Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Préselt zöldség levet iszik valaki? fórum

Préselt zöldség levet iszik valaki? (beszélgetős fórum)


2017. okt. 25. 09:39
Nézd meg Dr.Balaicza Erika oldalán a bélflóra rendezést.
16. joco47
2017. okt. 25. 09:33
Ha rossz az emésztés,reggelente egyél meg néhány szelet gyömbért.Én négy éve fogyasztom,nemcsak az emésztésem jött rendbe,de egyéb pozitív hatásai is vannak,azóta egyáltalán nem voltam beteg.
15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Mendy)
2017. okt. 25. 09:12

Rossz emésztés az egy elég tág fogalom, ezért nehéz megmondani, hogy pont a préselt zöldséglé milyen hatással van rá. A másik meg az, hogy a folyadékok a vékonybélbe kerülnek, nem a vastagbélbe, ezért a vastagbél flórájában csak kis szerepe van.


Ha smoothiet iszol (ami nem préselt zöldséglé, hanem zöldség és víz összeturmixolva), az viszont a vastagbélbe kerül mert rostos. Így jó hatással van pl székrekedésre.


De általánosságban is elmondhatjuk, hogy a bélflóra mindig csak olyan bacikat termel, amik a rendszeresen fogyasztott táplálékok emésztését segítik, szóval hosszútávon, ha te egy adott élelmiszert rendszeresen fogyasztasz, akkor fokozatosan benépesül a vastagbél olyan "jó" bacikkal/enzimekkel, ami annak az élelmiszernek a jobb emésztéséhez kell.


Ha pedig nem fogyasztod rndszeresen, akkor abbahagyja a termelését, mert a természet mindig spórolós üzemmódra igyekszik állni, mindig kerüli a pazarlást, és a szervezet csak azt termeli és annyit, amennyi kell.


Ha vissza szeretnéd állítani a bélflórát, több növényi élelmiszert kell enned, mondhatni, szinte ebből âlljon a kajád.ha gyenge a béltraktusod, akkor eleinte gőzölve, párolva a zöldséget és a gyümölcsöket is kompót formájában. De ahogy hozzászokik a szervezeted a több rosthoz (2-3 hét), mehet a nyers is mindenből. Hüvelyeseket, gabonát persze csak főtt állapotban ezután is.

14. Mendy
2017. okt. 25. 07:05
Rossz az emésztésem.... Erre keresem a gyógyírt. Felborult belflora.
2017. okt. 23. 00:43
igen en is iszom.jo dolog ez,mert amugy keptelen lenne az ember annyifele gyumolcsot vagy zoldseget megenni.
12. MZsanett (válaszként erre: 1. - Mendy)
2017. okt. 22. 12:54
Igen, de én turmixolom. Cékla-répa-alma levet is szoktam, és nem ízesítem semmivel, max mézzel.
11. jeti (válaszként erre: 9. - Smirnoff)
2017. okt. 20. 17:19
Nem tudom, gyógyít-e de az biztos, h sok értékes tápanyagot tartalmaz, és a gyógyuláshoz át kell alakítani az egész táplákozást, nem elég a zöldséglé önmagában.
10. Smirnoff (válaszként erre: 8. - Jeti)
2017. okt. 20. 14:09

Az enyém úgy 10 éve volt drága, 10-15 ezer. Tényleg örök darab. A nagymamámnál 10 évvel előtte volt, csak annak kisebb volt a fordulatszáma, és nem szabadott szőlőt beletenni. De még mindig megvan, csak a Papa nem használja.

Megéri. Néha éhekre felrakom a polcra, de mindig előszedem. És nekem kedvencem a répa. Abból nem lesz smoothie.

2017. okt. 20. 14:02

Én centrifugálva szoktam csinálni répa-cékla-alma-amivan. Amikor elkezdtem céklát beletenni, vérszegény voltam. (Többször voltam.) Vas tablettát kaptam, ráadásul 90/60 vagy alatta van a vérnyomásom, a szentlélek tart össze.


Qvára nem gyógyít meg szerintem semmiről a zöldséglé, de ha jó keveréket találsz, finom. Alapvetően meg a táplálkozásodba jó beépíteni.

8. jeti (válaszként erre: 7. - Epervirág)
2017. okt. 20. 13:49
Nem olyan drága , enyém is 1000 éves, de örök életű,megéri szerintem. Egy jó befektetés.
7. epervirág (válaszként erre: 5. - Jeti)
2017. okt. 20. 13:42
Én a piacon vettem.Müanyag üvegbe lehet kapni.Anyám mindig ott veszi.Volt répás is ,de mindkettő aznap járt le amikor vettem.Igy csak a céklásat vettem ami 3dl.Nekünk nincs sajnos ilyen gyümölcs,zöldség centrifugánk.
6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Mendy)
2017. okt. 20. 13:39
Smoothie-t szoktam. Az nem préselt zöldséglé, hanem zöldség+gyümölcs vízzel összeturmixolva. Sűrűbb mint a lé és rostos. Miből szeretnél meggyógyulni?
5. jeti (válaszként erre: 4. - Epervirág)
2017. okt. 20. 13:38
répával kevered jobb ízű, és frissen centrifugázva olcsóbb és jobb, most van szezonja, de almával meg nagyon finom
2017. okt. 20. 13:16
Én tegnap vettem céklalevet.Anyám nagyon esküszik rá.Hát borzalmas volt az ize.Ma is megprobálok inni belöle kicsit.
3. jeti
2017. okt. 20. 12:57

Szoktam cékla -répalevet gyümölcscentrufugával készíteni.Almát is tehetsz bele, akkor finomabb.

Én csak úgy ízesítés nélkül iszom, sztem így egészséges.

Én csak úgy iszom,nem azért hogy meggyógyítsak bármilyen betegséget.

2017. okt. 20. 12:08
Egyszer megpróbáltam, de soha többet. Borzalmas volt az íze.
2017. okt. 20. 11:59
Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Ki miért kezdte, meggyógyult e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook