Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül belevágni? fórum

Egyedül belevágni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
77. PöttyösPanka (válaszként erre: 74. - 124637ff9b)
2017. okt. 9. 14:38
Úgy látszik, te ha akarod, akkor sem érted, amit én írtam.
76. PöttyösPanka (válaszként erre: 69. - 124637ff9b)
2017. okt. 9. 14:36
Nem temetjük a boldog családokat, csak cáfoljuk azt az állítást, hogy gyerek csak akkor lehet boldog, ha van apja. Ha a topikindító úgy érzi, hogy fel tudja szeretetben nevelni a szíve alatt fejlődő magzatot, akkor ne vetesse el csak azért, mert az apuka lelépett mondván, hogy csonka családban csak lelki sérült gyerek nőhet fel. Vannak szeretetteljes csonka családok, és vannak bántalmazó egész családok is.
75. epervirág (válaszként erre: 73. - Flóra76)
2017. okt. 9. 14:36
itt mi nem is tudjuk eldöntenni.Csak bosszantó az,hogy valaki azt irja,hogy mennyi boldog családot lát kivülröl ,de nem ezekkel a családokkal él együtt.
74. 124637ff9b (válaszként erre: 66. - PöttyösPanka)
2017. okt. 9. 14:36
Ha akarnád, értenéd, amit írtam.
73. Flóra76 (válaszként erre: 70. - Epervirág)
2017. okt. 9. 14:34

Most miért kell ilyenen, ilyen szinten vitázni??.Mindenki a saját sorsának a kovácsa....

Aki akarja megszüli, aki nem, az nem.Felesleges is ilyen fórumtémákat létrehozni.Nehogy már itt dőljön el egy gyermek sorsa....

72. epervirág (válaszként erre: 69. - 124637ff9b)
2017. okt. 9. 14:32
legalább te érted persze vannak normális boldog családok is.Amugy az anyuka aki nem vitte el a kislányát nem vihette magával mert apuka nem adta oda neki.De amugy rendszeresen látogatja a kislányt.meg mostmár van birosági végzés szóval anyuka is együtt van a lányával,de hidd el nagy küzdelem árán.
71. 124637ff9b (válaszként erre: 68. - 4331bba7c7)
2017. okt. 9. 14:31

😂😂😂

Mára ez az a pont.

70. epervirág (válaszként erre: 63. - 4331bba7c7)
2017. okt. 9. 14:29
Mi van?Persze szerinted lerí mindenki arcárol,hogy boldog vagy nem hát egyáltalán nem.Nem azt irtam hogy anyuka a játszon elöveszi a flaskát és piál.Hallotál már a Bántalmazott nők szállásárol ahova az anyukák a gyerekükkel mehetnek.Nem jokedvükbe mennek ilyen helyre elhiheted.Nem te egy igazi ostoba vagy.
69. 124637ff9b (válaszként erre: 65. - Epervirág)
2017. okt. 9. 14:29

Értem.

Szomorú.

Attól még ne temessük a boldog családokat és párkapcsolatokat, és ne mondjuk, hogy nem az a valóság, csak azért, mert látunk alkalmatlan szülőket is.

Azt meg, hogy egy anya nem viszi magával a világ végére is a kislányát, inkább nem is kommentálom.

68. 4331bba7c7 (válaszként erre: 61. - 124637ff9b)
2017. okt. 9. 14:28
Kiégtem
67. 4331bba7c7 (válaszként erre: 65. - Epervirág)
2017. okt. 9. 14:28
Tehát minek is apa?
66. PöttyösPanka (válaszként erre: 59. - 124637ff9b)
2017. okt. 9. 14:26
Hétvégén a Normafánál csak egész családokat látsz? Nem lehet, hogy azok közt a boldog gyerekek közt nem egy csonka családban él, és hétvégente mégis ugyanúgy kacagva rohangálnak a többiekkel? Vagy az egyedülálló anyák gyerekei szomorúan ülnek a fa alatt?
65. epervirág (válaszként erre: 61. - 124637ff9b)
2017. okt. 9. 14:25
irok egy példát.Nálunk a házban volt egy fiatal pár egy kislányal.Nagyon szép családnak tüntek kivülről.Amikor teheték együtt mentek ovodába,játszotére.De aztán hirtelen a lány mármint az anyuka elköltözött még a kislányát sem tudta magával vinni.Kiderült az anyuka mesélte,hogy az apuka jó párszor elvete őt.Ki gondolta volna.Egy másik történet ahol a szüleim laknak a lakotelepen én is ott éltem 23 évet ismertem egy lányt 2 évvel volt nálam fiatalabb összejött egy lakotelepi fiuval lett 2 gyerekük.Kivülröl semmi nem látszott.Aztán külön mentek.Aztán mondja nekem a lány gyerekkorunk ota ismertük egymást.Szoval egyszer beszélgettünk és mondta azért mentek külön mert a pasi rendszeresen verte.ja és van egy ilyen harmadik történetem is ott 3 gyerek volt mondjuka az apuka egy elmebeteg volt.De igen rendesen verte anyukát.Ezt tudtuk is mert mikor hozta ki a játszora a gyerekeket néha kék_zöld_lila volt csak jó idejig mindig az volt,hogy elesett aztán egyszer elmondta,hogy milyen kedves párja volt.Itt nem megverésről van szó,hogy egymást verik hanem verésről.
64. 4331bba7c7 (válaszként erre: 62. - 4331bba7c7)
2017. okt. 9. 14:23
*egy apa nélküli gyermek.
63. 4331bba7c7 (válaszként erre: 60. - Epervirág)
2017. okt. 9. 14:22
Sztem ha kicsit is intelligens vagy, lerí az emberek arcáról, h boldogok vagy sem. De tényleg lehet amíg löki a hintát az anyuka, előveszi a flaskát a belső zsebből aztán otthon jóó nagyokat kiabál. Mert ez a valóság szted. Apuka haza se megy ugye.
62. 4331bba7c7 (válaszként erre: 58. - PöttyösPanka)
2017. okt. 9. 14:19

Ja értem. Elkalandozva az esettől írtam le a véleményem, h boldog kapcsolatba való egy baba. Minden szörnyűség nélkül - s törekedni arra, h így is maradjon. Ezzel a logikával számomra vállalhatatlan egy gyermek világra hozatala. Mert egy gyermeknek a szülei a minden. Azt hiszem, mindannyian értjük ezt, kár is magyaráznom.

Nyoma minden döntésnek lehet főleg lelkileg, ettől (is) vagyunk emberek.

61. 124637ff9b (válaszként erre: 60. - Epervirág)
2017. okt. 9. 14:02

Milyet? Hogy délelőtt együtt sétálnak kacagnak az avarban, délután meg jól megverik egymást részegen?? :D

Milyen példát tudnál írni, ami hiteles? Te akkor azokkal a családokkal élsz? Nem csak kívülről látod, mint én?

Persze, hogy vannak sajnos olyan családok is, nem mondtam, hogy nincsenek. Erre mondtam, hogy sajnálom, hogy vannak.

De ne is beszéljünk arról, hogy a "valóság" ez, amiről te is beszélsz.

60. epervirág (válaszként erre: 59. - 124637ff9b)
2017. okt. 9. 13:59
Ez amit te kivülről látsz,de nem ezekkel a családokkal élsz szóval nem tudhatod otthon mi van.És nem egy ilyen példát tudnék itt leirni.
59. 124637ff9b (válaszként erre: 58. - PöttyösPanka)
2017. okt. 9. 13:56

Az "esetek nagy részét" mindenki a saját környezetén vagy a saját szemüvegén át látja.

Én ha hétvégén a Normafánál vagyok, akkor azt látom, hogy lépni alig lehet a rengeteg boldog kisgyerekes családtól, babakocsistól, nagyobbacskáktól kezdve a kiskamaszokig. Ott sétálnak, kacagnak, rugdossák az avart.

Ha a Margitszigeten lennék, akkor is ugyan ezt látnám. Vagy a rengeteg kis játszótéri parkokban is.

Megint más sok család akkor éppen bábszínházban van, vagy a Mamánál falják a házi almáspitét.

Sajnálom, ha más máshogy látja a "valóságot" :((

58. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - 4331bba7c7)
2017. okt. 9. 13:52
Hiába gondolunk a boldog, szerető kapcsolatra, ha a valóságban az esetek nagy részében nem az van. A valóságban élünk, arra kell megoldást találnunk, még akkor is, ha az eltér az ideálistól. Nem azért késett el, mert 26 éves, hanem mert ebbe a helyzetbe került. Egy terhességet nem lehet semmisé tenni. Hiába veteti el az ember, nem tűnik el nyomtalanul.
57. epervirág (válaszként erre: 55. - 124637ff9b)
2017. okt. 9. 13:47
mi az coach?Pontezért irtam,hogy bármi lehet.A báttyám soha nem ismerte az apját és nem ment nem erre rá az élete és már 44 éves.
2017. okt. 9. 13:47

Egyedül vállaltam, egyedül nevelem. A legjobb döntés volt, amit hoztam.


Ja, ès nem lelkisérült, az átlagnál kiegyensúlyozottabb, boldog kisgyerek.


A kisgyerekes lét nehèzsègei szerintem el vannak túlózva, okè, vannak nehèzségek, de semmivel nem nehezebb, mint egy átlagos munkahely, sőt... A 24 órás szolgalat túlzás, persze ott kell lenned vele, de nem kell minden percben csinalni valamit, bármennyire is meglepő, de a csecsemő / kisgyerek is alszik, 1 èv alatt 14-18 órát, azalatt tudsz pihenni, meg sok mást csinalni, ha nem rontod el, hogy rajtad alszik. Meg persze az èbrenlét minden percèben sem kell szórakoztatni... Mellesleg ha van 5 tesód, meg anyukad, szerintem siman lesz segítséged, ha kis nyugit akarsz vagy programot, egy ekkora csaladban nem tudom elképzelni, hogy ne kapkodnanak érte, ha első unoka, azért, ha meg többedik, azèrt, mert ahol egy-két gyerek van, ott nem sok plusz energia a plusz egy, mèg jobb is, ha szórakoztatjak egymast egy kis játèkidőre.


Ami egyedül valóban nehezebb lesz, az az anyagiak. Itt nem tudom, hogy allsz, ha tud a csalad cuccokat adni, az jó, akkor egyedül a lakhatas necces, itt megint nem tudom, mit tudsz megoldani, odaköltözni valakihez 1 èvre, hiteltörlesztèst szüneteltetni, albèrlő a masik szobaba, esetleges megtakarítasok felhasznalasa.... Ami biztos, hogy első èv nehèz, utana egyedülalló szülő gyereke szinte tuti, hogy kap bölcsit, ès munkabèr + GYED jar egy èvig, ami azért megdobja a családi kasszat... (Bölcsitől ne fèlj, csak nalunk van ez a 3 évig otthon a helye, sehol mashol, semmi baja nem lesz tőle, magyar bólcsi kb 1 èves kortól jó, azelőtt ithon azèrt nem annyira.)


Èn is úgy gondolom amúgy, hogy 10 hetes magzat mar él ès élni akar, nem vallasi okból, hanem azóta, hogy lattam UH-n a sajat 9-10 hetes gyerekem.


És mèg valami: èn nem bantam meg, hogy vallaltam a gyerekem, amit megbantam, hogy nem lett testvére... TGYAs alatt megszünt munkahely, csak GYES lett volna, meglettünk volna (voltak otthoni munkaim, na igen, anyagilag ez is opció), de úgy voltam vele, hogy nem adom allamnak azt a kb 2 milliót, ami a különbsèg 2 èv alatt, ha jogviszonyból megyek szülni, inkabb dolgozok 1 èvet, es utana jöjjón a kisteso... 2015 szept mentem volna vissza èrte, júniusban Orban kormány a gyerekvallalas tamogatasanak jegyèben ellehetetlenitette a donorlombikokat. Azóta újraindult fizetősen, egyre volt pènzem, nem sikerült. :( Szóval ha valamit banok, hogy anyagi megfontolasból nem mentem akkor a kistesóèrt, amikor mehettem volna, igy lehet, sose lesz. :(


Ja, és èn sem így terveztem, paromat a gyerekvallalas előtt elvesztettem, egy csak gyerekert bevallalt kapcsolat szamomra nem volt opcio, meg a gyermektelenség sem

55. 124637ff9b (válaszként erre: 52. - Epervirág)
2017. okt. 9. 13:41

Bármi lehet.

Már mindenhol coach-okat képeznek.

54. 4331bba7c7 (válaszként erre: 52. - Epervirág)
2017. okt. 9. 13:38
Lehet, de én az ideális normális családra gondoltam 😃
53. zsanci79 (válaszként erre: 46. - Simh)
2017. okt. 9. 13:23

Szia. Akkor jelentkezem.

Mi terhesen mentunk szet.

Anyukamhoz koltoztem, vele eltunk fiam 4 eves koraig.

Bevallom oszinten, en eleg rozsaszinnek kepzeltem a babazast, de ez azert nem igy van. Ha nem lett volna edesanyam segitsege mind anyagiakban, mind tenyleges segitsegben a gyerek korul, akkor nem tudom mi lett volna...nem egyszeru, na. Barki barmit mond, fillerekbol nem lehet megoldani, mint ahogy itt olvastam valakitol.

Ha van lakhatas, kvazi normalis gyed es effektive segitseg a gyerkoc korul, akkor az mar egy idealis allapot.

Fiam 4 eves koraban megtalaltam a parom, aki apja helyett apja a fiamnak, soha jobb apat nem kivannek! Szoval lehet ujra kezdeni, vannak rendes emberek, igaz keresni kell.

A ver szerinti apja 2 eves kora ota nem latta. Most 9 eves, kiegyensulyozott gyerek. Kell az apakep a gyereknek.

En nem bantam meg. De azt is tudom, hogy rosszabb helyzetben is megtartottam volna. Nyilvan nehezebb lett volna, de ment volna.

Hozzatennem, hogy 3 eve szeretnenk babat, de nem jon.

Milyen jo hogy van mar egy gyerekem. A mi fiunk! ❤

52. epervirág (válaszként erre: 42. - 4331bba7c7)
2017. okt. 9. 13:15
Hát én nagyon nem értek veled egyet.lehet hogy egy pár együtt válalja a babát és anyuka megg apuka együtt van,de sok helyen attol még nem boldog a gyerek mert lehet apuka veri anyukát vagy valamelyik piál vagy mindkettő vagy állandó veszekedés van.
51. 4331bba7c7 (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
2017. okt. 9. 13:10

Kár, hogy nem egyből a boldog szerető ffi és nő kapcsolatra gondoltál. Én igen,s abból a családra. Nem tudom, miért késett el 26 évesen. Beleugrani egy ilyen döntésbe, mert nem 19 éves? Költői.

Úgy érzem, több ponton is más a nézetünk, engem nem zavar.

50. 4331bba7c7 (válaszként erre: 45. - Mermancs)
2017. okt. 9. 13:08
Anyával is akármi történhet sajnos.
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - 4331bba7c7)
2017. okt. 9. 12:48
Aki ismeri a pszichológiát, az tudja, hogy egy apa gyakran sokkal nagyobb sérüléseket tud okozni a gyerek lelkében, mintha egyáltalán nem is lenne. Persze, szerető társ, boldogság, szivárvány, stb. De ez az idilli kép elég ritkán áll össze. Sajnos sokaknak soha. Ha meg arra vár, hogy minden tökéletes legyen, lehet, hogy örökké várni fog. Sőt, szerintem igazából már le is csúszott róla. Legalábbis az én nézetemben az ideális képbe nem illik bele egy abortusz.
48. 124637ff9b (válaszként erre: 47. - 124637ff9b)
2017. okt. 9. 12:46
*szülés után is
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook