Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nehéz kimondani, hogy "légy szíves, segíts!"? fórum

Miért nehéz kimondani, hogy "légy szíves, segíts!"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
180. Mária 54 (válaszként erre: 177. - Ibolyka43)
2017. okt. 4. 06:42
Én magamból indulok ki. Örülök, ha segíthetek. Akár kérés nélkül is. Ha arra kerül sor, hogy azt kell kérnem, hogy "légy szíves, segíts!", lesz valaki, aki örül annak, hogy segíthet.
179. alidamolnar (válaszként erre: 172. - Selena78)
2017. okt. 2. 07:37

Az egész évi szabiját?

Az kb 5 hét lehet neki. Tehát 5 hétig szabin volt a lányod szülése után?

Nem kötözködésből kérdezem amúgy.

Bár az említett rokon csaj férje is otthon volt 5 hétig, májusban. Viszont ráment az éves szabi, utána egy napot sem tudott már kivenni semmire az évben, de más a december.

178. Piroska52 (válaszként erre: 177. - Ibolyka43)
2017. okt. 1. 18:03
mindenkinél magánál az értelem
2017. okt. 1. 16:10
Egy ismerosom direkt buszke arra hogy senkitol nem ker segitseget.mo dta,hogy 3 napig nem tudott mennivasarolni,nem volt kenyere,akkor 3 napig nem evett kenyeret,de akkor sem kert meg senkit.
176. csikil4ny (válaszként erre: 175. - Mária 54)
2017. szept. 30. 12:59
Ez a saját testvérem volt, aki a kicsit szállította a nagyszülőkhöz. Abban a pillanatban inkább azt kívántam, hogy bárcsak nemet mondott volna. Vagy szívesen vagy sehogy! Szerintem.
175. Mária 54 (válaszként erre: 170. - Csikil4ny)
2017. szept. 30. 09:30
Hát ez elképesztő! Lehet, nem volt a táskájában papírzsebkendő vagy sietett, de akkor is lehetett volna benne annyi, hogy azt mondja: sajnálom, nem tudok segíteni. Én még a kéregetőknek is ezt mondom. Valóban sajnálom.
174. 4331bba7c7 (válaszként erre: 173. - Selena78)
2017. szept. 29. 15:19
Most írtál más példákat, de nem értem, miben kapcsolódik az enyémhez. Lehet kellene innom 1 kávét.
173. selena78 (válaszként erre: 169. - 4331bba7c7)
2017. szept. 29. 12:33

Ok, a segítségkérés és segítségnyújtás elég tág paletta.


Nem mindegy, hogy azt várom el, hogy a barátnőm naponta lejöjjön ebédet főzni nekem, vagy megkérek egy ismeretlent, hogy levegye a dm-ben a felső polcról a macskakaját, mert én nem érem el.

172. selena78 (válaszként erre: 171. - Alidamolnar)
2017. szept. 29. 12:27

"A munkáltatót semmi nem kötelezte, hogy kiadja a szabit neki a feleség szülése után."


Bocs, de nem értem. Nyilván a vejem jó előre közölte, hogy ő az egész évi szabadságát, majd decemberben veszi ki, amikor a csöpp megszületik. A munkáltató meg rábólintott.


Nyilván az is benne van, hogy az ő munkakörében a december nem a legzsúfoltabb szezon, (turisztika) de az is, hogy normális munkahelyen meg lehet egyezni. Főleg ha egy olyan munkaerőről van szó, aki fontos a cégnek.


Nekem 30 évvel ezelött sem lett volna természetes, ha a férjem nem marad itthon velünk néhány napot. De neki sem. Mire fontosabbra használta volna a szabadságát?

171. alidamolnar (válaszként erre: 151. - Selena78)
2017. szept. 29. 08:49

A munkáltatót semmi nem kötelezte, hogy kiadja a szabit neki a feleség szülése után.

Az én férjem pedig vállalkozó volt, nem mondhatta le a megkezdett munkáit, egy napot sem tudott itthon maradni velünk.Nekem természstes volt, hogy anyámék boldogan segítenek. (Akkoriban nem is volt divat kitiltani a nagymamákat egy hónapra, utána meg sírni, hogy nem segít senki (rokon csajnál is így volt.)

2017. szept. 29. 07:17
Mert kapsz olyan választ, hogy csak pislogsz. Mint ma én: "mindenki oldja meg a maga baját". Munkába indulva egy hányós kisgyerekkel az oldalamon nem találtam viccesnek, igaz nem is annak szánták.
169. 4331bba7c7 (válaszként erre: 167. - Selena78)
2017. szept. 25. 13:20

Itt egyértelmű dolgokra kell gondolni, az a meglátásom.

Pl ha vkinek szétszakad a szatyra, és gurul szerte az ebédnek való... Sok esetben csak moziznak az embereket vagy közönyösek,s még át is lépik a földön heverő répát.

Számos felmérést végeztek, h adott utcai bakikban vagy bajbajutottakon miként segít az utca embere ; a csinos, jól szituált nőt/ffit segítették, a kevésbé megnyerő kinézettel rendelkezőt nem vagy nagyon kevesen.

168. Piroska52 (válaszként erre: 167. - Selena78)
2017. szept. 25. 13:20
és biztos hogy hozni fog, mert szépen megkérted,és tudja ha neki kell segítség és szól ,akkor neki is segítenek,nálunk legalább is így van ,persze vannak fura emberek is
167. selena78 (válaszként erre: 160. - Piroska52)
2017. szept. 25. 13:15

Hát ezt mondogatom én is! Honnan a csudából tudhatná a másik, aki nem él velem egy háztartásban, hogy nekem segítségre lenne szükségem, ha nem mondom?


Amikor felhívom a szomszédot, a rokont vagy a barátot, mert valami okból nem tudom kimenni a házból, nem azt mondom neki, jajistenem fáj a lábam, és nincs itthon kenyér, és nem várom azt, hogy felajánlja magától. Hanem azt mondom, kérlek szépen, hozz nekem ezt vagy azt, mert én beteg vagyok.


Vagyis, szívességet kérek.

166. globus (válaszként erre: 164. - A03dd05915)
2017. szept. 24. 20:47
Tudom, írtad már. Éppen ezért rettentem vissza, mert akit kerestem, több negatív jelzést kapott, vagy nem volt hozzá semmilyen értékelés - szintén bizonytalan.
165. Piroska52 (válaszként erre: 164. - A03dd05915)
2017. szept. 24. 20:38
a mienk kisváros szájhagyomány útján terjed ,,ezt a mestert hívjuk,, amazt meg nagyívben kerüljük,,
164. a03dd05915 (válaszként erre: 161. - Globus)
2017. szept. 24. 20:26

Ezekre a munkákra a joszaki.hu-n keresek szakembereket. Ott véleményeket írnak róluk a korábbi megrendelőik.

Tudom ajánlani.

163. globus (válaszként erre: 162. - Piroska52)
2017. szept. 24. 20:21
Előre nem kértek pénzt, vagyis bukás nincs. Csak utálom a be nem tartott ígéreteket - ha már a segítség fórumában beszélgetünk :) Nagyon-nagyon nyomós ok arra, hogy elmenjen az ember segítségkérő kedve. Félve merek újra nekifutni...
162. Piroska52 (válaszként erre: 161. - Globus)
2017. szept. 24. 20:19
ez már a pofátlanságnak is a tetőfoka ha valaki pénzért dolgozik és csak szivatja az embert sajnos ez már a,, vég,,
161. globus (válaszként erre: 159. - Selena78)
2017. szept. 24. 20:06

Burkoló iparos konkrétan tegnapra ígérte a munkát. Legalább gerinces volt, mert pénteken este jelentkezett, hogy tekintettel a kinti JÓ időre, más feladatot csinálna inkább, majd jelentkezik... kb. már le is írtuk. Bejárati ajtós kijött, mért, ígért. Nem teljesített, megint ígért, eltűnt. Helyette kerestünk másikat, ígért. Késett. Jött, félig megcsinálta. Hétfőre ígért befejezést, de majd pénteken jelentkezik... nem jelentkezett.

No comment :D Ha már pénzért sem segítenek, az a vég kezdete.

2017. szept. 24. 19:21

lehet hogy megleszek kövezve ,de ez már úgy túlvan bonyolítva hogy leírom amik eszembe jutottak, ha beteg vagy és nem tudsz elmenni egy kiló kenyeret venni fogod a telefont, és ha van gyereked,rokonod, barátod,szomszédod megkéred hozzon ,nem fogja azt mondani ,majd te lebicegsz érte, és ha téged kér meg valaki hasonló helyzetben te is megteszed,ha csapot kell felszerelni arra ott a szerelő,nem szivességből hanem mert az a szakmája kifizetted ,nem szivesség,

ha a gyereked azt akarja hogy segíts megkér rá ,ha nem mondja megoldja maga,ha neked kell segíteni magától nemfogja tudni csak ha megkéred, biztos segít, nem olyan bonyolult ez, nem atomfizika

159. selena78 (válaszként erre: 158. - Globus)
2017. szept. 24. 19:15

Hmmm... nekem a saját lakásomban folyt a csap, ahol élek. Nem volt egy hónapom, mert nem tudtam fürdeni sem, ugyanis le kellett zárnom a fő vezetéket. A "normál iparos" ötször ígérte meg, aztán mégsem jött. Aztán megkértem a kollegát, oszt ő másnap jött és beszerelte. Ugyanakkor azt is mondta, "bármi problema van, csak szólj."


Nem érzem úgy, hogy sérült volna a büszkeségem, ugyanakkor az új csaptelep remekül működik.

158. globus (válaszként erre: 157. - Selena78)
2017. szept. 24. 18:26
Hmm... egy hónapja vettem csaptelepet és még nincs beszerelve :D Gond az, hogy ahová be kellene szerelni, az a lakás 300 km-re van. Kit kérhetnék meg, ha nem egy ismeretlen "normál" iparost, azaz idegent? :)
157. selena78 (válaszként erre: 154. - Mária 54)
2017. szept. 24. 18:13

Hát ez igazán jól hangzik, de a gyakorlatban hogyan képzeljem el?


A jóbarát, aki nyitott szemmel, füllel és szívvel rendelkezik, de nem minden nap fordul meg az otthonomban, találja ki, hogy vettem egy csaptelepet, és nem találok egy vízszerelőt, aki felszereli? Vagy azt is, hogy tegnap kificamítottam a bokámat és ma nem tudok elmenni kenyeret venni?


Várjam meg, ameddig felhív, és megkérdezi, nincs-e valami problemád?


De tényleg?

2017. szept. 24. 14:20
Néma gyereknek.... Tulajdonképpen ebben a rohanó világban senkinek semmire sincs ideje. Csak arra, hogy magát sajnálja.
155. csikil4ny (válaszként erre: 153. - Mária 54)
2017. szept. 24. 13:52
Mivel nagybátyám szomszédasszonya volt, s mint olyan nem is ismerem, s ott volt az egész család, akikkel régi történeteket meséltünk a bácsikámról, nem hiányzott onnan. Tehát inkább itt olyan szokásról van szó, ami abban a pillanatban zavart, mint egy elkendőzött segítségkérésről.
154. Mária 54 (válaszként erre: 152. - Selena78)
2017. szept. 24. 13:45
Nyitott szemmel, füllel és szívvel jársz-kelsz, akkor észreveszed.
153. Mária 54 (válaszként erre: 149. - Csikil4ny)
2017. szept. 24. 13:44

Úgy gondolom, a szomszédasszonyod szívesen átment volna főzni és elfogyasztani veled egy kávét.

Ez is egy érdekes helyzet. Ő nem akart zavarni, pedig valószínűleg ment volna hozzád, de visszatartotta az, hogy nem alkalmatlan-e.

152. selena78 (válaszként erre: 143. - Ina87)
2017. szept. 24. 13:30

"kevés az az ember aki a nehéz vagy bajba jutott embernek fel ajánlja a segítséget az nélkül h kérné az ember"


Ok, de én még mindig nem értem, hogyha én bajba jutok, honnan tudhatná a másik ember, hogy segítségre van szükségem, ha én nem szólok.


És nem a családtagról beszélek, aki velem egy fedél alatt él.

151. selena78 (válaszként erre: 140. - Alidamolnar)
2017. szept. 24. 13:13
Nem apaszabit vett ki, hanem az egész évi szabadságát erre tartogatta.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook