Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mértéktelen evészavar fórum

Mértéktelen evészavar (beszélgetős fórum)


1 2
6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Nonka)
2017. okt. 16. 17:58

Szerintem is egyél, amit akarsz, növésben vagy, de sportolj nagyon sokat, használd ki, hogy a te korodban még szinte mindent felszippantanak az izmok, és nagyon normális az is, hogy jó étvágyad van, mert még fejlődnek a csontjaid meg minden. Minőségben nézném inkább,hogy mit eszek és a mennyiség az ki fog alakulni, csak mozogj, mozogj!


Ha éhes vagy, egyél sok nyers zöldséget és csak utána a többit, mindig nyers zöldséggel kezdd, az stabilan tartja a vércukrot. És mindennap legyen valami főzelékféle is (bab, borsó, stb), ezek is stabilan tartják a vércukrot még másik 3 étkezés erejéig.


Egy idő után az étvágyad is beáll, csak várd ki a végét, ebben a korban annyit edzhetsz, amennyit akarsz, komolyan,a legjobb időszak, amikor még sokat változtathatsz az alakodon úgy, hogy egész életedben alapot ad.

5. nonka (válaszként erre: 4. - Jajjj)
2017. okt. 16. 17:04

Aaaannyira köszönöm!!

És értékelem a tanácsod egyébkènt nagyon..igyekszem nem a mérlegre hagyatkozni..aa most kaptam egy löket motivációt. Köszönöm

2017. okt. 16. 17:00

Nem fogsz adni a tanácsomra, mert 17 évesen én sem adtam volna semmit erre a tanácsra. Felejtsd el a diétát, és inkább csak sportolj. A diétákkal csak pont azt éred el, amit alább is leírtál, tönkreteszed az anyagcseréd, és ha már most elkezded, készülj fel rá, hogy életed legszebb éveit különböző diétákkal fogod tölteni. Hozzászoktatod a tested, hogy szűkebb kcal keretből kell gazdálkodnia, és jön egy kicsit is stresszesebb időszak, amikor picit is elengeded magad, dőlni fognak rád a plusz kilók.

160 cm és 64 kg egy baromi jó párosítás. Kezdj el sportolni, próbálj izmosodni. Most már tele van a net olyan blogokkal, amik arról szólnak, hogy valaki mennyivel jobban néz ki ugyanazzal, vagy akár nagyobb súllyal, amikor kigyúrta magát. A legújabb cikkek már mind arról írnak, hogy a diétázás valójában hízlal, hogy a mérleget el kell felejteni stb.

Mondom ezt úgy, hogy én is épp diétázok (ahogy kb. 14 éves korom óta egyfolytában...), és épp felfüggesztettem a sportot időhiány miatt. Na... szóval tök hiteltelennek érzem magam. De attól még ezt gondolom helyesnek.

2017. okt. 16. 16:59
Lehet hogy rossz forumtemaba tettem fel a kerdest?:D
2017. okt. 16. 16:56
Akarmilyen tapasztalatra, elmenyekre kivancsi vagyok:)
2017. okt. 16. 16:37

Sziasztok!

Remélem látja ezt valaki, és esetleg tud segíteni.

Szóval, 17 éves vagyok. Kiskoromban nagyon vékony alkat voltam de aztán ahogy jött a serdülőkor, elindult az elhízásom. Nem olyan vészes a helyzet MÉG. Amióta bekerültem a gimibe (3 éve) különböző diétákat kezdtem el, de mindig abbahagytam őket. Mert nem voltam elég türelmes. Viszont mindig újrakezdtem ezeket. Nem adtam fel. És az utòbbi időben ha elkezdtem egy diétát és meggyengültem és ettem akár egy szelet sütit azt még bírtam bezabálás nélkül, másnap folytatni akartam. De aztán rámjött valami és képtelen voltam leállni..és ez 2 hete megy ìgy. De igazából már korábban is volt ilyen. Minden nap újra próbálom, és soha de soha nem is koplalok. Szóval nem is lehet mondani hogy falásrohamok jönnek rám mert a diéta drasztikus. Egyszerűen a stressz a diéta és a suli miatt is. A sport se segìt. Azzal sem tudok kikapcsolni. Ès amikor már tele vagyok és egy falat nem fér belém akkor is eszek eszek eszek. És borzasztòan èrzem magam közben lelkileg de eszek tovább. És nem tudom mit csináljak. Kérlek, aki vègig olvasta, tudnátok valamit tanácsolni?

Pszihológushoz nem fordulnék, ha nem muszáj.

160 cm/64 kg

Köszi előre is a válaszokat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook