Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Férjem 5 napja kómában! Mit tehetek, hogyan segitsek neki visszajönni? fórum

Férjem 5 napja kómában! Mit tehetek, hogyan segitsek neki visszajönni? (tudásbázis kérdés)


99. gizus58 (válaszként erre: 95. - Micimacko62)
2017. okt. 27. 11:22
Kívánok a férjednek mielőbbi teljes visszatérést!! Most még nem tud mindenre válaszolni de reagál,és érti hogy ott vagy, érzi hogy körülötte mi történik, csak még a válasz van blokkolva nála.De az is menni fog!!
98. keki70
2017. okt. 27. 09:56

De jó híreket hoztál,az már biztos,hogy visszajött a férjed,hall és érez mindent-ezért a könnyek.Kívánom,hogy váljanak ezek a könnyek örömkönnyekké neki,biztos,hogy idő kell hozzá,de az emberi szervezet és gyógyulás kiszámíthatatlan,van,hogyha egyszer beindul a gyógyulás,utána aztán felgyorsul a folyamat.

Remélem,hogy így lesz!

Kitartás,türelem neked-nektek!

97. 1998Anya (válaszként erre: 95. - Micimacko62)
2017. okt. 27. 09:38
Esetleg kisebb mozgatásokat engednek? Azzal elkerülhető a felfekvés.
96. Sommersby (válaszként erre: 95. - Micimacko62)
2017. okt. 27. 09:03

Jobbulást kívánok Férjednek! Neked meg nagyok sok kitartást!

Az, hogy már reagál Férjed, "jeleket" ad szerintem is bizakodásra ad okot, biztosan érzi a felé irányuló szeretetedet!

2017. okt. 27. 08:57
Sajnos még az intenziven van,lassan szktatják le az oxigénről addig nem tudok mit tenni.Azt mondták hogy ha lejön a "szerröl" akkor a kardiologiára teszik át.Félek én a felfekvésektöl is meg a fertözésektöl.
94. 1998Anya (válaszként erre: 92. - Micimacko62)
2017. okt. 27. 08:28
Szia a katéternél figyelj a váladékra mert van hogy ki csúszik,ezt mindenképp jelezd!Nekem fiamnál történt.Kívánom a gyors gyógyulást!
93. 124637ff9b (válaszként erre: 92. - Micimacko62)
2017. okt. 27. 08:01

Hát ez fantasztikus!

Én azt javaslom, hogy kezdd el mielőbb megszervezni az otthonápolást, háziorvos által is és maszekban is, amilyen hamar csak lehet, vidd haza a ferjedet a kórházból. Sokkal előbb és biztosabban felépül! 😍

Veled örülök!

2017. okt. 27. 07:46

Elöször is nagyon szépen köszönöm nektek a sok támogatást.Este már nem volt erőm irni ,de most potlom.

Délután 4-re mentem hozzá ,olvastam a kedvenc könyvét és elkezdett kicsit köhécselni vagy mit,rá néztem és már nyitogatja a szemét,kérdem töle hogy hallasz engem-tudod hogy melletted vagyok?szempillantással ,válaszolt!!!

utána vissza csukta és ez megismétlödött vagy 3*,majd kiugrottam a börömből,mondtam szoritcsd meg aa kezem de azt még nem tudja.Viszont a katéternél valami nem volt jó ,mert mellette volt vizelet és csak annyit értettem hogy urologus kell majd.Láza nincsen ,keringése aránylag rendben,gyogyszereket is kap összetörve vizzel felengedve,orrszondán keresztül.Ja és még este leszivta a növér a váladékot igen hogy csak nem tetszet neki,hallottam!Mikor beszéltem hozzá könnyek jöttek a szeméböl,de megnyugtattam,hogy ne féljen haza jön,csak kitartás.

Ma remélem többször is kinyitja a szemét.

91. 549be03e80 (válaszként erre: 87. - Micimacko62)
2017. okt. 27. 05:04
Irtad a fiad Ausztraliaban van,csak mert en is itt elek kozel 30 eve,kerdem merre el a fiad? Nekem is volt szivrohamom 2x is,stoke-m is volt elotte, az egyik oldala a szivemnek halott,a doki vilagosan megmondta:"You're heart is dead!"- magyarul "a szived halott",DE mutetem volt, es mint latod elek,igaz mar 4-k eve tappenzen,de elek.Szoval a 15% nem jelent semmit sajat tapasztalatbol irom. Szoval szerintem is a jelek jot jelentenek.Nincs valami kedvenc zeneje vagy hangos tortenete a ferjednek? Mert ha igen,hadd hallgassa! Sokat segitene...Kivanok gyors javulast a ferjednek,neked sok erot,turelmet es kitartast,soha ne add fel a harcot!
90. 2104cc91e8 (válaszként erre: 87. - Micimacko62)
2017. okt. 26. 18:47

Igaza van Kekinek, minden grimasz, fintor azt

jelenti érez, hall, csak még nem tud beszélni!!

Ha pedig -bár kanülön keresztül-

de akkor is akkor egyedül, magától, segítség nélkül lélegzik (legalábbis én így értem)!!

Ez mind jó jel, továbbra is beszélgess neki,

akár a kiskutya "viselt" dolgairól, talán még

el is mosolyodik, és akkor biztos lehetsz benne, hogy lassan "visszatér"!

Szívből kívánom, hogy ez mielőbb megtörténjen ♥♥


Kitartást és sok türelmet neked!

89. Ladiszlav (válaszként erre: 87. - Micimacko62)
2017. okt. 26. 16:32
Minden jel!
88. keki70
2017. okt. 26. 16:26
Én próbálom pozitívan nézni a dolgot,optimista szemlélettel:kezd visszajönni az életbe a párod.Fintorgás,ráncolás-mind-mind reakció,mintha azt akarná közölni,hogy érzek,hallok,csak még nincs erőm közölni veletek.
2017. okt. 26. 15:36

Na még egy nap eltelt csak várakozással!Annyi viszont van ,hogy reggel a nővér borotválta és nem tetszett neki,és a késöbbiekben is észre vettem,hogy fintorog és ráncolja a szemhélyát.Na most hogy ez jó vagy rossz azt nem tudom.

sajnos amputált lábu betegről van szó igy mikor változás jön az időjárásban azt megérezte és rángatja a lábát ideg alapon,ma is volt ilyen nála.Szerintetek ez az ébredésével van összefüggésbe vagy csak ugy.Tegnaptol nem kap nyugtatott és csak ő irányitja a légzését a gégekanülön keresztül,tehát van rásegités .

2017. okt. 26. 08:44
Reményteljes napot kívánok!
2017. okt. 26. 08:31
Remélem, hogy ma már javulást mutat a férjed állapota! Minden jót kívánok nektek ♥♥
2017. okt. 25. 15:32

Nem sokára megint megyek ,be semmi változás.Annyi hogy köhög és a nővér törli ki a száját nem tetszését mutatja,ráncolta a homlokát!Nincs messze tölünk a korház egésznap nem engednek bent lenni,habár nem szoltak ma is fél 2-kor jöttem el.

Van egy kiskutyánk amit szintén rendeznem kell igy 2 orára haza jövök és megyek vissza.Felfekvésére megjött a kék krém elhültek hogy ilyen drága szert nem kell bevinni neki,mondtam ha kell a csillagokat is beviszem csak jöjjön helyre.Közben azt mondják hogy nagyon jó!!Mondom a 2000ft nem vág a földhöz!Na most öltözök és megyek be.

83. gizus58 (válaszként erre: 82. - Loch ness)
2017. okt. 25. 11:17
Ott nem alhat, de kérhet rendkívüli engedélyt a főorvostól,vagy kórház igazgatótól. Általában megadja az osztályvezető főorvos, ő a kompetens a döntésben a beteg állapotát figyelme véve.
2017. okt. 25. 11:13
Ha szívesen lennél még tovább is vele, kérdezz rá, nem maradhatsz-e ott többet, ez nem igazán látogatás, amit te csinálsz, ez több! Nagyon rossz állapotban lévő betegnél sokszor megengedik, hogy akár ott is aludjon a hozzátartozó, ha indokolt a dolog, olyankor nem számít a látogatási idő. Nem mondom, hogy aludj ott, lehet, hogy több értelme van, ha éjszaka otthon kipihened magad, de lehet, hogy simán megengednék, hogy reggeltől estig mellette legyél. Kérdezz utána! Akár a nővérektől, akár a betegjogi képviselőtől - bár ez utóbbiakat nagyjából lehetetlen megtalálni a kórházakban...
81. keki70 (válaszként erre: 77. - Micimacko62)
2017. okt. 25. 10:40

Mindent jól csinálsz!!!

Nem adta fel,tudja,hogy várod,higgyél ebben,mert így van.

80. gizus58 (válaszként erre: 77. - Micimacko62)
2017. okt. 25. 10:20
Nem , nem adta fel!Harcol minden erejével!Ebben bízz,és segíts neki azzal, hogy ott vagy,érezze az illatod a kezed, hallja a hangod! Erőt kívánok a harcotokhoz!
79. 2104cc91e8 (válaszként erre: 77. - Micimacko62)
2017. okt. 25. 09:40

Ne gondolj arra hány féle betegsége van, most csak

a felébredésre, gyógyulásra koncentrálj!


(mondd meg neki, hogy még a Hoxás lányok is szurkolnak, hogy ébredjen fel!)

2017. okt. 25. 07:50
Reményteljes új napot kívánok!
2017. okt. 24. 21:12
ott vagyok 11-1 között és 16-18,30 ,ugyan is addig van látogatási idő.bele is halnék ha nem tudnák bemenni.Orvosok nem mennek százalékba csak hogy nagyon nem jó állapotban van.lukács krémet holnap hozzák,sikerült megrendelni.ma is de zenét hallgatott,du pedig olvastam neki a kedvenc könyvét és suttogtam a fülébe hogy szükségem van rád,gyere vissza és haza,ébredj fel stb.bizom benne csak félek hogy már feladta,hisz annyi betegsége van.
76. keki70
2017. okt. 24. 20:34

Nagyon sajnálom,ami veletek történik...iszonyú :-(

Gyermeked nagyon kellene melléd,mert együtt sokkal erősebbek vagytok,kell,hogy lelkileg is erősítsen valaki,egyedül nagyon nehéz.Ha te erősödsz,akkor a párodat is tudod erősíteni,jól teszed,hogy beszélsz hozzá,ő hallja,csak nem tud válaszolni.

Bíznod kell abban,hogy felébred,mert igenis,csodák vannak,már hányszor megtapasztaltuk,hogy az orvos lemondott a páciensről és aztán megtörtént az,amit sosem gondolt volna.

Van még dolgotok együtt a földön,igaz?Tudja,hogy várod az ébredését,nagyon remélem,hogy megtörténik és még sok jó dolog vár rátok!

Nagyon drukkolok nektek-de természetesen azt is tudom,hogy neked most milyen nehéz.Bár igazán ezt csak Te tudhatod,mert Te vagy ebben a helyzetben.

Kitartás és ne add fel,ahogy gyöngy is írja,bízni kell benne,hogy felébred!!!

75. Ladiszlav (válaszként erre: 73. - Micimacko62)
2017. okt. 24. 20:15

A nővéreknek minden tiszteletem, de inkább orvosok tájékoztassanak az állapotról. Én legalábbis arra adnék,amit az orvos mond. Annak ellenére, hogy sokszor az ápolók kommunikatívabbak és tájékozottak, stb.

Százalékkal ne foglalkozz, az 1% bőven elég, ha ti vagytok az!

Légy erős, ne add fel soha!

74. gyöngy:) (válaszként erre: 73. - Micimacko62)
2017. okt. 24. 19:59
Együttérzésem! Kitartás, bármi megtörténhet, bízz benne, hogy felébred, legyél vele minél többet!
2017. okt. 24. 19:44

Mindenkinek köszönöm támogatást.A gyerenek jelezve van,sajnos nem egyszerü onnan hazajönni,a barátja is tud a dologrol,ők dolgoznak,

csodára várok,hátha bejön.

ma betették az a akármit a torkába,volt köhögési reflexe leszivták neki,volt rtg is,most meg a növér azt mondja ,hogy ez még csak az elején jár van aki honapokig fekszik mire felébred.

Most kétségek közt vagyok a délelötti ápolo és a délutáni ápolonő között.Mert a délelötti amit leirtam a másik meg teljessen mást mondott.kinek higyek,de szerintem a szememnek!Az orvosok se mondanak százalékot csak azt hajtogatják hogy nagyon kevés a szivizom müködése.biztos lehet azt is valamilyen formában erösiteni,habár nem vagyok orvos.

72. 2104cc91e8 (válaszként erre: 64. - Micimacko62)
2017. okt. 24. 16:36

Még olvasni is borzasztó :(

Minden együttérzésem a Tiéd, kívánok neked sok

lelkierőt, kitartást és hitet a gyógyulásban ♥♥

71. 124637ff9b (válaszként erre: 68. - Micimacko62)
2017. okt. 24. 16:35

Bármi lehet sajnos. :(

Kiszolgáltatottak vagyunk, és sokszor tényleg csak a csodában bízhatunk.

Nagyon sajnálom, hogy egyedül vagy a nagy bajban!

70. Channa* (válaszként erre: 68. - Micimacko62)
2017. okt. 24. 16:23

Jaj, de sajnálom!

Légy erős! És tudom, hogy mondani sokkal könnyebb mint benne lenni:((((((

Nem tudom mennyire mobil a gyerek, hogy áll anyagilag, de ha tényleg ez van, akkor mielőbb jöjjön haza!


Sajnos manapság a vizsgálatok ilyenek.

Az én férjemnek is voltak problémái, mint kiderült a vérnyomása emelkedett meg nagyon időnként (csoda, hogy nem kapott agyvérzést), elmentünk dokihoz és több, mint 3 hónappal későbbi dátumra adott időpontot. Na, amikor megláttam, nagyon kiakadtam és másnap reggel odaültünk a kardiológiára és mondtam, hogy addig innen nem mozdulunk, amíg nem vizsgálják meg alaposan a férjemet. Hát meg is voltak ilyedve a leletek alapján, mert akkor is 200 felett volt a vérnyomása úgy, hogy gyógyszert szedett, de mint kiderült, már rég nem elég korszerű az a gyógyszer.



Együtt érzek veled! vigyázz magadra!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook