Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Farfekvéses babák fórum

Farfekvéses babák (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2012. ápr. 25. 07:20

Sziasztok!


35 hetes kismama vagyok és a babám farfekvéses,már 3. hónapja! Nem igazán érzem esélyét,hogy megfordulna,mivel a súlya már kb. 3kg körül van és kicsi neki a hely! A második terhességem,az elsőt 4 éve szültem, hüvlyi úton,ő fejvégű volt! A dokim azt mondta,mivel az természetes úton zajlott,így próbáljuk meg ezt is majd! Szóval az a gondom,hogy mivel faros babó,így hogy is fog ő onnan kijönni,mert egyenlőre elképzelésem nincs róla és félek is nagyon emiatt,hogy nehogy valami baja essen! Ha valaki szült már így,ill.bárkinek bármilyen hozzászólása van,kérlek írjatok,mert félek nagyon! A hozzászólásokat előre is köszönöm! Üdv. Orsi

22. d41005143d (válaszként erre: 20. - Gavrilo1)
2012. ápr. 14. 11:51
szia!en is csatlakozok a velemenyedhez,mert en lanyom is farfekveses volt es siman megszuletett minden problema nelkul es perszeegeszsegesen.
21. ilcsi33 (válaszként erre: 20. - Gavrilo1)
2010. márc. 23. 22:49
SZIA!!nem is azt mondtam hogy baj van a faros szüléssel ,csak nekem nem jött össze,az én kisfiam ma 15 éves,és diszlexiás nehezen olvas,az oxigén hiány miatt.És én az egészet csak azért írtam le , mert vannak anyukák akik félnek a császártól.De hidd el nehéz faros babát szülni még ha simán megy akkor is..
2009. máj. 30. 10:51
Szerintem nem általános hogy gond van a farfekvéssel. Unokatesóm ma már 22 éves felnőtt nő. Ő is farfekvéssel születet és sem a szüléssel sem vele nem volt semmi probléma.
2008. dec. 5. 12:35
Nekem Maya a 38.ig hétig farfekvéses volt..de sokat beszéltem hozzá és kértem, hogy forduljon meg, Nagyon ügyes volt és hallgatott rám! Au utolsó héten szépen befordult magától! Lehet hülyén hangzik, de hallgatnak ránk...meg kell kérni szépen, biztatni, és tudni fogja a dolgát! Természetesen ha nem fordult volna be ,nálam is császár lett volna!!
18. marcsix (válaszként erre: 17. - Ilcsi33)
2008. dec. 3. 12:24
Jesszusom szegény... Nagyon sajnálom. Az én babám harántfekvéses, tehát keresztbe fekszik, a dokim azt mondta, hogy január 20án császár lesz. Ezek után azt hiszem jobb lesz igy. Remélem azóta már jobban vagytok.
2008. nov. 13. 00:01
Sziasztok. Sok félét olvastam,panaszkodnak az anyukák a császármetszésre. Pedig ha tudnák mennyire örülhetnek azok akinek ez sikerül!!Nekem is faros volt a kisfiam,37héten szültem,amikor meg állapították lényegesen kevesebb a magzatvíz.Már egy héttel előtte megfordult,éreztem nem ugyan ott mozog ahol eddig.Gyorsan vittek a szülőszobára,el csepegett a magzatvizem amit nem vettünk észre,se én sem az orvosom,felül repedt meg a burok,és csak akkor csordult meg ha le ültem és megnyomódott a hasam.Azt hitte a dokim folyásom van,én is,de sajna későn jöttünk rá.3300g-és a fej körmérete nagyobb volt mint a megadott mérték,és mégis úgy döntöttek megtudom szülni.Mert hát ez sokkal jobb mit ha a hasamon lenne egy vágás!!Elindult hát a szülés,a csöppség a pici fenekét dugta előbb ki,ami nem akart kiférni sehogy sem,alig látszott belőle valami,mikor a doki segíteni kezdet és jó erősen megmarkolta a pici fenekét,mind a két mutató ujja szorításától le ment a bőr a combjáró. A hasamra próbálták fordítani de nem ment,be akadt a feje,forgatták,ide,oda,majd vissza nyomták,valami keservesen kijött a kis kerek feje.Át vitték a koraszülött osztályra,inkubátorba,másnap át sétáltam,nem volt rajta semmi,tele hám sérülésekkel,a fenekéről nem is beszélve,akkora seb volt rajta,mind két oldali kötött csípője van,a nyaka meghúzódott tyúktojás nagyságú alvadt vér lett rajta,és persze egy kevés kis oxigén hiánya is lett.Hála istennek ezekből ma nem sok minden látszik,olvasás zavarral küszködünk,de amúgy jó tanuló,a torna egy kicsit nehezen megy,mert sokat fáj a lába.Ezért tudom ajánlani az anyukáknak ne féljenek a császártól!!! Mert attól nagyobb fájdalom nincs, mikor a pici gyerekünket látjuk szenvedni,kicsiként és mikor fel nő! Ahoz a mi fájdalmuk semmi.
2008. szept. 6. 21:20

Az én lányom is faros volt. A dokim a 34.héten mondta, hogy nem lát rá sok esélyt, hogy megfordúljon. Így is lett! De szerencsére, ő az első perctől a császár mellett volt. Én meg kétségbe estem amikor ezt a 34. héten közölte. Azután felkészültem lelkileg, hogy mindkettőnk számára így lesz a legjobb!

A vágással a hasamon még mindig nem tudok megbarátkozni! (Pedig, lassan 1 éve lesz)

15. seva55
2008. szept. 6. 20:31

Sziasztok! Régen volt, de még ma is "iszom a levét", hogy a lányom születésekor az orvosom nem a császármetszés mellett döntött. Nem is fordították meg,- mivel kis súlyú volt-, hanem a lábával előre jött a világra. Oxigénhiányos lett.

Végig küzdöttük mindketten az eddigi életünket, és ez már ezután sem lesz másképp.

Ha farfekvéses marad a babátok, ragaszkodjatok a császármetszés mellett!!!!

2008. szept. 6. 20:02
Az én kisfiam szinte végig faros volt,tudtuk,hogy nagy lesz(3790gr-al született)és ebből császár lesz majd..a 37.héten mentem uh-ra,amikor kiderült,hogy még sikerült neki és megfordult:)
2008. szept. 6. 10:26
Azóta befordult a kis kurvusom:)))
2008. aug. 25. 05:37

Sziasztok:)


Én múlthéten voltam dokinál akkor még Maya farfekvéses volt :(

Most a héten lesz ujra uh és ha kiderül, hogy még most se fordult be, tuti császár lesz! itt kinnt az usa-ban se segitenek már rá külsőleg..és faros szülés sem lehet!

Remélem a kis csajososm igy a hajrában azért még meggondolja magát:))

11. Mion
2008. aug. 25. 01:19
Én anno faros voltam (1990), anyumat nem császározták. Annyit mesélt, hogy az egyik doki (mert oda is besereglettek ám :D) szabályosan kinyomott a hasából... eléggé kellemetlen lehetett... én is eléggé kicsi voltam, 2,85kg
10. mtt80
2008. máj. 28. 22:57
Nekem is faros volt a kisfiam, de engem megcsászároztak. Első baba volt és az orvosom nem kockáztatott. Megfordítani sem lehetett, mert alig hogy betöltöttem a 37. hetet, már meg is indult a szülés. Bár úgy hallottam, hogy az orvosom, amúgy sem híve a külső fordításnak. Talán jobb is.
2008. jan. 20. 23:10
Sziasztok! Mindkét gyermekem farral született! Az első 2000-ban, a második 2006-ban Iszonyú volt! Senkinek nem kívánom! Első gyermekem (fiú) születésénél nem volt fogadott orvosom, az ügyeletes orvos meg akart császározni, mert ugye faros volt egy idő után nem voltak fájásaim, pedig a magzatvíz is elfojt de a főorvos nem engedte. Amikor "megszületett", mert inkább csak kiszedték, nem lélegzett, lila volt, lélegeztetni kellett... Este 10-kor született és másnap du. 1-kor hozták oda nekem. Szerencsére semmilyen károsodást nem szenvedett, ma már iskolás nagyfiú. Második szülésnél csak annyival volt jobb a helyzet, hogy a magzatvíz nem folyt el, egyébként a történés ugyan az, ill. ekkor a lányom nyakára volt tekeredve a köldökzsinór. Itt már volt fogadott orvosom, de teljesen mindegy volt! Könyörögtem a császár metszésért, de hiába, nem műtöttek meg. Szörnyű volt az egész.Szerencsére nála sincsen semmilyen károsodás, gyönyörű nagylány már. Én úgy gondolom szerencsések azok, akiket megcsászároznak, még ha a hasi műtét helye fájdalmasabb és lasabban gyógyul is.
2008. jan. 18. 12:07

Sziasztok!


Az én fiam csak majdnem született farosan. Szerencsére sikerült megfordítani manuálisan. Remélem, hogy többet ilyen 'élményben' nem lesz részem, mert nagyon fájdalmas volt :( De utána nagyon megkönnyebbültem, hog sikerült, hisz az esetek elég nagy részében eredménytelen a próbálkozás. A szülés után pedig még jobban örültem neki, mert nagyon nehéz szülésem volt, és ha faros lett volna a fiam, nagyon valószínü, hogy a mütõben végeztem volna.

2008. jan. 14. 16:18
Nekem is farral jött a világra a babám természetes úton. Pedig császározni kellett volna egyéb más okok miatt. Csakhogy nem volt idő a császárra mert az ügyeletes doki és a szülésznő nem hitték el hogy fájásaim vannak, az NST nem jelezte a fájásokat így alig tudtam bekönyörögni magam szülni toló fájásokkal. Amikor megérkezett a fogadott dokim aki a főorvos azzal mosták magukat hogy nem szóltam a fájásaimról. Végül nagyon ügyesen ment és nem lett semmi gond de jobb lett volna ha hisznek nekem mert talán nyugodtabb lett volna a szülés élménye.
2008. jan. 13. 05:17
kerianyum mindkét uncsitesómat természetes úton, farfekvéssel szülte meg! sokat szenvedett értük, de sikerült és nem volt komplikáció.
2008. jan. 12. 19:07
Most 7 hetes a kisfiam. Farral jött a világra természetes úton, pedig előző gyermekemet 13 éve szültem és így "első" szülésnek volt felfogható ez. Minden tiszteletem és hálám az orvosomé, aki kitartott a hüvelyi úton történő szülésnél. Igaz Ádám kis súllyal született (2550gr) Valóban minden úgy történt, ahogy a cikkben leírtak. Az öszes szülésznő besereglett, hogy lássák, mert mint kiderült nagyon ritka, inkább császároznak. Nekem nagy élmény volt és teljesen megbíztam az orvosomban. Jó, hogy még vannak ilyen orvosok!
2007. okt. 1. 11:28
Unokabátyám felesége a harmadik gyerekét farosan hozta világra!Igaz rendesen megküzdött vele, de semmi komplikáció nem lépett fel. A fogadott dokinő így látta jónak!
3. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Juniperus)
2006. okt. 2. 22:29

11. Fordítva üljön a wc-re? Hogy? Fejjel lefelé?:)


12. Ez meg már egyenesen cirkuszba illő mutatvány lenne...

2. Hoxa
2006. júl. 12. 18:01
Ez nagyon érdekes!! :) Főleg a zseblámpás, olyan jót mosolyogtam. De miért is ne jöhetne be?
2006. júl. 11. 10:14
A medencevégűen elhelyezkedő magzatoknak egyre kisebb az esélyük arra, hogy természetes úton megszülessenek. Míg évekkel ezelőtt gyakori volt a faros szülés, ma már a legtöbb helyen inkább császármetszés mellett döntenek.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook