Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben, ha a férjetek gyereke így viszonyulnak hozzátok? fórum

Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben, ha a férjetek gyereke így viszonyulnak hozzátok? (tudásbázis kérdés)


17. c5c843a83e (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 9. 00:28
Igen
2017. okt. 8. 19:58
Szerintem se erőltesd. Ha szeretné, majd közeledik feléd. Ha nem, akkor egy gonddal kevesebb.
2017. okt. 8. 18:40

Én a helyedben nem erőltetném a dolgot. Ha a nagyszülőknél szeret lenni, hát legyen ott. beszéld meg a férjeddel, hogy a nagyszülőkkel egyeztessen és onnan vigye el valamilyen programra. Láthatja a gyerekét, töltsön vele közös órákat, érezzék jól magukat, ők ketten. Nem kellesz te oda és ne is erőltesd. Nincs értelme. A gyerek számára ez a helyzet olyan, mintha te bitorolnád az anyja helyét, még akkor is, ha te a tenyereden hordanád.

Van láthatás, legyen vele az apja minden második hétvégén. Ha hetente hozza, akkor nektek soha nem lesz közös hétvégétek. Pedig erre nektek is szükségetek van.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - C5c843a83e)
2017. okt. 8. 18:19
És ehhez a nagymamához szeret menni a kislány?
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - C5c843a83e)
2017. okt. 8. 18:18
Enissának igaza van, egy gyerek másképpen éli meg az ilyen helyzetet. Ez nem egyszerű "Jól bánik velem, akkor szeretem" helyzet.
12. c5c843a83e (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2017. okt. 8. 17:58
Hát úgy értem hogy mi semmivel se bántottuk meg azért hogy ilyen okot adjon hogy nem akar itt lenni itt aludni nálunk. A férjem szüleivel sajnos csak egerészt jó a kapcsolatom.Az édesapjával és annak anyjával jó.Viszont a vér szerinti anyjával sajnos nem igazán jó.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - C5c843a83e)
2017. okt. 8. 17:22

Mármint, kik semmivel sem bántották?


A gyereknek már az fájdalom, hogy a szülei külön vannak. Ő mindkét szülőjét szereti, hiszen mindkettő az övé. A szülők felelőtlenségét a gyerekek isszák meg.

Hétéves, ne várd Tőle, hogy boldog legyen ott, és azzal, akiről úgy gondolhatja, elrabolta az édesapját.

Találj ki olyan programokat, amiért lesz kedve ott maradni.

Lehet szeret rajzolni, festeni, társasozni, gyurmázni, vagy játszóra járni, illetve bármi mást, azt az apja gondolom tudja. Tegyétek vidámmá a napját.

Egyébként hogy telik egy napja nálatok?

Próbálj az ő kis fejével gondolkodni, és próbáld megérteni mi játszódhat le benne.

A gyerekeknek nagyon jók az antennáik, levágják, ha esetleg nem szimpatikus.

Nem tudhatod az anyja mit mondhat rólad, bizonyítsd be türelemmel, hogy te elfogadod, sőt szereted is.

A párod szüleivel milyen a Te kapcsolatod?

2017. okt. 8. 17:21
Ne erőltesd, neki sem könnyű, majd alakul.
2017. okt. 8. 17:03
nem könnyű egy gyerek szeretetét megszerezni , de ne haragudj rá , ha még nem megy neki / egy ismerős mesélte h gyerekkorába mindenkit elmartak özvegy apjuk mellől :( aztán felnőtt fejjel vissza sírták , h jobb lehetett volna talán , mint aki mellett apci végül kikötött :(
8. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - C5c843a83e)
2017. okt. 8. 15:43

Ezt kettojukre tartozik.

Meglehet, nem szeret nalatok-veled.

Jobb, ha amennyire csak lehet, kimaradsz a kapcsolattartasbol.

A kisgyereknek sem konnyu a helyzete, neki nincs sok valasztasi lehetosege.

2017. okt. 8. 14:36
Lehet, hogy ő maga sem tudná megindokolni. Szerintem is hagyd rá, én sem erőltetném.
2017. okt. 8. 14:16
Szerintetek mi lehet az oka hogy így viselkedik?
2017. okt. 8. 14:01
nem erőltetném
2017. okt. 8. 13:59
Szívesebben alszik a nagyszülők házában.Akikkel egy városban élünk nem messze laknak tőlünk. Sőt azt játsza egy idelye hogy ide hozzánk nem is jön át hanem csak a mamánál van.Sőt direkt kéri hogy ott aludhat.
2017. okt. 8. 13:56
A férjemnek van egy gyermeke az első kapcsolatábòl. Aki nem velünk él hanem az édesanyjával. A férjem hétvégente szokta elhozni hozzánk 7-èves a gyerek.Mostanàban amikor elhozza hozzánk a gyerek egyszerűen nem akar nállunk aludni ès itt lenni nálunk.Ès nem ès értem hogy miért semmivel sem bántották.
2017. okt. 8. 13:49
Fèrjetek*
2017. okt. 8. 13:48
Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben ha a ferjetekre gyereke így viszonyulnak hozzátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook