sem jók.


Én update szerint eszek, teljesen bevált.

2017. okt. 24. 13:34
Köszi a tanácsokat. Ebben a csoportban kimondott étrendek vannak?
2017. okt. 23. 21:21

Sziasztok! Segítséget vagy társat/társakat szeretnék PCOS diétához. Most tudtam meg, hogy PCOS-em van és szeretnék belekezdeni a diétába. Nagyon sokat olvastam utána, de nem nagyon értem mit és hogyan kell. Tanácsokat várok, higy sikerüljön belelendülnöm. Egy vagy több társ is jól jönne, mert ha azt látom hogy egy deka sem ment le rólam vagy rossz lesz a kedvem egyből elcsábulok és annyi az egész diétának... :(

Várom a tanácsaitokat! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook