Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kettős állampolgárságot az apa meg tudja akadályozni? fórum

Kettős állampolgárságot az apa meg tudja akadályozni? (tudásbázis kérdés)


2017. okt. 9. 10:31

Szia! Ezt talaltam:

"A legfrissebb, 1998. évi állampolgársági törvénnyel Franciaország visszatért hagyományos „olvasztótégely” szerepéhez. Ez a törvény a bevándorlók fokozatos integrációját tűzi ki célul és a korábbinál jóval liberálisabban értelmezi a jus soli (területi alapú) állampolgárságot. A törvényben azt az irányelvet képviselik, hogy valamennyi idegen szülőktől, de Franciaország területén született gyermek automatikusan francia állampolgárságot szerez, amint eléri a nagykorúságot.


Ennek az elvnek a megvalósulása két feltételhez kötött. Ezek azt hivatottak biztosítani, hogy az illető valóban szerves része lesz a társadalomnak: a gyermeknek nagykorúsága elérésekor Franciaországban állandó lakhellyel kell rendelkeznie és 11 éves kora után legalább 5 évet Franciaország területén kell élnie."

2017. okt. 9. 09:07

Szia!

Sztem ügyvéddel kéne beszélned erről a témáról is...elég összetett a problémád..

2017. okt. 9. 08:17
Gyerekem apja francia.Nemrég szültem.Be szeretném jelenteni és megcsináltatni a kettős állampolgárságot,csak az a probléma,hogy az apával teljesen megromlott a kapcsolatom,így nem fog belemenni.Megteheti,hogy nem engedélyezi,hogy eljárjam a kettős állampolgárságot?Vagy mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook