Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Téli gumit meddig lehet használni? fórum

Téli gumit meddig lehet használni? (tudásbázis kérdés)

24. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Spann)
2017. szept. 18. 10:56
Nem nyári a 4 évszakos gumi. Ez egy átmenet a kettő között, univerzális gumi és ez fent lehet egész évben, nem bírságolnak érte, csak nekem a személyes tapasztalatom, hogy azokon az utakon, ahova nekem kell, ez az univerzális nekem nem jött be, ezért maradok a nyári/téli cseréjénél.
23. Lonna4 (válaszként erre: 21. - Spann)
2017. szept. 17. 19:48
Max három évig hajtok egy egy garnitúra gumit. Rengeteget autozom!
22. 61a61656b0 (válaszként erre: 20. - Spann)
2017. szept. 17. 18:54

Érdekes,mert én meg vadiúj téli gumival is ugyanúgy csúsztam felfelé a hegyen, mint a negyevszakossal.

Tényleg nem éreztem különbséget,nekem bevalt.

Az viszont igaz,és én is gumistol tudom, hogy a 4 season gumiból vagy 3 típus van, ami tényleg jó, a többi az szinte nyári gumi.

Az ami nekünk van fent, van még egy Michelin, meg ezen kívül valami.

A többit nem érdemes megvenni

21. spann (válaszként erre: 17. - Lonna4)
2017. szept. 17. 15:01

De igen, a gumi kora is lényeges.

Anyagfáradásról nem hallottál?

20. spann (válaszként erre: 18. - 61a61656b0)
2017. szept. 17. 14:58

Nekem ezt az autószerelő mondta, és a saját tapasztalatom is ugyanez.

Téli-nyári gumisnak titulálták az autómat, rendre csúszkáltam is vele a hóban. (Nem jégen, mert ott minden gumi csúszik.)

Aztán amikor lecseréltem téli gumira, akkor tudtam meg, mi a különbség! Ugyanott, ugyanakkora hóban szépen fel lehetett vele hajtani, nem pörgött ki, nagyon jól tapadt a kerék.

19. 61a61656b0 (válaszként erre: 18. - 61a61656b0)
2017. szept. 17. 14:55

Arról nem is beszélve,hogy a latyakon meg a vízátfolyásokon illetve nagy esőben klasszisokkal jobb ez a gumi,mint a téli,vagy a nyári.

Nekem Goodyear vector 4 season van fent, legközelebb is ezt fogom venni

18. 61a61656b0 (válaszként erre: 13. - Spann)
2017. szept. 17. 14:50

Ezzel nem értek egyet.

Nekem 4 évszakos van fent. Az Alpokban élünk,elég jó kis utak vannak itt télen.

Még soha nem volt semmi hatranyom a gumi miatt. Egy jó minőségű 4 évszakost ne keverjük a 10-12 ezer forintos noname gumikkal.

Időben cserélni kell és kész.

17. Lonna4 (válaszként erre: 2. - Johannia)
2017. szept. 17. 12:54
Nincs rá általános szabály . Kérdés nem az hány éves a gumi hanem hogy hány km megy vele az autó. Itt írják hogy nyáron is használják a tekigumit. Nagy kar koptatni sőt már jobb időjárás esetén is roncsolodik a gumi. Én sokat járok Ausztriába munkám során, ott április 15 ig kötelező november elsejétől. Sokkal jobb a kocsi uttartasa. Érdemes felnire szereltetni külön külön a téli nyári garnitúrát. A szakember kicentirozza, és akár te is le tudod cserélni vagy a férjed.
16. spann (válaszként erre: 7. - Johannia)
2017. szept. 17. 12:20
Én használok egész évben télit. Meg a szerelőm is.
15. spann (válaszként erre: 8. - Fruska84)
2017. szept. 17. 12:19

Pontosan így van! Még ha nem használják az autót, évek alatt a gumi magától is elöregszik.

8-10 év a a maximum, amíg használható.

14. spann (válaszként erre: 2. - Johannia)
2017. szept. 17. 12:17
Nem "kötelező" cserélni, csak ha nem akarsz egy durrdefekttel az árokban kikötni.
13. spann (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2017. szept. 17. 12:16
4 évszakos gumi = nyári gumi!
12. spann (válaszként erre: 1. - Johannia)
2017. szept. 17. 12:11
7 Celsius fok a határ. Azalatt téli, afölött nyári gumi javallott.
11. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Ikebana3)
2017. szept. 17. 11:48

Te azt az univerzálist mondod? Na, azt is próbáltam egyszer, de hihetetlenül csùszott télen, ezért megváltam tőle.


De pl az egy jó megoldás lehet olyan terepen ahol nincs sok lejtős vagy havas út, pl belvárosi részek, ilyesmik, akinek csak oda kell és sima terep, ez az univerzális még mindig olcsóbb mint téli és nyári cseréje, és biztonságosabb egy nem túl izé terepen mint a csak nyári

10. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Johannia)
2017. szept. 17. 11:44

Igen, van ilyen is mert pár éve csak azért kaptak bírságot, ha nem volt fenn a téligumi (most csak azt írom, ami nálunk volt,ebben a magasságban november volt a határidő), ezért az volt a fontos, hogy a téli fent legyen. Utána bevezették a nyárira is a határidőt és azért is bírság jár.


Szerintem is a biztonság az első, szóval kanyargós hegyi utak miatt én akkor is feltetetném a télit időben, ha nem járna érte bírság. És akkor is feltetetném a nyárit, mert a téli guminak nem jó az ha nyáron fent van.

9. Ikebana3 (válaszként erre: 2. - Johannia)
2017. szept. 17. 11:42

Ilyen szabály nincs. A barázda mélysége a döntő. Ha te annyit használod a kocsidat, hogy fél év alatt lekopik, akkor fél év után kell a csere. De ha nem mész vele annyit, akár 5 évig is kitarthat. Ha télen-nyáron használod, arra figyelj, hogy a téli gumi nyáron jobban kopik.

Nekünk téli-nyári gumink van. Egy kicsit drágább, de a kopásállósága jobb. Ha pedig arra gondolok, hogy ősszel és tavasszal cserélteti az ember szerelővel, akkor gyakorlatilag még talán költségben jobban is járunk így.

2017. szept. 17. 09:19
Azért a gumi életkora is számít (10év után mállni kezd, álltában is!), mert idővel minden anyag elöregszik, pl. a mi téli gumink nincs elkopva (nem vezetünk állat módjára), barázda szerint még pár évig jó lenne, de már 2008-as és bizony az anyaga már kicsit berepedezett (nem gagyi gumiról van szó, márkás, jó minőségű). Szóval semmiképpen nem adnék ki pénzt egy használt öreg gumira!
7. Johannia (válaszként erre: 5. - Gribedli***)
2017. szept. 17. 08:39
Miert van olyan aki egész évben telit használ? :)én olyat tudok hogy egész évben nyárit.na az életveszély
6. Johannia (válaszként erre: 3. - Avemar)
2017. szept. 17. 08:36
Koszonom.ez informatív volt. Csak mert kozel 8 eves hasznaltgumit akartak eladni nekem. Es hiaba van elegendő mili barázda attol az a gumi mar oreg szerintem.es a fekut alapjan ami a cikkben van ezek szerint jol dontottem h nem vettem meg
2017. szept. 17. 08:25

Még azzal is meghosszabbíthatod az idejét, hogya hátulsó gumikat legközelebb előre teszik, az elülsőket meg hátulra, így egyenletesebben kopnak és még biztonságosan kibírnak több időt, de ez is változó, van,aki 4 èvente cseréli, van, aki 6, van, aki korábban.


Szerintem hülyeség egész évben használni a télit, mert nem megfelelő, sőt, mifelénk bírságolnak is, van határidő, hogy mikor kell feltetetni a télit és mikor a nyárit.

4. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Johannia)
2017. szept. 17. 08:22

Nincs rá szabály, mert ha te évekig csak a garázsban tartanád, nem kopik tehát nem kell cserélni. Minden a méréstől függ, vagyis ahol gumit cserélnek neked, ott mindig szólniuk kell, hogy ideje lenne cserélni vagy pedig kibír még egy évadot.


Ha csak télen használod a téli gumit, nyáron a nyárit, akkor több évet is kibírnak és a használattól is függ,hogy milyen gyakran használod a kocsit.

2017. szept. 17. 00:10
2017. szept. 16. 23:51
Sziasztok. Van e olyan kikötés hogy hany eves lehet a gumi? Azt tudom hogy negy mili barázda minimum kell.na de van olyan szabály hogy mondjuk csak 4-5 evig lehet hasznalni de utana kotelezo cserélni? Koszonom a valaszokat
2017. szept. 16. 23:50
Téli gumit meddig lehet használni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook