Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megfázott anyucik ide! fórum

Megfázott anyucik ide! (beszélgetős fórum)


10. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 9. - Ukovaszos16)
2017. szept. 21. 20:30
Azt szoktam enni :D Hagyma+ fokhagyma+ méz + citrom pépesítve és összemelegítve. Elvileg segít és kevésbé mű mint a Neocitran, persze ha valakinek éppen kb 50%-on "pörög" az immunrendszere , akkor nem biztos, hogy használ. A hársfatea mézzel viszont tényleg jó köhögés ellen.
9. ukovaszos16 (válaszként erre: 7. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 21. 17:53
Egyél fokhagymát mézzel 2-3 este.
2017. szept. 21. 14:36
Mezes-citromos-gyomberes harsfatea, pihenes.
7. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 4. - E6c0e96a4f)
2017. szept. 21. 13:59
November végére várjuk a babát. Ma kezdett el kaparni a torkom, remélem hőemelkedés/láz nem lesz belőle.
6. Böce (válaszként erre: 5. - E6c0e96a4f)
2017. szept. 21. 13:30
Sajnálom és mielőbbi gyógyulást. Én sajnos tömegközlekedek, így jobban ki vagyok téve a fertőzéseknek. Ez van, veszélyes az élet :-))
5. e6c0e96a4f (válaszként erre: 3. - Böce)
2017. szept. 21. 13:25

Igazad van teljesen, én is egy felelőtlen kolléganőtől kaptam el. Akinek még én mentem be segíteni. Hát emlegetem is most.

Kocsival jövök megyek, nem köhögök, úgyhogy remélem tőlem már nem kapja el senki.

4. e6c0e96a4f (válaszként erre: 2. - 96e4cb8ca7)
2017. szept. 21. 13:21

Vannak ilyen terhesség alatt is szedhető szerek, bár én eleve nem nagyon szeretem őket. De a neten amikor kellett nekem kerestem bioporax pl ilyen.

Gyerekekkel most én vagyok itthon, ilyenkor mindin remélem, hogy Ők ne kapják el az én náthámat.

Akkor neked ma kezdődött? Mikorra várjátok a babát?

3. Böce (válaszként erre: 1. - E6c0e96a4f)
2017. szept. 21. 13:20

Ha vírust kaptál el, nem tudnál esetleg két-három napig otthon maradni?


Jössz-mész, tüsszögsz és így sokakat megfertőzhetsz, plusz te is nyomorultul érzed magad és nem gyógyulsz ki olyan hamar. Ha teheted, inkább maradj otthon.


Bocs, hogy így szóltam, de én pl. pajzsmirigy műtét előtt állok, muszáj addig még dolgoznom, mert egyébként egészséges vagyok, de nem szeretnék elkapni semmilyen vírust beteg, de dolgozni járó emberektől. Mert akkor csúszik a műtét időpontja meg legyengül az immunrendszer...

2. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - E6c0e96a4f)
2017. szept. 21. 13:14

Detto, megfáztam éjjel a működésképtelen fűtés miatt, szerelő majd jövő héten jön, én viszont semmit nem vehetek be/ nem merek bevenni mert babát várok. Örülj, hogy ihatsz Neocitrant, "békeidőben" nekem is segít, azon kívül a Flector granulátum is nagyon jó. Most viszont csak a mézes tea maradt. Remélem nem járok úgy mint júniusban amikor 2 hét alatt mandulagyulladássá fejlődött a nátha és magánorvosnál könyörögtem ki az antibiotikumot (van olyan ami terhesen is biztonságos csak a háziorvos f.sott felírni hiába volt tiszta genny a mandulám) mert már a vizet se bírtam fájdalom nélkül lenyelni.

Egy megfázással még nagyjából működőképes vagyok ( muszáj, van egy óvodásunk) ha komolyabb a baj, pl láz, migrén, 1-2 napig a férjem főz a gyerekre, csinálja a háztartási munkát, nagymama nálunk sincs elérhető távolságban.

2017. szept. 21. 13:00

Igazából nem megfáztam,hanem a most terjedő vírust sikerült elkapnom Hőemelkedés,takonykór,nagyon rossz közérzet. Ilyenkor gyerekek nálatok valaki segít ellátni? Feküdnék állandóan,szívem szerint,de a gyerekektől...

Bent meg alig várom,hogy hazajöhessek a melóhelyről,és megigyak egy Neocitrant... Ha a nagyik nem jöhetnek szóba ti ezt hogy szoktátok megoldani, vagy csak gyertek ide panaszkodni, aki sorstárs...:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook