Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen rovar lehet a képen, ha rovar? fórum

Milyen rovar lehet a képen, ha rovar? (tudásbázis kérdés)


17. fehérke111 (válaszként erre: 16. - Forrest2010)
2017. okt. 5. 12:25
Nekem az ablakládában petúnia (illatos) és muskátli van, azokon legelészik :-)
2017. okt. 5. 11:17
eddig csak a floxon láttam , de megnéztem a netre feltett képeken , ott az egyik nyári orgonán is lefényképezte és közzétette valaki :) + más virágokon is :)
15. forrest2010 (válaszként erre: 13. - Loch ness)
2017. okt. 5. 11:16
a mozgása alapján is azt hinné az ember lánya , mikor először láttam , nem tudtam mi az ? virágboltos régi kolléganőm világosított fel , h behurcolták , mint a rozsdavörös spanyol meztelencsigát , gyerekkoromban nem emlékszem , h láttam volna egyiket is másikat is :) ezért gondoltam , lehet benne valami :)
2017. okt. 5. 08:49

Látom már többen megválaszolták: szenderlepke! Pár éve láttam először, akkor a frászt hozta rám :-)

Késő este nyitott ablaknál (szúnyogháló van) zöldséget pucoltam másnapra, és egy ilyen be akart kéredzkedni! Tényleg sosem láttam még ilyet, azt sem tudtam, hogy létezik - és hát késő este elég félelmetesnek tűnt :-)))

Hál'istennek, azóta megszeretett nálunk, és csak a virágokkal foglalkozik az utcai ablakoknál is :-) Bízunk benne, hogy esetleg szaporodott is a família :-)))

13. loch ness (válaszként erre: 12. - Forrest2010)
2017. okt. 5. 07:30
Én teljesen azt hittem először, hogy kolibrit látok. Nemcsak a szívókája, hanem a teljes kinézete alapján. Gondolkodtam is, honnan szabadulhatott el...
12. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Loch ness)
2017. okt. 4. 21:00
nem is annyira a kinézete , mint a hosszú szívókája alapján gondolná az ember , h olyan , mint 1 kolibri , mert egyébként , mint 1 molylepke olyan semmilyen :(
11. zefex
2017. okt. 4. 16:23
Kacsafarkú szender, de már megelőztek :) Nálunk is volt Budapesten a kertben. Olyan aranyos, és helyben röpül, mint a kolibri :)
2017. okt. 4. 15:29
Ha felmerül a kérdés, hogy esetleg kolibri is lehet a kinézete alapján, akkor az tényleg csak a kacsafarkú szender lehet :) Kísértetiesen emlékeztet a kolibrire.
2017. okt. 4. 11:49
Kacsafarkú szender lepke. Nagyon nehéz fotózni, mert olyan gyorsan repül.
2017. okt. 4. 11:33
Jajj kis kolibri:)) Az én virágaimat is rendszeresen látogatja:)
7. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Lalila)
2017. okt. 4. 11:13
én is lefényképeztem már néhányszor , , valahol meg is van , de nemtom hol ? :)
6. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Lalila)
2017. okt. 4. 11:12
szenderlepke :))))))))) írd be a keresőbe szender , olyan hosszú a szívókája mint 1 kolibrinek :) nekem minden évbe a floxra jön , mikor az virágzik :)))
2017. okt. 4. 10:55

Kb másfél-két centi, nagyon gyorsan cikázik legalább 10 képet csináltam .Ez volt a legjobb amiről kitudtam nagyítani.

Tényleg lehet szender, azt a képet valszeg profi fotós profi géppel készítette.

Köszönöm.

2017. okt. 4. 10:54

Kiskoromban azt hittem kolibri.:)

Nagyon tetszettek mindig. Azóta kolibrit is láttam, ez azért még annál is kisebb.

2017. okt. 4. 10:48

Ez egy szender.


[link]


Imádni való kis jószág, tényleg olyan, mint egy kis kolibri.

2017. okt. 4. 10:44
Ne haragudj, de a fotó minősége alapján még kolibri is lehet...
2017. okt. 4. 10:41
Milyen rovar lehet a képemen?Már 2 éve látogatja az erkélyünkön a muskátlikat.Ma reggel sikerült pár képet lőni róla.Ez lett a legjobb ,kinagyítottam,de talán elég jól látszik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook