Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Koplalás után, hova tovább? fórum

Koplalás után, hova tovább? (beszélgetős fórum)


13. Csurmi
2017. okt. 19. 16:16

Napi 1500 kal-val súlyt fogsz tartani, viszont heti 1 napot csinálj továbbra is 1000 kal körül. Ill. ha kicsit feljebb csúszik a súlyod csinálj 1-1 napot 800 kal-val

Ha rendesen eszel akkor feljön pár kiló, az természetes, attól nem kell megijedni, majd beáll egy adott súlyra. Valószínű +2-3 kg.

+ sportolj ha lehet heti 4-5 nap 40-45 percet, akár otthon, akár terembe.

12. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Mézes-Krémes)
2017. okt. 19. 16:00
:DDD
2017. okt. 19. 13:24

Sasa-tól idéznék ezzel kapcsolatban:


"A jövő nyári strandformához nem egy hónappal korábban kell elkezdeni dolgozni, mert annak csak egy eredménye lesz: nyár végén hízni fogsz.


Hogy miért?

Mert általában brutál koplalással és sport terén hajtással jár az, hogy rövid időn belül akarod formába hozni magad. Koplalás mellett hiába terheled magad, csak azt éred el, hogy egyre jobban belassul az anyagcseréd, a szervezeted egyre több izmot kezd bontani és folyamatosan zsírosodsz.


Persze, ha a 8 általánost 4 első és 4 másodikkal tudtad le, akkor elnézhető, hogy örömködsz, mikor egy kicsit lötyögni kezd rajtad a nadrág, de ha odafigyeltél volna biológia órán, akkor tudnád, hogy ez az izomveszteség miatt van.


Itt jön majd a durva nagy rábaszás. Nem elég, hogy a tested izmot veszített és az anyagcseréd is belassult, a nyaralás alatt már nem sportolsz, viszont kicsit elengeded a kaját, amit utána is már ugyanúgy folytatsz, mint előtte, a tested pedig érzi, hogy végre nem alapanyagcsere alatt eszel és elkezd raktározni. Ennek köszönhetően felugrik 5-10 kiló.


Persze, lehet, hogy veszítettél 3-4-et, de összességében 6-7 kiló plusszal vágsz majd neki a következő nyárnak. Még kevesebb izommal és még több zsírral.


Jó esetben megúszod ennyivel, rosszabb esetben szétbarmolod a tested, beszopsz egy hormonális betegséget is, aztán hátralévő életedben büszkén, de hülyén tudsz hivatkozni arra, hogy te genetikailag vagy körvér. Nem genetikailag vagy kövér, azért vagy kövér, mert elbasztad!"

10. laprincipessa (válaszként erre: 9. - Laprincipessa)
2017. okt. 19. 07:32
Esetleg rostban gazdag ételeket választanék, zöld teát innék, hogy gyorsítsam az anyagcserét.
9. laprincipessa (válaszként erre: 1. - Bakroattila)
2017. okt. 19. 07:29
Még nem csináltam ilyet, úgyhogy nincs tapasztalatom. De én fokozatosan vezetném vissza a normál étkezést. Mondjuk hetente plusz 100 kcal amíg nem hízok. Ennél a pontnál várnék egy kicsit, míg hozzá nem szokik a szervezetem és folytatnám tovább az ideális kalórialimit eléréséig. Korábban írták is, hogy az intenzív sport biztos segít.
2017. okt. 19. 07:22

Fokozatosan menj vissza a napi 1200 kcal-ra, ez az a mennyiség, amit minimum meg kell(ene) ennie minden felnőtt embernek.


Egyél napjában többször, általában 3 óránként, de csak pár falatot, a gyomor szokjon hozzá, hogy meghatározott, rendszeres időközönként kap.


Válogasd össze, hogy lehetőleg az alacsony GI %-ot tartalmazó kajákat edd, az ezekben található ch-t a szervezet fokozatosan bontja le, tehát a vércukor szinted nem fog ugrándozni le-fel, mint ahogy a másik feltett kérdésednél írtad!!!


[link]

[link]


Ezen végképp felejtsd el a fehér kenyér, péksütemény féleségeket. Helyette keresd a teljes kiőrlésű lisztből készült termékeket. Cukor helyett a xilit és társait, fehér rizs helyett bulgur, köles, hajdina, akármit.


Szóval, ha már sok mindent elhagytál a fogyód érdekében, nem kell, nem szabad ugyanott folytatnod, ahol korábban.


És ne felejts el naponta rendszeresen mozogni, tornázni, vagy sétálni-gyalogolni.

7. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Bakroattila)
2017. okt. 19. 07:21
Mozgással kerülheted el a visszahízást. Ha annyit eszel, amennyire szükséged van ès mellette sokat sportolsz, nem fogsz visszahízni annyira. Vagy egyáltalán nem.
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Bakroattila)
2017. okt. 19. 06:25
Sehogy. Vissza fogsz hízni.
2017. okt. 19. 05:59
Hát nekem az a tapasztalatom hogy ha sokáig keveset eszek akkor már amúgy sem tudom azt a mennyiséget megenni.Így ha erölteted a több evést akkor ismét kitágul a gyomor és akkor hízunk vissza. Nekem mindig sikerül visszahízni :(
2017. okt. 18. 23:34
Sajnos ez már el van rontva... nem szabad koplalással fogyni, annak sosem lesz jó vége. Esetleg próbálj meg fokozatosan visszatérni a "normális" kalóriabevitelhez, minden nap egy kicsivel többet, ne rögtön egyik napról a másikra. Emellett pedig mozogj, minél többet, lehetőleg többet mint eddig.
3. bakroattila (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2017. okt. 18. 23:29
?
2017. okt. 18. 23:27
Szia, hát az bizony kevés volt. :D
2017. okt. 18. 23:12

Hogy kerülhető el a visszahízás koplalás után? Hogy tudom normalizálni az állapotot úgy, hogy ne hízzak drasztikusan?


700-800 kcal-t ettem naponta.

1800 lenne a megfelelő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook