Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Epekő műtét (előtte/utána)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

244. Channa*2018-02-10 11:08
Sajnos nem tudom, hogy elmúlik e, mert ugye nekem nem volt ilyen gondom és most sincs, de az biztos, hogy én gyomros voltam és a műtét óta nem. Lehet, hogy még is puffadtam, csak nem éreztem...
(válasz Drommo 243. hozzászólására)

243. Drommo2018-02-10 08:35
Szia!
Köszönöm a választ!

Diétázom és semmi sem segít.Van itthon colagol csepp és bilagit is,de megmondom őszintén eddig nem nagyon mertem bevenni őket.
Egyébként nem is kell ennem semmit ,hogy puffadjak.Állandóan puffadt a felhasam.Remélem,hogy a műtét után ez elmúlik ,mert valami borzalom. Köszönöm az FB csoport ajánlást!
(válasz Channa* 242. hozzászólására)

242. Channa*2018-02-10 06:31
Szia!
Nekem nem volt ilyen gondom, így nem tudok praktikákat ajánlani, de esetleg ha diétáznál, az lehet, hogy segítene.
FB-n fent vagy? Ott van egy csoport, ahol vannak sokan és szerintem segíteni is tudnának. Epekövünk volt, nincs !
Én csak azt tudom ajánlani, hogy a zöldségeket és gyümölcsöket ne edd nyersen, és fedő nélkül főzd, a tejtermékeket is minimalizálnám.
De nem biztos, hogy jó tipp.
Sokan Cholagol-t vagy rowacholt szednek. Én így a műtét után még a diéta idején (visszaszoktatás) vettem be 2x dipakrint, az segített. Azért vettem be gyógyszert mert a töltött káposzta tölteléktől égett a gyomrom és úgy éreztem magam mintha megállás nélkül órák óta ettem volna.
(válasz Drommo 241. hozzászólására)

241. Drommo2018-02-09 22:11
Sziasztok!

Április elején lesz az epeműtétem.Van két szép nagyobbacska kövem.Szerencsére görcseim nem voltak,csak néha tompán fájdogál.De igazán ritkán. Ami nekem nagy gondot okoz a puffadás.Állandóan puffadok ,reggel már így kelek fel.Borzalmas :( Próbáltam a degasint, nem hat az sem.Annyira fel van fúvódva a gyomrom és az epémnél hogy egyre gyakrabban nehézlégzésem van.Gondolom amiatt ,hogy a folyamatos puffadás nyomja felfelé a dolgokat.Volt valakinek ugyanilyen állandósult puffadása? Segített valami a műtétig?

240. Channa*2017-12-26 18:49
Azzal minden rendben volt:DDDDD És tényleg ez a lényeg...
(válasz fincsi5 239. hozzászólására)

239. fincsi52017-12-26 17:59
Majd kitapasztalod, mit lehet. A lényeg, hogy kedvenced, a rántott hús biztosan jó.:))
(válasz Channa* 238. hozzászólására)

238. Channa*2017-12-26 16:41
A töltött káposzta nem jó...
Ég a gyomrom. Mi szabolcsit csinálunk, azaz paradicsomos.... Csak tölteléket ettem..
Ez van:(
(válasz Channa* 237. hozzászólására)

237. Channa*2017-12-26 12:25
4 hetes vagyok, így gondoltam írok valamit, hátha valakit majd érdekel:D
25-én, azaz karácsony első napján voltam 4 hetes.
Szenteste ettem halászlevet, sült halat (paprikás lisztes és olajban sütött) és ittam pálinkát kólával, és még sütit is ettem. Azon kívül, hogy kicsit másnaposnak éreztem magam, nem volt semmi bajom. A másnaposság érzés attól is lehetett, hogy hajnali 4-kor feküdtem le aludni:D
Az első napon már nem akartam nagyon terhelni a gyomromat, így csak pattogatott kukoricát ettem a moziba (4 litert:DDD), fél liter kólát és 10 db szaloncukrot. Ettől sem volt semmi bajom. Ma meg majd töltött káposztát fogok enni, de még nem vettem rá magam, mert ettem 2 db virslit és nem vagyok éhes. Szerintem attól sem lesz bajom.
Fizikailag már teljesen jól vagyok, ami egy kicsit gond, mert sokszor túlterhelem magam, hiszen nem érzem, hogy nem rég volt a műtét. Remélem nem lesz sérvem vagy más, mert sokszor gondolkodás nélkül felkapok nehéz dolgokat, pakolászok, stb.
Szombaton pedig még órákon át gyalogoltam, délután egy utolsó takarítás, és hát hajnali egykor úgy vonszoltam be magam az ágyba. De nincs gond, mert simán kipihentem mindent és nem érzem, hogy lenne valami negatív következménye....

236. Channa*2017-12-19 20:00
Igen, én is úgy érzem:D
És csak azért írom le, hogy hátha valaki előtte/utána van és érdekli, hogy mások hogy viselték.:D
egy nagyon fiatal doktornő műtött, és úgy tűnik, hogy nagyon figyelmes és ügyes.

A pálinkában én is bízok, de pl. a mozis pattogatott kukoricán még vacilálok...
(válasz fincsi5 235. hozzászólására)

235. fincsi52017-12-19 19:20
Ez igazán sikeres műtét és gyógyulás volt.:))

A pálinka biztos nem árt. D
(válasz Channa* 234. hozzászólására)

234. Channa*2017-12-19 18:40
Eltelt a műtét óta 3 hét. Jól vagyok Egy picit érzékenyek a vágásaim, de amúgy semmi gondom nincs.
Szombaton a húslevesbe már ettem karfiolt egy kicsit és 1 db kelbimbót is. Vasárnap meg rigójancsit és kókusztortát is:D
Még persze diétázgatok, de azért már kipróbálok ezt-azt. Ma pl. ettem sajtot is, a virslit is mustárral eszem. Vasárnap meg halászlevet és sült halat is fogok enni, és még pálinkát is fogok inni kólával:DDD Remélem nem lesz gond sem a kajától, sem a pálinkától....
Ja, meg fogok enni sült és rántotthúst is.
Majd azért leírom a tapasztalatokat, bár eddig nincs gondom, igaz a ropi, keksz, virsli, sonka, zsömle az alapkajám, na meg az almakompót.
Ettem ma egy fél banánt is...

És a mozgás....Látszólag nincs semmi bajom. Járok dolgozni már 1,5 hete, igaz, ott csak ücsörgök, hétvégén függönyöket szedtem le, mostam ki, raktam vissza, törölgettem a szekrények tetejét is, stb. Néha éreztem, hogy húzódik, illetve köhögéstől és tüsszögéstől elég fura érzéseim vannak. Remélem ez is elmúlik hamarosan.

Fogytam néhány kilót, így már majdnem a lánykori súlyom van. 62 kg. Már sokan aggódnak is, mert mindenki szerint túl vékony lettem. Én meg nem látom magamon, csak azt, hogy néhány nadrágom kicsit lóg a fenekemen. Gondolom majd visszajönnek a leadott kilók, bár maradhatok ilyen is:DDDDD

233. Channa*2017-12-06 09:26
Na igen...
Nem is szóltam senkinek a kórházba, ami egyáltalán nem jellemző rám, csak most nem volt energiám hozzá, inkább segítettem a szobatársaknak. Olyan hálásak voltak szegények:)

Pedig nem is hálálkodtam és nem is fogok....
Ez az elveimmel összeegyeztethetetlen:D
Azaz a gyerekem behozott egy nagy doboz sütit és odaadta a nővérkéknek. Pipa is voltam, mert szerintem azt sem tudták, hogy kitől kapták....
(válasz fincsi5 232. hozzászólására)

232. fincsi52017-12-06 09:20
Ja, hogy volt olyan is.:(( Itt egyelőre önzőnek kell lenni, akkora bajban vannak, örüljünk ha nekünk jó.
(válasz Channa* 231. hozzászólására)

231. Channa*2017-12-06 09:13
Nem óbégattam, de már elég frusztrált voltam:DDD
És biztos nem tűntem kedvesnek, amikor közöltem, hogy nem várok tovább....
Megkérdeztem a dokit, hogy a tükrözés nélkül is meg műt e vagy keressek másik sebészt, és amikor igent mondott megbeszéltük a részleteket.

Nem-nem! Nem teljesen pozitív. Az, hogy velem kedvesek voltak, még nem jelenti azt, hogy nem veszem észre, hogy másokkal meg nem...
(válasz fincsi5 230. hozzászólására)

230. fincsi52017-12-06 09:09
De jó, hogy jó helyre kerültél, neked pozitív tapasztalatod van az egészségügyről.:)))))
Mondjuk a beteg hozzáállásán is sok múlik.

Ja, a tükrözés "nem sikerült", de ott sem "óbégattál".
(válasz Channa* 229. hozzászólására)

229. Channa*2017-12-05 20:39
És akkor most leírom a kórházat is, hátha valakit érdekel:D
Reggel 8-ra kellett mennem, mert a 4. voltam.
Bejelentkeztem és megkaptam az ágyamat. Azon nyomban le kellett vetkőznöm és rám adtak egy kék eldobható ruhát és már dolgoztak is rajtam: kanült kaptam, amibe rögtön csöpögött az infúzió, abba mentek bele a gyógyszerek. Volt antibiotikumtól kezdve minden.
Dél körül megkaptam a bátorítót és jött is a műtősfiú és elvitt a műtőbe, ahol rám tettek egy maszkot és mondták, hogy lélegezzek 3 mélyet, utána rendesen, és még véletlenül se csukjam le a szememet. A műtős fiút azzal szórakoztattam, hogy mutassa meg az eldobható sapka zacskóját, hogy tényleg új volt e, mert nem akarok tetves lenni a kórház után:DDDDD Ez nem vicc volt. A nénikém a csípőprotézis műtétnél tetves lett, vagy a sapitól vagy az ágytól. Tehát, nem csak a műtéttől rettegtem, hanem a tetűtől és a fertőzésektől is....
14:11 biztos fent voltam, mert írtam egy üzenetet és felhívtam a férjemet, de erre nem emlékszem:D
Majd este 6 körül már kitisztultam, mert emlékszem, hogy ott volt a gyerekem, a férjem és a nénikém, a nővérke szekált, hogy pisiljek és sikerült is. Amikor mindenki elment újra elaludtam és hajnalba keltem fel. Erről már írtam. Felkeltem, letusoltam, felvettem a pizsimet és csak járkáltam és járkáltam. Egy kicsit fájtak a lyukak, de simán elviselhető volt. Ez biztos annak is köszönhető, hogy kaptam valószínűleg fájdalomcsillapítót.
Sajnos másnap csak a kanült vették ki, a cső bent marad még 1 napot, de azt kivették másnap reggel, ami nagyon jó volt, mert ekkorra már nagyon fájt az oldalam. Gondolom feszítette a cső. A cső kivétele nem volt túl kellemes, mert fájdalmas és nagyon fura érzés, de csak néhány másodperc, és utána sokkal jobb. És már jöhettem is haza:D

Tehát az egész hétfő reggel 8-kor kezdődött és szerdán 10-kor már itthon voltam.

228. Channa*2017-12-05 20:15
Andi!
Elmentem a tükrözésre a műtét előtt(lehet, hogy olvastad), sokat vártam, közel 4 órát, és ezután azt mondtam, hogy megtagadom a vizsgálatot, így lazán megműtött 4 nap múlva...
(válasz andi6020 116. hozzászólására)

227. Mezei Virág2017-12-05 14:44
Remélhetőleg nem lesz!
Tudod, a puding próbája az evés!
(válasz Channa* 225. hozzászólására)

226. fincsi52017-12-05 10:15
Nagyon szépen összefoglaltad. Örülök, hogy jól vagy.:))))
(válasz Channa* 223. hozzászólására)

225. Channa*2017-12-05 09:55
Igen!:DDD
És annyira örülök, hogy így van!:DDDD
Remélem nem lesz a műtétnek valami negatív hosszútávú következménye.....
(válasz Mezei Virág 224. hozzászólására)

224. Mezei Virág2017-12-05 09:44
:D
Úgy látom, egyre jobban vagy! Nagyon jó!
(válasz Channa* 223. hozzászólására)

223. Channa*2017-12-05 09:07
Na, gondoltam leírom...
Tegnap volt 1 hete, hogy megoperáltak, ma már semmi bajom:D Már tegnap, tegnapelőtt és azelőtt sem volt gondom.
Diétázok. Nálam ez annyiból áll, hogy továbbra is bénán eszek, ahogy egyébként is teszem:DDD
Rájöttem, hogy nem kell variálnom az étkezést, mert amiket most ehetek, azokat eszem már évek óta.
Zsömle vagy kifli sonkával, párizsival, vagy virslivel.
Húsleves s.répával és főtt csirkehússal.
Ropi, kávé, víz.
Cs.mell zacskóban sütve krumplival és s.répával, cs.mell tokány s.répával és rizs körettel, krumplifőzelék, tepsis krumpli, lekváros piskóta tekercs.

Tehát, rájöttem, hogy nem rossz annyira, ha ilyen szerencsétlenül eszek a finnyásságom miatt, mert így ilyen alkalmakkor áldásos:DDDD

Mindenből csak néhány falatot eszek, ami szintén nem probléma, mert eddig sem tudtam sokkal többet. Egy étkezésre fél vagy 1 zsömle. A fél szokott menni, a műtét előtt azért tudtam enni 1 egészet is.

Ami fura: A csokit nagyon szeretem, és függő is vagyok ha minden igaz, de most egy kicsit sem érdekel:D Nem tudom meddig fog tartani, mert az előző műtétem után is így volt, aztán elmúlt...

A sebeimből a kapcsokat kiszedték a műtét után a 4. napon. Még le van ragasztva, mert nem érheti víz péntekig, azaz már csak 3 napig. De megoldottam, mert a patikában vettem vízálló tapaszt és azzal fürdök:DDD
A kapcsozott sebek szépek, a cső helye nehezebben gyógyul. Nem tudom az milyen, mert arra raktak egy összehúzó csíkot, így nem látszik semmi, de azt gondolom az is szép, mert a 3 mm széles csík mellett semmi nem látszik. Se nem piros, sem nem váladékozik, se nem duzzadt.
Néha, ha nagyon megfeledkezek a műtétről, akkor nagyot hajolok és érzem, hogy húzódnak, de csak ennyi emlékeztet a műtétre.

A műtét utáni szombaton már porszívóztam, felmostam, pakolásztam, stb.

222. Channa*2017-12-01 07:13
Köszönöm! Kenegetem!
Nem tudom, de a hasam valahogy nem. Nem tudom miért, biztos valami agyas dolog. Mindig az jut eszembe, hogy a tesómnak az inzulintól már bőrkeményedések vannak a hasán....
(válasz Bözsi néni 221. hozzászólására)

221. Bözsi néni2017-11-30 20:43
Pedig hasadon nem látszódna és nem fáj.

Kenjed akkor fekete nadálytő krémmel. Gyorsan felszívódik.
(válasz Channa* 218. hozzászólására)

220. globus2017-11-30 20:41
Kórházban combba kaptam.
(válasz Channa* 218. hozzászólására)

219. Bözsi néni2017-11-30 20:30
Mármint köldöknél sok, és akkor véraláfutásos lesz.
(válasz Bözsi néni 217. hozzászólására)

218. Channa*2017-11-30 20:29
A hasamat nem szúrkálom:D
Inkább legyen fekete a karom....
(válasz Bözsi néni 217. hozzászólására)

217. Bözsi néni2017-11-30 20:28
Én a hasamba adtam, ott könnyebb összecsippenteni a bőrt - ki tudja, miért:-)
Csak arra kell figyelni, hogy a köldöktől kissé távolabb oldalra, mert ott sok az ér.
(válasz Channa* 216. hozzászólására)

216. Channa*2017-11-30 18:30
Igen, injekció.
Manapság mindenkinek ezt írják fel. A kórházba kettőt kaptam és itthon még kell 10 db.
A férjem ügyesen beadja, csak olyan béna vagyok, hogy fekete lesz a karom tőle, ráadásul nehéz összecsípni a bőrt is a karomon is, mert túl kemény vagyok, gondolom ez a gond.
De kibírom, már csak 8 db van:DDDDD
(válasz globus 214. hozzászólására)

215. Channa*2017-11-30 18:28
Köszi!
Én is örülök. Itthon jobban gyógyulok:DDDD
(válasz gyöngy:) 213. hozzászólására)

1 2 3 4 5 6 7 8 9