Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amniocentézis 2017 fórum

Amniocentézis 2017 (beszélgetős fórum)


1 2
19. 124637ff9b (válaszként erre: 18. - Csono)
2017. okt. 4. 12:20

Csodák márpedig vannak!

Pláne, ha nem jósolgatás történik, hanem rendes objektív vizsgálat.

Én nagyon drukkolok nektek, és hiszek benne, hogy nincs baj.

A koraszülés miatti betegség te is tudod, hogy nem genetika, ne stresszeljétek egymást és magatokat fölöslegesen.

18. csono
2017. okt. 4. 12:16

sziasztok, köszönöm a jó szavakat és az infókat mindenkitől!

Sokat segít hasonló történeteket látni.

Próbálunk még minden oldalról tenni amit lehet, több véleményt kikérni, de az amnió biztosan kell a jövő héten. Most még azon dolgozom hogy szerda helyett hátha már hétfőn meg tudjuk csináltatni és utána várjuk a gyorsteszt eredményét ami 2-3 nap. Ma azt tudtam meg, hogy abban még nem lesz meghatározva az egy/kétpetéjűség pontosan. Ez lesz még egy másik fontos kérdés. Mivel sajnos vannak beteg ikrek a családban (koraszülés miatt) így már akkor eldöntöttük amikor születtek, hogy ha egyszer nekünk lesz akkor nem fogjuk vállalni..de ez a gondolat iszonyú nehéz és mély érzelmeket érint.Mintha egy darabot vennének ki az emberből.Nem is tudom hogyan lehet felkészülni egy ilyen döntésre és utána végigcsinálni.A férjemmel azzal bíztatjuk egymást, hogy még van egy kis idő és hátha csoda történik..

2017. okt. 3. 20:22

Együttérzek veletek, és tiszta szívből drukkolok!

Tavaly volt cvs-m a Bajcsyban, és nálunk is kiderült valami. Nem Down vagy Edwards szindroma, de genetikai eltérés, igy felajánlották az indukált vetélést. Iszonyú nehéz napok jöttek, mi a baba mellett döntöttünk. Igaz, ezzel együtt lehet élni, terápia is van rá, teljes élet élhető mellette.

Ismeretlenül is gondolok rátok.

2017. okt. 3. 12:24

szia!

a Prena valoban tobb mint egy kombi teszt, de az is csak becsles.

az anyai verben elofordulo magzati dns fragmentumokat (töredék) vizsgalja, azok tulajdonsagait veti ossze az átlaggal. ez alapjan BECSÜL.

nem egyenerteku a chorionnal es az amnioval sem, hisz ezek konkretan a magzati dns-t vizsgaljak.

joval modernebb es pontosabban mint a kombi teszt, de akkor is csak becsles.


csinaltasd meg az amniot :(

de csak es kizarolag akkor van értelme (es bocs hogy kimondom ) ha nem tartjatok meg a beteg babá(ka)t.


en ismerek down ikreket sajnos.


drukkolok hogy ti legyetek az 1% hibahatár ❤

15. clouddancer (válaszként erre: 14. - Csono)
2017. okt. 3. 12:13
Nekem három terhességnél is volt mintavétel (a korom miatt). Előtte érdemes sok magnéziumot bevenni, nem árt ha no-spa is van nálad a szúrás utáni órákra. Előtte lehet (sőt állítólag javasolt is ) enni és inni. Aznap szigorúan feküdni kell. Amikor az ikres amnióm volt, az orvosom a lelkemre kötötte, hogy még utána való nap is feküdjek. Aztán két hétig szigorúan tilos nehezet emelni (1-2 kilót lehet), kádfürdőt venni és szexuális életet élni. Szóval a beavatkozás után kímélő életmódot kell folytatni. Nekem a Bajcsy kórházban voltak a beavatkozások, arra a napra befektettek a kórházba, és ahogy a kisműtőből kijöttem, két órát mozdulatlanul kellett feküdni az ágyban. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan privit!
14. csono (válaszként erre: 13. - Clouddancer)
2017. okt. 3. 11:48
A Rócsakert Medical-ben fogják levenni a mintát jövő héten szerdán. Utána néhány nap pihenés, ugye? Bármi másra érdemes még odafigyelni? köszönöm a válaszokat
13. clouddancer (válaszként erre: 4. - Csono)
2017. okt. 2. 17:14
Két hét után volt eredményem. Nem teljesen 100%-os, mert pl.elcsrélhetik a leleteket, sőt olyat is hallottam, hogy véletlenül ugyannabból a burokból vettek magzatvizet, így csak az egyik babát vizsgálták (de profi ilyet nem csinál). Hol csinálják neked a mintavételt?
12. csono
2017. okt. 2. 13:12

Igen, rengeteget segít a férjem, bár tudom hogy lelkileg őt is nagyon megviseli. Azt hiszem ezt ép ésszel nem lehet végigcsinálni.

Mindenkinek köszönöm a jó szavakat.

11. 10cc61fb5a (válaszként erre: 8. - Csono)
2017. okt. 2. 12:52
Jjajj...szegény...sok-sok erőt és kitartást kívánok!
2017. okt. 2. 12:23
Csono ölellek. írtam üzenetet.
9. 4331bba7c7 (válaszként erre: 6. - Csono)
2017. okt. 2. 12:09

Szia!

Én tavaly voltam várandós és születéséig rettegtem, hogy nem egészséges... Hiába volt jó kombi. Úgyhogy átérzem némileg, hogy min mész keresztül :(

Jól értem, hogy amennyiben pozitív a vizsgálat eredménye, nem folytatjátok? Férjed segít lelkileg?

8. csono (válaszként erre: 7. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 2. 12:05
szia, műtéti úton már nem...nem is merek belegondolni annyira rettegek
7. 10cc61fb5a (válaszként erre: 6. - Csono)
2017. okt. 2. 12:00
El lehet még vetetni?
6. csono (válaszként erre: 5. - 4331bba7c7)
2017. okt. 2. 11:52
szia kajszih, 31 éves vagyok. Te is várandós vagy jelenleg?
2017. okt. 2. 11:39

Közvetlen ismerősöm nincs, csak olvasgattam várandósságom alatt én is. Több helyen írták, hogy a kombi teszt annak ellenére, hogy drága, nagyon bizonytalan - alacsony rizikóval született már downos vagy más szindrómás baba és fordítva...

Látom, hogy ti tovább léptetek, remélem, hogy mihamarabb kiderül, mi az igazság.

Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?

4. csono (válaszként erre: 2. - Clouddancer)
2017. okt. 2. 11:05

szia, köszönöm a bíztatást és a jó szavakat. Egész hétvégén a netet bújtam és sajnos a prenatest több egy kockázatbecslésnél úgy látom.:( A chorionbiopszia kockázatmentes formája. Kerestem statisztikákat is, 1% a hibaráta ami szinte semmi..A genetikus szombaton azt mondta hogy Magyarországon az előző néhány év alatt összesen 2x tévedett csak.

Nem 100%-osak az egypetéjűségben, mert nem teljesen egyértelmű az ultrahangból csak nagy bizonyossággal következtetnek rá, hárman is megnéztek az uh-n. Talán még ez a reményünk maradt hogy egy baba maradhat. A teherbeesés előtt Clostybegitet szedtem és nyomonkövettük a tüszőérésemet, és láttuk hogy 2 készül kiszabadulni, így talán tényleg nem egypetéjűek. De ezt az amnió megmondja.

Neked mennyi idő után volt eredményed? Ez teljesen 100%-os?

köszi

2017. okt. 2. 10:47

Most várom a 2. babánkat, mi is megcsináltattuk a kombit mindkettőnél, bevallom utána már megbántam mert lényegében szinte szart sem ér mivel csak kockázatot mér fel- ennyi pénzért úgy érzem ablakon kidobott pénz csak így.

Egyre több helyen olvasom, hogy hiába jött ki alacsony kockázat minden szempontból még is találtak problémát, ill. véltek felfedezni bajt ami szerencsére végül kiderült hogy csak vaklárma.

Kívánom a legjobbakat.

2017. okt. 2. 10:11

Szia! Nagyon sajnálom, hogy ennyire rossz híreket kaptál. Csak azzal tudlak biztatni, hogy a Prenateszt is csak egy kockázatbecslő vizsgálat, biztosat az amniocentézis fog tudni mondani. Ne félj annyira a vizsgálattól, nem olyan vészes és főleg messze nem annyira kockázatos, mint ahogyan a közvélemény beállítja. (Nekem is volt amnióm szintén ikerterhességgel, nem állítom hogy nem volt kellemetlen, de semmi gond nem volt utána, már 8 hónaposak a gyerekeim). Csak az előírásokat kell utána betartani, és akkor nem lesz semmi baj. Azt viszont nem értem, hogy miért nem biztosak abban, hogy az A babádnál is fennáll a down gyanúja. Honnan gondolják, hogy biztosan egypetéjűek? Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de azt hogy egy vagy több petéjűek, gondolom nem a prena mutatta ki, hanem az UH alapján sejtik.

Kívánom neked a legjobbakat.

2017. okt. 2. 09:56

Sziasztok!

Ikerterhességem van.

12 hetesen megcsináltattuk a kombinált tesztet és alacsony kckázat jött ki, nagyon örültünk és végre kezdtünk megkönnyebbülni, hiszen az első 12 hét is eltelt és a babák jobban növekedtek mint a naptár szerint kellett volna. Viszont mivel a családban vannak beteg ikrek koraszülés miatt, felkerestünk egy másik orvost is, több szem többet lát alapon...és látott is sajnos. 1 hét alatt az egyik baba tarkóredője 3,5-re emelkedett az 1,9-ről. Értetlenül álltunk előtte de hamar menyugtattuk magunkat hogy hiszen egyszer kijött már az alacsony kockázat. Az orvos javaslatára megcsináltattuk vérből a Prenatestet. Pénteken hívott a genetikus...a 'B' baba 99% hogy down szindrómás, és mivel úgy látják 1 petéjűek így a másik is nagy valószínűséggel érintett. Egyszerűen azóta sem tudom elhinni és csak sírok és sírok hogy hogyan történhet ez velünk. Soha életemben ne voltam ennyire magam alatt. A következő lépés az amniocintézis, ami a jövő héten lesz és az fogja megadni a 100%-ot. Alig merek belegondolni hogy utána mi fog következni..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook