Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dagad a bokám fórum

Dagad a bokám (beszélgetős fórum)


1 2
2018. aug. 15. 12:31

Eddig vagy 10 éve dagadt a lábam melegbe.Most az idén abbahagyta most már nem dagad...vajon miért szünt meg.Nem értem?????

Nincs lábdagadás...és nem is fogytam semmit.Hmmm érdekes.

2015. ápr. 28. 06:47
az nem jo,akkor gond van a sziveddel,vagy veseddel.
2015. ápr. 24. 09:56

Sziasztok!


Igaz, azóta eltelt sok éve, de engem most talált meg a betegség, amirok vikta írt anno.

Szerettem volna elérni, viszont ő már nem tag itt. :-(

Vajon hová írta a cikkét?

55. minimaszat (válaszként erre: 54. - Bentley86)
2009. jún. 28. 22:42

Szia!


Bocs, hogy csak most válaszolok! Pénteken végre rászántam magam, hogy felkeressem a háziorvosom, aki azonnal beutalt egy csomó vizsgálatra. Szóval holnap megyek vérvételre, viszek pisimintát, aztán tüdőszűrő és hasi ultrahang. Rámegy az egész napon, az tuti(ha nem kettő:S) Sajnos nem hiszem, hogy nekem a harántsüllyedés okozza a panaszokat, mert kiskorom óta tudott dolog, hogy nekem ilyenem van, és hordom is rendszeresen a lúdtalpbetétet. Szerintem inkább valami vérkeringési probléma, mert amikor a lábamra hideg vizet folyatok (ami ugye fokozza a vérkeringést), akkor szinte azonnal csökken a dagadás (volt már, hogy 1 cm-rel is kisebb lett a bokám). A dokim is mondta, hogy valami ilyesmire gyanakszik a tünetek alapján, de nem látja addig értelmét vérkeringésjavító és vízhajtó felírásának, amíg nem derítjük ki az okát, mert 22 évesen nem normális ez. Tehát az okok kéne megszüntetni, nem a tüneteket. Sajnos egy hétig szabin lesz a dokim, tehát csak egy hét múlva hétfőn tudom bevinni neki az eredményeket. Kicsit azért félek, hogy mit találnak...

54. Bentley86 (válaszként erre: 52. - Minimaszat)
2009. máj. 26. 20:33

Haliho,túl vagyok a dokin..nagyon kedves volt,öröm volt Vele találkozni;)Nos egy szó van a problémára,harántsüllyedés:(Sajnos ez a kiváltó oka a dagadásnak,ez majdnem hogy 100%.Valamilyen szinten nyugtató,valamilyen szinten meg marha gyorsan ki kell váltanom a talpbetétet,amit felírt:)

Szóval ha egyeztek a tüneteink,nincs nagy pánikra ok....

Kellemes napot,estét;)

53. Bentley86 (válaszként erre: 52. - Minimaszat)
2009. máj. 24. 07:26

Szija!Nagyon örülök,hogy hozzá tudtál szólni a témához:)-bár sajnálom,hogy nem valami vidámabb témakör "hozott össze minket":)

Én jelenleg ott tartok,hogy holnapra van időpontom ortopédiára,úgyhogy ahogy megtudom mi a kiváltója vagyis fő kiváltója, írok Neked mindenképpen.

Nekem is van túlsúlyom (szerintem ezt elég sok nő elmondhatja magáról:(és erős a harántsüllyedésem is, remélem ír fel talpbetétet,tudod azt eddig is hordtam,de szerintem már hozzáigazodott a lábam,így tuti újabb kialakítású kell..a lényeg,hogy még ha azt is mondja,hogy a súlyom miatt van,tudjam az okát,meg azt,hogy pl. nem valami "halálosan" komoly a kiváltó ok.Azért is egy kicsit óckodva hoztam fel újra ezt a témát,mert ugye minden eset más és más..Vannak nagyon csúnya lábbetegségek,elszíneződik a láb,fáj kegyetlenül,azzal is lehet 60-70 évet élni:)Szóval így LÁTATLANBAN nem is igazán lehet összehasonlítani egy-egy esetet..a miénk hasonló lehet,bár számomra nem logikus,hogy miért az ülés során dagad be és miért nem a mozgás alkalmával?:)

Mindenesetre holnap jalenetkezem,legyen nagyon szép napod!!!;o)

52. minimaszat (válaszként erre: 51. - Bentley86)
2009. máj. 20. 18:59

Szia!


Nekem is lúdtalpam van, és tavaly nyáron vettem észre először, kb. 6 óra folyamatos ülés után, hogy bedagadt a lábam. Akkor az egész lábfejem és a bokám is rendesen feldagadt. Azóta többször is előfordult, hogy bedagadt a lábam, de többnyire nekem is csak a bokám. Főleg, ha sokat ülök. Ami sajnos elkerülhetetlen a munkám miatt.

Nem tudom, hogy mi lehet a gond, de több dologra is tudok gondolni. Először is, tavaly óta küzdök a súlyfeleslegemmel, 10-15 kg plussz van rajtam. Ez ellen most elhatározom, hogy megpróbálok tenni valamit, ezért tornázni kezdtem és próbálok odafigyelni arra, hogy mit eszek. Nem kifejezetten diétázok, csak igyekszem nem túlenni magamat. Emellett pedig almaecet tablettát kedztem el ma szedni, egyet vettem be reggel, éhgyomorra, meg az előbb egyet így vacsi előtt. Állítólag segíti a zsírégetést, serkenti az anyagcserét és vízhajtó hatása is van. Ezt már árzem, sokat kell pisilnem:). A msáik amira gyanakodhatok, az valamilyen keringési probléma, mert állandóan hideg a lábam, gyakran a kezem is. Télen pedig ha sokáig kinn vagyok, akkor teljesen átfagyok és órákig tart, mire felmelegedek (forró zuhany se segít). A harmadik pedig amire gondolhatok, hogy kicsit viszeres a lábam, nem túl vészes, mégcsak csúnyának se mondanám. Ha a fogyás nem hozza rendbe ezt a dagadást, akkor kénytelen leszek elmenni orvoshoz. De én leginkább a túlsúlyra gyanakszom, mert a mostani versenysúlyomat tavaly nyárra sikerült elérnem, és a panaszaim azóta vannak.

Remélem a doki megtalálja a problémád okát! Sok sikert, és írd meg kérlek, ha van valami eredmény!

2009. máj. 12. 18:27

sziasztok, nagyon megörültem,hogy találtam itt egy ilyen fórumot, ugyanis sajnos engem sem kerül el ez a klassz kellemetlenség:(

Kérném a tanácsotokat, ötleteteket, hogy szerintetek mi lehet a problematika...

Az a helyzet,hogy elég rendes harántsüllyedésem van, és kb két hónapja úgy bedagadt a bal bokám(de csak a bal),hogy majd elájultam mikor megláttam. Semmi fájdalom, semmi égető érzés, nem piros körülötte...csak dagadt, méghozzá csak kivülről a bokacsontnál, de ott rendesen....azóta volt,hogy még a csont is látszott a bokámban, tehát semmi tünet...hiába pihentettem, nem múlt el...az tuti,hogy nem víz,mert az azért tapíntható,meg az az egész bokámon lenne, ez meg "csak" a csontnál jelentkezik. Most újra elkezdte, de már nagyon kellmetlen. Kértem ortopédiára időpontot, jövőhét utánra kaptam, de addig megöl az ideg,hogy mi a fenétől lehet...Járt már így valaki, mint én? Szóval se fájdalom, se víz, csak úgy néz ki, mint amit megrántottak, duzzadt,de nagyon...Mit gondoltok, lehet esetleg attól,hogy a súlyom zavarja a bokasüllyedésem és esetleg a bal lábam erősebb és azért azon jelentkezik?Vagy akkor nem múlna el időnként?Ha pihentetem egy éjszakán át,sokszor még akkor sem múlik...szóval a pihenés sem segít rajta...sőt,van hogy végig talpalom a napot és semmi gond vele.

Nagyon-nagyon-nagyon megköszönnném,ha valaki segítene!!!!!!!!!!!!!!!

50. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 49. - D4ae7d0bb0)
2008. nov. 27. 20:04

Szia!!

MBT-d van? :))

2008. nov. 27. 19:52

Nekem is rendszeresen bedagad a bokám ( ill. már lábszártól lefelé), és szörnyen fáj is.

Voltam vérvételen, belgyógyászaton, vénás UH-n, ortopédián, de minden vizsgálati eredmény negatív lett.

Aztán kiderült az ok, a nyirokműködésem kicsit lusta, ez okozza a vizesedést. Megoldásként nyirokmasszázst javasoltak.

Mivel ide nem tudok rendszeresen járni, vettem egy olyan gyógycipőt, ami járás közben serkenti a nyirokkeringést. Ezen kívül javítja a tartást és a mély izomzatot is megmozgatja.

Még a próbaidőszakot élem, tehát túl sok tapasztalatot nem tudok írni ez ügyben.

48. vereskati (válaszként erre: 47. - C42a13b98c)
2008. aug. 26. 06:12
Szia vikta! Köszönjük hogy megosztottad velünk, én nagyon várom a cikkedet!
2008. aug. 25. 22:19

Sziasztok!


Lehet, hogy semmi köze a problémátoknak ahhoz, amit most leírok, de hátha mégis segít.

24 évesen egy reggel arra ébredtem, hogy nem bírok lábraállni annyira fájnak az ízületeim, és be volt dagadva a bokám és a lábfejem. Rettenetes volt, vizes, feszült, fájt és alig fért a cipőbe. A lábszáramon pedig féltenyérnyi vörös, viszkető-fájó folt volt.

Hónapokig gyulladáscsökkentővel jártam orvosokhoz, a háziorvos tanácstalan volt. Vérképet csináltatott, amiből kiderült, hogy gyulladás van a szervezetemben...köszi, persze: minden ízületem be volt gyulladva. Nem írom le, hogy milyen kálváriát jártam végig, góckeresés címén. Végül a tüdőszűrőben találták meg a titok nyitját. A betegség neve Boeck Sarcoidosis, a tüdőben lévő nyirokcsomók(ismeretlen okból) begyulladnak és megduzzadnak, fő tünete az ízületi gyulladás, ödéma és a folt a lábszáron.

Nagyon ritka betegség, de az orvosaim szerint egyre gyakoribb.

Szóval mindenkinek, akinek dagad a lába és foltja is van, javasolnék egy tüdőszűrőt.

Ami fontos, hogy ez a BS elmúlhat magától(jóindulatú betegség, már ha van ilyen), immunerősítés és testmozgás kell hozzá(és 3 havonta ellenőrzés a tüdőgondozóban). Mivel az orvosok jobbat nem tudnak, ezért szteroiddal kezelik, amit senki NE szedjen be!!!! KOMOLYAN MONDOM és sajnos tapasztalatból.


Nem egy jó betegség, kívánom, hogy ne ez legyen senkinek, csak ahogy olvasgattam, rögtön ez jutott eszembe!

Készülök róla írni egy cikket, lehet, hogy előbb-utóbb el is készül...;-)

Jó egészséget mindenkinek!:-)

2008. aug. 25. 21:31

Szia!!

Megírnád a részleteket is? Ha itt nem akarod, akár priviben esetleg.....érdekelne, pontosan mit ittál, mennyit és hogyan naponta, magadtól, vagy szakember javasolta, és a pajzsmirigyed hogy bírta?

Én is olajjal főzök, de csak akkor, ha a férjem is eszik belőle. A doki szerint a koleszterinje miatt kell. Amúgy mindig zsírral főztem.Persze, amit lehet, meg amiből lehet, kispórolom, vagy minimálisat, a vitaminok miatt.

Mit tornázol, és melyik diétát választottad?

2008. aug. 25. 21:20

Sziasztok!Nekem mindig dagadt volt a bokám,főként amikor szoptattam!Jód koncentrátumot ittam három hónapon keresztűl!Megszüntette a panaszaimat!Volt,hogy annyira fulladtam a víztől,hogy a családom is komolyan aggódott értem!Ettől a víztől(napi 20ml),megsdzünt a fulladásom,a folytonos lábduzzanat(vizesedés) is teljessen megszünt!Azóta zsírral főzök,főként libazsírral és arra is rájöttem,hogy az ÉTOLAJTÓL VIZESEDTEM!!!

Beiktattam rendszeres tornát és diétába fogtam!Könyebben mozgok,vidámabbak a napjaim!

44. 9c8432d068 (válaszként erre: 43. - 2f2922ff23)
2008. aug. 20. 16:58
Kiderült,a szívritmus szabályzó gyógyszer okozta a problémát.Lecserélték,azóta minden rendben.
2008. aug. 14. 14:15
Hasonló panaszaimat(dagadt boka, lábfej, kezújjak)nekem a Detralex -napi2db-enyhítette.Igaz nekem viszeresek a lábaim.Mióta ezt a gyógyszert szedem nem dagad meg a bokám, de a boka fájó érzese nem múlt el , főleg este ha visszintesb kerül iszonyúan hasogat.
42. 9c8432d068 (válaszként erre: 41. - 67e1cf1187)
2008. júl. 10. 19:42

Köszi,nagyon aranyos vagy,de nekem még a vízhajtó tabletta sem segít.

Tegnap már injekciót kaptam,de az is csak átmenetileg oldotta meg a problémámat.

2008. júl. 9. 21:07

Dagadó bokára próbáltátok már a vízhajtó hatású gyógynövényeket? Teaként, vagy salátába?

Ha gondoljátok utána nézek.

40. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 39. - 9c8432d068)
2008. júl. 8. 22:14

Szia Évi!

Viszketés nálam is van, de csak télen, illetve mikor bejön a "kötelező zoknis-nadrágos" időszak, szóval a hűvösebb, hidegebb idő. A lábfejemmel szemben, a boka fölött a lábszáramon szokott lenni egy kipirosodott kb. féltenyérnyi folt, de szinte csak este fürdésnél viszket, de akkor nagyon....

Fájni nem fáj szerencsére, csak idegesít....na és visszereim is vannak, de még nem nagyon csúnyák.....szóval leginkább csak esztétikai szempontból izgat a dolog,és mert úgy gondolom, ez nem az egészség jele, ... nem nagyon szoktam ezért szoknyát vagy rövid nadrágot hordani. Én a túlsúlyra tippelek, és keringési problémára.....de ez utóbbira csak úgy érzek, nem értek hozzá. És hát a dokik nem igazán szeretik, ha megmondjuk mi a "diagnózist"....

Olvaslak tovább is titeket, és ha megtudok valamit, vagy változás van,jelentkezem

Üdv: Andi

39. 9c8432d068 (válaszként erre: 38. - 6190a5cfb4)
2008. júl. 8. 09:50

Szia! (Sajnos nem tudom a nevedet)


Végigolvastam a leírt tüneteidet,mondjam azt,egy az egyben majdnem,mint ez enyém.

Nálam annyi az eltérés,hogy boka fölött tele lett kiütéssel a lábszáram,ami az orvos szerint a vizesedéstől van.Rettenetesen viszket,sőt fáj is.

A vízhajtó nekem sem használt,hiába szedtem be.

A laboreredményem sem mutat olyan eltérést,ami indokolná a dagadást. Holnap megyek ismét a háziorvoshoz,nem tudom,tovább küld e?

Én nagyon sokat szenvedek a dagadás miatt,a leírtak alapján gondolom Te is.

Hát majd meglátjuk.......

Üdvözlettel: Éva

2008. júl. 8. 08:21

Sziasztok!

Végigolvastam, amiket írtatok. Nekem is dagad a bokám, pontosabban az egész lában térdtől lefelé. Ha le kell guggolnom,érzem, hogy feszít, a lábfejem előtt sokszor olyan bemélyedés van körben, mintha guni vagy zokni szorította volna el, de akkor is előfordul, ha zokni nem volt rajtam. Voltam kardiológián, minden rendben van. Vízhajtót kikönyörögtem, de nehezen adta a doktornő, nem is szedem, mert semmi hatása nem volt. Illetve délelőtt többszöri W.C., de délutánra dagadt boka....akkor meg nem láttam értelmét.

Vereskati, megírnád, ha nem nagyon személyes a dolog, mit mondott az orvosod, mitől van ez? És mi volt az egy hetes kezelés, amitől rendben vagy?

Előre is köszönöm. Ha nem publikus, adok mélcímet majd......

2008. jún. 30. 17:21

Ôk tudnak segíteni. Engem elôször a háziorvosom helyettese a reumára küldött, azok az ortopédiára, onnan az érsebészetre, majd a belgyógyászatra. Végül a barátnôm (aki mellesleg patológus) javasolta Daróczi doktornôt. Egy hétre befektetett, elmagyarázta mitôl van és mi ez, s félévente visszajárok kontrollra. Azóta rendben vagyok.:))

Ott a kórházban láttam kisebesedett lábakat is, azokat szakszer?en kezelték, és szépen múltak azok is.

2008. jún. 30. 17:14

A László kórházban Daróczi professzorasszony az ödémák nagy tudora. Egész Európában komoly szaktekintélynek számít. Háziorvosi beutaló kell hozzá.

Vagy Faragó László természetgyógyász Kecskeméten, ô a nyirokmasszázs hazai "professzora".

Mindkettejüket szívbôl ajánlom.

35. lucy0016 (válaszként erre: 32. - 9c8432d068)
2008. jún. 28. 18:06

Vízhajtót nem kaptam, de állitólag tehermentesiti a szivet. Főleg az este szedett, éjszakára.

Nekem jó pár éve dagad és ronda barna foltos mindkét lábam. A doki szerint pangás miatt, valaki előttem leírta pontosabban. Nálam nem ekcéma, csak elszineződés, bőrgyógyász is látta.

Kiváncsian várom a laborod eredményét.

A tüneteim azonosak a tieddel, feszit, a jobb jobban, ha hüvösebb van kevésbé.

Remélem előbbre juttok a labor által.

34. lucy0016 (válaszként erre: 32. - 9c8432d068)
2008. jún. 28. 17:59

Szia Évi ! Én már a harmadik féle ritmusszabályzót szedem, de szerintem ez a vég :-) Egy hetes bentfekvéssel állitották be, és elbocsátáskor azt mondta a doki, hogy ez a legjobb szivritmusszabályzó gyógyszer a világon. Amikor elküldtem a férjemet, hogy váltsa ki, mondtam neki, hogy vigyen magával jó sok pénzt, nehogy kellemetlen helyzetbe kerüljön. Alig vártam, hogy hazaérjen, első kérdésem az volt, hogy mennyit fizettél ? Azt mondja: kétszázhetven forintot. Leesett az állam piszkosul, a dobozban két havi adag volt. Nagyon rossz érzésem be is igazolódott: a mellékhatásaira nem is szeretek gondolni. (évente kétszer labor, kétszer tüdőröntgen...stb...)

Ekkor gondoltam át, hogy mi lehet a különbség a drága és olcsóbb gyógyszer között, ha ugyanaz a hatóanyag.... (meggyőződésem: a mellékhatások)

Nekem sajnos választási lehetőségem nincs.

33. 9c8432d068 (válaszként erre: 31. - Lucy0016)
2008. jún. 26. 19:12

Nem tudtam hirtelen,hol is "találkoztunk",de megtaláltam. A ruha témában.


Még annyit,hogy én is voltam érsebészeten is,de ott sem találtak semmit.

Mondjuk,aminek nem tudnék örülni,azt mondta a háziorvos,hogy ez a gyógyszer amit szedek,szokott ilyen problémákat okozni. Meg még a májat is megbetegítheti.


Sajnos,későn vettem észre,hogy itt is jelentkeztél,azért nem válaszoltam eddig.

Talán bekukkantasz,és látni fogod,hogy válaszoltam.


Örülnék,ha válaszolnál.

Szia: Éva.

32. 9c8432d068 (válaszként erre: 31. - Lucy0016)
2008. jún. 26. 19:04

Különösebb kivizsgálást nem csináltak nálam.Kaptam vízhajtót,ami szerintem annyi,mint halottnak a csók!

Nem veszem észre,hogy hatna,nem járok többet WC-re.

A bokám szépen dagad továbbra is,különösen a jobb.

Ha hűvös idő van,akkor kevésbé jön elő a dagadás.

Most kell majd mennem labor vizsgálatra,és abból kívánják megállapítani,hogy a ritmus szabályzótól van e a gond.

Én ISOPTIN-t szedek. Te mit?

Már reggel bedagadok ilyen meleg időben,és sokszor úgy érzem,elreped a bőr a lábfejemen.


Neked is csak meleg időben dagad a lábad? Nekem a kardiológián nem találtak különösebb eltérést,bár már 2 éve voltam,de a bokám úgy 4-5 éve kezdett dagadni,és egyre jobban dagad.

31. lucy0016 (válaszként erre: 30. - 9c8432d068)
2008. jún. 19. 07:02

Szia itt is !

Mi lett a kivizsgálásod eredménye ?

Sajna nekem is dagad a lábam, főleg a jobb. Voltam érsebészeten, nem találtak kórosat. Kardiológiára lettem irányitva (én is szedek szivritmusszabályzót,abbahagyni nem tudnám) szeptemberre kaptam időpontot, lehet addigra megoldódik a dagadás.

30. 9c8432d068 (válaszként erre: 28. - Marita)
2008. jún. 7. 16:33

Szia Marita!


Bocsánat,kicsit késve válaszolok,mert vendégeim voltak,és nem volt időm.

Nekem sajnos idegi eredetű szívritmus zavarom van,amit köszönhetek a volt munkakörömnek.Aztán mellette még nekem is volt szívizom gyulladásom is fiatal koromban,amit lábon hordtam ki.

A vérnyomásom rendben van,de sajnos egy kisebb idegi behatásra már hevesen ver a szívem,és nem vagyok jól.

Ezért aztán nem tudom,abbahagyhatom e ezt a gyógyszert.Másfajta gyógyszert nem szedek,nem vagyok hajlandó,nem akarom mérgezni magamat.

Hát ez van velem,aztán majd meglájuk a továbbiakat.

Köszönöm a leveledet,szeretettel üdvözöllek: Évi

29. Marita
2008. jún. 5. 10:08
A bokadagadás, nemcsak érbetegségre utalhat, vese is szóba jön...komplex-kivizsgálás a legjobb...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook