Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mi okozhatja a frissen mosott ruhák savanyú szagát (hónaljban)?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Egyéb hobbi&otthon témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

16. Mezei Virág2017-10-24 12:21
Nekem az egyszerű baba szappan is jó, de van mosószappanom is. Ki kell dörzsölni, az a lényeg.
(válasz Smirnoff 15. hozzászólására)

15. Smirnoff2017-10-24 11:34
A marhaepe szappan tényleg jó cucc ilyesmire.
(válasz Mezei Virág 14. hozzászólására)

14. Mezei Virág2017-10-24 11:17
Mielőtt gépbe teszed a ruhákat, a hónalji részeket szappannal dörzsöld át 1x, 2x, mert általában a mosógép nem szedi ki a lerakódott dolgokat.
Ecettel öblíts, legalább néha.
Nekem már évek óta nincs is öblítőm.
Nem kell 60°C-on mosni, elég a 40 is.
A bacikat az ecet megöli.

13. Smirnoff2017-10-24 10:38
Két ember, két különböző dezodor. Feladtad a leckét. Akkor valami gyengébb mosószer után lehet bennük maradék. Gondolok itt arra, hogy akár nem váltottál mosószert de az egyik szérián rossz volt a gépsor adagolója beállítva, kevesebb hatóanyaggal jött ki.
Én a helyedben amit lehet, átmosnék 60 fokon is, és mindent fertőtlenítő öblítővel. Meg a ruhák hónalját megküldeném folttisztítóval is. Aztán csak eltűnik egyszer.
(válasz jujujo 11. hozzászólására)

12. jujujo2017-10-24 08:37
Nem minden ruha bírja a 60 fokot. A munkahelyen hordott darabok legtöbbje kímélő mosást igényel és 30 fokot. De még így is 40 fokon szoktam elindítani, de muszáj kímélőn.
(válasz elbb 8. hozzászólására)

11. jujujo2017-10-24 08:35
Deot nem, mosószerrel mostanság kísérletezek, ahogy öblítővel is. Pont az említett rossz szagok miatt. Nagyon sokáig a*ielt, majd a dm saját márkás mosóporát használtam (mindkettőt évekig), aztán jött a lidl saját márkás, most a rossmannos. Nem spórolás miatt választom a saját márkásakat, hanem hatékonyság miatt.
Öblítő volt az elmúlt évben bio, lenor, silan, és ezeken belül is különféle illatok.

Amit kifelejtettem, hogy Párom nem ugyanazt a deot használja, és Nála is jelentkezik a probléma, de friss izzadásnál. Amint felszárad, Nála is a megszokott, enyhe szag érezhető, mint Nálam.
(válasz Johannia 6. hozzászólására)

10. jujujo2017-10-24 08:32
Masszívan a hónaplajam izzad, a többi rész szinte semennyire, így nem lehet összehasonlítani más területekkel. És még ha máshol is jelentkezne a jelenség, nem érezném, mert messze lenne az orromtól.
Érdekes, hogy egész napos használat és esetleg izzadás után viszont visszaáll a ruha szaga a megszokott izzadtságszagra. Eltűnik az az orrfacsaró szag.
(válasz Smirnoff 5. hozzászólására)

9. Smirnoff2017-10-23 20:39
Csak épp nem minden ruha szereti a 60 fokos mosást, különösen rendszeresen.
(válasz elbb 8. hozzászólására)

8. elbb2017-10-23 20:13
Hany fokon mosod a polokat? A 60 fok tuti kihozza a szagokat.

7. SzánI.2017-10-23 19:15
Milyen mosószert használsz és mennyit teszel a mosógépbe? Öblítőd milyen?
(válasz jujujo 1. hozzászólására)

6. Johannia2017-10-23 18:56
Esetleg valtottal mosószert, dezodort?

Amugy szerintem a dezodortol van. Tuti van benne vmi anyag ami ezt okozza. Reakcioba lép. Stb.

5. Smirnoff2017-10-23 18:37
A ruhán nyilván jobban megáll az izzadság-deó-baktérium egyveleg, amiből, amiben a szag keletkezik.
Aki nem hiszi, járjon utána... Fertőtlenítsd is át a ruháidat egyszer, aztán ha megint minden ugyanolyan büdös lesz, akkor próbálj ki más dezodort! Nem az egész ruha lesz rajtad büdös, csak a hónalja, pedig azért csak volt már olyan, hogy nem csak a hónaljad izzadt. Akkor mi az eltérés a felületek közt? Az ápolószer.
(válasz jujujo 4. hozzászólására)

4. jujujo2017-10-23 17:10
Épp ezt írtam lentebb, hogy alapból nem olyan az izzadságom ami a ruhán érződik. Például mikor úgy izzadok, hogy nincs ruha a hónaljamnál, de ugyanúgy deót használok, teljesen más a szaga, és sokszor semmi sem érződik, csak a nedvesség.

3. Smirnoff2017-10-23 17:02
Nem a ruhákkal meg a mosással van a baj, hanem a dezodorral. Nekem is volt olyan deóm (nem túl sokáig), és ráadásul az is pont valami baromi természetes, bio kutyasz@r, amitől egyszerűen büdös lettem.
(válasz jujujo 2. hozzászólására)

2. jujujo2017-10-23 16:13
Fontosak:
- amikor kiveszem a mosógépből, nincs semmi kellemetlen szaguk, az öblítő érződik
- amikor elkezdek izzadni, nagyon keserű szag érződik a hónapljban
- egyáltalán nem az izzadságom szaga az, ami érződik a ruhán (tudom, mert mikor ruha fedése nélkül izzadok például nyáron, annak teljesen más a szaga, sokszor teljesen szagtalan is)
- természetes deot használok

Nagyon kellemetlen, mert nem az én szagom, és nagyon kellemetlenül érzem magam, mikor én érzem saját magamon,

1. jujujo2017-10-23 16:10
Mi okozhatja a frissen mosott ruhák savanyú szagát (hónaljban)?