Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hova költöznél, ahol nagyon jó a levegő? fórum

Hova költöznél, ahol nagyon jó a levegő? (tudásbázis kérdés)

1 2
46. mmacus
2018. dec. 29. 15:03
Bükkszentkeresztre.
45. globus
2018. dec. 29. 15:00
Kőszegre.
2018. dec. 29. 14:04
Hegyekbe vagy óceáni szigetre
43. kutymuty (válaszként erre: 21. - Dolcsy1989)
2018. jan. 3. 19:35
Ismerem, bár inkább völgy, tehát megül ott a fűtéslevegő...A Magdolna völgy oldalában van egy kis telkünk, de mivel nincs rajta normális ház, csak nyáron járunk ki, amikor nem fűtenek. Viszont minden völgynél adott, hogy ha szeméttel fűtenek, lefelé száll a szmog.
42. kutymuty (válaszként erre: 39. - Némethné Ani)
2018. jan. 3. 19:33
Köszi, alsó légúti és tüdő gondokra is javaslod? :)
2017. okt. 7. 15:08
Hegységek
2017. okt. 7. 15:08
Alaszka:)
2017. okt. 4. 09:32
Szerintem Szárliget a jó megoldás. Nincs messze Budapesttől,kb 60 km, de jó a vonatközlekedés, hétköznap fél óránként jár a vonat. Sokkal olcsóbb, mint egy város, és igaz, hogy mostanában nincs hivatalos mérés, de mikor még volt akkor azt mondták, hogy Magyarország második legjobb levegőjű települése. Nagyon sok Pesti él itt, mert sok gyerekorvos ajánlotta pl asztmára, ill. felső légúti betegségre, kruppra, mert körülöttünk mindenhol erdő van. Érdemes megnézni.
38. Piroska52 (válaszként erre: 36. - Mancicuska)
2017. okt. 3. 08:56
most beszéltem vele telefonon,kérdezi hogy ki vagy:? írd meg légyszives,,, privátban,,, köszönöm
37. Piroska52 (válaszként erre: 36. - Mancicuska)
2017. okt. 3. 08:20
jó reggelt, köszönöm hogy megírtad nagyon sajnálom Bandit,de olyan messze szakadtunk egymástól nem tudtam róluk semmit,Irénnel 5-éve találkoztam Pesten a másik unokatesómnak meghalt a fia,a temetésre mentünk mindketten,azóta 2-szer hívtam telefonon,de annak is már 2.éve legalább, anyuék 8-an voltak testvérek és én vagyok a legfiatalabb az unokatestvérek között a 65-évemmel,sajnos a többiekről sem tudok semmit, de annak nagyon örülök hogy Irén jól van és annak is hogy ide tévedtél erre az oldalra,szép napot neked
2017. okt. 2. 22:17
Hát igen, én sem gondoltam hogy itt "futok össze" falubelim hozzátartozójával. Már csak azért sem, mert én még ide a hoxára soha életemben nem írtam, de most úgy éreztem, hogy muszály írnom, hátha segítek én is az édesanyának a döntésben. Gondolom szeretnél tudni a hozzátartozóidról. Irén kitűnő egészségnek örvend, fiatalos, aktív. A fiáék nagyon ritkán szoktak hazajönni, azt tudom, hogy 2 gyereke van. Hát, a Bandi... Sajnos nemrég meghalt, talán 1 éve, ide temették el a szülei mellé. Sajnálom hogy ilyen rossz hírt is közöltem. Most azon morfondírozok, hogy vajon milyen érzéseket vált ki belőled ez a visszaemlékezés, hogy előjönnek azok a szép emlékek, amik ide kötöttek. Remélem örömmel töltenek el. Hát kívánok neked így ismeretlenül is minden jót, és egyszer gyere vissza a faluba, nem fogod megbánni!
35. Piroska52 (válaszként erre: 33. - Mancicuska)
2017. okt. 2. 21:28
ő soha nem lakott ott,Bandi bácsi akkor került oda amikor Annus nénit elvette,mi akkor voltunk ott először amikor a Bandi esküvője volt,1966-ban utána voltam ott nyaralni párszor ,meg egy párszor a búcsúba,Annus néni mindíg ott akart férjhez adni, na most jót nosztalgiáztam,nem is tudom mi van velük, Bandiék Veszprémbe költöztek, Irén meg egyedül maradt,a fia meg messze lakik, azon agyaltam milyen kicsi a világ
34. mancicuska (válaszként erre: 12. - Kutymuty)
2017. okt. 2. 21:16
Én is írtam Bakonybélről, olvasd el!
33. mancicuska (válaszként erre: 32. - Piroska52)
2017. okt. 2. 21:15
Ja, én az előbb a fiatalabb Bandira gondoltam,de természetesen ismertem az idősebb Bandi bácsit is. Nagyon aranyos kis ember volt.Édesanyádra nem emlékszem, ő már régebben elköltözött?
32. Piroska52 (válaszként erre: 31. - Mancicuska)
2017. okt. 2. 20:31
de bizony, bandi bácsi az anyu bátyja volt, bandi meg irén az unokatesóm
31. mancicuska (válaszként erre: 30. - Piroska52)
2017. okt. 2. 20:09
Hogyne! A Papp Bandit is ismerem, (ill. most már csak múlt időben) a főszakácsnőt meg szerintem pláne, mert én is ott dolgoztam... Ha jól tudom, akkor ők testvérek. Gondolom az Papp Irén néniről van szó, Molnár Jenőné. Ugye? 1 fia van, azt hiszem ő is szakács. Annyit tudok róla, hogy ő valahol nagyon messze lakik,de konkrétabbat nem. Csak nem az ő hozzátartozója vagy?
30. Piroska52 (válaszként erre: 29. - Mancicuska)
2017. okt. 2. 18:11
nagyon messze lakunk, az alföld közepén, a nagybátyámat Pap Andrásnak hívták,kőműves volt,mindenki ismerte a faluban, az unokatesóm meg az üdülőben volt főszakácsnő, csak az utca nevére már nem emlékszem, mert becsukott szemmel is odataláltam a busztol, később meg már kocsival mentünk, de a kert a hegyoldalban volt,ha becsukom a szemem mindent látok még most is
29. mancicuska (válaszként erre: 28. - Piroska52)
2017. okt. 2. 18:01
Örülök hogy te is megerősítetted Bakonybélt, de ha most eljönnél, nem ismernél rá! Az utóbbi években, - a mai napig is - folyamatosan szépül a falu. Szinte állandóan csinálnak valamit, minden szabad területen virágok pompáznak, ágyásokban, ládákban, korlátokon, stb. Szóval most nézd meg, érdemes!
28. Piroska52 (válaszként erre: 27. - Mancicuska)
2017. okt. 2. 16:14
szerintem a legszebb,mert az én szivemhez közel áll,igaz már nagyon régen voltam ,ott laktak a nagybátyámék ,voltam párszor nyaralni de már meghaltak, és az unokatesóm veszprémbe költözött,de a másikról se tudok semmit, pár éve beszéltünk telefonon, de Bakonybél az egy gyöngyszem,
2017. okt. 2. 15:32
Szia! Látom már más is javasolta a Bakonyt, én ezen belül is konkrétan Bakonybélt mondanám, én itt lakom. Egy völgykatlanban fekszik, gyönyörű erdők veszik körül. Egy tiszta levegőjű, nagyon szép falu. Rengetegen felkeresik,főleg túrázók, roppant népszerű! Gyönyörű, virágos, amerre mész, mindenhol ez a látvány fogad. Nemrég végeztek egy közvélemény kutatást a falvakat tekintve, Bakonybél az első 5-ben benne volt, csak javasolni tudom.
2017. szept. 27. 12:24

Jah meg érdemes megnézni a telepulesszerkezetet is. Ha nagy zoldfeluletet irnak elo akkor az mar segitseg mert akkor tobb a fa es tisztább a levegő.

Nekem nagyon tetszettek a pilisi települések is csak a közlekedés annyira nem jött be. De a gyerekekért ilyen áldozatot lehet siman hoznék. Rengeteg a fa, relatív magasabban találhatók a telepulesek. Ki kell nézni párat es elmenni. Peldaul nekem Érd Diósd Törökbálint ezek miatt is kiesett mikor keresgéltem mert nem volt jo a levegő.vagyis ez szubjektiv mert nem műszerrel jartam de mikor a budai hegyi települések esetében kiszálltam a kocsiból hat mámorban úszott a tüdőm az is biztos :)

2017. szept. 27. 12:16

Szia. Budakeszi, Telki peldaul eleg jo. Akkor én a Mátrát javaslom bar ott is szet kell nézni mert telen ott sokan mindennel fűtenek.


Cserhát esetleg? Nekunk ott van a hegyekben egy házunk es harapni a levegőt annyira tiszta.


Kerulni kell az indusztriális városokat meg völgyekben levo falvakat ahol megrekedhet a levegő.sajoszentpeter peldaul emiatt az egyik legrosszabb levegőjű telepules.


Pesten a belvárosban sokkal rosszabb a levegő mint a peremkeruletekben.

Addig nem is tűnt fel mig ki nem kerültünk a 17.keruletbe a 8.bol. Akárhányszor belvárosba kell mennem fulladok meg a levegőtől.


Illetve érdemes sobarlangozni.nekem az is segített.


Egyik ismerősöm Visegrádon lakik es nagyon jo a levegő ott os

24. dd9dec5381 (válaszként erre: 23. - Dolcsy1989)
2017. szept. 27. 11:44
En "csak" 9 eve koltoztem Klotildligetre, de nem cserelnem el semmire. :)
23. dolcsy1989 (válaszként erre: 22. - Dd9dec5381)
2017. szept. 27. 11:03
Meg a vegen kiderul hogy ismerjuk egymast :)
2017. szept. 27. 10:42
Csatlakozom dolcsyhoz, en is piliscsabai vagyok. Pilisszanto meg ragyogobb, de ott csak Volan busz van tmg-re.
2017. szept. 27. 10:06

Latom Dorogot ismered...ezert irok. (Ott tenyleg borzaszto a levego)

Budapesthez kozelebb mint Dorog de ugyanazon az uton Piliscsaba (Magdolna-volgy) lakoovezet nem csak szep hely hanem fantasztikus a levego is. Nezd meg esetleg kerdezhetsz mert en ott nottem fel...most is oda keszulunk vissza csaladilag.

Biztonsagos, szep, nem draga hazakat is lehet talani, es ha legfontosabb nektek a levego akkor csak ajanlani tudom.

Anyum nem birja a varosi levegot, fullad es voros a szeme ahogy bemegy a varosba dolgozni de feludules neki itt leszallni a buszrol.

2017. szept. 26. 16:10
Mátra
2017. szept. 26. 05:52
Ha bevállaltok 70 km távolságot, ajánlom Farmost. Harapni lehet a levegőt, csendes, helyes falu Pest megyében. Budapest egy órányira van innen.
18. a03dd05915 (válaszként erre: 10. - Kutymuty)
2017. szept. 25. 21:18

Ha nem feltétlenül családi házban gondolkodtok, akkor nem is olyan drágák.

A Barackosba már kijár a 22-es busz is. Ott van bölcsi, ovi, közel az általános iskola.


Pl.: [link]

17. Piroska52 (válaszként erre: 16. - Kutymuty)
2017. szept. 25. 19:18
igen láttam
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook