Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi idő alatt teremtették meg az önerőt az első saját lakásotokra? fórum

Mennyi idő alatt teremtették meg az önerőt az első saját lakásotokra? (tudásbázis kérdés)


2017. okt. 5. 06:19

Köszönöm a válaszokat. Már nyitottam LTP- t egy éve . A páromnak is van ,az övé régebbi.


Gyereket még a közeljövőben nem tervezünk.

12. buci07
2017. okt. 2. 11:39
Otp ltp-t nyitottunk év elején,áthidaló kölcsön+csok(ami otp-nél önerő),adás-vételi megírva,karácsonykor sajátban leszünk :)
11. acsa75
2017. okt. 2. 11:21

Szia


a lakás értékének kb a 70%-át adja hitelbe a bank,a többi kell önerőnek,

kezdj el rakni ltp lakástakarékot,mindennél jobb most,ennyit sehol nem kamatozik a pénzed,

2017. szept. 30. 22:39
Az albérlet erre felé igen drága ha rezsivel együtt 90 ezerből megusznánk nagy szerencse lenne.
9. 4331bba7c7 (válaszként erre: 8. - Orsi123)
2017. szept. 30. 20:09

Bankja válogatja. Van, ahol 30% önerő kell, van, ahol elég a 20%.

Önerőnek számít az esetlegesen igényelt csok is.

Manapság még ótvar olcsó albérlet mellett sem tud félrerakni egy "normál" fiatal pár... Szülői segítség nélkül sok idő vagy lehetetlen.

Azért sok sikert kívánok!

2017. szept. 30. 19:11
Köszönöm a válaszokat. Esetleg százalékos arányba meg tudnátok mondani hány százalek önerő, hitel , szülői segítség kellet hozá.
2017. szept. 30. 18:19

Szia.

Tobb sztorit is mondok:)

Tesóm otthon lakott vagy 2 évet suli utan. A párja is a szuleinel. Majd vettek egy lakást 43nm.t. Nulla banki hitelre. Szülőknek tartoztak de mar lényegében visszafizettek 4 ev alatt.


Az en sztorim tobbretu. Kaptam egymilliót a szüleimtől.plus ami osztondijbol meg diakmunkabol összejött. Páromnak is volt valamennyi tőkéje, igy egyetem utan rogton vettünk lakást. Szinten kis 43nm.t jo 4millio hitellel.kb 10 eve.


Aztán szetmentunk szoval megerte xd kaptam belole vagy 2milliot.

Aztán kimentem egy évre külföldre es hazajöttem vettem egy lakást 50nm.t nulla hitelre. Majd jott az ujabb szerelem. De elobb vettünk pesten lakást mint hogy el tudtam volna adni az enyémet. Azt ugy csináltuk hogy vettünk fel 3 millio személyi kölcsönt.ez fedezte az onerot es meg erre 16millio hitelt. Fel evet paromek csaladjanal töltöttem es sporoltunk. Majdnem egy ev volt eladni a lakásom .abbol visszafizettuk a személyi kölcsönt. Igy lett egy belvárosi 95nm.es 3szobas nagy konyhás.nagy furdos lakásunk.noha hiteltartozasos 15evre. Most azt eladtuk 41milloert es epitkezunk abbol ami maradt a hitelviszafizetes utan.

Es majd lassan jon az ujabb hitel az építkezésre :) ami nem lesz tobb mint ami a pesti lakason volt. :)

Persze a hitelhez hozzátartozik hogy jártuk a bankokat mire kaptunk. Mert azert ki volt centizve. Noha mindkettőnk fizetése jonak számított mindenkor. Mikor az elso hitelt vettem fel 10 eve, a volt pasimn netto 140et keresett,én 120at.de rendszeresen tuloraztam szoval én is annyit mint o plusz kafeteria 2-300.000\fo\ev. Aztán kulfoldon marha jol. :) utana a következő hitelnel kettőnk netto fizuja tobb mint 400.000 volt+ 500.000 kafeteria/fo/ev. Es a teljes kafeteriat felhasználtuk hiteltorlesztesre.


Es a vicc hogy erre a fizura is alig adtak hitelt...na mindegy.

Akkor masik ismerősöm 3-4 evet lehuzott a párjával egy 27nm.es garzonban pest szélén. Nekik havi 350-400 körüli bevételük volt. Vettek 14 millióért egy panelt 20 eves futamidovel rendelkezo hitelre. 2+ egy fel szobasat.hamarosan kertesbe koltoznek ok is.


Masik ismerősöm még kisebb garzonban Lakott a férjével.ez alberlet volt.azt sajna nem tudom hany evet de aztn vettek egy 3 szobás panelt hitel nelkul. Nekik a jövedelmét nem tudom csak hogy a srác jol keresett.


Kerdes hova akartok költözni. Nézegettem palotakat Nógrád megyében.bagoert van. M3 kozel. 10millioert mar 120nm.es szep házak is vannak. Pesten viszont eleg para négyzetméter árak vannak. 20 milliotol indul barmi ami ertelmes.


Sok sikert!

2017. szept. 29. 22:08

Férjem tíz éve dolgozott már, én 3 éve, amikor összeházasodtunk. Az ő 10 évnyi teljes megtakarítását + enyémet + némi szülői támogatást összerakva fizettük ki a beugrót. OTP-s hitel volt a lakáson, amit mi fizettünk tovább. Ebből kifolyólag a nászutunk "elmaradt" :D

Lakásvásárlás előtt ő a nővérénél, én munkásszállón laktam. Neki nem kellett fizetnie, gyakran vigyázott sógornőmék gyerekeire, nekem a szálláson pedig jelképes összeget.

2017. szept. 29. 21:55

A környékünkön a kisebb panelok is ,(amelyek vállalhatóak ) kb 16 millió forint . Még a felét is csak nagyon sokára tudnánk összeszedni.


Kicsi a szőlők lakása így otthon se tudunk maradni. Jelenleg otthon élek , most tervezünk összeköltözni a párommal, albérletbe.


Szeretnék történeteket hallani , hogy kinek hogy sikerült a saját lakáshoz jutás.

2017. szept. 29. 21:29

Az esküvönk után még 20 hónapig szülőknél laktunk (hol az én, hol a férjem szüleinél), akár maradhattunk is volna, mert mindkét lakás a mi lakásunk volt.

A 16. hónapban vettük meg a lakásunk, amit kb. fél év alatt rendbetettünk, majd beköltöztünk. Tulajdonképpen az egészet mi fizettük, de azért volt támogatás, hiszen nem fizettünk rezsit sem, kaját sem otthon, és a lakásba is kaptunk néhány dolgot szülőktől, mert ragaszkodtak hozzá. Szerencsére nem kellett hitelt felvennünk, mert jól kerestünk.


Ez már elég régen volt, manapság valahol könnyebb is meg nehezebb is, hiszen ha nincs annyi pénze az embernek, hogy kp-ben megvegye, akkor egyszerűbb hitelhez jutni, de nehezebb összespórolni pl. az önrészt.

2017. szept. 29. 20:38
4 év alatt. Albérletben laktunk, vacakban, így olcsó volt. Nem volt hátszél, saját munkánk volt benne.
2017. szept. 29. 20:38
15 ev alatt
2017. szept. 29. 20:27
Hogyan sikerűlt ezt elérni. Mennyi volt az önerő? mennyi hitel? Albérletben éltél előtte vagy szülőknél spóroltatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook