Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együtt - egyedül fórum

Együtt - egyedül (beszélgetős fórum)


1 2
2017. okt. 30. 17:39
Kétnyelvű környezetben később kezdenek el beszélni a gyerekek. De a lényeg, hogy otthon magyarul beszéljen. A másik nyelvet megtanulja a közösségben. Emiatt nem kell aggódni, szívják magukba az infót. :) viszont ha otthon keveritek a ket nyelvet, akkor előbb utóbb a németet fogja preferálni, mert azt hallja többször.
41. 61a61656b0 (válaszként erre: 39. - Andi.Bobi)
2017. okt. 25. 19:53

Ne aggódj,a miénk se beszél még, csak babanyelven.

Bőven raernek még :)

40. f.frezia (válaszként erre: 39. - Andi.Bobi)
2017. okt. 25. 19:32

A beszéddel még bőven ráér. És úgy tudom a kétnyelvű gyerekek még később szoktak.

Nálunk van egy kislány, elmúlt 2,5 éves, csak bavanyelven beszélt. Elkezdte az ovit, 3 hét eltelt, ma összefutottunk és nagyon meglepődtem, mert sok szót használt.

39. Andi.Bobi (válaszként erre: 37. - 61a61656b0)
2017. okt. 25. 13:00
Hát nem sajnos,de azt hiszem most már el kell kezdeni..17 hónapos most. Szinte nem is beszél,csak gyeje ide meg aja aja,a többi még baba nyelv..a rádiót hallgatja németül,a meséket,miki manót kerek meséket a youtubról magyarul. Olyan mintha az egészet értené,táncol sikitozik rá..A vukkot már bekapcsoltam neki németül.. Sajnos nekem is tanulnom kell,több mint négy éve jöttünk ki,úgy mentem dolgozni,hogy szinte csak az alapokat tudtam,2,5 évet dolgoztam mikor terhes lettem..a munkahelyen tudták úgy beszélgetni velem,hogy meg értsem,én is el tudtam mondani amit szerettem volna. De azóta szinte semmit nem beszélek..az orvosunk is magyar. Újra bele kell rázódni nekem is,és persze a bölcsitől magam miatt is félek,mit értek meg és mit nem..Sajnos ez van..
38. 61a61656b0 (válaszként erre: 36. - Andi.Bobi)
2017. okt. 25. 12:50

Hú hát én pisilni se tudok nélküle,azonnal sírva szalad utánam.

A lányom viszont pont olyan volt kicsikent mint amiket írtál

37. 61a61656b0 (válaszként erre: 35. - Andi.Bobi)
2017. okt. 25. 12:48

Ti nem beszéltek németül vele?

Mi itthon magyarul beszélünk hozzá,bárhol máshol németül.

Illetve mesét is csak németül néz.

Pont a bölcsi ovi miatt alakítottuk így.

Most kb ugyanannyit ért németül mint magyarul

36. Andi.Bobi (válaszként erre: 33. - 61a61656b0)
2017. okt. 25. 12:06

Én néha meg állítanám az időt,hogy minden maradjon úgy ahogy van örökre,ilyen pici aranyos,de nem lehet sajnos..


Kicsi korától ilyen mindenki felé nyitott,kedves. Remélem így marad. Nálunk nem volt szeparácios szorongás sem,hogy sírt volna,ha kimegyek a szobából vagy ilyenek. Szerencsére..Mondjuk az utcán ha sétálni megyünk és ahol lehet elengedem,nem figyel rám,nem jön oda,nagyon önálló...szoktam az csinálni ,hogy mondom neki szia megyek és megfordulok akkor szalad utánnam,de aztán megunja és futás én meg utánna:)

35. Andi.Bobi (válaszként erre: 34. - Andi.Bobi)
2017. okt. 25. 11:58

Itthon nézhetném mi történik vele...attól is féltem,hogy mit fog enni,inni,na és hogyan? Nem tud még enni egyedül,csak inni cumisüvegből.. aludni csak úgy ha berakom az ágyába és én is lefekszem a miénkre,míg elalszik. Volt egy idő míg csak úgy aludt el,hogy fogtam feküdtünk együtt a nagy ágyunkon és mikor elaludt akkor raktam be a kis ágyba. Gondolom lesz sírás a bölcsiben,míg mindent megszokik...

A másik,ugye németül beszélnek majd hozzá,ettől is félek...

34. Andi.Bobi (válaszként erre: 32. - F.frezia)
2017. okt. 25. 11:51
Tényleg,miért nincs bekamerázva?:)
33. 61a61656b0 (válaszként erre: 31. - Andi.Bobi)
2017. okt. 25. 09:14

De jó nektek :)

A mi kisfiunk egyáltalán nem barátkozik,a játszótéren sem érdekli senki,ha idegen emberrel találkozunk, akkor vagy sírva fakad,vagy jobb esetben elforditja a fejét,becsukja a szemét és úgy lesi,hogy mikor megy már el az illető.

Senkitől semmit nem fogad el,csak tőlünk,idegen helyen pedig kizárólag ölben van el.

Elég kemény lesz a bölcsibe szoktatás, nekem van még egy kis időm,most 19 hónapos, majd csak jövő szeptemberben szeretném ha menne,vagy inkább majd csak oviba, meglatjuk.

Jó lenne dolgozni is,mert meg tudnék sokszor buggyanni az itthoni lettől,ugyanakkor onnantól kezdve megszunik az én pici babámnak lenni :(

32. f.frezia (válaszként erre: 31. - Andi.Bobi)
2017. okt. 25. 06:14

Az biztos!

Az első heteket végigsírod. Aztán mindent tudni akarsz: kivel játszik, mit játszik, mit csinál, mennyit eszik, hogy alszik és fogalmad sincs miért nincs egyáltalán bekamerázva a bölcsi? 😃

Amúgy hatalmas lépés ez.. mert eddig az ő kis életének 100%-ban részese voltál. És most megkezdődik a leválás, lesz az életének egy olyan része, amiben te már nem vagy. Nekem ezt volt nehéz feldolgozni. És szerintem az anyának nehezebb ez, mint a gyereknek.

31. Andi.Bobi (válaszként erre: 30. - F.frezia)
2017. okt. 25. 00:38
Nagyon kedves,barátkozós,mosolygós,szereti az embereket. Nem fél ha hozzá szólnak,vissza gagyog valamit..:) Tudom,neki jobb lesz,csak én fogok aggódni majd,de nagyon!
2017. okt. 24. 22:49

Amúgy milyen kisfiú? Közvetlen, barátkozós?

Ha túllesztek a beszoktatáson, hidd el jobb lesz.

Neked is, mert kimozdulsz, dolgozol, újra lesz értelmes munkád, nem csak házvezetőnő leszel.

A kisfiadnak is jó lesz. Saját korabeliekkel lesz, kitárul neki a világ, máshogy fog fejlődni ott és tartalmasabb lesz az együtt töltött idő, sokkal jobb lesz a játék, nem mellesleg egy kiegyensúlyozottabb anyukát kap majd.

Szóval kitartást!

29. Andi.Bobi (válaszként erre: 28. - F.frezia)
2017. okt. 24. 22:39

Ma már sírtam,mondtam nem viszem novemberben. Azt mondja a párom csak jót akart,hogy mondta vegyék be minnél hamarabb.. így felhívtuk a bölcsit,hogy egy hónap múlva megy csak..

Sajnos csak 20 hónap gyesem van. Januárban jár le. 30 hónapost is lehetett volna választani,de sokkal kevesebb pénzt adnak akkor,meg a munkahelyen se jó pont...

28. f.frezia (válaszként erre: 27. - Andi.Bobi)
2017. okt. 24. 22:16

Nálam a kicsi 14 hós volt, mikor bölcsis lett..

Egyrészt utáltam magam miatta, mert míg nem voltak gyerekeim, azt mondtam, h.egy gyereknek 3 éves koráig otthon a helye.

Most is azt mondom, hogy legalább 2 éves korig.

De teljesen gyerekfüggő. Az enyém szerette a bölcsit. Nincs még 3 éves, de oviba jár. Imádja.. mikor nem ment (mert időközben visszajöttem gyesre), akkor sírt reggelente, hogy menni akar ő is a tesóval.

A nagyobbal megkínlódtuk viszont a beszoktatást, szó szerint 2 hetet végigsírtam én is, ő is.

Próbálj meg nem rágörcsölni, mert azt ő is érzi..

27. Andi.Bobi (válaszként erre: 26. - F.frezia)
2017. okt. 24. 22:04

Igen..Most csak Anya meg Apa van..és a kicsi a "főnök":)

Teljesen megváltozott minden,az eddigi életünk,az egymáshoz való viszonyunk,mindenki fáradt...Én ki vagyok,közben meg boldog mert úgy imádom a kisfiam,hogy elmondani nem lehet..Sajnos én is megváltoztam,minden bajom lett..Most nem írom már sok helyen leírtam..

Sokszor én is azt érzem egyedül vagyok az egész mindennel, a gyerekkel,a gondokkal. Segítség semmi..

Nálunk most változás lesz,lassan bölcsibe megy a kicsi,december elején kezdjük a beszoktatást,januárban már dolgoznom kell menni. Mehetne már novemberben is de nem akarom még,kicsike:) féltem ,félek ott hagyni:(

26. f.frezia (válaszként erre: 25. - 61a61656b0)
2017. okt. 24. 20:57

Igen, ez így van.

Az emberek elképzelik a babapúder illatú rózsaszín felhőt, közben meg a valóság teljesen más.

Egy időre megszűnik a MI. Csak ANYA és APA lesz. És nem könnyű újra egymásra találni a nagy változások közepette.

25. 61a61656b0 (válaszként erre: 22. - 2104cc91e8)
2017. okt. 24. 20:01

Hú hát nekem ez meg se fordult a fejemben,hogy nem mindketten ugyanúgy akarják.

Arról szólt volna inkább a mondandóm,hogy olyan "problémákkal" kell majd megkuzdeni együtt, amik gyerek nélkül sosem merülnek fel,tehát a kapcsolatot teljesen más módon teszi próbára a gyermekszuletes mint bármi más.

És valami mindig lesz, születhet az a baba legnagyobb szerelemben és egyetértésben élő parhoz,akkor is megvaltoznak átmenetileg a dolgok amiket sok beszélgetéssel,türelemmel, tisztelettel és szeretettel át kell hidalni.

24. f.frezia (válaszként erre: 16. - Andi.Bobi)
2017. okt. 24. 18:37

Hidd el, könnyebb lesz ahogy 2-3 éves lesz a kicsi.

Az a rossz az egészben, h.nem történik semmi inger veled, ugyanaz a monotonitás: öltöztetés, etetés, pakolás, mosás, etetés, altatás, pakolás és pelenkázás, pelenkázás, pelenkázás.

Mondanám, h.keress vmi babaklubbot, de nekem az nem jött be. Ott is ugyanaz ment.

Keress vkit, akivel eljárhatsz futni pl. A szomszédasszonyomnál 3 kicsi van. Egy időben eljártunk futni.. vagy ha szar napunk volt, gyorsgyalogolni és kibeszéltük az egészet.

Nálunk az is egy fontos szabály most, h.havi egyszer csináljunk a férjemmel vmi közös programot kettesben.

Kitartást!

23. a03dd05915 (válaszként erre: 13. - Ildeeko85)
2017. okt. 24. 17:26

Mennyire fogadná jól a férjed, ha előre megterveznéd a programot?

Lefoglalnál egy éjszakát valahol, egy fürdőben, egy jó kirándulóhely közelében.

22. 2104cc91e8 (válaszként erre: 14. - 61a61656b0)
2017. okt. 24. 17:08

Az lehet, hogy te nem értesz egyet, de te másról

(feladatokról) beszélsz, míg én arról, hogy egy gyereket mindkét félnek: Anyának és Apának IS akarni kell!


De ha csak az egyik akarta azt a gyereket és

mégis megszületett akkor máris ott az ellentét

kettejük között :(


(Pl. ha Anya úgy szült, hogy Apa nem akarta, akkor máris magára maradt a házasságban)

21. ina87
2017. okt. 23. 21:48
kitartás,ha nem akk meg marad 1 vagy 2 óra hossza amit csak 2 tudtok tölteni,sajnos egyre több az a kapcsolat ahol a munka mellett nincs magán élet mert munka után már örül az ember ha le tud ülni anélkül h el aludna,nem h ugye bár szórakozzon na és arról nem is beszéljünk h még hétvége sem létezik...
20. 61a61656b0 (válaszként erre: 19. - Andi.Bobi)
2017. okt. 22. 13:31

Miénk is utazik első perctől, minden nap autozunk, ennek ellenére ki nem állja.

Amúgy is egy rendkívül akaratos, igazi két emberes kisfiú.

19. Andi.Bobi (válaszként erre: 18. - 61a61656b0)
2017. okt. 22. 13:26
Hű az nem jó ,hogy nem szeret autózni. A miénk szerencsére szeret,buszozni is ,villamost is. Kis korától vittük.
18. 61a61656b0 (válaszként erre: 16. - Andi.Bobi)
2017. okt. 22. 13:15

Erről beszélek, hogy nem könnyű, de nem lehetetlen.

Ahogy nő a gyerek,könnyebb lesz ez a része, de addig ki kell tartani.

Mi pl nem is tudunk menni sehová ami 5 perces autózástol messzebb van,mert a kicsi utál autózni és ordít végig.

Kitartás

17. Andi.Bobi (válaszként erre: 16. - Andi.Bobi)
2017. okt. 22. 13:11
Mi is külföldön élünk,ismerős alig,barát szinte senki..
16. Andi.Bobi (válaszként erre: 8. - F.frezia)
2017. okt. 22. 13:07

Igen sajnos mi se úgy vagyunk mint a kicsi érkezése előtt. 17 hónapos. 18 éve vagyunk már együtt...nincs idő ketten lenni neki csak a munka,nekem a házi munka gyerek...estére fáradtak vagyunk,nincs segítség aki vigyázna rá ,hogy ketten legyünk kicsit..

imádom imadjuk a kisfiúnkat de az óriási szerelem elcsitult...minden nap ugyanaz..és nem jó így..

15. 61a61656b0 (válaszként erre: 13. - Ildeeko85)
2017. okt. 22. 13:03

Nálunk pont ugyanez van,mmint a külföldi lét meg az uncsi ugyanolyan hétköznapokat tekintve.

Az enyém még nem jár bölcsibe,non-stop együtt vagyunk,bevásárlás meg mindent együtt csinálunk, nincs segítség nem tudom hová tenni.

Én is szeretnék valami felnottes dolgot csinálni,de hát most egy ideig ez van.Abszolút megertelek.Bár mi nem éltünk sose szinte társasági életet,jól elvagyunk,de néha nekem is hiányzik a felnőtt társaság a férjemen kívül. Nem nélküle, csak legyen ott más is :)

14. 61a61656b0 (válaszként erre: 11. - 2104cc91e8)
2017. okt. 22. 12:57

Ezzel nagyon nem értek egyet.

Egy gyerek olyan feladatokat hoz,amikkel egy pár soha nem találkozna,ha nem vállaltak volna gyereket.

2017. okt. 22. 12:23

Igen, a gyerek a harmadik. Mind a ketten akartuk, és természetesen mindennél jobban szeretjük. Az se mondható hogy unalmamban generalom ezt a problémát. Külföldön élünk, sokat vagyok a kislányunkal, amikor oviban van (2,5ora) bevasarolok, hazimunka meg ami ebbe a kis időbe belefer, hobbi szeruen futok ami sokat segít... Szóval nem igen hagyok magamnak időt az unatkozasra. Este 5 után vagyunk már együtt 3an, vacsi, egy kis játék, gyerek alszik, mi meg filmezunk. Ez minden nap ugyanígy van. Már beszéltünk róla régebben is hogy ez nagyon kevés így. Javasoltam hogy baratkozzunk más családokkal. Van kert, lehetne grillezni pl. de neki nem szimpi itt senki. (ok. Hát mit tegyek, ha nem kedvel valakit az ember azt nem is lehet erőltetni... ) Menjünk valamerre néha: nem jó az idő, meg hétvégén dolgozni kell! (nem kötelező, vállalkozó szoval akkor dolgozik amikor akar). De nem is kell mindig-mondtam- havi 1 vasárnap v szombat és családi napozunk. Erre megigerte hogy oké így lesz.................. Semmi.

Nem vitazunk (csak a szokásos viták vannak de semmi komoly).

Már több ötletet is elé tartam, (most nem írtam le mindent) de semmi sem valtozott/változik.

Mikor osszejottunk (7eve)sokat mesélt arról hogy ő valójában milyen társasági lény volt, de ahogy teltek az évek most már egyáltalán ki se mozdul. Ha otthon van is délben pihen 2 órát, délután laptopozik, el van egyedül, max közös programként elmegyunk bevasarolni.

Én már nagyon unom ezt. Mindig vidám, tettrekesz ember voltam. De úgy érzem nagyon visszahuz engem.

Végső tanacstalansagombol írtam most ide. A szakítás meg sem fordul a fejemben amíg azt nem gondolom hogy tényleg mindent kiprobaltam. x

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook