Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Epekő műtét (előtte/utána) fórum

Epekő műtét (előtte/utána) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
323. Channa* (válaszként erre: 322. - Meli:))
2020. júl. 19. 10:57

Szia!

Én sajnos nem tudok válaszolni a kérdésedre, mert bár már 2x volt beavatkozás az epebetegségem miatt, de sosem volt olyan, hogy fájdalom után napokkal problémám lett volna.


Az epehólyag eltávolításom előtt sokszor volt fájdalmam, de ez x ideig tartott (1-2 óra), utána semmi bajom nem volt akár napokig sem, de 2 fájdalom között, amit sokan epegörcsnek neveznek, soha nem volt semmi bajom, azaz tudtam enni, nem fájt semmim, nem volt hányingerem, stb.


Nem rég az epevezetékemben lett kövem, ez rosszabb volt, mint az epehólyag kövesség, mert ez elkezdett fájni április 20-án és folyamatosan fájt (kivétel, amikor a fájdalomcsillapító hatása alatt voltam), amíg ki nem vették, na ebben a kicsit több, mint 1 hónapban nem tudtam szinte enni, mert mindentől újra fájt, de ekkor sem volt az, hogy hányingerem lett volna.


Vért vettek? Milyenek a májértékeid? Bilirubin szinted? Ezek utalhatnak gyulladásra.

322. Meli:)
2020. júl. 19. 07:00
Sziasztok. 5 napja volt egy epegörcsnek diagnosztizált nagyon erős görcsös fájdalmam. Sürgősségin csináltak UH-t, amin nem láttak követ, csak kitágult epevezetéket. Labor ott is volt és azóta még egyszer, az tökéletes. Viszont fáj a gyomorszájam környéke, a derekam,hátam. Ételt nem kívánom. Nincs hányingerem, csak egy nagyon enyhe émelygés talán. Normális ez még 5 nappal a görcs után ?
321. Channa*
2020. máj. 28. 21:50

Akkor egy részletes leírás az ERCP-ről:


- Befújnak a torokba lidokaint, amit le kell nyelni. Én ettől nagyon öklendeztem.

- A szánkba tesznek egy fogvédőszerű csutorát, hogy védjék a fogainkat és az eszközt, hogy ne harapjuk át

- vénásan adnak egy kis nyugtatót és fájdalomcsillapítót

- ezután elkezdik letolni a csövet a torkunkon. Vastag és rémisztő, de annyira nem érezzük a lidokain miatt. A doki mindig mondja, hogy mikor nyeljünk. Ha jól sikerül, akkor a szánk oldalán halad lefelé az eszköz és akkor már nincs hányinger, ezután el kell kezdeni egyenletesen lélegezni

- Amikor leérnek, akkor el kezdenek ott dolgozni és időnként levegőt fújnak be, hogy jobban lássák mit csinálnak. Nekem ez volt a legrosszabb és legfájdalmasabb.

- cső kivétel. Ezt már észre sem vesszük.


Én egy ideig tuti, hogy aludtam, de egy idő után felkeltem. Gondolom a fájdalomcsillapító hatása csökkent és ekkor már fájt a levegő fújás. A szerencse az volt, hogy ez a fájdalom néhány másodpercig tartott. Erre felkeltem mindig, illetve, ha kértek valamit, akkor gondolom arra is.


20 percig tartott az egész, ezután vissza a kórterembe. Engem a nyugtató nagyon kiütött. Olyan érzés volt, mintha nagyon részegre ittam volna magam. Forgott velem minden, alig bírtam leszállni az asztalról és beülni a tolószékbe, azaz egyedül tuti pofára estem volna, de segítettek. Aztán beestem az ágyba és 2,5 órát ki voltam ütve.


Amikor felkeltem, semmi bajom nem volt, csak kicsit kába voltam, de nem fájt semmim.

Másnap kicsit fájt a torkom, illetve időnként szurkál az oldalam.


Mondhatnám azt, hogy semmiség, de ez nem lenne igaz. Rossz volt nagyon. Most már értem, hogy miért szokták azt mondani, hogy ki lehet bírni. És mindenki csak ennyit mond...


Ja, saját pizsibe voltam.


És persze, szerintem a gépezetben volt egy kis hiba, mert a kovid tesztet nem a beavatkozás előtt csináltak, hanem a következő napon...

320. Channa* (válaszként erre: 319. - Globus)
2020. máj. 27. 17:39

Engem is melepett, de éhes voltam. A doki azt mondta nem kell diétáznom, ehetek mindent, ha valamit nem írok, majd kiderül...


Vacsi is megvolt. 2 szelet kenyér, 1 szelet párizsi, 1 mini Vaj, 1 kocka sajt.

Most jól laktam azért.

Szerencsére nincs bajom semmitől eddig.


Érdekes, hogy a nercformint nem szedhetné addig, amíg a májértékeim nem rendeződnek...

319. globus (válaszként erre: 318. - Channa*)
2020. máj. 27. 17:12

Mákos tésztát? Érdekes, nekem azt mondták, mákot epés nem ehet, ilyen aprómagos-féléket.

"Kerülendő: csokoládés, vajkrémes, tejszínhabos krémmel töltött sütemények, dióval, mákkal töltött tészták"

[link]

De azért eszem ám, mert szeretem :)

318. Channa*
2020. máj. 27. 16:44

Majd gépről újraírom, mert elég érdekes lett:D


Ma kaptam reggel kekszet és teát, ebédre gulyás levest és mákos tésztát. Jobban örültem volna egy szelet húsnak...

Na, lényegtelen, már hozzá szoktam az éhezéshez.

Jól vagyok, nem fáj semmim csak a torkom egy kicsit, tudok enni, azaz nincs hányingerem se.

Majd eszek holnap valami normálisan otthon:D

317. Andi.Bobi (válaszként erre: 309. - Channa*)
2020. máj. 26. 20:47
Szuper! Most már minden rendben lesz:)
316. Lávli* (válaszként erre: 313. - Channa*)
2020. máj. 26. 20:05
De jó!:) Ennél nagyobb bajod sose legyen :)
315. globus (válaszként erre: 312. - Channa*)
2020. máj. 26. 19:49
Szunyókálj, amennyit tudsz, ilyenkor ez a legjobb, gyógyít.
314. Channa*
2020. máj. 26. 19:47

Köszi lányok!

:DDD

313. Channa* (válaszként erre: 311. - Lávli*)
2020. máj. 26. 19:47
Már most is jól vagyok., csak álmos, éhes és szomjas vagyok...
312. Channa* (válaszként erre: 310. - Globus)
2020. máj. 26. 19:46

Még nemehetek és nem ihat ok, majd holnap. Csütörtökig kórházban vagyok. Megfigyelnek...

Majd még kell kérdeznem újra a diétát, mert nem emlékszek mit mondott. Nyugtató kaptam, ami szinte teljesen kiütöt. És az is lehet, hogy csak álmodtam, hogy megkérdeztem...

311. Lávli* (válaszként erre: 309. - Channa*)
2020. máj. 26. 19:34

😳 nagyon kemény vagy 😳

Köszi a beszámolót!

Remélem holnapra kutya bajod 👌

310. globus (válaszként erre: 309. - Channa*)
2020. máj. 26. 19:10

Jééé! Gratulálok, hős vagy!!! :)

Tudsz enni? Diétáznod kell? Most kórházban vagy?

309. Channa*
2020. máj. 26. 19:08

Túl vagyok rajta. Sikerült kipiszkálni az epekoveket, azaz bele gyomromba vgy a belekbe.

A doki azt mondta, hogy ez már itt volt az epehólyag műtét él is.

Lefújták a torkomat ludokainnal és kaptam valami nyugtató, a cső lenyelése annyira nem volt kelletlen, mint az, hogy fújták belém a levegőt. Tehát, nekem a levegő befújás volt a legrosszabb. A bódítótol totál részének éreztem magam. Alig tudtam beülni a tolószékbe is, majd lefeküdni az ágyamra. 1/2 1 kor vitték el 13 rá visszahoztak.

Aludtam néhány órát. Még tudnék, de tartogatom éjszakára.


Köszönöm a drukkot! :D

308. Lávli* (válaszként erre: 306. - Andi.Bobi)
2020. máj. 26. 09:54
Én is! 🍀🍀🍀
307. Suz81 (válaszként erre: 305. - Channa*)
2020. máj. 26. 09:54

Köszi! :)

Csak mások mondták, hogy kis zacskóban megkapták az epeköveket emlékbe, és fura volt mondja párom, hogy a doki annyit mondott az egész hóbelebancot elküldék szövettanra. Ő meg ugye férfi. Eszébe nem jutott megkérdezni, hogy miért vagy ez e már a protokoll.


De köszi, megnyugodtam. :)

306. Andi.Bobi (válaszként erre: 303. - Channa*)
2020. máj. 26. 09:52
Gondolok rád,szorítok!🍀🍀🍀🍀
305. Channa* (válaszként erre: 304. - Suz81)
2020. máj. 26. 09:16
Igen, mindenkiért! Ne aggódj!
304. Suz81
2020. máj. 26. 09:05

Sziasztok!


Páromat tegnap műtötték, eltávolították a sok 2 cm-es követ, hólyagostól.


Kérdezném, hogy másnak is elküldik szövettanra az eltávolított cuccot? Kicsit rám hozták a szívbajt, hogy egy epehólyagot minek küldenek el szövettanra...vagy ez csak protokoll?


Köszi! :)

303. Channa*
2020. máj. 25. 12:35

Teljes 1 órán át azt hittem megúszom.

Bementem az Uzsoki SBO-ra, ahol megint csak értetlenkedtek, hogy miért pont hozzájuk mentem.

Elmondtam, hogy én nem akarok semmi mást, csak annyit, hogy mondják meg mit tegyek, hogy a máj és vese értékeim rendeződjenek, aztán megyek haza.

Nagy nehezen átküldtek a gasztróra, ahol elmonták, hogy ki is jöhet magától, mennyire veszélyes az ERCP, stb., és vért vettek.

Amíg vártam a leletet, addig arra jutottam, hogy minden OKÉ és mehetek haza, megúsztam.

Aztán jött a doki és mondta, hogy romlottak az értékeim, így holnap reggel be kell feküdnöm, és holnap vagy holnapután megcsinálják...:(

302. Andi.Bobi (válaszként erre: 300. - Channa*)
2020. máj. 20. 22:45
Csak olvasni szoktam.
301. Andi.Bobi (válaszként erre: 299. - Channa*)
2020. máj. 20. 22:45

Nekem homok volt mikor műtőttek. Most morzsa. Én azt hittem már nem lehet semmi baj.. De mégis.

Szövettant nem tudom,hogy készült e.


Most már nekem is vissza kellene menni kontrollra oda ahol az ERCP t csinálták. Ultrahang rá kellett volna menni, de a vírus miatt nem mentem.

300. Channa*
2020. máj. 20. 22:04
Nem szoktál jönni a koronavírusos fórumba...
299. Channa* (válaszként erre: 297. - Andi.Bobi)
2020. máj. 20. 22:04

Köszönöm!


Morzsa:( És attól is.

Nekem 4-5 mm-es.

Fogalmam sincs melyik a rosszabb.

Előzetesben nekem is azt mondták a sürgősségin, hogy hajlam.


Szövettan készült? Milyen köved volt? Koleszterin?

A sebészem azt mondta, hogy olyan nem lehet már epehólyag nélkül...

2020. máj. 20. 22:03

Most is vettem be Ursofalkot.

Nem jó amit ettem. Kicsinek paradicsomos húsgombócot főztem.

Nekünk meg bolognai spagettit. Mind a kettőből ettem kicsit.

Csipked, meg fel vagyok puffadva..

297. Andi.Bobi (válaszként erre: 296. - Channa*)
2020. máj. 20. 21:54

Igen, azt mondták diétázni kell.. Vagyis kerülni a zsíros, fűszeres ételeket. De ez nem megy mindig.

Azt mondta az orvos hajlamom van rá. Nekem most morzsa volt a csőben, attól dugult el. Kitisztították, meg valamit vágtak, hogy könnyebben tudjon elfolyni, ha megint ilyen lenne. Sajnos, sokszor érzem és fáj is. Nagyon nem mindegy, hogy mit eszek.

Fájdalomra kaptam gyógyszert.

Évek óta szedem az Ursofalk gyógyszert. Ha baj van, fáj, vagy rosszul vagyok, szoktam be venni, segíteni szokott.


Én most nem viszkettem, hanem a terhesség alatt viszkettem. Az egekben volt a máj értékei, napról napra nőtt. Azt se tudták mit adjanak a viszketés re. Semmi nem használt. Akkor is az Ursofalkot szedtem, napi 3*2 öt. Kicsit segített. Ahogy megszületett a kicsi, rögtön elmúlt a viszketés. Minden rendeződött...

Sajnos a bilirubintól van. Minél előbb ki kell venni a követ neked!

296. Channa*
2020. máj. 20. 21:29

Andi!

Az ERCP után kell diétázni? Kell szedni gyógyszert?

Te is viszkettél?

Mit mondtak, mitől lett köved?


Köszi

295. Channa* (válaszként erre: 294. - Globus)
2020. máj. 18. 21:08

De, úgy volt és beszéltem is.

A sürgősségin azt mondták, hogy jelentkezzek hétfőn, azaz 11-én az Uzsokiba. Felhívtam őket, de azt mondták, hogy telefonáljak szerdán, mert szabin van a doki.

Szerdán felhívtam a sebészemet. Sajnos ő sebész, az ERCP pedig gasztrós doki munkája, így ő nem tudja megcsinálni, utána beszéltem az Uzsokival megint, ahol azt mondták, hogy költöznek, hívjam őket hétfőn, így ma is felhívtam őket, de még mindig költöznek, és hívjam őket szerdán...

294. globus (válaszként erre: 293. - Channa*)
2020. máj. 18. 19:36
Nem úgy volt múlt héten, hogy beszélsz a sebésszel beavatkozási időpontért?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook