Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyjunk együtt október 1-től! fórum

Fogyjunk együtt október 1-től! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2017. okt. 2. 20:05
Lassan este van. Jóidő volt, sokat sétáltunk. Ha férjem is jött volna görkorizhattam volna. De így csak sètáltam míg a nagyok görkoriztak, picim a hátamrakötve. Pár kitörést is csináltam. Evés: zabkása, szendvics sajnos burgonyás fehérkenyérből, káposztás makaróni-tk 2szer. Utoljára 6kor és almát. Délelőtt csokira is elcsábultam. Most fogom magam és tornázok.
73. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 69. - Gribedli***)
2017. okt. 2. 19:46
Jajj...
72. orsibigyu (válaszként erre: 71. - Gribedli***)
2017. okt. 2. 18:55
Csak fél éves.
71. gribedli*** (válaszként erre: 70. - Orsibigyu)
2017. okt. 2. 18:50
1 éves a gyereked? Mondjuk úgy, hogy nagyjából 2 év alatt húzódik vissza a rés, ha foglalkozva van vele és a testsúly is normális. Ha 2 év után még mindig ekkora lesz, akkor az nem jó, de a helyes gyakorlatokkal hetek, hónapok alatt is nagyon sokat alakul, semmiről nem vagy lekésve:)
2017. okt. 2. 18:45
Nekem 4újjnyi hosszú =2cm és 0.75cm széles. Nekem Eddig vészesnek tűnt. DE lehet nem is nagy a goND?
69. gribedli*** (válaszként erre: 67. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 2. 18:22

Csak a tesztelés miatt hasprésezned kell. Máskor ne tedd, ha szét van nyílva de a teszt miatt muszáj.


Hanyattfekvésből csinálj egy hasprést. Ezzel egyidőben az ujjaidat a köldökhöz teszed. Ha besüpped, akkor szét van nyílva. Vigyázat, ez egy membrán ami összetartja az egyenes hasizmokat vagyis teljesen sosem fog újra összenőni. De egy fél centi széles és pár centi hosszú rés az nem is baj, az a baj, ha ennél hosszabb is és szélesebb is, pl 2-3 cm.

2017. okt. 2. 18:20
mai nap eddig jol alakult ossz kcal 1270 korul es 1oras kerekparozas jo tempoban😊 nektek hogy megy?
2017. okt. 2. 18:09
Honnan tudja valaki, hogy szét van nyílva a hasizma?
2017. okt. 2. 18:06
Ja, és a biciklizés közben a fej a földön maradjon. Ha megemelnéd a fejed, az már olyan lenne mint a hasprés, szóval ott vagy, ahol a part szakad. Ha a fejed a földön marad és így csinálod a labdaadogatást is, akkor jó,akkor aktiválod a traszversz hasizmokat.
65. gribedli*** (válaszként erre: 64. - Orsibigyu)
2017. okt. 2. 17:59
Fordítva: a hasprés nem tesz jót. A hasprés még jobban szétnyitja a hasizmokat. Nem akkor, amikor csinálod, hanem utána fokozódik a problémád. A hátonfekvésben biciklizés és a többi gyaksi (köldök behúzás, stb) amiket írtam a plank is tónusosabbá teszi a keresztirányù hasizmokat. A burpeet más miatt nem csinálnám. Van benne egy terpeszben ugrás, az nem tesz jót a gátizomnak. De most a hasól volt szó.
64. orsibigyu (válaszként erre: 63. - Gribedli***)
2017. okt. 2. 16:38
Én úgy tudtam a burpee plank biciklizés nem tesz jót. De már a zacskós dolog nekem is eszembe jutott, hogy AZ óvatoskodással talán jobban ártok.
2017. okt. 2. 16:22
Burpee is, vagy csak sima plank eleinte
62. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Orsibigyu)
2017. okt. 2. 16:19

Mindenképpen fogyni, azt kell. Ha van egy szatyrod, amin van egy rés, akkor ha nagyon meg van tömve a szatyor, a rés nagyobbnak is látszik és jobban kibugyog belőle a tartalma. Ha kevés dolgot pakolsz a szatyorba, akkor nem lóg ki a tartalma és kisebbnek látszik a rés.


Ugyanígy a hasizmod. A hasi zsír jobbára a belek, szervek körül hekyezkedik el, szóval minél kevesebb zsírod van belül (tehát fogysz onnan is), annál inkább összébb húzódik a szétnyílt hasizom is, mert nincs már az a sok cucc, ami belülről is feszíti ugye kifelé.


Ezenkívül célzott hasizomgyakorlatokkal is összébb zárôdik de sajnos elengedhetetlen, hogy fogyj is onnan. Pl bokasúlyzóval biciklizés, medicinlabda térd közé szorítva térdből kezekbe átad majd letesz majd kezekből térdeknek átad és újra letesz. Csomó ilyen gyakorlat van. Kilégzéssel egybekötött hasbehúzás majd bent tartod és ilyenek.

2017. okt. 2. 15:22
Már csak azon gondolkodom mivel teszek rosszabbat. Ha cipelem a sùlyom,óvatoskodva a szétnyílt hasizommal, vagy visszaállok a régi plankes burpees edzésemhez, lefogyok.
2017. okt. 2. 15:10
A tested meg emlékszik mindenre, úgyhogy sokkal könnyebb lesz visszarázódni majd meglátod, porold csak le azokat a súlyzókat és vágj bele:)
59. gribedli*** (válaszként erre: 58. - Orsibigyu)
2017. okt. 2. 15:09

Van, aki igen, van, aki nem. Én még fel szoktam kapni a 15 kilós elsős gyerekemet iskolatáskával együtt és viszem a parkolótól a suliig (magassarkúban), és nem vagyok 50 kilós sem. Persze ez nem erőfitogtatás, úgy értem, nem direkt csinálom, mert ha jó napja van, akkor kiszállnak a kocsiból a nővérkéjével és együtt mennek odáig, csak a hétfő egy kicsit gázabb, én meg már úgy vagyok öltözve, hogy nem otthoni cuccban. De ha problémát okozna, hogy felkapjam és elvigyem odáig, akkor meg erősen elgondokodnék,hogy valamit rosszul csinálok az edzésben, ha az edzésen kívül a mindennapi életben ez fáj,az fáj,ezt se tudom, azt se tudom.


Mittudomén, nekem visszás, ha valaki pilátesezik vagy valami màst csinál aztán meg takarítás közben beáll a dereka... a sport arra való,hogy javítsa az életminőséget, a fene megette, ha aztán alapvető dolgokra képtelen valaki, aki rendszeresen sportol bármit is.


De értem miről beszélsz, hogy neked is van ott izom alatta de a többiek csak a borítást látják és ezért tesznek megjegyzést. Na, ez szerintem elég pofátlan dolog. Gondolhat ő bármit, tartsa meg magának, nem kötelező az orrod alá dörgölnie.


Hogy mennyire egészségtelen vagy sem, azt meg te is érzed, és ez motiválóbb mint egy rossz komment.

58. orsibigyu (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2017. okt. 2. 14:05
A hátam első 2 babánál jobban fájt. Utána súlyzós edzések, plank hatására elmúlt és már 6 hós DE nem fáj. Elég erősnek érzem magam. Sokszor mikor valaki piszkál, hogy elhíztam és nem egészséges, bólogatok, de magamban csodálkozom, hogy egész nap hordozom a 9 kilós félévesemet, sokszor minden házimunkát vele végzek...vajon egy 50 kilós nő bírná?!
57. gribedli*** (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2017. okt. 2. 13:13
Tudom, hogy nagy "kereszt" a nagy mell, próbálj még keresni ott, ahol azt találtad, ami most jó. Melltartó fölé egy szoros top esetleg, kényszermegoldásként. Gondolom, a hátad is biztos fáj,ezért ha lehet, alváshoz is kell hordani. Egyébként én arena csöcsfixeket használtam mindig,volt egy hátul x pántos ès egy normál pántos,de arena nem gyárt olyan nagy méreteket, triumphban keresgélnék, mert azok túlnyomóan német nőknek készül,ők meg erősek mellben. És a triumph elég pontos is a méretezésben.
2017. okt. 2. 13:00
Pántokkal
55. orsibigyu (válaszként erre: 54. - Orsibigyu)
2017. okt. 2. 13:00
Általában felűl buggyan ki. Pánwokkal nincs gondom.
54. orsibigyu (válaszként erre: 52. - Gribedli***)
2017. okt. 2. 12:59
Cask találnék 2 dB melltartót ami jó. Furcsa, mert centire G's is jó, DE neten rendeltem és sem gs sem Hs nem volt jó.
2017. okt. 2. 12:52
Ja és hajrá mindenkinek!:)
52. gribedli*** (válaszként erre: 48. - Orsibigyu)
2017. okt. 2. 12:51

2 melltartót is vehetsz egymásra és az pont annyira tart mint egy sportmelltartó. Feltéve ha vastag a pántja és jó a méret is, vagyis hátul nem csúszik fel.


Ugrabugra ne, otthoni torna is jô. Nem mindegyik ugrálós. Sùlyzókat is használhsz, nyilván szoptatás alatt olyan max 3kg. És edzeni üres cicivel kell vagyis szoptatás után közvetlenül. Plusz ne legyen több egyszerre 20 percnél, de ezt naponta is lehet. Dióhéjban ennyi:)

51. vica66 (válaszként erre: 36. - C111235bfa)
2017. okt. 2. 12:50

Sziasztok!

Én a Norbi féle étkezéssel próbálok megszabadulni a plusz kilóktól. Nem vásárolok Update-s kajákat, mert nem is nagyon van hol, hanem próbálom betartani a szabályokat, meg a cukrot és a szénhidrátot igyekszem csökkenteni. Jókat olvastam a módszerről, azért választottam ezt elsőre.

Nem eszem sokat, de a kenyeret, péksüteményeket szeretem, és a krumplit is. Na, ezeket most mellőzöm, illetve próblom betartani a szabályokat, hogy mikor, mit lehet/nem lehet enni.

A kenyeret a legnehezebb kiiktatni, illetve helyettesíteni.

Majd meglátom, mire megyek, nem szándékozom gyakran mérlegelni, nem várok gyors eredményt. Úgy hogy majd kb. egy hónap múlva.

176 cm-ről és 84 kg-ról indulok.

Mindenkinek kitartást és sok sikert!

50. c111235bfa (válaszként erre: 39. - Genia)
2017. okt. 2. 12:39
na merted magad? es hogy megy a mai nap?😊
49. c111235bfa (válaszként erre: 48. - Orsibigyu)
2017. okt. 2. 12:37
seta nordic walking kerekpar uszas? a zabkasa jo reggelire en fele tej fele vizzel csinalom edesitoszerrel dio gyumolcs es cukormentes holland kakao nalam is van es igy turheto a kcal tartalma. ebed cukkini es tejfolos csirke kave +1 kocka 80%os etcsoki ez volt a desszert😊 majd jon a mozgas bo 1 ora kerekparozas
2017. okt. 2. 07:42
Egyenlőre ami biztos: több vizet kell innom. Csak 3 óránként étkezni. Valamit sportolni. És akkor elérkeztem a kifogásokhoz: szoptatás és hízàs miatt 85I a mellméretem. Nagy nehezen találtam 1db melltartót ami jó rám. Honnan szerezzek sport melltartót. Illetve ekkora mellel, hogy kezdjek neki sportolni. Mert szoptatás után 85E lesz és leereszt. Ha ugrabugrával agyongyötröm a hasamig fog lógni. A hasizmom szétnyílt, arra is vigyáznom kell.És idem sincs, vidéken élek- csoports sport kilőve. Na van valakinek tippje mit sportolhatnék?
2017. okt. 2. 07:33
Én is zabkásával indítok. Sokkal több kalóriással: hollnadkakaó, juharszirup, mogyoróvaj, tej. Csoki helyett kell.
2017. okt. 2. 07:04
koszi😊 bar ugy erzem most nehezebb mint akkor de a tegnapi nap hozott -40 dkg-t😊 mai reggeli zabkasa afonyaval es dioval kb 290kcal mai sport 1 ora kerekpar vmikor delutan☉
45. 300c83c7b2 (válaszként erre: 44. - C111235bfa)
2017. okt. 1. 22:06
Le a kalappal! Nem semmi ilyen sokat fogyni!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook