Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtét (előtte/utána) fórum

Epekő műtét (előtte/utána) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
233. Channa* (válaszként erre: 232. - Fincsi5)
2017. dec. 6. 09:26

Na igen...

Nem is szóltam senkinek a kórházba, ami egyáltalán nem jellemző rám, csak most nem volt energiám hozzá, inkább segítettem a szobatársaknak. Olyan hálásak voltak szegények:)


Pedig nem is hálálkodtam és nem is fogok....

Ez az elveimmel összeegyeztethetetlen:D

Azaz a gyerekem behozott egy nagy doboz sütit és odaadta a nővérkéknek. Pipa is voltam, mert szerintem azt sem tudták, hogy kitől kapták....

232. fincsi5 (válaszként erre: 231. - Channa*)
2017. dec. 6. 09:20
Ja, hogy volt olyan is.:(( Itt egyelőre önzőnek kell lenni, akkora bajban vannak, örüljünk ha nekünk jó.
231. Channa* (válaszként erre: 230. - Fincsi5)
2017. dec. 6. 09:13

Nem óbégattam, de már elég frusztrált voltam:DDD

És biztos nem tűntem kedvesnek, amikor közöltem, hogy nem várok tovább....

Megkérdeztem a dokit, hogy a tükrözés nélkül is meg műt e vagy keressek másik sebészt, és amikor igent mondott megbeszéltük a részleteket.


Nem-nem! Nem teljesen pozitív. Az, hogy velem kedvesek voltak, még nem jelenti azt, hogy nem veszem észre, hogy másokkal meg nem...

230. fincsi5 (válaszként erre: 229. - Channa*)
2017. dec. 6. 09:09

De jó, hogy jó helyre kerültél, neked pozitív tapasztalatod van az egészségügyről.:)))))

Mondjuk a beteg hozzáállásán is sok múlik.


Ja, a tükrözés "nem sikerült", de ott sem "óbégattál".

229. Channa*
2017. dec. 5. 20:39

És akkor most leírom a kórházat is, hátha valakit érdekel:D

Reggel 8-ra kellett mennem, mert a 4. voltam.

Bejelentkeztem és megkaptam az ágyamat. Azon nyomban le kellett vetkőznöm és rám adtak egy kék eldobható ruhát és már dolgoztak is rajtam: kanült kaptam, amibe rögtön csöpögött az infúzió, abba mentek bele a gyógyszerek. Volt antibiotikumtól kezdve minden.

Dél körül megkaptam a bátorítót és jött is a műtősfiú és elvitt a műtőbe, ahol rám tettek egy maszkot és mondták, hogy lélegezzek 3 mélyet, utána rendesen, és még véletlenül se csukjam le a szememet. A műtős fiút azzal szórakoztattam, hogy mutassa meg az eldobható sapka zacskóját, hogy tényleg új volt e, mert nem akarok tetves lenni a kórház után:DDDDD Ez nem vicc volt. A nénikém a csípőprotézis műtétnél tetves lett, vagy a sapitól vagy az ágytól. Tehát, nem csak a műtéttől rettegtem, hanem a tetűtől és a fertőzésektől is....

14:11 biztos fent voltam, mert írtam egy üzenetet és felhívtam a férjemet, de erre nem emlékszem:D

Majd este 6 körül már kitisztultam, mert emlékszem, hogy ott volt a gyerekem, a férjem és a nénikém, a nővérke szekált, hogy pisiljek és sikerült is. Amikor mindenki elment újra elaludtam és hajnalba keltem fel. Erről már írtam. Felkeltem, letusoltam, felvettem a pizsimet és csak járkáltam és járkáltam. Egy kicsit fájtak a lyukak, de simán elviselhető volt. Ez biztos annak is köszönhető, hogy kaptam valószínűleg fájdalomcsillapítót.

Sajnos másnap csak a kanült vették ki, a cső bent marad még 1 napot, de azt kivették másnap reggel, ami nagyon jó volt, mert ekkorra már nagyon fájt az oldalam. Gondolom feszítette a cső. A cső kivétele nem volt túl kellemes, mert fájdalmas és nagyon fura érzés, de csak néhány másodperc, és utána sokkal jobb. És már jöhettem is haza:D


Tehát az egész hétfő reggel 8-kor kezdődött és szerdán 10-kor már itthon voltam.

228. Channa* (válaszként erre: 116. - Andi6020)
2017. dec. 5. 20:15

Andi!

Elmentem a tükrözésre a műtét előtt(lehet, hogy olvastad), sokat vártam, közel 4 órát, és ezután azt mondtam, hogy megtagadom a vizsgálatot, így lazán megműtött 4 nap múlva...

227. Mezei Virág (válaszként erre: 225. - Channa*)
2017. dec. 5. 14:44

Remélhetőleg nem lesz!

Tudod, a puding próbája az evés!

226. fincsi5 (válaszként erre: 223. - Channa*)
2017. dec. 5. 10:15
Nagyon szépen összefoglaltad. Örülök, hogy jól vagy.:))))
225. Channa* (válaszként erre: 224. - Mezei Virág)
2017. dec. 5. 09:55

Igen!:DDD

És annyira örülök, hogy így van!:DDDD

Remélem nem lesz a műtétnek valami negatív hosszútávú következménye.....

224. Mezei Virág (válaszként erre: 223. - Channa*)
2017. dec. 5. 09:44

:D

Úgy látom, egyre jobban vagy! Nagyon jó!

223. Channa*
2017. dec. 5. 09:07

Na, gondoltam leírom...

Tegnap volt 1 hete, hogy megoperáltak, ma már semmi bajom:D Már tegnap, tegnapelőtt és azelőtt sem volt gondom.

Diétázok. Nálam ez annyiból áll, hogy továbbra is bénán eszek, ahogy egyébként is teszem:DDD

Rájöttem, hogy nem kell variálnom az étkezést, mert amiket most ehetek, azokat eszem már évek óta.

Zsömle vagy kifli sonkával, párizsival, vagy virslivel.

Húsleves s.répával és főtt csirkehússal.

Ropi, kávé, víz.

Cs.mell zacskóban sütve krumplival és s.répával, cs.mell tokány s.répával és rizs körettel, krumplifőzelék, tepsis krumpli, lekváros piskóta tekercs.


Tehát, rájöttem, hogy nem rossz annyira, ha ilyen szerencsétlenül eszek a finnyásságom miatt, mert így ilyen alkalmakkor áldásos:DDDD


Mindenből csak néhány falatot eszek, ami szintén nem probléma, mert eddig sem tudtam sokkal többet. Egy étkezésre fél vagy 1 zsömle. A fél szokott menni, a műtét előtt azért tudtam enni 1 egészet is.


Ami fura: A csokit nagyon szeretem, és függő is vagyok ha minden igaz, de most egy kicsit sem érdekel:D Nem tudom meddig fog tartani, mert az előző műtétem után is így volt, aztán elmúlt...


A sebeimből a kapcsokat kiszedték a műtét után a 4. napon. Még le van ragasztva, mert nem érheti víz péntekig, azaz már csak 3 napig. De megoldottam, mert a patikában vettem vízálló tapaszt és azzal fürdök:DDD

A kapcsozott sebek szépek, a cső helye nehezebben gyógyul. Nem tudom az milyen, mert arra raktak egy összehúzó csíkot, így nem látszik semmi, de azt gondolom az is szép, mert a 3 mm széles csík mellett semmi nem látszik. Se nem piros, sem nem váladékozik, se nem duzzadt.

Néha, ha nagyon megfeledkezek a műtétről, akkor nagyot hajolok és érzem, hogy húzódnak, de csak ennyi emlékeztet a műtétre.


A műtét utáni szombaton már porszívóztam, felmostam, pakolásztam, stb.

222. Channa* (válaszként erre: 221. - Bözsi néni)
2017. dec. 1. 07:13

Köszönöm! Kenegetem!

Nem tudom, de a hasam valahogy nem. Nem tudom miért, biztos valami agyas dolog. Mindig az jut eszembe, hogy a tesómnak az inzulintól már bőrkeményedések vannak a hasán....

221. Bözsi néni (válaszként erre: 218. - Channa*)
2017. nov. 30. 20:43

Pedig hasadon nem látszódna és nem fáj.


Kenjed akkor fekete nadálytő krémmel. Gyorsan felszívódik.

220. globus (válaszként erre: 218. - Channa*)
2017. nov. 30. 20:41
Kórházban combba kaptam.
219. Bözsi néni (válaszként erre: 217. - Bözsi néni)
2017. nov. 30. 20:30
Mármint köldöknél sok, és akkor véraláfutásos lesz.
218. Channa* (válaszként erre: 217. - Bözsi néni)
2017. nov. 30. 20:29

A hasamat nem szúrkálom:D

Inkább legyen fekete a karom....

217. Bözsi néni (válaszként erre: 216. - Channa*)
2017. nov. 30. 20:28

Én a hasamba adtam, ott könnyebb összecsippenteni a bőrt - ki tudja, miért:-)

Csak arra kell figyelni, hogy a köldöktől kissé távolabb oldalra, mert ott sok az ér.

216. Channa* (válaszként erre: 214. - Globus)
2017. nov. 30. 18:30

Igen, injekció.

Manapság mindenkinek ezt írják fel. A kórházba kettőt kaptam és itthon még kell 10 db.

A férjem ügyesen beadja, csak olyan béna vagyok, hogy fekete lesz a karom tőle, ráadásul nehéz összecsípni a bőrt is a karomon is, mert túl kemény vagyok, gondolom ez a gond.

De kibírom, már csak 8 db van:DDDDD

215. Channa* (válaszként erre: 213. - Gyöngy:))
2017. nov. 30. 18:28

Köszi!

Én is örülök. Itthon jobban gyógyulok:DDDD

214. globus (válaszként erre: 211. - Channa*)
2017. nov. 30. 18:05
Injekció?! :( Otthonra nem kaptam, csak a kórházban kettőt. Kolléganőm még ott sem.
213. gyöngy:) (válaszként erre: 211. - Channa*)
2017. nov. 30. 17:52

:DD


Örülök, hogy ilyen hamar otthon lehettél és jól vagy!

212. Mezei Virág (válaszként erre: 211. - Channa*)
2017. nov. 30. 12:59

:)

Az én férjemet ilyenre nem lehetett rávenni.

211. Channa*
2017. nov. 30. 08:01
A férjem tegnap beadta a vérhígítómat, azóta doktorbácsinak kell szólítani, és rendszeresen vizitel:DDDDD
210. Channa* (válaszként erre: 209. - Bözsi néni)
2017. nov. 29. 22:07

Biztos!

Nálam nem csak arra figyeltek, hogy epe műtött vagyok, hanem arra is, hogy cukros. Alig adtak kaját. Na, az is igaz, hogy úgy sem ment volna több....

209. Bözsi néni (válaszként erre: 208. - Channa*)
2017. nov. 29. 21:18
Aha. Lehet, hogy eltévesztették és valaki más ehette a vizes pürémet, szegény:-)
208. Channa* (válaszként erre: 207. - Bözsi néni)
2017. nov. 29. 21:01
Epeműtétnél?
207. Bözsi néni (válaszként erre: 205. - Szemmelver)
2017. nov. 29. 20:46

Én a kórházban egyik nap sült oldalast kaptam tört krumplival:-)


Finom volt, szerencsére husis, nem zsíros darab volt:-)

206. Mezei Virág (válaszként erre: 204. - Channa*)
2017. nov. 29. 19:35

Naná, hogy fog ez menni!

Amúgy meg tök mindegy kaptál-e útmutatót...

Zsíros ételt biztosan nem jó még enni, de a többi egyéni érzékenységtől függ.

A puding próbája meg ugye az evés.

1 hét után már meg lehet próbálni kis mennyiségben a legártalmatlanabbnak vélt ételeket. Kb 4-5 hét alatt szinte mindent vissza lehet vezetni.

Majd megtapasztalod szép sorjában, mi a jó, és mi nem még.

Mindenből keveset!

2017. nov. 29. 19:35
Nyugodtan egyél banánt..én a kórházban első nap azt kaptam..gondolom ha nem lehetne nem adták volna..azóta is több kilonyit megettem
204. Channa*
2017. nov. 29. 19:01

Kaptam útmutatót lányok!

Mit ehetek és mit nem, mi a tilos, kerülendő, stb., de azt nem írták bele, hogy mit mikortól lehet, így csak találgatok, meg próbálok memóriából rájönni. Úgy emlékeztem, hogy a banán mehet, de közben megkérdeztem egy olyat, aki még kórházba van és ő mondta, hogy tilos. A leírás pedig azt írja, hogy kompótnak lehet almát, őszibarackot, meggyet és banánt.

Banán kompót??? Elég bizar nem?


A szerencsém az egyébként, hogy én alapból is béna evő vagyok, így simán ehetem azt, amit szoktam, csak néhány dolgot kell elhagynom egy időre.

Tehát, ehetem a párizsis zsömlét, virslit, cs.mell sonkát, ahogy szoktam, húsleves is mehet répával, ahogy szoktam, cs.mell is mehet rizzsel, ahogy szoktam:DDD

Olyan jó ilyenkor, hogy alig eszek meg valamit, mert sokkal egyszerűbb a diéta:DDDDD Csak ennem kell, ahogy szoktam:DDDDDD

Na jó, azt mondják, hogy egyek naponta 5x, majd kipróbálom, de ez sosem ment.


Kávét is ihatok szombattól:D

Azt hiszem fog ez menni.....

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook