Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gőzölős vasaló vásárlása fórum

Gőzölős vasaló vásárlása (beszélgetős fórum)


1 2
36. Channa* (válaszként erre: 34. - 9e9543800f)
2020. febr. 9. 20:38
Igen, én is az acéltalpú vasalókat szeretem, de most a lidlben vettem egy szép rózsaszín gőzölős vasalót, ami jó nehéz, nagy, a talpa kerámia, de nem bántam meg, hogy ezt vettem meg a talp ellenére.
35. Channa* (válaszként erre: 31. - Etele2)
2020. febr. 9. 20:14

Egy vasalónak nehéznek kell lennie, mert különben a hiányzó súly miatti nyomást a karunkkal kell pótolni.

Tehát, a fél kilós nem jó semmire.

Kb. másfélkilósnak kell lennie egy jó vasalónak.

34. 9e9543800f (válaszként erre: 31. - Etele2)
2020. febr. 9. 19:46
Ha jól olvastam a leírását, folyamatosan gőzöl, ezért nem égeti ki a ruhát. Pamut/len anyagot nem tudom hogy vasalja. Ami szerintem lényeges bármelyik típusnál, a talp bevonat. Teflon/ kerámia számoma kétséges zippzár/fémgomb megsértheti. Az inox tartósabb, ez persze szigorúan magánvélemény - tapasztalat - alapján. Ha sok a vasalni va!ó, a gőzállomás jó vælasztás lehet.
2020. febr. 9. 15:17

Nem kaptam kedvet vasaló-vásárláshoz.

Nekem még a sima, nem gőzölős van, három hőfok-fokozattal.

32. globus (válaszként erre: 31. - Etele2)
2020. febr. 9. 15:06
"A Smart Technológia abszolút biztonsággal szavatolja az anyag fajtáinak megállapítását", lehetséges... Ha megveszed, kérlek referálj róla, követni fogom :)
31. Etele2 (válaszként erre: 30. - Etele2)
2020. febr. 9. 15:04

Közben tárgytalan lett, mert túl nehéznek és nagynak találtatott.

Még lenne kérdésem. Érdemes venni olyan vasalót, ami csak egy hőfokot tud és azon vasal mindent? Valahogy nem tudom elhinni....

[link]

30. Etele2
2020. febr. 7. 12:34

Sziasztok!


Férfi létemre kérdeznék, ha lehet.... Feleségemmel új vasalót vennénk, a régi Moulinex már haldoklik... és látom, hogy nehezen tudja vasalni a ruhákat. Kinéztem egyet előzetesen, (neten keresgélve) egy Philips Azur GC4901/10 gőzölős vasalót. Használ ilyet valaki? Ha igen akkor megosztaná a tapasztalatát?

Előre is köszönjük.

29. andi6020 (válaszként erre: 28. - 35fd735e6f)
2019. jan. 20. 15:14

PHILIPS GC9682/80 PerfectCare Elite

szuper

2019. jan. 20. 15:06

Sziasztok! rengeteget vasalok. Milyen vasalót ajánlanátok?

Tefált és philips et néztem. nem tudom.. szerintetek?

Philips GC 4410 ?

2018. jún. 25. 05:46
30 éves vasalóm van, semmi baja. A vasaló deszkám meg mondjuk 15. Mondjuk nem hajtom csapágyasra, de amit kell ki vasalom.
2018. jún. 25. 01:22
bennem, na! :D
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Amaunet)
2018. jún. 25. 01:21
De hát csak gőzt fú' ki... mondja vennem a skót... :D
24. Amaunet (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2018. jún. 25. 01:10

😂


Amennyit vasalok lehet, elég lenne egy szimpla vasaló is. De ennek amilyen adottságai, funkciói vannak nem is olyan drága.

2018. jún. 25. 00:34

A lelkem skót csücske még mindig tiltakozik, pedig lehet, jó lenne egy új vasaló.

De a porszívóm ennél olcsóbb volt.

22. Amaunet (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2018. jún. 25. 00:10

Igen, most látom... ez a második:

[link]


Nem igazán különböznek.


Az ujjakat én is úgy vasalom.:)

21. Guruljka (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2018. jún. 25. 00:00
Ja! Nálunk nincs szövetnadrág, ami kifényesedne, a fiam nem öltönyös. :D
2018. jún. 24. 23:59

Mindkettő ugyanaz... fekete zsinórral. Eltévesztetted szerintem.


Na legközelebb én is begombolom, fene se kínlódik vele annyit.


Azért fejlődöm: egyrészt időnként előkerül az az ősi vasaló, másrészt kezdek gondolkozni egy vasalódeszkán.

Habár ujja-deszkának is megteszi az összetekert törülköző... :D

2018. jún. 24. 23:36

Amiért megtaláltam ezt a fórumot: szó szerint szétesett a korábbi vasalóm (Tefal Prima). Közel 10 éves szegény.

Most nézelődöm, hogy milyen a választék. Tefalt szeretnék újra, mert úgy gondolom, hogy vasalókban ők a legjobbak.

Eddig ezt a kettőt néztem meg:

[link]


[link]


Ami nem tetszik a másodikban, az a zsinór színe. Szerintem nagyon gyorsan elfog koszolódni.


Jah, és amit még meglepődve láttam videókat nézegetve, hogy ma már begombolva vasalják az ingeket.:)

[link]

18. Amaunet (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2018. jún. 24. 23:25
Nadrágélet csakis így lehet vasalni, különben kifényesedik.
2017. szept. 30. 12:26
Hogy ne legyek teljesen "off", kicsit túl van értékelve ez a gőzölős ügy... Én, ha megtalálom a vasalót, amely elég retro gyártmány már, megelégszem egy benedvesített vasalóruhával. :D
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Channa*)
2017. szept. 30. 12:13

Tényleg túlagyalod szerintem. :D A vállfa vége gömbölyű.

A csipesz nem deformálja az anyagot, mert mire a holmi megszárad, a csipesz két "tappancsának" a benyomódási helye nem fog látszani. Mivel ugye nem hajtom át az anyagot a madzagon és nem az áthajtást csipeszelem, hanem mintha a két ujjammal fognám, a madzagra fogatott csipesz úgy fogja az anyag szélét.

A törülköző teregetési nyomát használom a hajtogatáskor is, pedig annál semmit nem számít a kinézet, sőt nem is szokás nézegetni szerintem. :D Igaz, nem is vasalom őket.

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2017. szept. 29. 06:16

Nekem volt ilyen vasalóm, de nem szerettem. Sokkal szebben lehet vasalni pl. a mostani tescós vasalómmal:)


Persze, lehet szépen teregetni, de annyira nem, hogy a vasalás elkerülhető legyen. A csipeszek helye is ott marad, akkor is, ha a varrásszélességre rakod, mert ott egy kicsit eldeformálja az anyagot, és a vállfa csücske is látszik a vállfán szárított ruhákon, és engem ez zavar.


Jó, tisztában vagyok vele, hogy nálam ez agyas dolog és ezért veszem észre a vasalatlanságot.:D

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - 3f1d70db80)
2017. szept. 28. 01:41

El nem tudom képzelni, hogy ennyit kiadjak egy vasalóért. Még akkor sem, ha imádnék vele vasalni... Zoknit amúgy sem vasalok. Nincs az a láb, amire a zoknit kivasalnám. A konyharuha sem érdemel különösebb pátyolgatást.


Némelyik póló esetleg, egy-egy blúz vagy ing nagy ritkán, és sajnos a nyári ruhák zöme, de ezen kívül nem vasalok.


Igenis lehet szépen teregetni, és ez nem jelenti azt, hogy félbehajtva át kell vetni a kötélen például. Csipeszelni is lehet úgy, hogy nincs a ruha csücske átcsíptetve. Jó csipesz kell hozzá, amelyik erős, vagy az a fajta, amelyiknek külön nyílása van a kötél és másik külön a ruha számára.


Vállfán szárítom a ruhák, pólók legnagyobb részét.

2017. szept. 25. 21:36
Èn mindenkèpp gőzállomásos vasalót ajánlanék.Ezzel imádni fogod a vasalást,zoknit,konyharuhát is vasalsz majd szivesen.Drágább,de megèri az árát,
2017. szept. 24. 13:08

Gagyit nem vennék, nehogy meglepjen pár hét után.

De ennyire sosem ástam bele magam, csak nézek, mik vannak.

Sima fémes felületű Philips vasalóm van. Ha drágább lenne, akkor sem kedvelném ezt a tevékenységet

11. Channa* (válaszként erre: 10. - Ladiszlav)
2017. szept. 24. 13:04

Én is offolok, akkor:)

Pórszívó:

Van takarítógépem, ami elég drága volt, és sosem voltam vele elégedett, pedig márkás.

Van scarlett pórszívóm, az sokkal jobb, de a legjobb a tájfun nevű orosz pórszívó volt. Ha lehetne ugyan olyat kapni, simán vennék:D


Szerintem nem lehet olyan ügyesen teregetni, hogy ne kelljen vasalni. Az egy dolog, hogy neked és sokaknak megfelel. Bocs. Én mindig, mindenkin látom, ha nem vasalta ki a cuccát, mert ott van a kötél nyoma, látszik az anyagon is, hogy nem olyan sima, amilyennek kellene lennie, stb.

Én is ügyesen teregetek, de vasalni akkor is kell, hogy szép legyen.

10. Ladiszlav (válaszként erre: 8. - Cicaaa65)
2017. szept. 24. 12:08

Hát mivel? Off, de próbáld ki a teszkós porszívót és aztán egy minőségit. Látni / érezni fogod a különbséget.

Vasalni nem szoktam, ügyesen teregetek.

2017. szept. 24. 11:09
Koszi :)
8. cicaaa65 (válaszként erre: 6. - Channa*)
2017. szept. 24. 07:31
Teljesen egyetértek, nem márkával vasal valaki..
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Channa*)
2017. szept. 24. 07:23
előtte egy oron volt=előtte egy orion volt
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook