Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi különbözteti meg az infarktusos tüneteket a pánikbetegség tüneteitől? fórum

Mi különbözteti meg az infarktusos tüneteket a pánikbetegség tüneteitől? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
54. jeti (válaszként erre: 52. - Ramcsika)
2017. okt. 9. 10:45
Már akkor utólag hiába megyek a vérvizsgálat nem mutat semmit, azt még akkor kellene, mikor van a rosszullét.Az ügyeleten meg az van, hogy megkérdezik van-e mellkasi fájdalom, mondom van, aztán ráírják a papírra a fájdalom nem volt, és aláíratják, mert ugye ki olvassa ott végig.
53. Ramcsika (válaszként erre: 1. - Jeti)
2017. okt. 8. 18:08

Javaslom, hogy normális orvoshoz menjél el, aki lelkiismeretesen megnéz és ha gond van továbbküld.

Addig is vigyázz magadra és ne pánikolj mert annál rosszabb. egyébként nekem egyáltalán nem fájt a mellkasom, csak szédültem és verejtékeztem, meg a bal karom fájt. Nem is gondoltam rá, hogy ez lehet, vércukorra gondoltam, mert zúgott a fülem, mint amikor nagyon alacsony a cukrod.

52. Ramcsika (válaszként erre: 32. - Gizus58)
2017. okt. 8. 18:05
Hát??? Nekem a troponin szint sem mutatta ki az infarktust. Csak akkor jelentkezett a vérben az emelkedett színt, amikor infarktus után az elzáródást megnyitották, és a váráramba került az a vér ami a szívnél el volt záródva. Akkor 6000-szeresre nőtt az infarktus enzim, előtte meg bent volt a tartományban. Hát erről is ennyit. Meg az orvosokról is. Nekem előtte volt már panaszom kb. 2 hónappal előtte. Nem vagyok orvoshoz járó, de akkor éreztem, hogy ez a fájdalom /bal kar, váll/ ez nem olyan mint amilyen lenni szokott. Hát elmentem. A háziorvosom egyébként kardiologus és azonnal elküldött EKG-ra. Ott megkaptam a papírt hogy semmi bajom. az orvos váltig állította, hogy de van bajom menjek vissza. V isszamentem és levették az infarktus enzimre a vért, ami nem mutatott ki semmit. A doktornő közölte velem ha legközelebb rosszul érzem magam akkor jöjjek. Hát legközelebb már a mentő vitt és az intenzíven teljesen megállt a szívem. Újraélesztés, helikopterrel vittel egy szakintézetben, ahol azonnal szívkatéterezést végeztek, és az elzáródást megszüntették, 2 stentet ültettek be, ami azóta is jól vezet. Épp egy hónappal ezelőtt voltam ismételten katéterezésen.
51. jeti (válaszként erre: 50. - Kristo_f)
2017. okt. 7. 09:39
:D Na a trendet azt elég nehéz követni étkezésben,de ha nem is sport de aktív életmód nagyon sokat jelent.Értem ezalatt a sok mozgást szabd levegőn.
50. kristo_f (válaszként erre: 49. - Jeti)
2017. okt. 6. 16:06
"Csak semmi sport!" A trend szerint bizonyára nem egészségesen étkezem, de jóllakok:)
49. jeti (válaszként erre: 48. - Kristo_f)
2017. okt. 6. 15:40
De sportolsz , meg egészségesen étkezel?
48. kristo_f (válaszként erre: 46. - Jeti)
2017. okt. 6. 15:16

Korábban UH valamiféle meszes gyök volt

Panaszom van.

Minden korábbi leletemet vittem a dokihoz

EKG-n volt valami eltérés ami alapján a festést javasolta a doki.

Végsősoron műszeresen most semmit nem találtak.

47. jeti (válaszként erre: 41. - Kristo_f)
2017. okt. 6. 14:42
Nekem egyszer sem volt egyenes,mégsem foglalkoznak vele. A 24 órás EKG sem volt jó. Az utóbbi biciklis terhelésen a vérnyomásom felszaladt hamar, az sem volt jó , de mégsem küldenek tovább.az se mindegy mikor terhelnek, épp milyen a lelki állapotom és az sem hogy futópados v biciklis.
46. jeti (válaszként erre: 41. - Kristo_f)
2017. okt. 6. 14:38
Akkor már nem értem van bajod a vizsgálat szerint vagy nincs.
45. jeti (válaszként erre: 43. - Kristo_f)
2017. okt. 6. 14:37
:D Igen , azt akartam írni, veled.
44. kristo_f (válaszként erre: 41. - Kristo_f)
2017. okt. 6. 14:25

"tensiomin retardot"

Hülye :)

Nitromint retardot írt fel

43. kristo_f (válaszként erre: 42. - Jeti)
2017. okt. 6. 14:23

Velem.

Most olvastam, hogy

"....ST szakasz emelkedés figyelhető meg, majd arrhythmiák megjelenése észlelhető az

EKG-on.

Nitroglycerin terápia oldja a fájdalmat és megszünteti az ST szakasz emelkedést.

A nitroglycerin kezelés mellett Ca-antagonista kezelést is alkalmaznak."


Én nem veszem elő az orvosi papirjaimat mert vagyok már annyira hipohonder :)

de ezek szerint csak jo a Nitromint retard


Hány éves vagy hogy ilyen gondod van?

42. jeti (válaszként erre: 41. - Kristo_f)
2017. okt. 5. 18:37
Ez veled történt meg?
2017. okt. 5. 16:02

Irtad hogy stressz. Sok mindent tud okozni, akár szív problémákat is

ST szakasz, azt irja hogy egyenesnek ekllene lenni, ha nem, további kivizsgálás

Irták itt hogy az izotópos trhelés mikor mire jó

Voltam, semmi gond, panasz maradt

Terhelésre finoman kifejezve nem leszek jól :)

Aztán bepöccentem, elmentem egy maszek kardiológushoz, elmondtam a panaszaimat mikor mi fordúl elő

EKG-UH-2 napos Holter. Ennek az eltérései alapján ajánlotta a koszorúér festést

Belementem, lássuk meg

Megfestették, semmi szűkület

Panasz maradt

Felirt tensiomin retardot

Ha semmi műszeres eltérés akkor minek? Szedem ha már felirta


A lényeg, hogy menj tovább a vizsgálatokkal, a panasz az panasz

40. jeti (válaszként erre: 38. - Regin_a)
2017. okt. 5. 09:04

Nem mondtam, hogy infarktusom volt, csak olyan tüneteim, ami megelőzheti azt.

Nem kell belinkelni semmit, a leletemen van rajta, hogy 1,5 mm-es STD provokálódott.

39. globus (válaszként erre: 37. - Jeti)
2017. okt. 4. 22:30
Szinte ritka, ha jó egy terheléses vizsgálat eredménye, mert az emberek zöme edzetlen. Hiába biciklizik otthon minden nap, az ottani bicajok olyan keményre vannak állítva, hogy Átlag Józsi nem bírja elhajtani. Mondjuk bátyám maximális terhelésig lazán elment, orvos csak nézett :)
38. Regin_a (válaszként erre: 37. - Jeti)
2017. okt. 4. 22:19

Elég régen nyűglődsz, ha infarktus lenne akkor már komolyabbra fordult volna.

A "mindig volt valami eltérés" nem számit, ha komoly eltérés van nem engednek haza/tovább hanem ujabb vizsgálat vagy sürgősségi


Mi az hogy 1mm-t tért el? Ne izéjj már!

Nem linkelem be neked az EKG görbék kiértékelését mert még bedumálod magadnak a bajt


Izotopost akkor szoktak csinálni, ha a terhelésnél nem százas valami, vagy valami miatt nem lehet a protokoll szerint terhelni.

Béta blokkolót kapásbol adnak mert "az jó"

37. jeti
2017. okt. 4. 20:42

Izotóposon nem voltam még.Az mutatná meg, h van_e szűkület.Terhelés is volt, meg EKG 24 órás, mindig volt valami eltérés.Éjszaka gyorsan ver, arra írtak Béta blokkolót, de sokszor csak 66-ot ver, arra meg nem tudom jó-e, mert az lassítja.

Terhelésen meg túl gyorsan ment fel 200-ra a vérnyomás, meg minimális eltérést is mutatott , csak 1 mm-t.Nem a legjobb, de ha van panasz is mellé nem is jó.

36. globus
2017. okt. 4. 17:58
Azt írtad, hogy többször voltál kivizsgáláson, de most, látott kardiológus? Sürgősségin nagy vonalakban akut történést zárnak ki, alaposabb vizsgálatra javasolják a kardiológiai szakambulanciát. Terheléses ekg, Holter vizsgálat, szív-uh stb. Ha ezek megvannak, akkor elmondható, hogy igazán átfogó vizsgálat történt, hihetően kizár korábbi AMI-t. Gyakran felvetődik mellkasi panasz kapcsán refluxbetegség is.
35. jeti (válaszként erre: 32. - Gizus58)
2017. okt. 4. 17:33
Utánanéztem, de ez a vizsgálat, 24 óráig mutatja ki ha volt vmi...
34. jeti (válaszként erre: 33. - Globus)
2017. okt. 4. 17:28
Igen, van háttér...általában mindenkinél akinek van eü. problémája,mindig van valami lelki háttér, de próbálok egészségesen élni.
33. globus (válaszként erre: 31. - Jeti)
2017. okt. 4. 17:02
Azért valami csak lehet a háttérben, hiszen 2015 óta minden kiírt fórumod egészséggel kapcsolatos... ami nem baj, nem kötekedésképpen írom, csak jelzi, hogy gondolatban sokat foglalkozol a témával. Nem értek az ezoterikus dolgokhoz, állítólag minden mindennel összefüggésben van, talán érdemes lenne rendet tenni a környezeti károsító "tényezők" között, hogy kevesebbet gondolkodj rajtuk.
32. gizus58 (válaszként erre: 30. - Jeti)
2017. okt. 4. 16:52

Köszönöm szépen nem akarok ijesztgetni senkit csak leírtam nálam hogy volt.Senki sem gondolt rá!


De a troponin szint kimutatja a lappangót is!A vér nem hazudik,nem lehet manipulálni sem..Legalább egy kardiológus megnézhetne!!

31. jeti (válaszként erre: 29. - Gizus58)
2017. okt. 4. 16:47
amúgy ne mondanám magam pánikosnak, inkább stresszesnek
30. jeti (válaszként erre: 28. - Gizus58)
2017. okt. 4. 16:45
nagyon sajnálom Gizus...tudom rám is ez vár, ha nem tesznek ellene semmit, de míg nincs infarktus, csak az előjelei, addig gondolom a z EKG sem mutat semmit
29. gizus58 (válaszként erre: 27. - Jeti)
2017. okt. 4. 16:40
Sürgősségi!! Ne azzal kezdj hogy pánikos vagy , mondd hogy nem vagy jól,mondd el tüneteket, hogy megnézzenek végre rendesen!. Ne mentőt hívj, menj be magad,de inkább vigyen be valaki!Kötelesek kivizsgálni ott !
2017. okt. 4. 16:36
Az infarktus nőknél másképp jelentkezik mint a férfiaknál.Nem olyan tipikus tünetei vannak.Jelentkezhet fulladás mellkasi szorítás, váll fájdalom, bordák közti fájdalom gyomor görcs, hányás ,állkapocsba sugárzó fájdalom,erős hideg verejtékezés. Hasi diszkomfort érzet formájában és nem mindenkinek egyformák a tünetei!De valamelyik jelen van .Én egy hétig voltam így hogy nem tudtam mi bajom, gyenge voltam alig tudtam lábra állni,fájt a gyomrom fulladtam. egy hét után olyan fokú erős fájdalom nyillalt belém hogy levert a víz, sápadt voltam,remegtem jártányi erőm nem volt.Hívták a mentőt, ekg, és azonnal szirénázva, villogva vittek a kórházba az intenzívre..Nem kívánom senkinek. Másnap reggel koszorúér festés, majd stent beültetés,mert koszorúér szűkületem volt az okozta az infarktust.A szívizom egy harmad része elhalt. Azóta már kétszer volt stent csere, gyógyszereket szedek míg élek végig.
27. jeti
2017. okt. 4. 16:36
Hát nem vagyok jól, elmentem orvoshoz, és táppénzen vagyok, de nagyon nem jól. kb. 10 napja voltam orvosnál, és csinált EKG-t rutinból, akkor nem panaszkodtam, mert nem volt ilyen bajom.De szombaton el kezdtem rosszul lenni. Azóta van mikor jobban vagyok, de nagyon óvatosan mozgok.Félek, mert már a hormonok sem védenek...A háziorvos csak arra jó táppénzre vegyen. Meg ad beutalót. Többször voltam kivizsgáláson, de mindig csak kis eltéréseket mutatott.Meg hát nem dohányzok, elhízott se vagyok.Bár a koleszterinszintem az lehetne kisebb.
26. Mézes-Krémes (válaszként erre: 24. - Jeti)
2017. okt. 4. 16:24
Ha szombat óta szarul vagy, akkor miért nem mész el orvoshoz? A fórumozás nem fog segíteni! Derítsed ki, hogy mitől van, mi a baj.
25. gizus58 (válaszként erre: 24. - Jeti)
2017. okt. 4. 16:21
Ha ennyire nem vagy jól menj be a sürgősségire.Ott kapásból azzal kezdenek hogy EKG-t csinálnak,és vért vesznekTroponin szintre.! Annak az eredményére várni kell pár órát mire kész.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook