Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi okozhatja a frissen mosott ruhák savanyú szagát (hónaljban)? fórum

Mi okozhatja a frissen mosott ruhák savanyú szagát (hónaljban)? (tudásbázis kérdés)


16. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - Smirnoff)
2017. okt. 24. 12:21
Nekem az egyszerű baba szappan is jó, de van mosószappanom is. Ki kell dörzsölni, az a lényeg.
15. Smirnoff (válaszként erre: 14. - Mezei Virág)
2017. okt. 24. 11:34
A marhaepe szappan tényleg jó cucc ilyesmire.
2017. okt. 24. 11:17

Mielőtt gépbe teszed a ruhákat, a hónalji részeket szappannal dörzsöld át 1x, 2x, mert általában a mosógép nem szedi ki a lerakódott dolgokat.

Ecettel öblíts, legalább néha.

Nekem már évek óta nincs is öblítőm.

Nem kell 60°C-on mosni, elég a 40 is.

A bacikat az ecet megöli.

13. Smirnoff (válaszként erre: 11. - Jujujo)
2017. okt. 24. 10:38

Két ember, két különböző dezodor. Feladtad a leckét. Akkor valami gyengébb mosószer után lehet bennük maradék. Gondolok itt arra, hogy akár nem váltottál mosószert de az egyik szérián rossz volt a gépsor adagolója beállítva, kevesebb hatóanyaggal jött ki.

Én a helyedben amit lehet, átmosnék 60 fokon is, és mindent fertőtlenítő öblítővel. Meg a ruhák hónalját megküldeném folttisztítóval is. Aztán csak eltűnik egyszer.

12. jujujo (válaszként erre: 8. - Elbb)
2017. okt. 24. 08:37
Nem minden ruha bírja a 60 fokot. A munkahelyen hordott darabok legtöbbje kímélő mosást igényel és 30 fokot. De még így is 40 fokon szoktam elindítani, de muszáj kímélőn.
11. jujujo (válaszként erre: 6. - Johannia)
2017. okt. 24. 08:35

Deot nem, mosószerrel mostanság kísérletezek, ahogy öblítővel is. Pont az említett rossz szagok miatt. Nagyon sokáig a*ielt, majd a dm saját márkás mosóporát használtam (mindkettőt évekig), aztán jött a lidl saját márkás, most a rossmannos. Nem spórolás miatt választom a saját márkásakat, hanem hatékonyság miatt.

Öblítő volt az elmúlt évben bio, lenor, silan, és ezeken belül is különféle illatok.


Amit kifelejtettem, hogy Párom nem ugyanazt a deot használja, és Nála is jelentkezik a probléma, de friss izzadásnál. Amint felszárad, Nála is a megszokott, enyhe szag érezhető, mint Nálam.

10. jujujo (válaszként erre: 5. - Smirnoff)
2017. okt. 24. 08:32

Masszívan a hónaplajam izzad, a többi rész szinte semennyire, így nem lehet összehasonlítani más területekkel. És még ha máshol is jelentkezne a jelenség, nem érezném, mert messze lenne az orromtól.

Érdekes, hogy egész napos használat és esetleg izzadás után viszont visszaáll a ruha szaga a megszokott izzadtságszagra. Eltűnik az az orrfacsaró szag.

9. Smirnoff (válaszként erre: 8. - Elbb)
2017. okt. 23. 20:39
Csak épp nem minden ruha szereti a 60 fokos mosást, különösen rendszeresen.
8. elbb
2017. okt. 23. 20:13
Hany fokon mosod a polokat? A 60 fok tuti kihozza a szagokat.
7. SzánI. (válaszként erre: 1. - Jujujo)
2017. okt. 23. 19:15
Milyen mosószert használsz és mennyit teszel a mosógépbe? Öblítőd milyen?
2017. okt. 23. 18:56

Esetleg valtottal mosószert, dezodort?


Amugy szerintem a dezodortol van. Tuti van benne vmi anyag ami ezt okozza. Reakcioba lép. Stb.

5. Smirnoff (válaszként erre: 4. - Jujujo)
2017. okt. 23. 18:37

A ruhán nyilván jobban megáll az izzadság-deó-baktérium egyveleg, amiből, amiben a szag keletkezik.

Aki nem hiszi, járjon utána... Fertőtlenítsd is át a ruháidat egyszer, aztán ha megint minden ugyanolyan büdös lesz, akkor próbálj ki más dezodort! Nem az egész ruha lesz rajtad büdös, csak a hónalja, pedig azért csak volt már olyan, hogy nem csak a hónaljad izzadt. Akkor mi az eltérés a felületek közt? Az ápolószer.

2017. okt. 23. 17:10
Épp ezt írtam lentebb, hogy alapból nem olyan az izzadságom ami a ruhán érződik. Például mikor úgy izzadok, hogy nincs ruha a hónaljamnál, de ugyanúgy deót használok, teljesen más a szaga, és sokszor semmi sem érződik, csak a nedvesség.
3. Smirnoff (válaszként erre: 2. - Jujujo)
2017. okt. 23. 17:02
Nem a ruhákkal meg a mosással van a baj, hanem a dezodorral. Nekem is volt olyan deóm (nem túl sokáig), és ráadásul az is pont valami baromi természetes, bio kutyasz@r, amitől egyszerűen büdös lettem.
2017. okt. 23. 16:13

Fontosak:

- amikor kiveszem a mosógépből, nincs semmi kellemetlen szaguk, az öblítő érződik

- amikor elkezdek izzadni, nagyon keserű szag érződik a hónapljban

- egyáltalán nem az izzadságom szaga az, ami érződik a ruhán (tudom, mert mikor ruha fedése nélkül izzadok például nyáron, annak teljesen más a szaga, sokszor teljesen szagtalan is)

- természetes deot használok


Nagyon kellemetlen, mert nem az én szagom, és nagyon kellemetlenül érzem magam, mikor én érzem saját magamon,

2017. okt. 23. 16:10
Mi okozhatja a frissen mosott ruhák savanyú szagát (hónaljban)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook