Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Férjem 5 napja kómában! Mit tehetek, hogyan segitsek neki visszajönni?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

266. micimacko622017-11-20 19:10
A váltás,kuplungolás,és az összpontositás a mumus!!!Le ver a viz, ha rá gondolok.

265. kondygirl2017-11-20 18:15
Örülök, hogy elhatároztad magad!:)) Sztem vágj bele, nincs mitől tartanod. Ugyan nem vezettem még automataváltós autót, de az előttem hsz-ok véleménye alapján nem nehéz átállni. Nálunk elvárás a családban a jogsi... Rettegtem tőle, hogy hogyan kell váltani. Mikor odakerültem simán ment.:) Jó lenne ha lekötnéd magadat vmivel.:)
(válasz micimacko62 264. hozzászólására)

264. micimacko622017-11-20 15:47
szia,Zsuzsi

Napjaim üresek,de tegnap voltam a korházban és majd holnap tudok" 6 szem közt" beszélni a doktor nővel Talán a hétvégére ki jön.Ma mentem volna átiratni a Digi Tv-t ,de nem lehet amig a hagyatéki végzés nem lesz meg!
Vissza felé bementem egy autos iskolába érdeklödni,de az egész városban nem tanitanak automata váltos auton,csak hagyománoson.Attol viszont félek,még ha le is vizsgázok hogyan fogom az automatát vezetni?Teljessen kuka vagyok,nincsen senki aki segiteni tud az átállásban.Röviden ennyi.köszönöm az érdeklödésedett.
(válasz kondygirl 263. hozzászólására)

263. kondygirl2017-11-20 13:24
Kedves Marika!

Hogy telnek a napok? Anyósod otthon van már?

Zsuzsi

262. fiti482017-11-18 17:05
Marika, tanulj meg ezen és legközelebb is
automatát vegyél, akkor semmi baj nem lesz!☺

Sikeres vizsgát kívánok amikor eljön az ideje♥
(válasz micimacko62 261. hozzászólására)

261. micimacko622017-11-18 16:21
Én azért "ragaszkodom az automata váltohoz" mert ilyen tipusu autó maradt rám!igaz volt nekünk kuplungos váltonk is,probáltam is de nagyon össze kuszált engem.jogositvány nélkül vagyok.

260. Brizzy2017-11-18 15:45
Az amerkiait nem tudom,de mindharom fiam itt Ausztraliaban tanult vezetni es mind 3 az automon ami automata,semmi bajuk nincs a vezetessel mind 3 kitunoen vezet,kozel 20 eve,es balesetuk sem volt meg..Nekem sem volt problema az atallas,pedig otthon tanultam vezetni kezivaltasun es Zsigulin es kozel 20 evet vezettem otthon..Nem vagyunk egyformak.
(válasz kristo_f 258. hozzászólására)

259. LiluLilu2017-11-18 14:00
Ezzel enis igy vagyok/ vtam !Van automatánk és manu is, hat.. durva valtas ha egyikbol masikba atul az ember😮
(válasz kristo_f 256. hozzászólására)

258. kristo_f2017-11-18 13:11
Meglepő!
Szerintem jobb megtanulni a váltós autó vezetést is, aztán hozzászokni az automatához
Néztem egy műsort a tv-ben , ahol váltós autókba ültetek amcsi fiatalokat
"Estek-keltek-recsegtettek" csak :)
(válasz micimacko62 257. hozzászólására)

257. micimacko622017-11-18 13:00
Itt Halason láttam olyan sulit ahol automata váltos auton tanitanak.Meg még hiteles is az autó.
(válasz kristo_f 256. hozzászólására)

256. kristo_f2017-11-18 11:47
El ne add mert filléreket kapsz csak érte. Olyan mint egy dodzsem, könnyű és élvezetes vezetni.
Igaz, a tanfolyamon kézi váltós autókon tanulnál, nagyon kell figyelni hogy automatánál nehogy "kuplungolj"
Amikor elkezdtem automatát vezetni, keményen megtapostam a féket, mert hozzászokott a bal lábam
:)

Idő, időt kell adni magadnak mire valamennyire könnyebb lesz
(válasz micimacko62 250. hozzászólására)

255. Moszkvicsslusszkulcs2017-11-17 10:04
Viszont a tanulassal jol le tudnad magad kotni egy idore.
(válasz micimacko62 253. hozzászólására)

254. keki702017-11-17 09:48
Persze,majd akkor,ha úgy érzed,készen állsz rá.
Biztosan ő is örülne a döntésednek...büszke lenne rád nagyon!
(válasz micimacko62 253. hozzászólására)

253. micimacko622017-11-16 21:11
Majd utána járok ennek a dolognak de csak jövöre,mert még eléggé felfokozott ideg állapotban vagyok.Idáig nem volt szükségem a jogsira mert szuperül vezetett és soha nem volt még koccanása sem.

252. keki702017-11-16 20:18
Marika ez nagyon jó ötlet!Nem véletlenül jutott eszedbe és egyáltalán nem baj-miért is lenne az-hogy 57 éves vagy.Szomszédom 76 éves hölgy,és simán vezeti a Suzukiját.Nem Pesten élsz,ahol a nagy forgalom miatt nehezebb lenne a vezetés is,hanem vidéken.Én azt mondom,hogy vágj bele,megtudod csinálni!!!
Anyósom mindig mondja,hogy a mai napig sajnálja,hogy nem tanult meg vezetni.Pedig még autójuk sincsen.Tényleg kár,ha előbb eszébe jutott volna,akkor sokkal kényelmesebb lett volna neki a közlekedés is autóval.
Én bátorítalak,lefoglalna és az autót is meghagynád.Amit a férjed nagyon szeretett...

251. fiti482017-11-16 19:49
Akkor ma alaposan elfáradtál, sok mindent intéztél!
Talán jobban fogsz aludni.

Azt sosem tudod meg, hogy fog-e menni, ha nem
próbálod meg a vezetést!
Ha elég nyugodtnak érzed magad a városi forgalomban, akkor próbáld meg.
Esetleg egy ismerősöddel próbáld meg egy félreeső helyen, hogy ha mégsem érzed jól magad vezetés közben, ne kelljen kidobni feleslegesen a tanfolyam díját.

Látom azért akad még intézni való feladat, kívánok hozzá elegendő erőt, és nyugodt békés estét, majd álomtalan mély alvást ♥♥

250. micimacko622017-11-16 19:32
Szia,köszönöm az érdeklödésedet.

Reggel fél 10-kor jött a telefon,hogy mehetek a férjemért és ezáltal a papirokért.Elmentem hazahoztam.utána mentem az anyosomhoz látogatoba.orvost nem találtam ,majd talán holnap.Gondolatom támadt azzal kapcsolatban ,hogy ugye az autó adott ,le kéne vizsgáznom !De 57 évesen nem tudom fog -e menni, mert öszintén megvalva sajnálom eladni.Automata váltos ,6 éves szuper kis joszág ,a férjem nagyon szerette!Még papir munkák vannak ,közmú átirások,fogy tám lemondása,özv nyugd feladása a postán.tehát ennyi volt a mai napom.
(válasz fiti48 249. hozzászólására)

249. fiti482017-11-16 18:58
Szia Marika, mesélj, mi történt ma veled?!

248. keki702017-11-15 22:51
Pont ezt szokták mondani azok a hölgy ismerőseim,akik egyedül maradtak :-(
Borzasztó lehet és még az is hozzátesz,hogy korán sötétedik.
Annyira sajnálom,ezt nem lehet szavakba önteni... :-(
(válasz micimacko62 246. hozzászólására)

247. LiluLilu2017-11-15 20:48
😭😢😢
(válasz micimacko62 246. hozzászólására)

246. micimacko622017-11-15 19:43
Borzasztó és kegyetlen az egyedüllét.
Csend és csak a TV hangja.Senkinek nem kivánom.
(válasz LiluLilu 245. hozzászólására)

245. LiluLilu2017-11-15 16:15
Csak most olvastam végig.
Nagyon sajnálom, sok erőt és kitartást kívánok..el sem.tudom képzelni milyen lehet

244. fiti482017-11-14 22:39
Most minden probléma, gond összeszaladt, de szép lassan kialakítod az új életed, csak legyél türelmes és nyitott!
(válasz micimacko62 243. hozzászólására)

243. micimacko622017-11-14 19:06
hiába kisváros,itt minden ami van szorakozo hely,kondi terem,cukrászda vagy csak fiataloknak,vagy megfizethetetlen árakon müködik.
Nem vagyok még nyugdijas most is csak ideiglenesen leszek az 1 évig.Sajnos az ápolonö kifujt mert ora dijban dolgoznak az pedig nekem húzos!!Sajnos az ő nyugdija sem sok és az én nyugdijam sem lesz valami oriás,mellette rezsi+gyogyszerek+megélhetés.Ez nem Pest,amit most már nagyon sajnálok hogy nem maradtunk ott.
(válasz Channa* 242. hozzászólására)

242. Channa*2017-11-14 17:38
Szia!
Tornázni nem tudsz eljárni valahová? Ott jó barátnőket lehet öszeszedni. Te már nyugdíjas vagy? Hozzánk járnak idősebb nők (a legidősebb 70 éves:)) és tök jól elvannak köztünk.
Ha haza viszed anyósodat, akkor esetleg kereshetnél egy ápolót, akivel esetleg beszélgetni is tudnál.
(válasz micimacko62 241. hozzászólására)

241. micimacko622017-11-14 17:00
Szia Iluska.

Nem is azzal van a probléma ,hogy ki kell mozdulnom a lakásból, hanem hogy vissza is kell jönnöm.Csütörtökön beszélek a DR-nővel mert valami olyasmit magyarázott a mama hogy csak feküdnie lehet?mert éjjel 2* leesett az ágyról.mondtam neki hogy majd meglátjuk mit mond a kezelö orvosa.
Itt nincsen semmilyen program van nyugdijas klub is oda valamikor járt a mama de 80-90 évesek vannak,programokat meg nem csinálnak nekik mert nincs rá igényük,ezt a gondozok mondták.
De bárhová egyedül menni,?nincs barátnőm senkim nincs akivel megoszthatnám a gondolataimat-érzéseimet.Talán ha valamikor dolgozni fogok találok valami hasonló korú megértö barátnöt.
H a meg haza hozom a mamát szintén szoba fogság mert 1 nem lehet itthon hagyni órákra.Ezzel bezárult a kör a részemre.ennyi jutott a jóbol
most a magány és a remeteségi korszakom jön.
De egyszer csak vége lesz!!!
köszönöm a meghallgatást
Üdvözöllek Marika
(válasz fiti48 240. hozzászólására)

240. fiti482017-11-14 16:10
Szia Marika!
Tudom, hogy nem kellemes Anyóst látogatni, de az
is egy feladat, eltereli a figyelmed!
(bár én szerettem az anyósom) nem tudom te hogy
vagy ezzel, miatta mégis ki kell mozdulnod a lakásból,
így legalább nem szoksz el az emberektől!
Nagyon be tud fordulni magába aki gyászol :(
Ez érthető is egy ideig, aztán eljön majd
amikor úgymond' el kell engedni, neked ez még odébb van,
de azért a net-en próbálj meg ilyen
"oldalakat" felkeresni, hogy szokjad a gondolatot!

Én próbáltam "nálatok" (Halason)keresni olyasmit ahová el
tudnál járni, de jó időt eltöltöttem a város
honlapján és sajnos nem leltem semmit:(
Én pl. eljárok Nyugdíjas Klubba és
-nem dicsekvésből, de-
remek programjaink vannak!

Azért mindennap írj magadról, mert az is
eltereli a gondolataidat amíg itt írogatsz!

Nyugodt délutánt és békés estét kívánok neked
és a Kutyikádnak, üdvözöllek: Ilus ♥♥

239. micimacko622017-11-14 07:47
Jó reggelt mindenkinek.

Marika vagyok.Végül is semmi különös nem történt ,azon kivül ,hogy 11-re mentem a korházba az anyosomat látogatni ami mindennapos sétám.Sokat nem vagyok bent csak max fél órát mert én elmondom hogy nem történt itthon semmi,ő hallgatja és fekszik és várja az ebédet.haza sétálok,majd koválygok a lakásban a kutyikát megetetem,majd be bujok az ágyba.Iszonyu sönd és fájdalom vesz körül.Semmihez nincs kedvem,vasárnap takaritottam hogy menjen az idő.Talán az elkövetkezendő napokban kiadják a férjemet haza hozom,és intézem a fent maradó dolgokat.röviden ennyi,mindennap ugyan olyan.köszönöm az érdeklödésedet.
(válasz fiti48 238. hozzászólására)

238. fiti482017-11-13 20:57
nekem olyan személytelen, hogy a nick neveden szólítunk, mesélj mi történt ma?
(válasz fiti48 237. hozzászólására)

237. fiti482017-11-13 20:45
Micimackó, elárulod a keresztneved?

1 2 3 4 5 6 7 8 9