Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Kiegészítő jövedelem, plusz pénz

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Csevegős témák

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

20. hoxás2017-10-24 15:50
A sütögetéssel csak óvatosan! ;)
(válasz Johannia 4. hozzászólására)

19. Guruljka2017-10-15 15:14
Talán inkább lépni szeretne, azrét is javasoltam, hogy keressen előbb másik, nem ennyire megterhelő munkát. Ha ott is kevés a pénze, akkor legalább több energiája és szabadideje lesz vállalni valamit.

Jó mellékkereset lehet az otthoni ruhajavítás, ha valaki ért hozzá.

18. hópihe142017-10-15 14:10
Igazad van, én sem bírnám, de a fórum indító még be akar vállalni valami melót. Azt ő tudja, hogy mennyire fér ez neki be!
(válasz globus 17. hozzászólására)

17. globus2017-10-15 13:18
Pontosan így van :/ Kinyomtattam tesóm éves munkabeosztását, hogy tudjam, egyáltalán mikor hívhatom telefonon. Jövő héten pl. 2 nap délután, 1 szabad, 4 éjjel lesz, de az éjjeli két nap mindegyikére túlóra esik, mert a túlórák technikailag csak hétvégén kivitelezhetők. Ezt nem értem, pedig elmagyarázta, hogy hét közben nincs rá lehetőség. Éjjel 12 óra, pfff...
(válasz Guruljka 16. hozzászólására)

16. Guruljka2017-10-15 12:32
A fiam dolgozott 4 műszakban. Sokszor már nem tudtuk követni, milyen nap van! Ritka volt a 2 szabadnap egymás után. Ha egy volt, akkor még át is kellett állni a következő műszakra, de az a nap alvással telt, amit némi evés szakított meg. Nem tudom, lehet-e egy-egy ilyen napra bármit vállalni.
(válasz hópihe14 15. hozzászólására)

15. hópihe142017-10-15 07:12
A mi városunkban egyre több idős, egyedülálló személy fogad heti takarításhoz, bevásárláshoz segítséget. Ha 1-2 ilyen helyet felvállalsz, és amikor a műszak beosztásod szerint szabadnapod van, olyankor mégy és csinálod meg. Az idősek hajlandók az ilyen kompromisszumra, hogy nem szombaton, hanem kedden, stb. stb. és szeretik, ha ugyanaz a személy, akit már megismertek, akiben bíznak, és akivel meg vannak elégedve.
Ilyesmit el tudnék képzelni neked is!
(válasz Bözsi néni 12. hozzászólására)

14. Bözsi néni2017-10-14 19:36
Bocs, telefonról nem írok túl jól.

13. Guruljka2017-10-14 19:36
Csak csodálni tudlak, hogy 4 műszak mellett még lenne energiád otthon is munkát vállalni.
Én a helyedben másik, nem ilyen megterhelő munkát keresnék első körben, a szabadidőmben.
(válasz bogyoka89 11. hozzászólására)

12. Bözsi néni2017-10-14 19:35
Képzettség, tudás nélkül el is felejtheted az otthon végezhető munkát. Ilyen nincs.

4 műszak mellett nsgxon nehéz bármit is csinálni. Válts, tanulj sokat, sz s megoldás.
(válasz bogyoka89 11. hozzászólására)

11. bogyoka892017-10-14 19:25
Nem mondtam, hogy nem akarok plusz munkát vállalni, nyilván azzal, hogy valaki várja a "sült galambot...", attól nem lesz több pénze. Mivel azonban nagyon nem jó az időbeosztásom, így egyáltalán nem egyszerű....Azt reméltem, valaki tud valami alternatív megoldást tanácsolni, pl értelmes otthon végezhető munka, ilyesmi. Azért köszönöm a hasznos tanácsot!
(válasz ina87 10. hozzászólására)

10. ina872017-10-14 18:31
nem tudom h h vársz több pénzt ha nem akk plusz munkát vállalni,esetleg teperj a munka helyeden hátha feljebb jutsz és kapsz többletet

9. bogyoka892017-10-14 17:42
Napi 8 órában dolgozom, de sajnos 4 műszakban... ami azt jelenti, hogy 4 nap munka után van 1 nap pihenő, éjszakás után 2. A mozgásommal nincs baj, sem a látásommal... csak ehhez a munkarendhez sajnos nehéz bármi plusz munkát egyeztetni. Érettségim van, meg egy régesrégen félbehagyott fősuli... Matekból nagyon jó voltam, de már 9 éve érettségiztem, szerintem sokat felejtettem.

8. hópihe142017-10-14 10:40
Ahogy mondod!
Meg az sem mindegy, hogy pl. világ életében irodai munkát végzett, és valami egészségügyi probléma miatt pl. nehezen mozog, vagy bármi, és akkor hiába is tanácsoljuk, hogy vállaljon takarítást, hasonlót.
Vagy valóban pl. több dioptriával nehéz, fárasztó varrni, kötni, horgolni. Személyes tapasztalat.

Szóval a rátermettség, a szóba jöhető lehetőségek, a körülmények mind-mind lehetnek behatároló dolgok. Jó lenne egy kicsit többet tudnunk, hogy egyáltalán milyen területen szeretne valamit csinálni.
(válasz Böce 7. hozzászólására)

7. Böce2017-10-14 10:34
No igen, és az sem mindegy, az orszàg melyik részén lakik. Pl a fővárosban nagy fizetőképes kereslet van megbízható takarítónő iránt, de a keleti megyékben nem hiszem.

Az sem mindegy, hogy nagyobb város v. kistelepülés.
(válasz hópihe14 6. hozzászólására)

6. hópihe142017-10-14 07:38
Azt azért áruld már el, hogy milyen végzettséged van, és jelenleg milyen munkát végzel??

5. Bözsi néni2017-10-13 22:35
Ha túl kevés a fizetésed, akkor valami más terület felé kellene lépned. Keress vmi ingyenes okj-s képzést , végezd el és máris több lehetőséged lesz a munkaerőpiacon.

Két képzés ingyenesen elvégezhető.
Hosszú távon hasznosabb, mint a cselédmunka (mosás,takarítás).
(válasz bogyoka89 1. hozzászólására)

4. Johannia2017-10-13 17:21
Ha jo voltal valamiből akkor korrepetálás általános sulisoknak.

Takarítás, kutyasétáltatás, gyerekfelugyelet.

Esetleg ha kezugyesseged van akkor horgolni/kotni/varrni dolgokat. Most lesz majd karácsony. Arra az alkalomra eleg sokmindent lehet csinalni.

Idenymunkak mint gyumolcsszedes, leltár, postára is akar lehet menni .karacsony előtt szerintem barkit bevesznek csomag/ level leltarazasra.

Esetleg ha szeretsz sütni akkor tortakeszites vagy sutik/pogik. Karácsonyra biztos sokan rendelnenek.
Utana farsangra majd ballagásra stb stb :)

Kozvelemeny kutatásokon reszt venni 2000-10.000 ft tesco/spar utalványokat szoktak adni. Csak legyel célcsoport ami nem mindig konnyu.
Hirtelen ezek jutottak eszembe.

3. hópihe142017-10-13 11:52
Ezek szerint munkahelyed van napi 8 órában, tehát csak olyasmi jöhet szóba, amit este-hétvégén tudsz csinálni.
Ez lehet, hogy saját lakásodon mosol-vasalsz családoknak, ill. hétvégi takarítást tudsz időseknél, időhiányos vállalkozóknál, hasonló helyeken felvállalni. Lehet még időseknél hét végi, vagy havonként bevásárlásokat vállalni.
Vagy pl. vendéglátó helyeken hétvégén u.n. beugró pohárszedő, mosogató munkakörben
(válasz bogyoka89 1. hozzászólására)

2. Moszkvicsslusszkulcs2017-10-13 08:52
idenyjellegu mg-i munkak
mosas-vasalas-takaritas
idosgondozas, betegapolas
gyermekfelugyelet

1. bogyoka892017-10-13 08:49
Sziasztok!

Tippeket, trükköket szeretnék azzal kapcsolatban, hogy mivel lehetne egy kis plusz jövedelemmel "felturbózni" a kiadásokhoz képest túl csekély fizetést. Nem konkrétumokat várok, csak némi iránymutatást, hogy mégis merre induljak...