Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos, alig akar enni fórum

4 hónapos, alig akar enni (beszélgetős fórum)


2017. okt. 16. 17:45
Esetleg cumisüveggel van baja? Nálunk át kellett váltani kicsit gyorsabb folyású cumira.
2017. okt. 15. 17:16

Sziasztok,


az én kisfiam hamarosan kilenc hónapos lesz, és ő is túl van két ilyen nemevéses krízisen. Először nála is négy hónaposan jelentkezett a dolog, lényegében egyik napról a másikra. Mivel ő nagyon súlyos krónikus veseelégtelenséggel született, így folyamatos, szoros orvosi kontroll alatt áll, de nem találtak semmilyen okot az étvágytalanságra. Azóta még egyszer, nyáron, a nagy kánikulában lépett fel a dolog, mindkétszer hetekig tartott, a gyerek fogyott, én meg majd megőrültem az idegeskedéstől.


Ami nálunk - úgy-ahogy - bevált, a következő volt:

1. Félálomban etetés. 4 hónaposan még elég sokat aludt, így napközben is próbáltam a szundításokra időzíteni az evéseket.

2. Nem az ölemben etettem, hanem beraktam az autós hordozóba, és szemből adtam a cumit, így legalább nem feszengett meg tekergett annyira.

3. YouTube videók, ilyen kifejezetten csecsemőknek készített, fekete-fehér, geometriai formák, klasszikus zenére. Amíg ez lekötötte a figyelmét, addig folyt bele egy kis tápszer.


Aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy eszik. Ahogy jött, úgy ment mindkét alkalommal. Megjegyzem azóta sem vagyok nyugodt, mert tudom, bármikor beüthet az újabb krach.


Nekünk az etetés-kihagyást nem javasolta az orvos, azt mondta, hogy akkor méginkább hozzászokik a gyomra a kevés kajához, és még kevésbé lesz erős éhségérzete.


Remélem hamarosan nálatok is megoldódik a helyzet. Addig is, kitartás. (Azt nem mondom, hogy ne idegeskedjetek, úgyis fogtok...)

2017. okt. 15. 16:16
Ne aggodjatok anyucik! A gyerek nem fog ehen halni. Akkot etessetek amikor jelzi hogy éhes. Nem kell 4 óránként kajaval tömni. Most nem ehes ennyi. Hagyj ki 1-2 étkezést és tuti hogy fog enni.
7. Angyajka (válaszként erre: 1. - Kriszcsi)
2017. okt. 14. 22:30

Szia!

Mintha én írtam volna. 4 hónapos kisfiam egyik napról a másikra nem evett, se a lefejt anyatejet, se a kiegészítő tápszert. Rángatja a fejét jobbra balra, löki ki a cumit a nyelvével, kiüti a kezemből a cumisüveget, folyamatosan próbál kiszabadulni a kezemből. Elvittem a gyerekorvoshoz, de szerinte minden rendben. Semmi tünete, mosolygós, jókedvű baba. Biztos megunta a tápit. Már Az 5. tápit kapta mikor elvittem gasztro dokihoz magánba. Biztos rejtett refluxos, írt AR tápszert, anyatejet nutritonnal sűrítsem. Nem vált be. Újabb gasztro doki. Most ott tartunk, hogy csak tápit kap, mert tejfehérje érzékenység maradt, ami még nem lett kizárva. Illetve a széklete tenyésztés alatt helicobakterre, ami szintén csak ötlet. A vérképe tökéletes.

Van hogy 300-400 milit eszik, néha 500-600 között, ami nagyon kevés a súlyához. Az ikertestvére (szintén fiú) már rávert 1 kg-ot. Kivagyok idegileg. A fogzásra sem lehet ezt már mind fogni.

2017. okt. 14. 18:23
kezdd el nyugodtan a hozzátáplálást, nem lesz tőle semmi baja. Almától, répától nem lesz semmi gond. Az én legnagyobbam is bedobta annak idején ezt a tápszer sztrájkot, nem ettől lesz ételallergiája, és nem lesz betegesebb
5. kriszcsi (válaszként erre: 4. - 4331bba7c7)
2017. okt. 14. 12:05
Ha cumisüvegből kell enni, akkor sír és elforditja a fejét. Valamint rágja a cumit
2017. okt. 14. 12:00

Amúgy sír, nyűgös ilyenkor? Láthatóan éhes?

Én a fogára tippelek.

3. kriszcsi (válaszként erre: 2. - 4331bba7c7)
2017. okt. 14. 11:58
Kb 3 tápszert kipróbáltunk, a Lactogen Harmonyt fogadja el a immel-ammal. Hát sokszor bevetem az alometetést, de nem mindig sikerül. Én is tudom, hogy korai kicsit a ht, de ennie kell valamit. Vizet napi kb 100 mlt megiszik
2017. okt. 14. 11:54

Úgy gondolom, hogy 6 hónapos kor előtt nem tanácsos elkezdeni a hozzátáplálást. Főleg az éretlen emésztőrendszer miatt, de egyéb okok miatt is, ezt sok helyen tárgyalják hozzáértők.


Tápszert próbáltál váltani esetleg?

Álometetés napközben?

Inni iszik? főleg ilyen pépek mellett fontos lenne a folyadék, ha már kap.


Ha esetleg fogzik, ajánlom a Dologélt és a Dentinoxot. Nyugtatják a fogínyt.

2017. okt. 14. 11:48
4 hónapos kisfiam egyik napról a másikra nem akarja a tapszert megenni. Kivéve éjjel, akkor 160 mlt villámgyorsan, de napközben szenvedés az egész. Már 2 orvosnak is megmutattam, mindkettő szerint semmi baja, csak válogatós, és kezdjem el a hozzataplalast és a tejpépet (amit amúgy szívesen eszik). Van aki esetleg így, járt, mint mi? Hogy oldottátok meg a táplálást? Nagyon aggódom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook