Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a baba csak pár kortyot szopizik, az apasztja a tejet? fórum

Ha a baba csak pár kortyot szopizik, az apasztja a tejet? (beszélgetős fórum)


2008. jún. 7. 23:48
Azért csak pár kortyot iszik, mert tényleg szomjas és a szopizás elején jön a hígabb tej a ciciből. Harmadik kislányom 16 hónapos és most kezd csak vizet is inni az anyatej mellé, eddig nem volt igénye rá, még nyáron sem. Ha valamivel elősegítheted a tejed elapadását, az a korai hozzátáplálás, legyen szó akár csak néhány kanál gyümölcsléről.
2008. jún. 6. 08:56
Köszönöm a tippeket! Most voltam a gyerekorvosnál, azt mondta, nem apasztja a tejet, de ettől függetlenül adhatok már a babának pótlást, cigánymeggyet turmixoljak le és hígítsam teával. Ebből 2-3 mokkás kanállal. De ha én ezt megitatom vele, azt hiszem még 5 évesen is szoptatni fogom, úgy elmegy a kedve szegénynek az evéstől. :)
2008. jún. 3. 12:29
Ha nem akarod hogy elapadjon, akkor mindig fejd le a maradékot!!!
2008. máj. 28. 14:04

Szia!

Nem vagyok szoptatási tanácsadó, de azt hiszem többet tudok mondani a témáról mint egy átlagos szoptató anyuka....(ezt csak azért írtam, hogy lásd valóban a jószándék és a segíteni akarás beszél belőlem)

Nem, nem apasztja!!!

A gyereked tudja mi a jó neki. Ha hagyod hogy a kedve szerint szopjon nem fog ettől apadni a tej. Most nem tudok pontos számadatot írni, de 90% fölött van az anyatej víztartalma ez nagyon jól csillapítja a szomját, nem kell mellé semmi más folyadék.

Nekem mindkét gyerekem nyáron volt hat hónaposnál fiatalabb. Elég volt nekik a tejem, persze csak akkor, ha annyiszor kaptak ahányszor kértek.

2. Szilvia.21 (válaszként erre: 1. - B48926574e)
2008. máj. 28. 13:43

Szia!

nem próbáltál még Neki vizet vagy teát adni ilyenkor ha szomjas?

Én még mindig szoptatok rendszeresen és közte azt adok Neki,hogy ne szomjazzon.Én ugy tudom,hogy jobb ha kiszivja,mert elöbb utóbb beáll a tejtermelődés arra a mennyiségre amit a baba igényel.

2008. máj. 28. 13:40
4 hónapos a kisbabám és csak anyatejet szopizik még, de itt van a nagy meleg, folyton szomjas, nekem esik, mint egy kistigris, kénytelen vagyok majdnem félóránként szopiztatni, de ilyenkor csak pár kortyot iszik. Kérdeztem a védőnőmet, hogy ez nem apasztja-e a tejet, kaphatna-e inkább pár korty vizet a baba, de azt mondta, ettől nem apad. Szerintem viszont, ha rendszeresen nem issza ki, akkor kevesebb termelődik. Van valakinek tapasztalata erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook