Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Mit tehetünk a madarakért?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

22. ... én2017-10-14 19:14
Ma tettem ki cinkegolyót, de a törmelék diót, amit
múlt héten tettem ki, két nap alatt eltüntették.
Volt olyan év, talán a 3 évvel ezelőtti, hogy hiába pakoltam teli az etetőt, nem jöttek be a madarak, csak néhány veréb. Remélem idén nem így lesz.

21. lovelyly2017-10-10 19:49
Köszi, holnap megnézem egészen közelről.

Sok cinke jött ma hozzánk :)
(válasz bnedora 20. hozzászólására)

20. bnedora2017-10-10 19:48
Nem tudom, mitől sárga. Nálunk sötét barna, majdnem fekete. Kemény magházban vannak fekete magok, azt szokták kiszedegetni. A cinkék még azokat is kopogtatják, és a belsejét eszik meg.
Lehet, hogy az másfajta tuja, mivel többféle van.
(válasz lovelyly 19. hozzászólására)

19. lovelyly2017-10-10 18:51
Az normális, ha sárga lett nálunk a tuja magja?
Ilyenek kell lennie ősszel? Akkor nem baj, hogy eszik? A tiszafánál nem láttam őket, az igaz.
(válasz bnedora 18. hozzászólására)

18. bnedora2017-10-10 18:39
A tiszafa mérgező, a tuja magját szokták enni, az ehető számukra. Télen hozzánk sok madár jön a magját enni (tengelic, vörösbegy, őszapó, pintyek, cinkék).
(válasz lovelyly 15. hozzászólására)

17. spann2017-10-10 18:29
Bizony, lassan el kell kezdeni az etetést.

16. Hoxa2017-10-10 13:04
Nálunk már most sok a cinege. Két odúban költöttek idén. Most még csak a napraforgók tányérjaiból esznek. Ezeket a virágokat amúgy ők vetették télen a szétszórt magokból :))))
Nemsokára kirakunk még két odút és az új adag szotyit.

15. lovelyly2017-10-09 17:33
Tuják, tiszafák, ház körüli növények magja mérgező, én úgy tudom, de lehet, hogy rosszul.
Az erdőt meg majd belepi a hó.

Tegnap mi is kitettük a golyókat, meg szórtunk a madáretetőbe vegyes magot :)
(válasz syria 11. hozzászólására)

14. spann2017-10-09 14:53
Persze. Még a 10. emeletre is.
[link]
(válasz babyapocakban 13. hozzászólására)

13. babyapocakban2017-10-09 13:50
Akkor is érdemes ablakpárkányra etetőt tenni, ha nincs a közelben fa?

12. spann2017-10-07 20:04
Az elején sok van, később kipereg és belepi a hó, akkor kevés van.
(válasz syria 11. hozzászólására)

11. syria2017-10-07 09:20
Ja, bocs. Csak a vegetáriánusokra gondoltam. :)
Nincs elég mag? Nem értem. A fenyőknek, tujáknak, egyéb ház körüli dísz- és gyomnövénynek rengeteg magja van, az erdő növényzetéről nem is beszélve.
(válasz spann 9. hozzászólására)

10. bnedora2017-10-06 20:08
De vannak, akik elvándorolnak, mint pl. az örvös galambok és a rozsdafarkúak, stb.
(válasz spann 9. hozzászólására)

9. spann2017-10-06 19:26
Igen, tévedsz. Főleg a rovarevők nem találnak eleséget télen, ők át szoktak térni magevésre, de az se nagyon van már.

[link]

.
(válasz syria 8. hozzászólására)

8. syria2017-10-06 18:53
Igen, védeni kell a kicsi madarakat.
Ahol élek (az erdő 100 méterre van), szerintem nem nagyon van madáretetőre szükség, mert a lakótelkek tele vannak fenyővel, tujával, egyebekkel, amik rengeteg magot termelnek, a legnagyobb hidegben is megtalálják. Vagy tévedek?
Vízről viszont a fagyok beálltával naponta gondoskodok részükre.
Az elszaporodott varjakat, szarkákat nem szeretem, ritka randa, erős hangjuk van, szerintem nem valók városba.

7. spann2017-10-06 11:24
Bővebben itt:

[link]

.

6. spann2017-10-06 11:22
Nyáron nem szabad etetni a madarakat, jól tudod. (Áprilistól lombhullásig)
A macskákat távol kell tartani az etetőtől pl. szúrós ágak kihelyezésével.
A karvaly egész más, ő a biológiai szelekció feladatát tölti be.
(válasz bnedora 5. hozzászólására)

5. bnedora2017-10-06 11:14
Nálunk többször is költenek a cinkék egy évben. 2 db odú van kitéve a fákon. Állandóan etetjük őket, bár tudom, hogy nyáron nem volna szabad. Van, hogy 20 vadgalamb is van az etetőben ilyenkor ősszel. Sajnos, 2 éve ismét vannak cicáink, így a madarak fogyatkoznak. A karvalyok is ritkítják őket. Persze tudom, nekik is enni kell. Igazán ehetnének magokat ők is:-)

4. bnedora2017-10-06 11:09
Én még nagyobb áruházakban is láttam nyáron cinkegolyót.
(válasz Moszkvicsslusszkulcs 3. hozzászólására)

3. Moszkvicsslusszkulcs2017-10-06 10:51
Sajnos pl. cinkegolyot is ritkan lehet kapni.
Volt, ahol egesz telen nem volt egyetlen db sem az uzletekben.
A husboltbol ugy konyorogtem tobbszor is egy darabka hajert.

2. csgybzs2017-10-06 09:30
Jó kis cikk. Mi is évek óta etetjük a madarakat, annyi fontos még, hogy nem csak egy télen át fontos, hogy kitartsunk. Ha odaszoknak a madarak, minden évben keresik az élelmet, ha egyszer elkezdjük, folytatni kell mindig.
Nálunk rengeteg csodaszép madárka megfordul: vörösbegy, őszapó, széncinege, kék cinege, fekete rigó, zöld és sima fakopáncs, szajkó... imádom hallgatni és nézegetni, ahogy boldogan csivitelnek.

Sajnos a varjak és a szarkák előszeretettel lopkodják el az eleségüket.

1. szeretekolvasni2017-10-06 09:08
Az ősz beköszöntével költöző madaraink elindultak a melegebb tájak felé. De vannak fajok, akik a telet idehaza töltik. Az ő életünket megkönnyíthetjük egy kis odafigyeléssel. A madárbarátok már ősszel elkezdhetik a felkészülést. Az alábbi feladataink vannak ilyenkor: