Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor kerül le a nevem mellől a hitel a KHR listán? fórum

Mikor kerül le a nevem mellől a hitel a KHR listán? (tudásbázis kérdés)


10. Channa* (válaszként erre: 8. - Totek63)
2017. szept. 21. 05:20

Ha nem volt tartozásod, akkor ezt a bejegyzést az autó vásárlásnál nem is veszik figyelembe, azaz ettől még a hitelt meg kellene kapnod, mert ugye ilyen esetben a KHR-ben a bejegyzés más.

A hitelügylet megszűnésekor elvileg azonnal küld a bank a KHR felé törlést, amire választ elvileg azonnal küldenek. Bár lehet, hogy a banknál az üzenet küldés-feldolgozás máshogy működik. A bakot kell mindenképp megkérdezned.

9. a03dd05915 (válaszként erre: 6. - Totek63)
2017. szept. 20. 22:09

Minden hiteltartozás bekerül a KHR-be, és évekig ott is marad. (régebben, csak a késedelmesek, a 60-90 napos rossz minősítésű ügyletek)


A lényege az, hogy ne legyen aktív, élő ügylet. Azt kell elérned, hogy ez a státusz változzon, és addig járni az Erste nyakára, míg ezt el nem intézik.


Kérhetsz az Erstétől olyan igazolást, hogy ők lezárták a hitelkártya szerződést, és azt jelentették is a KHR felé.

Illetve kérhetsz tőlük KHR tudakozványt (mai nevén saját hiteljelentést) is erről. Ez bármelyik hitelintézetnél is megteheted ingyen, akár minden nap.:)

8. totek63 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2017. szept. 20. 21:18
Nem volt rajta tartozásom . Nem használtam ezt a kártyát .
7. Channa* (válaszként erre: 6. - Totek63)
2017. szept. 20. 20:30

Ez ugye a régi BÁR lista, ha rákerültél, akkor a megszűnést követő 1 évig még fent leszel, azaz passzív KHR adós leszel, ha meg van még tartozásod, akkor addig amíg ki nem fizeted+1 év.

Ha szeptember 15-én lett kifizetve a tartozás, akkor jövő év szeptember 15-ig leszel a KHR-ben.

6. totek63 (válaszként erre: 5. - A03dd05915)
2017. szept. 20. 20:24
Ez már megtörtént!!! Szeptember 15-én a hitelkártya elszámolási számlája lezárásra került ezt kaptam.De akkor még miért látják mindig a KHR-mél mond meg nekem és nem tudok intézni semmit.
5. a03dd05915 (válaszként erre: 4. - Totek63)
2017. szept. 20. 19:59

Az Erste bankhoz kell fordulnod, és felmondani a hitelkártya szerződésedet. Ők addig jelenteni fogják a KHR-be, míg le nem zárod, fel nem mondod.


Tudakozványt igényeltél már?

Azon kimutatják, hogy mit tart/tartott veled kapcsolatban nyilván a KHR.

4. totek63 (válaszként erre: 3. - A03dd05915)
2017. szept. 20. 19:51
A következőről lenne szó!!!! Az Erste ban -nál volt egy hitelkártyám ami évek óta nem volt még aktiválva sem . Autó vásárlás alatt állok és nem kapom meg a hitelt mert a khr-nél még mindig látszik a hitelkártyám amit szeptember 15-én megszüntettek és lezárásra került. Megőrülök már hogy nem tudom intézni a kocsi hitelét emiatt. Mi tévő legyek?
3. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2017. szept. 20. 19:45

A KHR nem bank, nem is lehet közvetlenül senkinek kapcsolata csak a hitelezést folytató pénzintézeteknek.


Tedd fel a kérdésed, és akkor talán tisztábban látunk és tudunk válaszolni, segíteni.

2017. szept. 20. 19:41
K&H?
2017. szept. 20. 19:39
Akinek a KHR bankkal volt már dolga tudna nekem választ adni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook