Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Ketyegő bomba vagyok

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5

141. Lonna42017-11-22 12:31
Kar hogy eltunt a cikk iro

140. gribedli***2017-10-27 09:44
Egészségügyi vonatkozásairól nem is beszélve. A 2-es cukorbetegség 90%a túlsúly miatt lesz. Nem fordítva, hogy valaki azt mondja, hogy cukorbeteg lett és azért hízott el. Már a kialakulàs előtt el volt hzva valamennyire de ezt leszarta, ebből jött a cukorbetegség, majd még hízott is rá és akkor ébred fel,hogy miez.

De csak 10-ből egy ember lesz úgy 2-es cukorbeteg, hogy nem volt túlsúlya, a másik 9-nek igen.

Ahogy az összes többi betegség 50-60%-al többet érinti a ducikat.

139. gribedli***2017-10-27 09:40
De én azt még nem is nevezem ducinak,akinek 5-10 kiló feleslege van. Ezt én molettnek nevezem és ez egy élhető állapot . A 20-30 és attòl felfelé már nem az, mert tulajdonképpen az életben már mindenre rányomja a bélyeget, minden döntése arról szól, hogy az életét alakítsa a túlsúlyához. Nem vehet x kocsit mert nem fér bele, nem használja a lépcsőt csak ahol lift van, nem megy be x üzletekbe mert nem kap magára cuccot, nem megy kirándulni mert nem bírja a terepet. Neadjisten nem kap meg egy munkát mert a túlsúlya akadály.

Mindezek olyan korlátok, hogy nem, nem lesz vidâmabb egy ember, mert korlátozva van. A szabadságtól lesz valaki vidámabb.
(válasz szurikáta111 136. hozzászólására)

138. gribedli***2017-10-27 09:33
Igen, ez így van, az esztétikus külső egy "mellékhatás" de a cél az egészség és a jobb életminőség, lelki béke, mi más? És minden, ami ezen túl van,azok kellemes mellékhatások, mint az, hogy kevésbé stresszes valaki, vagy hogy jó a tükörbe nézni, vagy hogy nem kell keresztes hadjárat ruhavásárláshoz, stb:D
(válasz adgr.p 137. hozzászólására)

137. adgr.p2017-10-27 09:25
Abszolút egyetértek.
Mindezek mellett azt nem ártana valahogy beleverni a nők fejébe,hogy nem kell mindenkinek úgy kinezni mint egy fitnesz modell.
Ez óriási trend manapság,én egy jó 7 évet pazaroltam erre az életemből.
A sport sem azért lenne szükséges mindenki számára,hogy kockahasunk legyen, hanem hogy az emberi test az alapvető funkcióit a lehető legjobban ellássa.
A túlsúlyra semmi szükség,hacsak nem egy északi sarki túrára készülünk ahol egy hónapig nem jutunk élelemhez.
Míg edzoskodtem,sok túlsúlyos emberrel voltam kapcsolatban.
Ez egy baromság,hogy vidámak, meg elfogadjak magukat. Szinte kivétel nélkül mindegyik duci vendégem megnyilt egy idő után és lehullott az álarc.Le akartak fogyni,akármilyen önámító mesével is jöttek az elején
(válasz gribedli*** 131. hozzászólására)

136. szurikáta1112017-10-27 08:18
Egyrészt nem kell sarkítani, mert nem ezt mondta, csak megengedte a dolgot..
Másrészt én erre ellenpélda vagyok.
Harmadrészt az én tapasztalatom szerint igenis létezik az a jellegzetes duci jókedv és nyugodtság. Persze, mint minden emberekkel kapcsolatos dolog a világon semmi sem 100%, de van ilyen jelenség. Annál kicsit összetettebb kérdés ez, mint ahogy azt próbáljátok beállítani.

Ezzel együtt egy 140kg-os embernek nyilván kell magával valamit kezdeni, meg még egy 80kg-osnak is. Meg úgy egyébként mindenkinek, még akkor is, ha ő éppen vékony. Rengeteg egészségtelenül élő vékony embert is ismerek.

Múltkor olvastam egy profi edzőtől valamit, és megragadott az a mondat, amit végre kimondtak: nagy eredményt lehet elérni "persze a saját testalkati adottságokon belül"...

Igenis léteznek testalkati adottságok.. Természetesen ettől még önmagában nem kell 140kg-nak lenni, meg még 90-nek sem, de ebben a versenyben nem mindenki egyenlően indul, mondjon akárki akármit.

135. bogancs712017-10-26 21:27
👍👍👍
Szívemből szóltál. 😉

134. gribedli***2017-10-26 20:41
Bocs, nekem a v mellett a c van

133. gribedli***2017-10-26 20:41
Vicecersa=viceversa :)

132. mignon112017-10-26 20:34
👍

131. gribedli***2017-10-26 17:31
Hát nem tudom. Ha holnapra varázsütésre olyan vékony lehetnél, amilyet mindig is szerettél volna, akkor azzal együtt hirtelen egy életunt, unintelligens, nem segítőkész libává változnál, akinek nulla humorérzéke van??

Nem hiszem. A jellem az nem a testsúlytól függ. A jellemen is lehet dolgozni, a testen is, de én kétlem, hogy ha valaki hülye és másnapra hízik 50 kilót, akkor okos lesz, vicecersa, ha valaki egy kedves jelenség, akkor lefogyva elvesztené ezt. Nem ettől függ. Vannak utálatos ducik és szimpatikusak is, vannak utálatos soványak és vannak szimpatikusak (vagy helyettesítsd be a jellemzőt, amit akarsz)

Sőt, annál inkább, ha te úgy érzed, hogy egy sebességgel több van benned (agyilag, lelkileg, stb) mint másokban, akkor ha ehhez felzárkóztatnád a külsődet is, még annàl is jobban èreznéd magad.
(válasz tengerszem55 126. hozzászólására)

130. szurikáta1112017-10-26 17:25
Az én 163 centimhez 20 évesen (anno) nagyon is sok az a 10 kg. Nagyon nem mindegy, hogy 60, vagy 70. A fogyásnál sem a nagy súly vesztése a nehezebb, hanem az utolsó pár kg, meg a kis súlyvesztés. Én konkrétan kétajtós szekrény voltam, és soha egy ruha, vagy szoknya se jött rám, és fogyni se tudtam.. De sokan azóta mégis azt mondják, hogy azóta elvesztettem önmagam a kilókkal..
(válasz mignon11 129. hozzászólására)

129. mignon112017-10-26 12:12
5kg az nem ducisag pláne nem köverség😄😄😄😄😄㈳
6;...👍
(válasz szurikáta111 128. hozzászólására)

128. szurikáta1112017-10-26 08:16
Nálam egyértelműen van/volt összefüggés a testsúlyom és az általános idegi és kedélyállapotom között. 65-70kg-al, kicsit teltebben sokkal jobban működtem, mint most 60kg-osan. Ezt tény.
Persze, hogy ez több mindentől függ, és nem indok önmagában a zabálásra, de fordítva se minden igaz mindig. A gyomrom is rosszabb állapotban van, amióta vékonyabb vagyok. Nem mindig minden egyoldalú. Jó, nem 140kg-okról beszélgetünk, az nyilván más tészta.
(válasz mignon11 127. hozzászólására)

127. mignon112017-10-26 07:23
Ez akkora közhely. Nem a ducisagtol, kövérségtől lesz valaki jokedvu nevet os.Segítőkész vagy empatikus.... plusz kilok nelkul vekonyan is lehetsz.
(válasz tengerszem55 126. hozzászólására)

126. tengerszem552017-10-25 14:56
Hűűűűűűha!

Én is tudom, hogy a túlsúlyommal nem vagyok egyedül a nők között, de ilyen frappánsan megfogalmazva, hogy mi a mi sorsunk, még nem olvastam.

Gyerekkoromban én is kissé túlsúlyos voltam, de még nem duci, viszont húgom nem szeretett enni és cérnavékony volt. Hogy egyen, anyukám dugdosta neki a kiflivégeket, banánt, egyebeket, hogy kissé felszedjen valamit. Amit húgom rendre nekem adott én meg "testvéri szolidaritásból" rendre meg is ettem. Tornából egyszer kegyelem kettest kaptam lengőhintából, mert nem bírtam felhúzni a súlyomat. Visszahúzódó, gátlásos lettem. Később felismertem, hogy ebből az állapotból csak humorral és öniróniával tudok kitörni, és utána már nem rajtam, hanem velem nevettek a többiek.

Figyeljétek meg, hogy minél ducibb, esetleg kövérebb valaki, annál jókedélyűbb, nevetősebb és ahogy olvastam, segítőkészebb, empatikusabb.

Olykor viszont el kell engedni magunkat, mert annyira belefáradunk, de dakkor jön a depresszió a felfokozott stressztől, hogy mindíg helytálljunk, az örökös bűntudattól pedig jönnek a testi bajok (cukorbaj, gyomorfekély), és a körülöttünk levők nem értik, hogy most mi a bajunk, amikor eddig olyan derüsek és gondtalanok voltunk.

Veszélyes életünk van, pedig csak rossz korba születtünk. Milyen csodás lenne, ha ma lenne a duci a divatos és a vonzó! Káááááár...

125. Heida2017-10-22 18:23
Köszönöm, hogy ezeket leírtad. Valahol belül én is ezt éreztem, de nem tudtam volna ilyen világosan megfogalmazni.
Nekem is segítettél, remélem, hogy a cikkíró is ezt érzi.
(válasz *Zolcsika* 122. hozzászólására)

124. szellőrózsa73212017-10-22 08:06
Nagyon igaz mondatokat írtál,és örülök,hogy ráakadtam ezekre a mondatokra.Sok mindenben magamra ismertem benne,bár nekem más tipusú problémám van,nagy segítség volt.

123. mignon112017-10-22 07:42
Hogy ezek a szavak mennyire igazak, ....

122. *Zolcsika*2017-10-22 01:08
Elemezzük ki:

"Sok minden vagyok: nő, feleség, anya, gyerek, testvér... Segítőkész, önzetlen ember vagyok, aki mindig barátságos másokkal. És kövér. Nagyon kövér. És persze elkeseredett, szomorú vagyok és telistele vagyok bűntudattal. Tennem kell magamért valamit!"

------

1. "Sok minden vagyok: nő, feleség, anya, gyerek, testvér..."

(Persze, mert ez a dolgom, mert elvárják tőlem és én is elvárom magamtól, még akkor is, ha fárasztó. Ilyen az élet! Váltogatom a szerepeimet és bele vagyok ragadva a szerepeimbe! Ez nagyon megterhelő, fárasztó és unalmas!)

2. "Segítőkész, önzetlen ember vagyok, aki mindig barátságos másokkal."

(Mert valamiért azt gondolom, hogy ez a nyerő, hogy ettől "jó" ember vagyok, hogy így megbecsült tagja leszek a társadalomnak, hogy megadják a szükséges szeretetet és nem vetnek ki magukból, ergó nem leszek KITASZÍTOTT!)

3. "És kövér. Nagyon kövér."

(A testem jelzi a lelkem állapotát. Túlterhelt vagyok. Sok minden van bennem. Tele vagyok felesleges dolgokkal. Túl vagyok telítve. Mázsákat cipelek. Nehéz a lelkem. Nem az vagyok, aki lenni szeretnék.)

4. "És persze elkeseredett, szomorú vagyok és telistele vagyok bűntudattal."

(Mért is? Mert nem úgy élek, ahogy ÉN akarom, hanem ahogy elvárják tőlem! Mások elképzelései szerint élem az életemet, gondolkodok, érzek, cselekszem, miközben valahol mélyen, legbelül hevesen tiltakozom az egész ellen! Mivel ezt próbálom elnyomni a "megszokott" tevékenységeimmel, ezért még szomorúbb vagyok és még kilátástalanabb! Talán még depressziós is!)

5. "Tennem kell magamért valamit!"

(Na mi történt??? Észrevettem hogy MAGAMÉRT kéne tenni valamit?? Tán el vagyok nyomva?? Hűha!! Ez kemény dió lesz! De hát ez nem "önzőség"?? Úgy félek tőle... Mit szól ehhez majd a környezetem?? Biztos kiutál, hogy milyen önző vagyok! Egoista! Hát... nem tudom! Még barátkozom a gondolattal! Lehet hogy megpróbálom...)
(válasz nyafogó 1. hozzászólására)

121. *Zolcsika*2017-10-22 00:48
Nekünk önismereten belénk verték hogy az ÖNELFOGADÁS NEM EGOIZMUS!!!!!

Attól még, hogy magamat előbbre helyezem, hogy magamra gondolok, attól még nem vagyok "önző"!

Ezt az anyám gondolja, vagy a tanár gondolja, vagy a többi ember, akinek negatív hitrendszerei vannak!

Akivel még sikerült elhitetni, hogyha magadra gondolsz, az "önzőség"!

Azóta paradigmaváltás történt!

Bizonyos emberek tudják, hogy az önbecsülés nem nagyképűség, nem egoizmus, nem önzőség!

Nem szégyen magammal foglalkozni, mert akkor tudok másokkal is!

Persze a régi hitrendszerek azt diktálták, hogy nekem az anyámmal, a kistestvéremmel, a kiskutyámmal, stb... kell foglalkoznom! Önmagamat pedig háttérbe kell szorítanom!!

Akkor hol vagyok ÉN???!

Előbb-utóbb fel fog lázadni a lélek, mert el van nyomva, akármilyen szerény is próbál lenni!

Akinek nem adnak enni, az verni fogja az asztalt!

Az első az TE vagy! Te vagy a forrás! Az életed forrása!

Ha ezt megpróbálod elnyomni, elapasztani, akkor mások hogyan kaphatnának belőle?

Hogyan lesz erőd, energiád, optimizmusod?

Hogyan tudsz másoknak adni, ha sehol nem vagy? Ha semmi vagy!!!

Segítség ez?

Kinek??

120. *Zolcsika*2017-10-22 00:36
A másik dolog, ami nagyon megfogott!

A kulcs valahol ott van, hogy mindenkit előre tolsz magadnál!

Szerinted ezzel mennyire leszel békés, harmonikus, erős, stb?

Mert ha magadnak nem adod meg a szükségest, akkor másnak se tudod, ugye??

Ugye tudod?

Jaaaa, hogy ez "önzés"!

Ezt tanították!!

Kik?

Szülők, tanárok, stb...

Értem...

De ez attól még nem így van!

Ha a gyümölcsfa nem szívja fel magának a vizet és a tápanyagokat a földből, akkor hogy erősödik meg, hogyan lesznek termései? Hogyan fog magának gyümölcsöt teremni?

Jaaaa, hogy közben másnak is teremti?

Igen! Nem csak magának, hanem másnak is!

De ahhoz rendben kell lennie magával!

Addig "önzőnek" kell lennie és magára kell gondolnia... ("sajnos"?)

Csak akkor tud másoknak adni, ha csordultig telt! Ha rendben van! Ha megadta magának a szükséges dolgokat!

Akkor gyönyörű termést hoz, és nem csak magának, hanem másnak is!

Akkor lehet szüretelni!

119. *Zolcsika*2017-10-22 00:28
Nagy általánosságban ez van, de vannak kivételek, mert van aki nagy darab, mégis harmóniában van. Ő más miatt ilyen, más a feladata.
(válasz *Zolcsika* 118. hozzászólására)

118. *Zolcsika*2017-10-22 00:27
Íme a lelki okok:

- védtelenség érzése (gyengeség, félelmek)
- figyelem igénye (feltűnés, terebélyesség)
- szeretet igénye (az étel mint szeretet)
- a tisztelet igénye (a terebélyesség mint "tekintély")
- önelutasítás (a test elutasítása, negatív önkép, lelki béke hiánya)

117. Babyboo342017-10-21 03:15
Sziasztok.
Hasonlóképp vagyok én is, viszont én annak ellenére hogy alig eszem, n nasizok miegymás, még sem fogyok sehova.
Nagy fiam 14 éves, vele felszedtem 25kg, amiböl 7kg lement, a többit sehogy nem tzdtam leadni. Ami lement az évek során fel is jött.
Picikémmel kb ugyanannyival kezdtem a terhességet mint fiamnál abbahagytam, vele +14 kilót szedtem fel; most ott járok h szülés után kb 1 hónappal amit leadtam 7 kilót, az most is ugyan így maradt.
Mondjuk bekavartak a hormonok rendesen most szülés után, de valamit tennem kell mert 3.baba még jó volna nem nagy korkülönbséggel, de nem így akarom elkezdeni a terhességet.
Kezdésnek az orvosom kért időpontot nőgyógy endokrinológushoz.

116. poloskás462017-10-19 14:21
Pont ezt akartam írni. A jó külső kevés a férfi megtartásához.
(válasz Mézes-Krémes 37. hozzászólására)

115. Smaragdzöld2017-10-18 19:25
Én te vagyok. Lehet ezt fékezni. Ìrj

114. lovelyly2017-10-16 20:34
Én miattad kérdeztem, nem magam miatt.
Csakis magadért és a családodert tegyél mindent.
Drámai a cím, én tényleg elhittem, hogy nagy bajban vagy, és tényleg azt gondoltam, hogy ösztönző szavakra leltél. Ha morci vagy, teljesen megértem, de úgy nehezebb változtatnod. (Azt nem értem, a családnak miért kellene veled szolidarítani Cs. mellen és salátán)
(válasz nyafogó 110. hozzászólására)

113. mignon112017-10-16 18:06
Magadnak tartozol szamadassal, senkinek masnak. En most toltam le az elso 20 kg 7 honapomba telt. Elotte egy betegseg miatt szteroidos kezeleseket kaptam, en 129 kg val kezdtem neki. De elek es ugy tunik ez meg egy darabig igy is lesz. Kivanok sok sikert,kitartast. Meg 33 kg fogyok, mindegy meddig tart. Nem irom hogy szeretnek mert ez teny. Fogyok es kesz, nem kerdes. 173cm vagyok, tulelo es leendo 76 kg os.
(válasz nyafogó 110. hozzászólására)

112. kajszih2017-10-16 15:30
Az életmódváltást magadért és a családodért teszed, nem másért!

1 2 3 4 5