Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire mérgező a liliom? A szobában 1 szál virágtól lesz bajunk? fórum

Mennyire mérgező a liliom? A szobában 1 szál virágtól lesz bajunk? (tudásbázis kérdés)


2017. szept. 26. 19:40
Azt meg lehet csinalni, hogy kiszeded a porzoit a bibekkel egyutt.
12. bnedora (válaszként erre: 6. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 26. 19:22
Nem.
11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Gyöngy:))
2017. szept. 26. 19:04
Nekem is, lakásban nem bírom.
10. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2017. szept. 26. 18:20
Nekem szinte azonnal fejfájást okoz.
9. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2017. szept. 26. 17:48

Annyi, hogy eros az illata es az arra erzekenyeknek fejfajast, emelygest, esetleg rosszulletet okozhat kulonosen zart terben.

En kimondottan vadaszom a szentantalliliomot, hogy vihessek a lakasba egy csokorral.

2017. szept. 26. 16:50

Úgy tudom, nagyon sok oxigént használ el, ezért nem szokták ajánlani, hogy zárt térben ott legyen az ember közelében, mert elhasználhatja a levegőt. Nem tudom, egynek is ilyen hatása van-e, de én inkább nem szoktam kockáztatni. Tehát nem az illata, hanem az oxigénigénye miatt "mérgező", megfulladhat az ember tőle. De ismétlem, nem tudom, mekkora mennyiségben okozhat bajt. A legjobb lenne utánaérdeklődni szakemberektől.


Amúgy nincs olyan helyiség a lakásban, ahova éjszakára kitehetnétek? Nappal meg vissza lehet hozni és örülni neki.

7. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2017. szept. 26. 16:36

[link]

A kertészek egyik kedvenc virágja a fehér liliom, ami szép magasra megnőhet, ám a néphit szerint tilos zárt térben tartani a növényt, mert akár halált is okozhat. A félelem nem alaptalan, ugyanis a fehér liliom mérgező.

A legnagyobb veszélynek a gyerekek és a macskák vannak kitéve, emiatt rájuk nagyon oda kell figyelnünk, ha a közelben fehér liliom található. Amennyiben mégis megtörténik a baj, és valaki eszik a virágból, akkor az illetőt azonnal kórházba kell szállítani.

A mérgezés tünetei a hasfájás, hidegrázás, hányás, émelygés és hasmenés. Extrém esetben halál is bekövetkezhet. Mivel a fehér liliom fogyasztása után félelmetes reakciók jelentkezhetnek, ezért orvosi segítségre van szükség.

A néphitből tehát az igaz, hogy a fehér liliom mérgező, de arra nincs semmi bizonyíték, hogy a virág illata képes lenne halált okozni. Az viszont biztos, hogy amennyiben szeretnénk ezzel a virággal dekorálni az otthonunkat, akkor csak egy-két szálat használjunk, mert egy raktárnyi liliom illata nagyon tömény lenne.

6. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2017. szept. 26. 14:43
A "szentantalliliomra" gondolsz?
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2017. szept. 26. 14:19
Ne rakd az éjjeliszekrényedre.
4. bnedora (válaszként erre: 3. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 26. 14:16
Azért virágüzletben még lehet kapni illatosat.
2017. szept. 26. 13:40

Az illatos liliom mar juniusban elviragzott.

A kiralyliliom meg szinte budos.

2017. szept. 26. 12:51
Dehogy lesz bajotok. Nyugodtan maradjon a szobában.
2017. szept. 26. 12:48
Mennyire mérgező az illata ? A szobában 1 szál virágtól lesz-e bajunk ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook