Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogynom kell, de egyedül nem megy fórum

Fogynom kell, de egyedül nem megy (beszélgetős fórum)


1 2 3
71. Guruljka (válaszként erre: 70. - Kleo184)
2017. okt. 12. 12:55
Csatlakozom hozzád a kérdésben, én is kíváncsi lennék mások bevált módszereire.
70. kleo184 (válaszként erre: 10. - Judit36)
2017. okt. 10. 20:50

Szia!


Én is 34kg-nál tartok, nekem is a cél még 15kg. Megosztanád velem a sikered titkát? Egy pár hónapja csak stagnálok, szeretnék mást kipróbálni.

2017. okt. 9. 13:42

Ráadásul általában olyankor ébredek, amikor más már megebédelt, mert itthonról dolgozom, gyakran hajnali 2-ig is vagy még tovább.

Az éjszaka hajnali 1-kor küldtem el az anyagot. Utána még levezető tévézés... 2 körül aludtam el, ma 11-kor ébredtem, és mivel azóta ki se léptem a házból, mitől lennék éhes? Majd eszem.


Kilépni a házból hálistennek ma sem kell.

2017. okt. 9. 13:39

Nem szoktak. :D

Olyan gyakran nem tudok enni, nem is jut eszembe.

Az évek során kialakult, miket szoktam enni, és ha ezt tartom is, akkor nincs semmi gáz.


Hogy gyakrabban vannak "kilengések", az az én hibám, és ezen nem segítene egy előírt diéta sem.

Hogy a mozgást is sokszor halogatom, pedig ha megcsinálom, jól tud nagyon esni - hát az is az én lustaságom.

67. Guruljka (válaszként erre: 66. - DTJ13)
2017. okt. 8. 23:13

Nem vitatom, hogy szakember, és ha ingyen csinálja, tisztelet illeti érte.

Nekem is kell motiváció, de egy csoport tagjaként sem szeretnék akkor enni, amikor más számára logikusnak tűnik az időpont például.

Aki szabályos életvitellel él, és nincs kedve vagy energiája napról napra kitalálni, mit egyen, annak ez biztosan remek. (Főleg ha sok bolt van a közelében.)

Sok mindent olvasok a témában, majd ezt az oldalt is fogom nézegetni.


A hús-reggelitől és a mozzarellától továbbra is kiráz a hideg.:D Isteni lenne egy "válogatós" opció, szabadon választható időpontokkal a tetejébe. :D

66. DTJ13
2017. okt. 8. 23:05
Nekem aztán mindegy, mindenki úgy csinálja ahogy akarja. Csak azért szóltam hozzá, mert az a cím, hogy "egyedül nem megy". A csoportban, amiről beszéltem, vannak több ezren, és egy olyan ember vezeti és osztja az infot (hozzátenném azt totál ingyen), aki ért hozzá és hitelesen beszél a dolgokról. Nem véletlenül ő a szakember.
65. Guruljka (válaszként erre: 62. - Guruljka)
2017. okt. 8. 21:51
Véletlenül elgépeltem. Nem 15, hanem 25 kg pluszt adtam le.
2017. okt. 8. 21:51

Megnéztem egy napi példa-étrendet. A napi 1200 Kcal nem újdonság, de nem fogok azért felkelni, hogy sonkás zsömlét egyek. Ha csak lehet, nem eszem ilyet, és pláne nem első étkezésre. Nem fogok elkezdeni mozzarellát enni, mert nekem nem elég ok, hogy valaki mondja. Ugyanígy nem vadászok salátát a városban, ugyanis itt nem kapni. (A városban sem azt a választékot, amire gondoltok.)

A fehérjém nem ilyen összetételű.


Ismétlem, nincs az a pasi vagy étrend vagy bárki, aki nekem megszabhatná azt, hogy mikor egyek. Vagyok már annyira vén, hogy ne akarjak mindenáron a sor egyik tagja lenni.

2017. okt. 8. 21:42
Én szoktam nézni ezt az Új-zélandi sorozatot, de valljuk be, azért ott is más ételek kaphatóak, mint itt. Az ottani étkezési szokások is eltérőek.
62. Guruljka (válaszként erre: 60. - DTJ13)
2017. okt. 8. 21:39

Köszi, de ehhez miért kell előírás? Eddig id főztem, akkor is, amikor leadtam a 15 kg pluszt és rendbe hoztam a keringési problémákat meg a vérnyomásomat.


Vásárolni persze ettől még nem tudok bármit- vettem már meg online diétát, amelynek alig pár fogásához tudtam volna a hozzávalókat megvenni.

61. Zsókica21 (válaszként erre: 38. - A03dd05915)
2017. okt. 8. 20:47
Köszönöm a videót hogy megosztottad!Hűha!Ez nagyon ijesztő!
60. DTJ13 (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2017. okt. 5. 06:25
Nem a házhozszállításos kaját mondom, hanem étrend -> bevásárolsz, megfőzöd és megeszed. Ehhez nem kell Pesten lenni
59. 124637ff9b (válaszként erre: 58. - Gretchenmorgan)
2017. okt. 4. 21:39
👌 irigy vagyok! 😄
58. gretchenmorgan (válaszként erre: 55. - 124637ff9b)
2017. okt. 4. 21:37
;) mint a ping-pong asztal :D
57. gretchenmorgan (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2017. okt. 4. 21:37

igen, ebben igazad van. van sok hoxás, aki ittvolt már 4 éve is, ugyanannyi kiló még mindig mint akkor, és folyamatosan önsanyargatással próbál fogyni, én meg szólni sem merek. persze mindig feladja, mert a napi fél tányér leves azért nem túl jó. pedig szerintem lassan meg kellene már dőlni a blikk-es fogyókúráknak. annak idején bedőltem én is mindennek, de ha elfogadja az ember, hogy ez akkor se 2 perc lesz, ha halálraéhezteti magát, onnantól jó.


igen, a makrotápanyagokkal is nagyon kevesen vannak tisztában, pedig egy délutános meló utánajárni, mégsem teszik. tisztelet a kivételnek. persze működhet úgy is, végezetül úgyis a kalóriadeficit lesz az, ami fogyaszt.


csak azt nem értem, hogy ha valaki már egyszer eljut a hoxára, ahol van ezer jó cikk/napló/fórum/tapasztalat, akkor miért nem hajlandó fejlődni. na sebaj, remélem mindenki eléri a célját, mert nagyon klassz dolog.

2017. okt. 4. 20:08

Az tűnik fel nekem, hogy az az étkezés és életmód a leginkább sikeres, amely az egyén saját hajlandóságait veszi alapul. (Jelen esetben a húskedvelést.)


Mégis, sokan ezt nem hiszik el, mert meggyőződésük, hogy a fogyás idején szenvedni kell. Olvasok olyat pl. "ha letelik" a fogyókúra... mint valami büntetés.

Vagy hogy értelmetlen dolgokhoz ragaszkodnak. Ilyen az 1200 Kcal- os napi étrend colosnak, törpének egyaránt.


Nem is szólva a fejekben élő katyvazról, pontos élettani ismeretek nélkül: "nem eszem szénhidrátot, csak gyümölcsöt és zöldségeket"...

55. 124637ff9b (válaszként erre: 54. - Gretchenmorgan)
2017. okt. 4. 18:57

Hát csak ámulok, tényleg. 😄

Mondjuk egy szuperlapos has tényleg jó motiváció lehet, én is nagyon megbecsülném 😄

54. gretchenmorgan (válaszként erre: 53. - 124637ff9b)
2017. okt. 4. 18:53
hát köszönöm :) sajnos megsínylette, mert nem egyenletesen oszlott el, óriási hasam volt, szóval kénytelen voltam kés alá feküdni, és szuperlapos hasat varázsoltatni magamnak, amit nagyon szeretek, és vigyázok rá, talán ez is segít, hogy ne szaladjon el velem a ló túlságosan, kordában tart, mindig észbekapok, ha úgy alakul. mással is van probléma, de megtanultam élni vele, az az 1 tényleg gáz volt, szóval a többit elfogadom :) még mindig jobb, mint az XXXL-es ruhák :D még mindig le tudnék adni egy tizest, de már egészséges tartományban vagyok, "normál" kategória, pont azért nem megyek lentebb, mert akkor rosszabb lenne a többi részen, szóval ez ilyen jó egyensúly, amivel megbékéltem. :)
53. 124637ff9b (válaszként erre: 52. - Gretchenmorgan)
2017. okt. 4. 17:38

Túl szerény vagy :)

Bizony nagy mutatvány, ekkora túlsúlyt leadni és meg is tartani 👌

Határ a csillagos ég, annyiféle diéta van, kinek melyik szimpatikus, sztem nincs jobb vagy rosszabb, ha kevesebb a bevitt kalória, mint a felhasznált, és kitartás is van, azaz ahogy mondod: életmódváltás.

Hányan vannak, akik évek óta esküsznek pont valamire, de azóta is csak fogyoznak?

A bőrödet nem sínylette még ekkora fogyás?

52. gretchenmorgan (válaszként erre: 51. - 124637ff9b)
2017. okt. 4. 17:11
köszi :) de tényleg nem volt nagy mutatvány, nagyon jól elvagyok így (a kilengések ellenére), csakis azért írtam le, hogy annak, aki mégis a lowcarb diétát választja, ne menjen el a kedve, mert tud működni, persze életmódként, nem kúraként, de ez minden másra is igaz. persze aztán apránként lehet emelni a ch-t súlytartáshoz.
51. 124637ff9b (válaszként erre: 48. - Gretchenmorgan)
2017. okt. 4. 15:02
Le a kalappal előtted!
50. gretchenmorgan (válaszként erre: 49. - Guruljka)
2017. okt. 4. 14:55
A húsimádat nekem nagy segítség, anélkül nem menne, ez biztos. :) Igen, a zöldségek egy része sem játszik, de nem iktattam ki. A saláták (római, jégsaláta, fejes saláta), illetve brokkoli, néha karfiol, zeller, uborka, káposztafélék, gombák jöhetnek, de mérem, hogy ne lépjem túl a 15 g ch-t (max 20, de az ritka), mert ezekkel is hamar megvan, de igyekszem minden nap enni zöldet, csak nagyon limitált.
49. Guruljka (válaszként erre: 48. - Gretchenmorgan)
2017. okt. 4. 14:39

Nyilvánvalóan egyéni alkat kérdése is ez a dolog.

Ha szeretném a húst, kisebb lenne a probléma, de nem szeretem.


Eszerint még a zöldségféléket is teljesen kiiktattad?

48. gretchenmorgan (válaszként erre: 37. - 96e4cb8ca7)
2017. okt. 4. 10:00

én azért ezzel nem értek egyet teljesen :) 2013 óta vagyok nagyon alacsony ch-n, ami kb. 40g/nap, az elmúlt pár hónapban már levittem 15 g/napra, mert mostmár ketogénezek, és már 40+ kilót fogytam a kezdetek óta.


igaz, voltak kilengések 2013 óta, kisebb időszakok, de az mindig abból fakadt, hogy rengeteget utaztam, és hotelekben jártam, konferenciákra, amit fizettek, nem tudtam főzni, meg nem vagyok mazochista sem, nem vetem meg az ünnepeket, svédasztalokat, de mindig volt stop, és mindig helyrehoztam rövid idő alatt, pedig még "előző életemben" én is tapasztaltam a jojót. legutóbb a tavaszi időszak volt ilyen, de ittvagyok, nem a cukrászdában :D


5. éve megvagyok így, szóval szerintem a rengeteg jó alternatívának köszönhetően mondhatom, hogy igenis lehet alacsony ch-n élni anélkül, hogy az ember a dupláját szedné vissza utána.

47. Guruljka (válaszként erre: 46. - 10cc61fb5a)
2017. szept. 29. 20:38
Hát meg.
46. 10cc61fb5a (válaszként erre: 45. - Guruljka)
2017. szept. 29. 20:33

Beleneztem, ááá ez hülyeség. Ennyi pénzért magam készítek lazacot. 😉

Akkor inkább update. Ott kb 1000 Ft egy ebéd, én pont ugyanennyit költöttem a kifőzdés kajára, szóval nekem személy szerint ez megéri.

2017. szept. 29. 19:49
De mondjuk ilyen árakon egye meg a szentendrei "nyomortelep"... :D
2017. szept. 29. 19:47
Mármint oda szállítanak.
43. Guruljka (válaszként erre: 42. - DTJ13)
2017. szept. 29. 19:47
Igen, Budapest és környéke.
42. DTJ13 (válaszként erre: 30. - Csillagom2)
2017. szept. 29. 13:02
Nem kell eljárni, online és szuper kaják vannak a diétában :) Nézd meg a fb csoportot ;)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook