Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 hónapos kisfiú fürdetés közben hirtelen "elájult". Alig lehetett felébreszteni. Normális ez? fórum

8 hónapos kisfiú fürdetés közben hirtelen "elájult". Alig lehetett felébreszteni. Normális ez? (tudásbázis kérdés)


20. Ada12 (válaszként erre: 18. - Teltzsu)
2008. jún. 18. 21:55
Örülök, remélem nem is lesz hasonló :)))
19. toncsimimi (válaszként erre: 2. - Teltzsu)
2008. jún. 18. 18:16

Én is csecsmőkori epilepsziára gondoltam egyből, amint elolvastam a fórum címet.

Sajnos nekem is hasonló dolog történt a nagyobbik lányommal. Ő is 8 hónapos volt, amikor kezdődött, pár másodpercre "kikapcsolt", leizzadt és elálmosodott. Sokára derült ki, hogy mi is a baj valójában.

Szerencsére már kinőtte és semmi baja nincs!


Én nem várnám meg a helyetekben a következő rohamot, elvinném neurológia szakrendelésre egy EEG-re. Ha nem találnak problémát, legalább ki lehetne zárni ezt a betegséget!

18. teltzsu (válaszként erre: 14. - Ada12)
2008. jún. 18. 12:51
Azóta nem történt hasonló az unokaöcsémmel...Szerencsére.
17. dus (válaszként erre: 16. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 3. 21:14

Igen, egy torokgyulladás vírusa "tovább képezte" magát, ami gyulladást okozott az agyhártyán, ebből lett az ödéma, majd eszméletvesztés, légzésleállás!

Mi is kaptunk 4 napig infúziót, először 6, majd 8 és 12 óránként.

Voltunk Szemészeten, Fül-orr-gégészeten, Kardiológián (EKG-n, szívultrahangon), Neurológián (EEG-n), de mindenhol negatív eredményünk lett! Szerencsére!

16. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 15. - Dus)
2008. jún. 3. 19:42

Eleg felelmetes lehetett :((

Adtak a korhazban valami esszeru magyarazatot arra, hogy mi okozhatta?

15. dus
2008. jún. 3. 19:39

Sziasztok.


Az én kisfiam 14 hónapos, alig 2 hete esett át egy "vírus okozta agyi ödémán".

Rettenetesen megijedtem: elájult és nem vett levegőt és felakadt a szeme! Elkezdtem lélegeztetni, szerencsére a légzése helyre állt, de hiába fújtam az arcát, pofozgattam, ráztam, locsoltam, semmire nem reagált! Rohantam vele ki az udvarra, friss levegőre, ahol éles hangon felsírt és mintha mi sem történt volna, pár perc múlva játszott tovább!

A gyerekorvos azonnal utalt bennünket a megyei kórházba, ahol rengeteg vizsgálaton esett át. Szerencsére már jól van, de a kórház nagyon megviselte!

Azóta minden nap attól rettegek: csak több ilyen ne legyen!

Nagyon kiborultam, már csak a tudattól is, hogy majdnem elveszítettem az én gyönyörűmet!

Döbbenten állok a dolog mögött és látom, nem vagyok egyedül ezzel az "esettel"!

14. Ada12
2008. jún. 1. 14:59

Teltzsu!


Unokaöcsédről van vmi hír? Elvittétek azóta dokihoz?

2008. máj. 31. 00:18
Azonnal dokihoz, másikhoz.
2008. máj. 29. 20:06
Ja, neurológushoz kell időpontot kérni.
2008. máj. 29. 20:06
Az életkor és a jelenség is csecsemőkori epilepsziára gyanús. Nem szabad várni, bár más is lehet.
10. be52089f0e (válaszként erre: 7. - Teltzsu)
2008. máj. 28. 16:16

"Az orvos rendes, lelkiismeretes..." Mindenki tévedhet.

Én biztos nemn várnám meg az esetleges következő ájulást. Kikérném egy másik szakember véleményét.

2008. máj. 28. 16:08
A szomszédunk kisfija is elájult fürdés közben. Azzonal vitték a gyerekkórázba. Ott azt mondták, hogy vmi vírus támadta meg az agyát, amely akár agyödémát is okozhat. Kapott pár napig immunerősítő infúziót. Ez pár napja volt, nem tudom mennire volt eredményes.
8. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 7. - Teltzsu)
2008. máj. 28. 15:50
Leeshet a pelenkazorol is, mikozben mocorog, eleg ha az anyuka egy pillanatra figyelmetlenne valik... szoval egy ekkorat is erhet barmi, csupan leirtam, amit en hallottam es azt, hogy en mit tennek. Ti pedig azt csianltok, amit jonak lattok.
7. teltzsu (válaszként erre: 6. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 28. 15:44

Fogalmam sincs,én nem voltam ott. Anyám mesélte.

Első unoka, nyilván agyon is van féltve. Amennyire tudom, még nem nagyon járkál a gyerek, épp csak elkezdett kúszni- mászni...


Az orvos rendes, lelkiismeretes, gyerekkoromban nekem is ő volt az orvosom.

6. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 4. - Teltzsu)
2008. máj. 28. 15:40

Egy ismerosom kisfia leesett maszokarol ovodaban es megutotte a fejet. Azt kovetoen tobb alkalommal elajult, vegul nem talaltak semmit, de epilepszia-gyanuval vizsgalgattak.

Esetleg meguthette a fejet amikor nem vettek eszre?

Nem biztos, hogy all ez mogott valami, de en nem varnam meg a kovetkezo ajulast. Ha az orvos ebben nem partner, akkor lecserelnem.

5. 4c35511f0b (válaszként erre: 4. - Teltzsu)
2008. máj. 28. 15:38
vinném másik dokihoz
2008. máj. 28. 15:37
Az orvos azt mondta, akkor kell megvizsgáltatni, ha még egyszer előfordul...Csak kérdés, nem lesz-e túl késő? :(
2008. máj. 28. 15:35
Nem normalis. Mindenkeppen vizsgaltassatok ki, hogy mi okozhatta!
2008. máj. 28. 15:34

Sziasztok!


Érdekelne, előfordult-e már Nálatok is hasonló: Az unokaöcsém 2 napja fürdetés közben egyik pillanatban még gügyögött, aztán hirtelen elalélt. Teljes pánik, az orvos megvizsgálta, a gyerek pupillája teljesen össze volt szűkülve, és nehezen lehetett felébreszteni.

Mi lehet ez?!

2008. máj. 28. 15:33
8 hónapos kisfiú fürdetés közben hirtelen "elájult". Alig lehetett felébreszteni. Normális ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook