Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS leendő anyukák! fórum

PCOS leendő anyukák! (beszélgetős fórum)


2017. okt. 17. 09:05

Nem kell megilyedni, nem lesz egyszerű menet, de siekrülni fog!

2 év sikertlenség után derült ki nálasm az IR, diéta, sport, gyógyszer és elsőre ott lett a baba!! Már 3,5 éves a legnyzó :)

Azóta volt 2 vetélésem ,de nem az IR miatt, kiderül t,hogy véralvadási zavarom van és az okozta. Most várunk a csodára és reménykedünk újra!!

Diéta nagyon fontos!!

Kell egy jó endokrinologus, előfordulhat ,hogy a pajszmirigyeddel is gond van! Szinte minden IR-s, Pcos- és pajzsmirigybeteg. Sajnos ez a 3 betegség egymást húzza. Persze van akinek nem jeletkezik mindengyik. Én pl csak tehesség alatt voltma túlműködéses, de már helyreállt.

3. youlcsi (válaszként erre: 1. - Klaudia_m)
2017. okt. 17. 07:46

pcos-es vagyok, 2 év után clomifen hatására lettem terhes. már elsős az ördög :D

metformint előtte is szedtem, azóta is, viszont nem sikerült többször az ovu-indukciós kezelés.

azóta már pm-alulműködéssel is kezelnek és most kiderült, hogy talán endometriozis is bezavar (még reménykedem, hogy nem).

2017. okt. 17. 06:53

Nincs lehetetlen. Keress fel egy normális endokrinológust, ne csak egy sima nőgyógyászt mert azzal nem sokra fogsz menni.

Pco+ ir mellett 2 év sikertelenség után lettem terhes, nekem nagyon sokat segített a merckformin cukorgyógyszer és az inofolic - ez egy étrend kiegészítő,kimondottan segít pco és endometriózisban szenvedőknek, drága de segít.

Kislányunk 2.5 éves már, és februárra várjuk a kis tesót aki teljesen meglepetés baba, úgy hogy 10 hónapja nem volt fent a spirálom mert nem bírtam, szerettünk volna kis tesót de nem gondoltuk volna, hogy ilyen "gyorsan" sikerül.

2017. okt. 16. 23:49

Sziasztok!

1,5 eve probalkozunk a babaval .Eddig 1 vetelesem volt feleve. Azota a menzeszem 39 -41 naponta jon meg. Felkerestem a nogyogyaszom mellesleg Lintner doktorurhoz jarok. UH n nem vett eszre semmi rendellenesseget sem a kenetben. Elkuldott inzulin rezisztenciara. (ehgyomri glukoz 5,0 , 60 p glukoz 5,8 , 120 p gl 7,4 , inzulin 5,6 , inzulin 120 p 38,4 , inzulin rezisztencia Homa index 1,24 ) Visszamentem vele a dokihoz ujra megvizsgalt es azt mondta h sok tuszom van 15-20 db viszont Pcos jellegu ovatriumjaim vannak.Emiatt kesik a menzeszem es emiatt nem

esek teherbe. Nagyon megijedtem. Tovabbi hormonvizsgalatra kuldott de kozben sikerult egy petefeszek gyulladast is kapjak. A nogyogyaszom csutortokonkent rendel igy elmentem hetvegen egy korhazba mert nagyon fajt a petefeszkem. Megvizsgalt majd azt irta a papirra a Pcos mellett 42x32 mm es uterus corpusban 4mm s nyalkahartyan echo lathato. Anyukam mikor endometrozisos volt ugyanezeket mondtak. Igy megijedtem es az orvos “bunko” viselkedese miatt igyekeztem hamar eltunni . 100 as Kliont 550 es Apranaxot kaptam 1 hete hasznalom de semmi valtozast nem erzek. Emiatt nem

mertem a hormonvizsgalatokra elmenni mert nem

tudtam ez mennyire befolyasolja hisz megis egy gyulladas. Esetleg volt valaki hasonlo helyzetben? Nagyon meg vagyok remulve hogy nem lehet kisbabam. Esetleg aki tudna tanacsot adni hogy

pcosan osszejott neki a baba azt megkoszonnem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook