Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9-es kód - terhesség alatt táppénzen fórum

9-es kód - terhesség alatt táppénzen (beszélgetős fórum)


2017. okt. 4. 18:32
Koszonom!
9. 4331bba7c7 (válaszként erre: 8. - Csillag29)
2017. okt. 4. 11:44

Így így.

Én is "veszélyeztetett" voltam, mert másképp nem lehet lepapírozni, s a munkám olyan, ami már a harmadik trimeszterben nem ajánlatos.

8. Csillag29 (válaszként erre: 1. - 61e75fb84c)
2017. okt. 4. 11:06

A 9-es kóddal jelzik, ha valaki terhesség miatt van táppénzen. Ez azt jelenti veszélyeztetett terhes vagy, még akkor is ha nem. A lényeg, hogy ez alapján a tavalyi béred 60%-át kapod.

Ha csak megfázol, vagy ilyesmi betegség miatt vagy betegszabin (2 hét), akkor a körzeti orvos vesz fel és az másik kód, akkor az idei béred 70%-át kapod. Még annyi, hogy a "sima" betegségnél van évi 15 nap betegszabadság, a veszélyeztetett terhességnél pedig rögtön táppénz van.

Azért jársz ezzel jobban, mert a betegszabi ami igaz, hogy 70%, de az beleszámít a gyedbe majd (és amúgy is csak 15 napra jár), míg a táppénz igaz, hogy csak 60%, de nem számít bele a gyedbe. Tehát nem rontja a gyed alapod.

7. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - 61e75fb84c)
2017. okt. 4. 10:04
Szia, Én azt tudom, hogy a terhességi táppénz esetén nincs betegszabadságos státusz, azaz az első napjától a fizetésed 60%- a jár. Azt nem tudom mennyi lesz így nettóban mert nem vagyok vele tisztában mit vonnak le. Maximum összege is van, a minimálbér kétszeresének harmincada/ nap, lehet, hogy a magasabb fizetésed miatt azt fogod kapni. Viszont a CSED/ GYED számításába nem veszik bele mert ellátásból ellátás nem számolható. Tehát a rendes béredből fogják ezeket számolni.
2017. okt. 4. 08:52

Én is végig veszélyeztetett tápon voltam szülésig a 8 héttől.

91. naptól tudod kikérni az orvostól a papírt az adókedvezményhez, mi férjeméből igényeltük vissza mert neki több volt a fizetése.

2017. okt. 4. 08:41
Szerintem az után is kell fizetni adót és járulékokat! És ha mást nem, az éves adóbevallásodban is tudod kérni utólag a családi adókedvezményt, vagy már év közben is meg lehetbigényelni, egy erre a célra készített nyilatkozattal.
2017. okt. 4. 08:29
Koszonom.Es a csaladi adokedvezmenyt magzat 91 napjatol hogy kapom meg? Hisz a tappenz nem adozott jovedelem...
2017. okt. 4. 08:20
Kb napi 8500at fogsz kapni
2017. okt. 4. 08:13
esetleg a berszamfejtok??
2017. okt. 4. 08:08
Sziasztok! Van vki aki vegig 9es koddal tappenzen van terhesseg alatt? Nekem tobb okbol kifolyolag ezt keri a dokim. De igy igaz lehet az, h nem sokkal kevesebbet kapok, mint a fizum volt, rz igaz? Magas a fizetesem, kb 250 netto havonta. Koszi ha vki tudja igy kb mennyit kapok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook