Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül belevágni? fórum

Egyedül belevágni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
227. michelle.r (válaszként erre: 209. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 11. 13:26
Na igen, ez a másik dolog, hogy sok esetben a második feleség - aki szerint mennyire fontos, hogy egy apa minőségi időt töltsön a gyerekkel - balhézik azért, mert apuka tényleg egyformán szeretné az összes gyerekét kezelni.
226. michelle.r (válaszként erre: 208. - PöttyösPanka)
2017. nov. 11. 13:24
Ezzel többé, kevésbé egyetértek. Többé azért, mert tényleg így lenne normális, kevésbé azért, mert ha csak itt beleolvasolk fórumokba, hány nőtől olvasod azt, hogy elvéltak, miről, minek beszélgetne az exszel, semmi köze már hozzá, kvázi nem is normális dolog kapcsolatban lenni vele. Gyakorlatiag mint egy csomagot, küldözgetik a gyereket egymás között. Ebben az esetben mégis milyen példaképet, milyen mintát mutatnak?
225. epervirág (válaszként erre: 224. - Csikil4ny)
2017. nov. 8. 18:32
Amikor kicsi volt még a lányom már láttam,hogy nem fog mükögni,de ugy voltam vele,hogy ott a gyerek.
224. csikil4ny (válaszként erre: 223. - Epervirág)
2017. nov. 8. 09:41
Vannak ilyen pasik, tartsa meg őket az anyukájuk! Csak hát az emberlánya sokáig nem akarja beismerni, hogy tévedett vagy legalábbis nem úgy jött össze valami, ahogyan tervezte.
2017. nov. 8. 07:22
A naggyal is sokat voltam egyedül ugyhogy igy már megszoktam csak a nagy apja nem azért nem jött haza mert olyan sokáig dolgozott hanem mert állandoan az anyáéknál ült.igy éjjel járt haza 10 percre laknak tölünk.na azt nem lehetett mgszokni.
222. epervirág (válaszként erre: 219. - Csikil4ny)
2017. nov. 8. 07:20
Viszonylag jól birom.Most lett nehezebb,hogy lett munkám most hétfőn kezdtem és sajnos du6_ig kell igy a szüleim mennek a kislányomért.Annyi szerencsém van,hogy közel van a munkahelyem a házunktol 2 percre.
221. csikil4ny (válaszként erre: 220. - ×Csülökleves×)
2017. nov. 8. 03:38

Itt csak az a kérdés, hogy mit értesz azon, hogy "vele van"?


Akivel valamelyik szülő nem törődik, abban a tüske benne lesz amíg csak él.

220. ×Csülökleves× (válaszként erre: 196. - Csikil4ny)
2017. nov. 7. 22:58
Ha nem szereti, ártalmasabb, ha vele van. Itt nem kutya kötelesség a téma, hanem egy élet, aminek a lehető legjobb jár(na).
219. csikil4ny (válaszként erre: 218. - Epervirág)
2017. nov. 7. 21:01
Ha csak az a baj, hogy keveset van otthon az vállalható. Viszont azt is jelenti, hogy sokat vagy egyedül a gyerekekkel. Hogy bírod?
218. epervirág (válaszként erre: 217. - Csikil4ny)
2017. nov. 7. 20:26
Igen most ,hogy már nagyobb jobban elvan vele,de van rgy barátnője kb egy éve igya lányunk azota sajnos hátérbe szorult.A mostani kapcsolatom sem tökéletes,de apárom imádja a kislányunkat decemberben lesz 4 éves .sajnos keveset van itthon mert kamionos.
217. csikil4ny (válaszként erre: 216. - Epervirág)
2017. nov. 7. 19:49

Értem. Most megtalálja a közös hangot a lányával?


A mostani párkapcsolatod nem kárpótol az elvesztegetett időért?

216. epervirág (válaszként erre: 215. - Csikil4ny)
2017. nov. 7. 19:03
Igen ez igy van.Soha nem érekelte semmi az anyján és a munkáján kivül.Viszont a lányunk aki már 13 éves heti 2-3_szor megy az apjához.
215. csikil4ny (válaszként erre: 214. - Epervirág)
2017. nov. 7. 18:41
A soraidból úgy tűnik megbántad, hogy addig együtt maradtatok. Jól érzem?
214. epervirág (válaszként erre: 212. - Csikil4ny)
2017. nov. 7. 18:34
Nem teljesen a gyerek miatt csak 3 hónpja voltunk együtt.Igaz mmásfél éve ismertük már egymást,de ha nem lett volna a gyerek valoszinű eddig együtt sem maradtunk volna.
213. epervirág (válaszként erre: 211. - Simh)
2017. nov. 7. 18:32
Azokat elolvastam. nem volt könnyű döntés neked ,de valószinű a helyedben én is megtartottam volna.
212. csikil4ny (válaszként erre: 202. - Epervirág)
2017. nov. 7. 10:03

Senki nem írta, hogy maradjon a nővel, de szex közben kell védekezni a gyerek születése ellen, nem a fogantatás után! A fogantatás után el menekülhet a férfi, s átháríthatja a felelősséget a nőre, de ha a nő a szülés mellett dönt így is, úgy is biológiai apa lesz a férfi.


A példádat nem teljesen értem. A gyerek miatt házasodtatok össze?

211. simh (válaszként erre: 205. - Epervirág)
2017. nov. 7. 09:42
Nem is kell az osszeset elolvasni, eleg a nyito hozzaszolast, vagy a 2. oldalon levoket. Koze nincs a kenyszeriteshez.
210. PöttyösPanka (válaszként erre: 209. - 1c2bf7d42c)
2017. nov. 7. 08:45
Az még azért odébb van. Én ismerek olyat (és gondolom sokan mások is), akinek van egy nem tervezett gyereke egy nőtől, akivel ezen kívül semmi közük egymáshoz. A kislány már 9 éves, és az apja támogatja, foglalkozik vele, amennyit csak tud. A férfinek van egy kapcsolata, de az elmúlt 10 év alatt -a lányától függetlenül- nem jutott el oda, hogy megházasodjon, és családot alapítson. De nem dobta el 10 éve a gyermekét arra apellálva, hogy nehogy majd egyszer kellemetlenséget jelentsen a leendő házasságában, pedig akkor még szinte gyerek volt ő is. Ez szerintem becsület és erkölcs dolga. De persze el lehet menekülni, mint egy gyáva patkány, csak hogy a saját kis élete kényelmét megőrizze.
209. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 206. - PöttyösPanka)
2017. nov. 7. 08:05

Ez mind szep es jo, de...

Hiaba tudja, hogy a ferjenek van egy gyermeke, hogy azt tamogatja, stb.

Jon a hazassag, a kozos vagyon, gyerek/ek, stb. es megkezdodik a feltekenyseg, az acsarkodas a segitseg, a tamogatas, a kapcsolattartas miatt.

Mondvan, azt az idot, penzt a csaladjatol veszi el.

Pedig tudja mar mindjart az elejen, hogy nem ketten lesznek ebben a kapcsolatban.

208. PöttyösPanka (válaszként erre: 207. - Epervirág)
2017. nov. 7. 07:59
Nem hiszem, hogy egy gyereknek leginkább a nevére van szüksége az apjától. Úgy értem, hogy kiveszi a részét, hogy időt tölt vele, részt vesz a nevelésében, férfi példaképet állít elé, ilyenek, de legfőképpen az időt tölt vele a fontos.
207. epervirág (válaszként erre: 206. - PöttyösPanka)
2017. nov. 7. 07:28
Azt,hogy érted,hogy ki kéne vennie a részét a gyereke életéből?Ezt akkor tehetné meg ha gyereket a nevére veszi.Persze amugy is megtehetné ha az anyuka engedi,de annak sok értelme nem lenne.
206. PöttyösPanka (válaszként erre: 202. - Epervirág)
2017. nov. 7. 07:08
Kicsit minthogyha összemosnád a fogalmakat. Itt senki sem mondta, hogy a pasinak a gyerek anyjával kellene maradnia. Az, hogy vállalnia kellene a felelősséget, és ki kellene vennie a részét a saját gyermeke életéből, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy párként vagy férjként az anya mellett kell maradnia. A kettő két külön dolog.
205. epervirág (válaszként erre: 204. - Simh)
2017. nov. 7. 06:59
Ahogy irtam nem olvastam vissza az összes hozzászólást.Azt nem irtad le miért megy utánad.Ha baba érdekli az jó.Lehet tényleg csak megijedt.
204. simh (válaszként erre: 202. - Epervirág)
2017. nov. 6. 21:04
Es nem tudom melyik hozzaszolasbol jott le neked az, hogy kenyszeritem barmire is a gyerek apjat.
203. simh (válaszként erre: 178. - Epervirág)
2017. nov. 6. 20:57
En nem varom, hogy visszajojjon hozzam. Elmondta, hogy ez lesz. En megtartottam ennek tudataban. Ezek utan o hivogatott es jott utanam. Es ugyan ugy elmondtam neki, hogy en elfogadom, hogy o igy dontott es ennyi. Azon meg agyaljon o, hogy mit szeretne most. Ennyi volt a sztori, miota eldonrottem, hogy marad a baba. Nem erzem ugy, hogy ne lett volna fair dolog reszemrol, ahogy kezeltem a helyzetet. Es nem haritottam ra soha egy pillanatig sem a teljes felelosseget. En is ott voltam, jelenleg a ,,kovetkezmenyevel,, egyutt novok.
202. epervirág (válaszként erre: 201. - Csikil4ny)
2017. nov. 6. 19:13
Nem ez nem neveltetés kérdése ez vagy meg van egy emberbe vagy nincs.Mind a ketten ott voltak a gyerek csinálásnál én soha nem kényszeritenék egy pasit,hogy a gyerek miatt velem maradjon.A nagylánypm nekem sem volt tervezett,de megkérdeztem akkor még ugymond csak a pasim volt,hogy szeretné_ E.Azt mondta ezt ugyis én fogom eldönteni,de bárhogy döntök mellettem lesz .Megtartottam,összehazasodtunk egyáltalán nem volt jó apa.7 évig voltunk együtt és elváltunk.De soha nem kényszeritettem volna arra,hogy velem maradjon.Joga van a férfinek is ugy dönteni,hogy nem akarja a gyereket ugyanugy ahogy a nőnek,hogy megtartja.Nem a középkorban élünk.
201. csikil4ny (válaszként erre: 200. - Epervirág)
2017. nov. 6. 18:33
Erkölcsi is lenne, de ez neveltetés kérdése. Mert ahogy írod gyerekE, az övé. Ne csinálja meg, s nincs gond vele!
200. epervirág (válaszként erre: 196. - Csikil4ny)
2017. nov. 6. 18:23
Vállalja a felelőséget,fizesse a gyerektartást,de arra nem kötelezhető,hogy a gyereket látogassa.Miért lenne kutya kötelessége foglalkozni a gyerekkel?Senkit nem lehet arra kötelezni,hogy foglalkozzon a gyerekével ha nem is akarta.Persze felelösége az anyagilag támogatni.
199. bubinana (válaszként erre: 198. - Zsanci79)
2017. nov. 6. 15:09
Jajj! Nem kellemes helyzet. De a gyerekért igen is mindent meg kell tenni. Sok nő nem csinálja végig. Ezért is lenne ennyi felelőtlen férfi?
198. zsanci79 (válaszként erre: 194. - Bubinana)
2017. nov. 6. 12:25

Egy főre jutó összeghez van kötve, nem mindenki kapja meg.

Én se kaptam, mert pár ezer Ft-tal felette voltunk.


Viszont lehet végrehajtást kérni, 5 évre visszamenőleg, meg persze lehet büntető feljelentést is tenni. Mi eljutottunk idáig....

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook