Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Mit tehetünk a madarakért?

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Ház, lakás, kert
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2

31. ... én2017-12-08 06:27
nálunk vörösbegy,rozsdafarkú, cinke, rigó, szajkó,egy gerlepár,..mást nem igen szoktam látni,
nincs kedvencem, mind szeretem.De érdekes, amikor nagyon hideg van, akkor eltűnnek, csak a verebek jönnek az etetőre, amikor meg melegszik az idő, akkor előjön a többi is.Vajon miért?

30. spann2017-12-07 21:09
Vannak kedvenc madaraitok?

Nekem első számú kedvencem az őszapó, utána a vörösbegy.
A süvöltőt pedig csodálattal nézem, hogy tud egy madár ilyen szép lenni (a hím persze).

29. ... én2017-11-30 06:10
Ó, nekem semmi bajom a verebekkel, de akit zavarnak, az olvassa el ezt a kedves kis mesét:
Vili a veréb.
(válasz spann 28. hozzászólására)

28. spann2017-11-29 19:09
A veréb is madár, ráadásul védett. Nálunk olyan ritka, hogy tavaly jött egyszer, és meg se ismertem.

27. ... én2017-11-29 07:12
Az én szomszédom ill.szomszédaim is ilyenek: az egyik új kerítésépítés miatt diófát vágott ki, a másik szomszéd meg gyönyörű nagy nyírfát vágattatott ki a túlsó szomszédjával, mert sokat kellett takarítani utána.
Szegény madarak lassan nem tudnak fészket rakni, mert nincs hová. Én meg azt sem tudom, hogyan csalogassam be őket. Fészekrakáskor szoktam kirakni szöszöket,cérna,fonaldarabokat,mohát nekik, a rigóknak be is sarazom, etetem őket több helyen is,van rovarszállás mellette, jövőre odut is teszek ki. Ennek ellenére vannak évek, amikor alig jön az etetőre madár, az is jobbára veréb.

26. spann2017-11-28 20:44
Mekkora hülyék!
Mint az én szomszédom. A telke egyetlen tölgyfáját vágatta ki, volt vagy kétszáz éves. Hogy pont ott legyen az autóbejáró. (Saroktelek, még tíz helyre tervezhették volna.)
Később egyszer említettem neki, milyen szép nagy tölgy volt a kertjében, értetlenkedett: volt itt egy fa?
(válasz bnedora 25. hozzászólására)

25. bnedora2017-11-26 22:16
A szomszéd udvarban is tesznek a madarakért, (negatív értelemben). Kivágtak 3 nagy fát:-(

24. spann2017-11-26 21:55
Kezdődnek a fagyok, kezdődhet az etetés. Én tegnap tettem fel az etetőt, ma reggel már megtalálták, cinke és csuszka jött.

23. Franc222017-11-23 06:43
Évek óta etetjük a madárkákat. Mi még csak most kezdtük el kihelyezni a cinkegolyót, mert eddig a kukoricát és a szotyit tudták a kertben csipegetni. Kitettem a sütőtököt, azt is megették 😊 Lassan jön a hideg és még több vendég lesz az erkélyen

22. ... én2017-10-14 19:14
Ma tettem ki cinkegolyót, de a törmelék diót, amit
múlt héten tettem ki, két nap alatt eltüntették.
Volt olyan év, talán a 3 évvel ezelőtti, hogy hiába pakoltam teli az etetőt, nem jöttek be a madarak, csak néhány veréb. Remélem idén nem így lesz.

21. lovelyly2017-10-10 19:49
Köszi, holnap megnézem egészen közelről.

Sok cinke jött ma hozzánk :)
(válasz bnedora 20. hozzászólására)

20. bnedora2017-10-10 19:48
Nem tudom, mitől sárga. Nálunk sötét barna, majdnem fekete. Kemény magházban vannak fekete magok, azt szokták kiszedegetni. A cinkék még azokat is kopogtatják, és a belsejét eszik meg.
Lehet, hogy az másfajta tuja, mivel többféle van.
(válasz lovelyly 19. hozzászólására)

19. lovelyly2017-10-10 18:51
Az normális, ha sárga lett nálunk a tuja magja?
Ilyenek kell lennie ősszel? Akkor nem baj, hogy eszik? A tiszafánál nem láttam őket, az igaz.
(válasz bnedora 18. hozzászólására)

18. bnedora2017-10-10 18:39
A tiszafa mérgező, a tuja magját szokták enni, az ehető számukra. Télen hozzánk sok madár jön a magját enni (tengelic, vörösbegy, őszapó, pintyek, cinkék).
(válasz lovelyly 15. hozzászólására)

17. spann2017-10-10 18:29
Bizony, lassan el kell kezdeni az etetést.

16. Hoxa2017-10-10 13:04
Nálunk már most sok a cinege. Két odúban költöttek idén. Most még csak a napraforgók tányérjaiból esznek. Ezeket a virágokat amúgy ők vetették télen a szétszórt magokból :))))
Nemsokára kirakunk még két odút és az új adag szotyit.

15. lovelyly2017-10-09 17:33
Tuják, tiszafák, ház körüli növények magja mérgező, én úgy tudom, de lehet, hogy rosszul.
Az erdőt meg majd belepi a hó.

Tegnap mi is kitettük a golyókat, meg szórtunk a madáretetőbe vegyes magot :)
(válasz syria 11. hozzászólására)

14. spann2017-10-09 14:53
Persze. Még a 10. emeletre is.
[link]
(válasz babyapocakban 13. hozzászólására)

13. babyapocakban2017-10-09 13:50
Akkor is érdemes ablakpárkányra etetőt tenni, ha nincs a közelben fa?

12. spann2017-10-07 20:04
Az elején sok van, később kipereg és belepi a hó, akkor kevés van.
(válasz syria 11. hozzászólására)

11. syria2017-10-07 09:20
Ja, bocs. Csak a vegetáriánusokra gondoltam. :)
Nincs elég mag? Nem értem. A fenyőknek, tujáknak, egyéb ház körüli dísz- és gyomnövénynek rengeteg magja van, az erdő növényzetéről nem is beszélve.
(válasz spann 9. hozzászólására)

10. bnedora2017-10-06 20:08
De vannak, akik elvándorolnak, mint pl. az örvös galambok és a rozsdafarkúak, stb.
(válasz spann 9. hozzászólására)

9. spann2017-10-06 19:26
Igen, tévedsz. Főleg a rovarevők nem találnak eleséget télen, ők át szoktak térni magevésre, de az se nagyon van már.

[link]

.
(válasz syria 8. hozzászólására)

8. syria2017-10-06 18:53
Igen, védeni kell a kicsi madarakat.
Ahol élek (az erdő 100 méterre van), szerintem nem nagyon van madáretetőre szükség, mert a lakótelkek tele vannak fenyővel, tujával, egyebekkel, amik rengeteg magot termelnek, a legnagyobb hidegben is megtalálják. Vagy tévedek?
Vízről viszont a fagyok beálltával naponta gondoskodok részükre.
Az elszaporodott varjakat, szarkákat nem szeretem, ritka randa, erős hangjuk van, szerintem nem valók városba.

7. spann2017-10-06 11:24
Bővebben itt:

[link]

.

6. spann2017-10-06 11:22
Nyáron nem szabad etetni a madarakat, jól tudod. (Áprilistól lombhullásig)
A macskákat távol kell tartani az etetőtől pl. szúrós ágak kihelyezésével.
A karvaly egész más, ő a biológiai szelekció feladatát tölti be.
(válasz bnedora 5. hozzászólására)

5. bnedora2017-10-06 11:14
Nálunk többször is költenek a cinkék egy évben. 2 db odú van kitéve a fákon. Állandóan etetjük őket, bár tudom, hogy nyáron nem volna szabad. Van, hogy 20 vadgalamb is van az etetőben ilyenkor ősszel. Sajnos, 2 éve ismét vannak cicáink, így a madarak fogyatkoznak. A karvalyok is ritkítják őket. Persze tudom, nekik is enni kell. Igazán ehetnének magokat ők is:-)

4. bnedora2017-10-06 11:09
Én még nagyobb áruházakban is láttam nyáron cinkegolyót.
(válasz Moszkvicsslusszkulcs 3. hozzászólására)

3. Moszkvicsslusszkulcs2017-10-06 10:51
Sajnos pl. cinkegolyot is ritkan lehet kapni.
Volt, ahol egesz telen nem volt egyetlen db sem az uzletekben.
A husboltbol ugy konyorogtem tobbszor is egy darabka hajert.

2. csgybzs2017-10-06 09:30
Jó kis cikk. Mi is évek óta etetjük a madarakat, annyi fontos még, hogy nem csak egy télen át fontos, hogy kitartsunk. Ha odaszoknak a madarak, minden évben keresik az élelmet, ha egyszer elkezdjük, folytatni kell mindig.
Nálunk rengeteg csodaszép madárka megfordul: vörösbegy, őszapó, széncinege, kék cinege, fekete rigó, zöld és sima fakopáncs, szajkó... imádom hallgatni és nézegetni, ahogy boldogan csivitelnek.

Sajnos a varjak és a szarkák előszeretettel lopkodják el az eleségüket.

1 2