Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sütöttetek már teljes kiőrlésű zablisztből kenyeret, kiflit, zsömlét? Örömmel venném, ha megosztanátok velem bármilyen "zabos" receptet. fórum

Sütöttetek már teljes kiőrlésű zablisztből kenyeret, kiflit, zsömlét? Örömmel venném, ha megosztanátok velem bármilyen "zabos" receptet. (tudásbázis kérdés)


8. catmother (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 10. 12:07
Köszönöm szépen! :)
7. catmother (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 10. 12:06
Hú tényleg, ez eszembe se jutott :)
6. catmother (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2017. okt. 10. 12:06
Köszönöm szépen, megnézem :)
2017. okt. 9. 23:31

De épen ettem zablángost: egy tojást felvertem, pici olajjal, sóval. Belekevertem 4 púpozott evőkanálnyi zabpelyhet és egy jó kanál zabkorpát.

Máskor szoktam állni hagyni most nem volt türelmem. Kevés zsiradékon a serpenyőben kisütöttem, mindkét oldalát.


Megsóztam, fokhagymát és tejfölt tettem rá. Finom volt!

4. Guruljka (válaszként erre: 1. - Catmother)
2017. okt. 9. 21:29

A zabliszt nem tudom, létezik-e abban az értelemben teljes kiőrlésűként, mint a búzaliszt.

Zabpehelyliszt kapható, az az őrölt zabpehely, ami viszont tényleg majdnem teljesen az egész zabszemekből van.

Kicsit muszáj rostálni, mert különben könnyen benne marad pár szúrós szál-darabka a zab magjának a héjából.


A ZaBirodalom blogban sok a recept. Kenyér is, zsömle is, croissant is.

[link]

2017. okt. 9. 20:34

A Facebook oldalán van egy csoport, a nevük: Akik szeretnek kenyeret sütni.

Biztos kapnál ott is jó tanácsokat.

2017. okt. 9. 20:33
2017. okt. 9. 20:28
Sütöttetek már teljes kiőrlésű ZABlisztből kenyeret, kiflit, zsömlét? Örömmel venném, ha megosztanátok velem bármilyen "zabos" receptet :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook