Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtét (előtte/utána) fórum

Epekő műtét (előtte/utána) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
293. Channa*
2020. máj. 18. 19:20

Ez a fórum olyan napló szerű, mert csak azért írom le, hátha valaki érintett lesz és ne kelljen minden hülyeségből összeraknia az egészet.


Tehát, pénteken 2 fájdalomcsillapító után, mintha elvágták volna és sosem lett volna semmi bajom, és ez így volt vasárnap délig. Már kezdtem felbátorodni és nem csak rizst ettem natúr csirkemellel, hanem lekváros piskóta tekercset is. Ezt ehet az epebeteg, benne van az epediétába.

Na, tehát elmentünk tekerni és épphogy visszaértünk rázendített. Lehet, hogy a zötykölődés miatt elmozdult a jó kis fájdalmat nem okozó helyről? Elég volt 1 gyógyszer, amivel reggelig ki is húztam, de 9-kor már újra fájt.


Felhívtam ismét az Uzsokit, ahol ismét végig hallgattak, ismét elmondták, hogy még költöznek, ismét elmondták, hogy a sürgősséginek kellene ideküldeni...

Megkérdezték, hogy mikor voltam a sürgősségin, amikor mondtam, hogy 9-én, akkor lecsesztek, hogy miért nem hívtam előbb őket? Mondtam, hogy hívtam őket azonnal, de azt mondták, hogy szerdán újra hívjam őket, mert költözés van, aztán szerdán azt mondták, hogy hétfőn hívjam őket, mert költöznek, hétfőn meg lecsesznek. Röhej...

Ja, ha romlik az állapotom, akkor azonnal sürgősségi, ahol végezzék el a vizsgálatokat újra és vigyenek át mentővel hozzájuk, mert akkor van hely és nem költöznek, de egyébként igen...


Fáj, elég gyakran, így nem merek enni, sötét narancssárga a pisim, és viszketek, már kivakartam magam sok helyen, a szemeim véreresek és mindenki észre veszi rajtam, hogy valami nem oké...

292. Bözsi néni (válaszként erre: 289. - Channa*)
2020. máj. 13. 23:07

Gyógyulást kívánok neked. Tekintve, hogy alig van koronás, ők is a Lászlóban, bízz benne, hogy nem kapod el. És más fertőzést sem.


Reméljük, többször nem jársz így, ezt meg könnyen megúszod.

291. Channa* (válaszként erre: 290. - Andi.Bobi)
2020. máj. 13. 21:40

Köszönöm!


Igen, utaltak a piálásra, de aztán ezt hamar elvetették...

Hétfőn kezdődik az 5. hét, hogy fáj:(

290. Andi.Bobi (válaszként erre: 289. - Channa*)
2020. máj. 13. 21:28

Nekem is mindig hepatitis mondták, meg állandóan azt kérdezték, hogy iszok e..


Borzalom ami ott van! Igen is sürgős eset, jó van a vezetékben, el is záródhat teljesen.. Nem kívánom senkinek amit átéltem a fájdalom miatt tavaly decemberben. Nekem teljesen elzáródott...


Sajnálom amiben vagy, mielőbbi gyógyulást kívánok!

289. Channa*
2020. máj. 13. 19:53

Vicc amit művelnek az egészségügyesek.

Már a sürgősségin is a többség bunkó volt, és megpróbáltak lekezelőek is lenni, csak bennem ugye emberükre találnak.

Nem szeppenek meg, ha megpróbálnak megfélemlíteni, és akkor sem ha látványosan bosszút akarnak állni. Hogy miért jó ez nekik, számomra örök rejtély marad.


Na, majdnem lényegtelen, de még sem, mert ma az első telefonálásomnál egy teljesen normális pasival beszéltem, aggódott is, és mondta, hogy telefonáljak 1 óra múlva, mert épp megbeszél az illetékes doki. 1 óra múlva egy nővel beszéltem, aki azzal kezdett, hogy miért őket hívom, és egyébként is miért én, amikor ezt az SBO-nak kellett volna megtenni, és kérdezte, hogy leteszteltek e kovidra? Hát nem. A miértjét nem tudom, csak gondolom, hogy azért nem, mert nem vagyok gyanús eset. Nincs felső légúti problémám, nincs lázam, nem találkoztam elvileg kovidossal, és külföldön sem jártam.


Be kellett olvasnom a leletem, ami alapján úgy ítélte meg, hogy nem vagyok akut eset, így kibírom, amíg ők elköltöznek, hívjam őket hétfőn. Mondtam, hogy akkor megnyugodhatok, mert nem kaphatok hasnyálmirigy gyulladást vagy nem lesz májtályogom? Ja, de ezek lehetnek:S


3 napra kb. be kell feküdnöm. Egy kicsit sem vagyok nyugodt. Sem az ERCP miatt, sem a kovid miatt. Remélem nem kapom el a kórházba.


Ja, és azt is mondta, hogy lehet, hogy nem is az epekövem okozza a gondot. Simán lehet magas a májértékem hepatitisztől is. Még is hol szednék ilyet össze?

288. Channa* (válaszként erre: 287. - Aszparagusz)
2020. máj. 12. 08:14

ERCP-re vár hónapok óta?

Nem az epehólyag műtétre?


Azért reménykedjünk, hogy lassan beindulnak a dolgok és csak néhány kórházba fogják kezelni a kovidos betegeket, hogy haladni lehessen egyéb gyógyításokkal is...

287. aszparagusz (válaszként erre: 286. - Channa*)
2020. máj. 12. 07:51

Nem sürgős műtétek. Barátnőm több hónapja vár. Március közepére volt időpontja, amit az ismert körülmények miatt elhalasztottak.

Fogalma sincs, mikor műtik.

Hogy esetleg kap egy hasnyálmirigy gyulladást? Kit érdekel.

Felháborító az egész.

286. Channa* (válaszként erre: 285. - Bözsi néni)
2020. máj. 12. 07:42

Nekem a műtét után az első néhány hétben volt olyan, hogy kellett szednem dipakrint, de azóta semmit, és semmi bajom nem volt semmitől, bár én elég béna evő vagyok, mert sok ételt nem eszek, pl. hagyma.

A műtétnél 2 kövem volt egy 13 és egy 5 mm-es.


Most figyelem, hogy nem vagyok e sárga. Fájdalmam nincs 4. napja, de nem merek enni.

Holnap megyek a sebészemhez és felhívom a gasztrós dokit az Uzsokiba.


Mindig úgy tudtam, hogy ezek a kő kivételek SOS műtétek (ERCP), de akivel beszéltem a kórházba nem igen izgult, illetve a sürgősségin úgy éreztem, hogy azért nem tartanak bent és veszik ki, mert csokit eszek és olvasok a neten. Jó fejek...

285. Bözsi néni (válaszként erre: 284. - Channa*)
2020. máj. 11. 23:42

Nekem sem igazán. Mondta is a sebész, hogy nem tipikusak a tüneteim. De volt egy jó nagy kő, úgyhogy kivették az epehólyagot.

Azóta oké, de néha, ha olyanja van, akkor fájogat. Sosem ugyanarra a kajára.


Olyankor bekapok 2 Dipankrint, és utána jó megint.

284. Channa* (válaszként erre: 283. - Bözsi néni)
2020. máj. 11. 21:41
Érdekes. Nekem sosem sikerült rájönnöm, hogy mi okoz problémát...
283. Bözsi néni (válaszként erre: 282. - Channa*)
2020. máj. 11. 20:53
Pedig annak a tésztájában sok a zsíradék.
282. Channa*
2020. máj. 11. 19:30

A sebészemet nem értem el, és az Uzsokis gasztros dokit sem, mert szabin. Szerdán jön vissza, akkor kell hívnom.

Szombaton egész nap égett a gyomrom.

Vasárnap ebéd után kicsit megfájdult a gyomrom, vettem be gyógyszert, ma viszont minden OK volt. Nagyon bízok benne, hogy valahogy kijött az a kő és már nem fog gondot okozni.


Diétázok. Eddig is naponta mértem magam, mert vannak betegségeim, amik miatt elhízhatok és nem akarok, de most jobban kell figyelnem, mert ha a jelenlegi súlyomból leadok a diéta miatt 8-10 kg-ot, ahogy szoktam, akkor anorexiásnak fogok kinézni, ezt viszont nem akarom.


Tehát, ma csak ettem 1 szelet kenyeret 4 szelet párizsival és egy islert, iszok sokat, mert a magas májértékek és a vizeletemben lévő bilirubin miatt narancssárgát pisilek. Ma mintha nem lett volna annyira sötét.


Tegnap: ettem egy kis krumplit (sós vízben főtt és kicsit megpirítottam)+csirkemellet pároltam. Ja, islert is ettem.


Már 2,5 éve megfigyeltem, hogy az islert bírom...

281. Channa* (válaszként erre: 276. - 184481d874)
2020. máj. 10. 08:28

Igen, nincs rutin, ki és nagy műtét, csak műtét, és mind kockázattal jár.


Én is tudtam mindent enni, semmitől nem volt 2,5 évig semmi bajom. A műtét előtt pedig 7 hónapig volt fájdalmam, de akkor sem derült ki,hogy mit nem bírok...

280. Channa* (válaszként erre: 278. - Andi.Bobi)
2020. máj. 10. 08:26
Szerintem itthon nem altatnak. A kolléganőmet sem altatták, ezért kicsit félek...
279. Channa* (válaszként erre: 275. - 184481d874)
2020. máj. 10. 08:25

Köszönöm!

A műtéten túl vagyok 2,5 éve, most "csak" szájon át kiveszik a vezetékben lévő követ.

És igen, diétázok.

2020. máj. 10. 01:35

Az ERCP től ne félj. Én is féltem de nem kell. Elaltatnak.

A számba rakták azt a valamit, hogy nyitva legyen, de nyomta is be az altatót. Egy órás volt a műtét.

Utánna aludtam sokat. Vért vettek. Várni kellett 6 órát, hogy ihassak.

277. Andi.Bobi (válaszként erre: 273. - Channa*)
2020. máj. 10. 01:30

Jaj, átérzem...az üvöltés, nyögés nálam volt, alig bírtam ki a fájdalmat...


Remélem nem lesz hasnyálmirigy gyulladásod. Figyeld magad nem e vagy sárga, szemfehérje. A vizelet is epe színű lehet.


Micsoda ellátásban volt részed 😔

2020. máj. 9. 23:09
Epekő műtétre azt modnják: rutin.Nem,mert bármilyen beavatkozás kockázatos lehet.Utána ha tehetitek maradjatok minnél tovább otthol.Sokan azt mondják műtét után tudnak enni mindenfélét,sajnos én nem.Csak óvatosan azokkal amit amúgy is tudtad ,hogy azelőtt is megártott.
275. 184481d874 (válaszként erre: 274. - 184481d874)
2020. máj. 9. 23:05
És ha nem haragszol egy tanács:Addig is diétázzál,hogy ne görcsölj be megint és ne egyél semmit melegen.
274. 184481d874 (válaszként erre: 273. - Channa*)
2020. máj. 9. 23:03
Nagyon sajnálom.Jobbulást kivánok a műtét után jobb lesz.
273. Channa*
2020. máj. 9. 21:24

Ide írom le, mert ez nem koronavírus.


Tegnap, ismét végig telefonálgattam mindenkit. Elértem a sebészemet, szerdán mehetek hozzá, hétfőre megbeszéltem az asszisztenssel, hogy vért vesz, magán UH-ra nem akarok menni, mert az legalább 21 eFt. Minek fizetek, akkor TB-t?


Tehát, mindent lebeszéltem tegnap és nem is voltam túl rosszul, bár 11-kor vettem be flectort, így néhány óra nyugi volt, bár azt hittem, hogy már így marad, de nem. Közben újra beszéltem a sürgősségivel, ahol azt mondták, hogy menjek a körzetihez, vagy az ügyeletre. Pipa voltam, mert beszéltem már a háziorvossal, aki azt mondta, hogy szedjek fájdalomcsillapítót.

Délután 5 körül el kezdtem vacsorát készíteni és már kezdtem érezni, hogy újra indul a muri. Be is vettem egy flectort, de már nem tudtam befejezni a kajálást, mert olyan fájdalmam volt, amilyen még sosem. Először el kezdett hasogatni a hátam, majd feszülni a mellkasom és közben mintha késsel belülről kifelé döfködnének körbe, közben égett az egész hátam és mellkasom is belülről. Nem gyomorégés, hanem égető fájdalom. Nem vagyok egy nyafogós, de berohantam és ledőltem, de nem volt jó fekve sem, felültem, lefeküdtem, üvölteni tudtam volna, ha tudnék, de én nem az a típus vagyok, én elájulok egy idő után, ahelyett, hogy visítanék. A fiúk ott toporogtak, hogy mit csináljanak, de megszólalni sem tudtam, a gyógyszer nem csinált semmit. Nagy nehezen kinyögtem, hogy menjünk az ügyeletre. 5 percre van tőlünk, de mire odaértünk egész jól voltam. EKG-t csinált, lázat mértek, és mondták, hogy menjek a sürgősségire. Adtam papírt is, hogy ott jártam mellkas fájdalommal.

Irány a Honvéd kórház.

Nem voltak sokan. 1 pasi volt előttem és ha jól hallottam hasonló panaszokkal. A védő ruhás srác, amikor meglátott, akkor megkérdezte, hogy visszajött? Hátra néztem, gondoltam van ott valaki, de nem volt, így mondtam neki, hogy én most jöttem, elnézést kért, és nem értette, hogy mit keresek ott? Mondtam neki, hogy attól tartok, hogy hasnyálmirigyrákom van. Azt is mondtam, hogy tudom, hogy akkor már mindegy...


Bement, majd kijött és beküldött. Egy roppant arrogáns nőhöz irányított, aki mondta, hogy üljek le, de amikor le akartam ülni, akkor majd nem fellökött, hogy nem oda. Vérnyomást és pulzust mért, majd pofákat vágott, amikor lefertőtlenítettem a karomat és az ujjamat:S Megkérdezte, hogy 1-10 es skálán milyen erős volt a fájdalmam (10 az üvöltős), mondtam, hogy 10-es, erre gúnyosan azt mondta, hogy látott ő már üvöltős fájdalmas beteget, azok nem úgy néztek ki, mint én. Aztán megsértődött, mert azt mondtam,hogy persze, hogy nem úgy néztek ki, mint én, mert nem én voltam;)

Elküldött dokihoz. Kicsit várakoztam és egy fiatal kis dokinő megvizsgált. Megcsodálta ő és a mentősnek tanuló kolléga is a szívzörejemet, vért vettek, EKG-t csináltak, kikérdeztek. Ő arra gondolt, hogy valami vírusos gyomorgyulladásom lehet vagy vakbél. Ahogy meglett (1,5 óra múlva) a vérleletem, küldött ultrahangra, de mire visszajöttem ő már elment a kovid osztályra, így átadott egy másik dokinak. Az UH orvos már mondta, hogy kő van az epevezetékembe.

Ja, amíg várakoztam ettem csokit, ennek később lesz jelentősége).

Tehát, nagy nehezen megérkezett az új doki, fiatal srác, aki elmondta, hogy kő van az epevezetékembe, amit ki kell venni, ERCP-vel, de még megbeszéli a többiekkel, hogy mikor, mennyire SOS, stb., mondtam, hogy jaj, szájon át? Ezek szerint tudja, hogy mi ez? Mondtam, hogy olvastam róla... így vártam újabb 1 órát, mire jött a kolléga. Behívtak. A doki azzal kezdte, hogy minek jövök ide, ha titokba csokit eszek? És különben is miért eszek én csokit, amikor nagyon jól tudom kellene, hogy nem ehetek, ha már olyan sokat olvasgatok a neten.

Hát neki sem tetszett amit mondtam.

Mondtam neki, hogy nincs ebben semmi titok. Megvettem a csokit, amiről tud a férjem is és a fiam is, azaz nem titkos, és megettem. És különben is miért ne ehetnék csokit? Mert epe köve van! Erre mondtam neki, hogy lassan mondom el, hogy megértsék: 2,5 éve nincs epehólyagom, és mindent ettem, mert soha semmi gondom nem volt, csak most. És megkérdeztem, hogy szerinte miért ne olvasgathatnék a neten, illetve miért ne beszélgethetnék hasonló sorsú emberekkel?

Na, ekkor elvonult, hogy mindjárt megkapom a zárómat, mert ha ennyire érthetetlen vagyok, akkor majd kibírom még a hétvégét és menjek az Uzsokiba hétfőn, ahol kiveszik a követ.

Még további 1 órát vártam mire megkaptam a zárót, így 2-re értünk haza. Persze, a kórházba nem jöhetett be velem senki, így én bementem és szóltam a fiúknak, amikor végeztem.

Hétfőn beszélek a sebészemmel, hogy hova menjek...


Éééés! Tegnap ugye mire leértem az ügyeletre, már alig fájt és azóta nem fáj semmim, csak ég a gyomrom...


És a vérképem: a májértékeim a felső referencia 10x-re, pl. 32 helyett 383 a GOT, GPT 33 helyett 225 és a GGT-m 40 helyett 344, azaz szórakozik a hasnyálmirigyem, csak reménykedek benne, hogy nem gyulladt még be.

272. Channa*
2020. máj. 5. 22:36
Ma beszéltem újra a kórházzal. Azt mondták, hogy holnap kapnak valami tájékoztatást, így arra gondoltam, hogy holnap újra hívom őket, hogy mit javasolnak. Ha nem múlik, akkor csütörtökön elmegyek a sürgősségire...
271. Andi.Bobi (válaszként erre: 268. - Channa*)
2020. máj. 5. 22:27

Ha tudsz menj el, nézzenek meg..


Jobbulást neked!

270. Andi.Bobi (válaszként erre: 269. - Andi.Bobi)
2020. máj. 5. 22:26

10 hetes terhesen is nagyon rosszul lettem, hánytam, görcs,minden volt. Kórházba kerültem, napokig infúziót adtak, meg a babát nézték.

Aztán végig a terhesség alatt a máj értékei mentek az egekbe. Állandóan viszkedtem, két hetente jártam vérvételre. Akkor kaptam az ursofalk gyógyszert újra. Napi 6 szemét szedtem, valahogy segített. De a viszketés végig megmarad. Bilirubin volt a vérben.. Ahogy megszületett a fiam el is múlt.

Lassan 4 éve lesz..

269. Andi.Bobi (válaszként erre: 265. - Channa*)
2020. máj. 5. 22:22

Azt mondták, hogy morzsa volt.. Valamit vágtak bent, hogy ha ilyen előfordul, könnyebben tudjon végig menni a vezetéken..

Azt mondta hajlamos van rá.

Azóta volt már nagyon fájt a hasam, de elmúlt.

2013 októbere óta szenvedek évvel az epe dologgal. Akkor is hasnyálmirigy gyulladásom volt, akkor derült ki a homok. Jó párszor voltam kórházban, terhesen is keseritette az életem.

2015 áprilisban volt a műtét. De azt hiszem ezeket már itt leírtam.

268. Channa*
2020. máj. 5. 20:15

Néhány nap jól érzem magam után ma megint rosszul voltam:(

Ha holnap is ez lesz, akkor csütörtökön elmegyek a sürgősségire...

267. Channa* (válaszként erre: 266. - Globus)
2020. máj. 5. 20:13
Eddig nekem se volt gondom. Jöhetett minden. Zsír, pálinka, tej, stb., a csoki és a paradicsom okoz időnként gondot, de csak gyomorégést.
266. globus (válaszként erre: 265. - Channa*)
2020. máj. 3. 09:19

Lekopogom, 2014 óta semmi bajom... műtét után néhány hétig két dolog okozott panaszt: a vaj és 3:1 kávé.

Érdekes, zsírral készültet simán meg tudtam enni.

265. Channa* (válaszként erre: 261. - Andi.Bobi)
2020. máj. 3. 08:32

Köszönöm, hogy leírtad!

Az kiderült, hogy mi zárta el a vezetékedet?


Azóta egész jól vagyok, azaz 2 napja.

Remélem nem tér vissza.


Én a neskávét sem bírom, ezt múlt évben derült ki.


Egy kicsit féltem ilyenkor kórházba kerülni. Bízom benne, hogy kitisztult minden, ami gondot okozott.


Drukkolok, hogy neked se legyen már semmi bajod!

264. Andi.Bobi (válaszként erre: 262. - Andi.Bobi)
2020. máj. 2. 10:49

Dec. 14. Szombat..

Szerdán volt a műtét.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook