Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mértéktelen evészavar fórum

Mértéktelen evészavar (beszélgetős fórum)


1 2
36. nonka (válaszként erre: 35. - Kacsa118)
2017. okt. 25. 06:17
Koszi a tamogatast:)!
35. kacsa118 (válaszként erre: 34. - Nonka)
2017. okt. 24. 21:27
Igen, az fontos. Én nem ilyen tudatosan kezdtem, de már több, mint 60 napja nem ettem cukrot. És egyre kevésbé hiányzik :) kitartás!!
34. nonka (válaszként erre: 33. - Kacsa118)
2017. okt. 24. 20:24

Köszönöm a választ!

Most kipróbálok egy 21 napos cukor detox programot, hogy elsősorban leszoktassam a szervezetem a beteges cukorfüggőségről

2017. okt. 22. 20:47

Szia!

Első felütésre egy könyvet ajánlok. Lukács Liza: Az éhes lélek gyógyítása. Zseniális.

Aztán pedig azt mondom, hogy nagyon jó, hogy látod, hogy pszichés eredetű lehet a dolog. Én kb 20 évig küzdöttem hasonlóval. De mire minden a helyére került a fejembe, extrém túlsúlyos lettem. Az utóbbi 2 hónapban 17 kg-ot fogytam. Ennek nagy része az étrend. Minden fogyás 70%-a kaja, s csak 30%-a sport. A futás, bicaj nagyon jó. Stresszre is, fogyásra is.

32. nonka (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2017. okt. 18. 06:10

Mar probaltam

Nagyon sok csoportos orat kiprobaltam

Meg anno versenyszeruen vizilabdaztam csak aztan egeszsegugyi problemak miatt neccesebb vizbe mennem

Es kuzdosportot is probaltam es nagyon elveztem is foleg a boxot, mert mindent kiadhattam

De az a baj, hogy iskola mellett erre napi ket orat kene legalabb szannom (beleertve a kozlekedest) es ilyenre egyatalan nincs idom suliidobe:(

Ezert csinalok intervallumot mert az nem vesz sok idot igenybe

31. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Nonka)
2017. okt. 17. 21:21

De ha lelki eredetű az egész, nem adnál egy esélyt mégis valami csoportos küzdősport órának? Ott kipüfölhetnéd a zsákot:D vagy labdajátéknak?


Mert azt látom, hogy végülis futás meg erősítés, teljesen rá vagy állva, hogy egyedül fogsz sportolni. Ami nem azt mondom, hogy rossz, mert legyen néha egyedül az ember a gondolataival. De ha te ezt a kaja dolgot úgy éled meg, hogy függőség vagy hogy nincs rendben, akkor talán ha nem zárkóznál magadba, hanem másokkal együtt sportolnâl, jobb lenne, nem? Segítene nem arra figyelni.



Másik, hogy írtam a labdajátékokat is,ezeket is csapatban játszák és segít feldolgozni sok dolgot,kiadni a feszültséget.


Gondolkozz ezen, ki tudja, lehet, hogy van is valami a közeledben, talán új ismeretségekre is szert tennél, hagynád a pitsába a hűtőt.

30. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 28. - Nonka)
2017. okt. 17. 20:52
Netalan szakorvos??
29. nonka
2017. okt. 17. 20:36
Mostmar csak bele kell vagnom es erosnek maradnom nehogy visszaessek
28. nonka (válaszként erre: 27. - 1c2bf7d42c)
2017. okt. 17. 20:35

A en esetemben mar egy kicsit tobbrol van szo mint jo etvagyrol :D

En addig eszek ameddig nem hanyok

Vagy ha hanynek, utana is folytatnam

Szoval ez mar egy kicsit aggaszto, ezert gondoltam hogy nyitok egy forumot, hatha tudtok segiteni:)

Es mostmar azt hiszem lassan megtalalom a nekem valo eletformat :)

27. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Nonka)
2017. okt. 17. 20:12
Azt szoktak mondani, hogy a tinedzserkorban meg a vasszog is jol esik, mert olyan jo az etvagya.
26. nonka (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2017. okt. 17. 19:39

Jól hangzanak, köszi :)

Ha érdekel egy hónap múlva beszámolok hogy értem e el valami változást kajálás terén (tehát pl hogy két nap után nem estem vissza) :D meg ùgy egyátalán, hogy történt e valami változás rajtam :D

2017. okt. 17. 17:58

És hasizomgyaksihoz is használom, plank póz, lábak a labdán, labda ezután közelebb húz, távolít,és így tovább. Megcsinálom úgy is, hogy a könyök van a labdán.



[link]


[link]



Farizom gyaksihoz is.


[link]


Ezt én egy lábbal csinálom, kettővel könnyebb,csak az szerintem nem ad olyan szimmetriát, vagy legalábbis nem tudom, hogy melyik lábam dolgozik jobban.

24. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Nonka)
2017. okt. 17. 17:51

A hátul lévő lábat teszem a labdára.


[link]


Én használok súlyzót is, de a képen nincs

23. nonka (válaszként erre: 22. - Gribedli***)
2017. okt. 17. 16:23
Igen van itt hon fitball :D a kitörèst hogy csinálod rajta?
22. gribedli*** (válaszként erre: 21. - Nonka)
2017. okt. 17. 16:18

:)))


+fekvőtámasz, ezt kihagytad. Húzódzkodáshoz tanácsolom, mivel ez nem egy egyszerű gyakorlat, ha a tenyered magad felé néz, kicsit szűk tartással, az egy kicsit könnyebb verzió (feltéve, ha elbírod magad), de ugyanazokat a hátizmokat dolgoztatja.


Ha nem bírod el magad, akkor egy alacsonyabb korláttal az ausztrál húzódzkodást ajánlom, mert az alacsony korlát ALATT majdnem fekve vagy és így húzod fel magad, a lábaid a fõldön támaszkodnak, ezzel jelentős súlyt leveszel az egészből és boldogulni fogsz.


Lenne még pár tippem fitball-ra is,ha beszerzel egyet, szólj, és írom azokat is (pl a kitörést is azzal csinálom, brutál:D)

21. nonka (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2017. okt. 17. 15:58
Foleg guggolas, haspres, kitores, felules, esetleg huzodszkodas. Ma pedig ugy dontottem lepcsozok
20. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Nonka)
2017. okt. 17. 07:38

Ez a 160/64 teljesen atlagos tinedzserkorban.

Ilyenkor alakul ki a noies testalkat.

Etkezz valtozatosan, de mertekkel.

Es ne gorcsolj, ne hasonlitsd magad masokhoz.

2017. okt. 17. 07:29
Milyen erősítésre gondolsz egyébként?
18. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Nonka)
2017. okt. 17. 07:28
Ha mellette erősítesz,akkor oké:)
17. nonka
2017. okt. 17. 06:53

Koszonom tenyleg

Nagy lelkierot adtatok :D

16. nonka
2017. okt. 17. 06:52

Akkor szerintetek az intervallum futással jól járok? Régen sokat csináltam és élveztem is. Szerintem csinálom azt, az nem is vesz olyan sok időt igénybe mintha egy órát futnék. :)

És mellette még erősítek.

2017. okt. 16. 23:42
Persze, egyszerűbb lett volna azt mondanom, hogy a súlyzózással is milyen jól tudná formálni magát de szerintem 17 évesen ez még korai.
14. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Smirnoff)
2017. okt. 16. 23:40

Miért, kötelező "párbajozni"? Én úgy tudom, hogy nem, legalábbis van egy csomó modell, akik a testükből, arcukból élnek, mégis a kickboxot választották és nincs szètverve a fejük. Eljárnak edzeni, nem versenyeznek.


Pl ott van Michelle Hunziker, 40 éves, 3 gyerek, 20 éve kickboxozik, de egy tanárom, szintén 43 éves, nő, judózik ugyanennyi ideje, neki meggyőződése, hogy ha nem tenné, már 120kiló lenne, mert szeret enni. Claudia Gerini 43 éves, 2 gyerek, 13 éve, ő még valamit nyert is:)


Nem láttam még olyat, hogy valaki csak futott és igényes alakja volt. Az csak egy része az edzésnek, úgy értem, egy jó hosszútávfutónak nem kell jól kinéznie, jól kell futnia, jól kell tárolni a testén a zsírt, minimális izma van (épp ez az, hogy a sportok közül a maratoni futóknak van a legmagasabb zsírszázaléka mert akkor is, mikor vékonyak, az izomhoz képest több a zsír mint más sportoknál), nem az esztétika a fontos. Szerintem ez a fajta alak nem lehet cél, vagyis egy fiatal lánynak nem ez a célja, hanem feszes popsi, szép has, szèp vállak.


A sprintfutóknak igen, jó alakjuk van, de ők mellette mást is csinálnak, és sprinteléskor nem zsírból, hanem szénhidrátból vesszük az energiát, ezért a sprintelők testzsìrja alacsony, és izom meg van bőven (mert ott tartják a ch-t).


Mégis én nem tudom, hogy a kocogást miért sprintelős csajok fotóival "népszerűsítik" vagy egyenesen crossfit-es csajokkal? Mert ez tényleg odavezet, hogy valaki azt gondolja, hogy akkor eljár futni, és olyan alakja lesz. Pedig korántsem.

13. Smirnoff (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2017. okt. 16. 23:15

Karaté meg kickbox lenne az utolsó lenne az utolsó sport, amit egy külsejével elégedetlen fiatal lánynak ajánlanék. A testével sem elégedett, és törjék szét még a fejét is?


Amúgy az igaz, hogy a futás mellé kell valami mindenképp, és a rendszeresség...

Nagy elhatározás nem is kell, ha sportot próbálgat az ember. Elmegy pár órára, aztán meglátja, hogy tetszik-e az neki vagy sem (ha már addig kimaradt).

2017. okt. 16. 21:26
Elsősorban az lenne a cél, hogy megszeresd a mozgást, szokâssá váljon.
11. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Nonka)
2017. okt. 16. 21:25

Azért valami olyat is csinálj,ami nemcsak az alsótestedet dolgozza, valami komplettebbet mint a futás, nem mondom, hogy ne fuss, de az csak egy része. Pl mittudomén, küzdősportok, úszás, labdajátékok lényeg, hogy rendszeres legyen és mindenedet mozgassa.


Hogy később mennyire tudod tartani a formád, attól is függ, hogy mennyi izmot sikerül most felszedned, a futás nem ad sok izmot, illetve a rövidtávfutás, sprint az igen, de a többi nem mert nem lehet nagy izomtömeggel futni. A hosszùtávfutás lényege, hogy csak annyi izom legyen rajtad, amivel tudsz futni, viszont kellő mennyiségű zsírt hordozz magadon, amit a hosszú táv alatt hasznosíthatsz.


Ezért ha egy szálkásabb alakot szeretnél, akkor a sprintelést ajânlom és mellé komplett sportokat, mint írtam, súlyzózhatsz is már, de amíg lehet, én kitolnám 18-19 éves korra, addig is más sportokat.


Igaz, ha nincs labdajátékokkal valami "múltad", akkor abba ennyi idősen nehéz lenne bekapcsolódni de sose lehet tudni, hátha találsz hobbi röpis kört, akik bevesznek. Viszont egy karaté vagy kickbox tanfolyamot bárhol találsz a közeledben és az ugye nemcsak kardió, hanem szépen kidolgozza a hasadat, felsőtestedet is. Sőt, ezek nagyon sok kalóriát égetnek, még fogyni is fogsz, ha akarsz, ha nem akarsz:)))

10. MZsanett (válaszként erre: 1. - Nonka)
2017. okt. 16. 21:19
Próbálj átváltani gyümölcsre, az is édes. És úgy egyél, hogy sok kicsit, ne egyszerre sokat. Nekem ez bevált. Nekem se volt vészes az elhízás, de egy időben elhíztam, mert unalmamban ettem.
9. nonka (válaszként erre: 8. - Smirnoff)
2017. okt. 16. 20:46
Nagyon köszönöm!:)
2017. okt. 16. 20:23

[link]


Ezt sokan dicsérik. Én mondjuk nem így csináltam, de én nem a nulláról indultam, mikor futni kezdtem, sportos voltam.

7. nonka (válaszként erre: 6. - Gribedli***)
2017. okt. 16. 19:54

Köszönöm!!

Azt tudom, hogyha kiskorodban sokat sportolsz, sokkal nehezebben hízol el később, de nem tudom ha ennyi idősen elkezdek nagyon sokat sportolni, akkor az is ilyen előnyös hatással van később? Ez jól hangzik. :)

Viszont azt nem tudom, hogy a futást hogy érdemes elkezdenem, hogy majd egy órára ki tudjam tolni? Asztmám is van de azt megoldom a gyògyszereimmel. Viszont a futóidő kitolására jó az először hogy 5 perc futas, 1 perc seta? Vagy tudtok valami javasolni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook