Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyavásárlásnál milyen feltétel köthető ki garanciaként a tenyésztővel? fórum

Kutyavásárlásnál milyen feltétel köthető ki garanciaként a tenyésztővel? (tudásbázis kérdés)


8. Shanalyl (válaszként erre: 7. - 4331bba7c7)
2017. okt. 16. 16:19

Azért nem mindegy, h egy jó 100 ezerért vásárolt kutya biztosan egészséges-e vagy sem, mert pl ha kijön egy csípődiszplázia vagy más, gondos tenyésztéssel és szűréssel elkerülhető gond, az egyrészt se nem pénztárcabarát, se nem kutyabarát. Mert elvileg azért kerülnek ezek a kiskutyák ennyibe, mert a tenyésztő szűrette a szülőket, ami ugye nem két fillér. A kutyával szemben sem fair, mert ha én úgy készülök, h nem kell egy autó árát gyógykezelésre költenem, akkor ha beüt egy ilyen, amire garanciát vállaltak, h nem fog, akkor ciki, mert ha nincs rá pénz, akkor a kutyát nem tudom megfelelően gyógykezelni.

Persze, aki teheti, hozzon el a menhelyről, fogadjon örökbe (nekünk is már vagy 6 ilyen ebzetünk volt), de ne kövezzük meg, aki valamiért mégis tenyészetből akar kutyát és a pénzéért azt szeretné, amiért fizetett, jelen esetben a kiszűrhető bajok elkerülése.

Ha nem vállal garanciát, akkor kerüld el messzire. Mert ha rendesen tenné a dolgát, magyarul tenyészt és nem szaporít, akkor igenis a kiszűrhető bajok ne jöjjenek elő.

2017. okt. 16. 15:37
Remélem nem lesz kutyád. Nekem a garancia mosógépnél fontos, nem egy élőlénynél
6. Guruljka (válaszként erre: 1. - Petitange)
2017. okt. 13. 16:40

Ha amúgy sem fogsz a kutyától megválni, akkor miért nem hagyod rá a tenyésztőre, mond amit akar?


Fajtatiszta állat sem egyezik meg pontosan egy másikkal, hisz nem klónok. Nem is értem ezt a garanciát.

Inkább arról hallottam már, hogy az egyed betegségeknél, a lappangási idő beszámításával, a tenyésztő garantálja, hogy egészséges állatot adott el. Ha tehát valamelyik fertőző betegség kitör rajta, és az állatorvos véleménye szerint még a tenyésztőnél fertőződött, akkor lehet visszavinni, vagy pénzbeli kártérítést kérni.

5. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Petitange)
2017. okt. 13. 16:24
Ha a kutyának szabályos törzskönyve van és eü. könyve, benne az első oltásokkal, akkor nincs gond. megveszed és hazaviszed. A többi a te dolgod. Már az is nagy szó, ha felajánlotta a visszavételt. ha nálad megbetegszik és az költségekkel jár, az a te gondod. Onnantól, hogy megvetted, mindenestől a tied. Ez nem olyan, mint egy fazék, amit megvettél és kiderül róla, hogy gyári hibás.
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Petitange)
2017. okt. 13. 15:59
Igen. Mármint elfogadnám.
3. csgybzs (válaszként erre: 1. - Petitange)
2017. okt. 13. 15:45

Annyira máshoz fordulnék, hogy nem is vásárolnék tenyésztőtől kutyát.

Ezer meg egy - akár fajtatiszta - kutyus senyved a sintértelepeken, menhelyeken, szívós keverékek is, tényleg minden színben/méretben/természetben.


A fajtához való különös vonzalom miatt akarsz vásárolni?

2. szafaripók (válaszként erre: 1. - Petitange)
2017. okt. 13. 15:42

Ez az egész elég bizarr..


Pontosan mire vonatkozik most a garancia??

2017. okt. 13. 15:33

Egy neves kennelből készülök kutyát vásárolni magas áron. A tenyésztő cseregaraniát vállal 1 éven belül.


Próbálok egyezkedni vele, mert biztosan nem vinném vissza 1 év után, akármilyen baja legyen.


Felajánlottam pl. orvosi költségekhez hozzájárulást, vételár megtérítését stb.


A tenyésztő azt mondja, hogy ő semmilyen garanciát nem kapott, mikor ő vásárolta a kutyáit...és hogy semmilyen betegség nem fordult elő. Valóban egy neves kennelről van szól, ahol a kutyáknak kiállítási eredményei vannak, a szülők és felmenői is komoly eredményekkel rendelkeznek.


Normális szerintetek, hogy nem akar más garanciát adni a tenyésztő? Elfogadnátok ezt a feltételt, tudván, hogy úgysem viszitek vissza?

Esetleg máshoz fordulnátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook