Heredaganat (beszélgetős fórum)


1 2
37. dd41cc22f1 (válaszként erre: 36. - New(l))
2019. okt. 10. 22:22

Sajgás már volt odalent, én is meg voltam ijedve, de nem próbáltam ki soha semmiféle szert.

Én azt tanácsolnám a kérdezőnek szedje össze az összes bátorságát és nézesse meg magát. A prosztata mellett ez a legjobban gyógyítható daganat.

36. New(l) (válaszként erre: 35. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 10. 22:17
A mérhetetlen beleérzőképeségem! Amúgy te tudod a választ barátunk kérdésére?
35. dd41cc22f1 (válaszként erre: 34. - New(l))
2019. okt. 10. 22:14
Az utóbbi érdekelne! :))
34. New(l) (válaszként erre: 33. - Dd41cc22f1)
2019. okt. 10. 22:13
Mármint hogy melyik szer jobb a sajgásra, vagy hogy milyen a hereafájdalom ?:)
33. dd41cc22f1 (válaszként erre: 32. - New(l))
2019. okt. 10. 22:07
Te ezt honnan tudod? :)
32. New(l) (válaszként erre: 30. - K.gabor84)
2019. okt. 10. 21:46
Aha, jobban sajog. Hagyd a mariskát, bekatizva tuti ekmúlik.
31. dd41cc22f1 (válaszként erre: 30. - K.gabor84)
2019. okt. 10. 21:40
De még mennyire. Sőt a rózsaszín elefántokat is jobban látod a parkban randalírozni.
2019. okt. 10. 21:09

Sziasztok! Szerintem hererákom van! Az lenne a kérdésem, hogyha marihuanat szivok akkor jobban erzem azt a daganatot a herémben. Valakinek valami hasonló, esteleg tapasztalt ilyet?

Üdv : Gábor

2019. ápr. 23. 05:23
Köszönjük az érdeklődést, jól van :) Most megy megint kontrollra 1 hét múlva. Ha minden ok, akkor lassan bele vágnak a baba projektbe. Van már egy 3 éves, de szeretnének kistesót :)
28. falkacil (válaszként erre: 27. - Aggodomatesomert)
2019. márc. 24. 20:02

Szia, érdeklődnék, hogy van a testvéred.

Remélem, minden rendben.

2018. ápr. 26. 05:19
Persze, mindenképp! Csak nem kell azonnal pánikba esni :)
26. Channa* (válaszként erre: 25. - Aggodomatesomert)
2018. ápr. 24. 18:04

:DDDD

Szuper!

Azért ha valaki ilyen helyzetben van, inkább nézesse meg, hogy mitől fáj....

2018. ápr. 24. 06:10

Újabb kontrollon van túl, ismét negatív minden :)


Közben volt itt nagy aggódás, mert a megmaradt heréje fáj. A kezelő orvosa megnyugtatta, hogy ez teljesen normális dolog (sajnos), és ezt a ct is igazolta. Ezt csak azért írtam le, hogy ha esetleg valaki hasonló problémával küzd, és olvas akkor nyugalom! Valószínűleg nincs semmi probléma.

24. Channa* (válaszként erre: 23. - Aggodomatesomert)
2018. jan. 13. 09:10
Igen, utána fél évente és ha jól emlékszek, akkor 5 év után kell 1 évente járni.
2018. jan. 13. 08:00

Hát az biztos! A kemo után ez volt az első. Neki még egy darabig 3 havonta kell járni, talán 2-3 évig? Főleg, hogy carcinoma volt :/


Köszönjük szépen! Viszont kívánunk minden jót!

22. Channa* (válaszként erre: 18. - Aggodomatesomert)
2018. jan. 13. 07:15

Szuper!

Hosszú és egészséges életet kívánok!

A kontroll mindig para lesz. A férjem lassan 30 éve jár kontrollra, épp most lesz neki az újabb február 19-én. Már csak évente jár, de a kontroll napja a mai napig stresszel minket....

2018. jan. 13. 04:27
Túl van a kontrollon, szerencsére minden ok :)
20. Aggodomatesomert (válaszként erre: 19. - Epervirág)
2017. okt. 21. 05:27
Szia! Sajnálom, hogy így alakult! De inkább ez az eljárás, mint.... nem folytatom, tudod mire gondolok. Minden jót kívánok nektek!
19. epervirág (válaszként erre: 18. - Aggodomatesomert)
2017. okt. 19. 18:17
Szia!Remèlem minden rendben lesz nálatok.Unokatesom megkapta a kemokat,de sajnos le kell venni a bal mellèt.
2017. okt. 19. 18:12

Bár senki nem kérdez, de leírom, hátha valaki olvas és épp a mi történetünkből merít erőt!


Szóval lement a 3 kör BEP, amit nagyon jól viselt! Semmi hányás, émelygés volt de szerintem ez alap. A fehérvérsejtjei a béka feneke alá kerültek az utolsó kezelésre... CT meg volt, és negatív minden szerencsére!! A tumormarkerek is! Úgy hogy nagy az öröm:) persze tisztában vagyunk a helyzettel, ezért minden 3.havi kontrollon para lesz.

Kitartást mindenkinek, aki esetleg benne van, és ha gondolja írjon nyugodtan!

17. Aggodomatesomert (válaszként erre: 16. - Epervirág)
2017. szept. 19. 18:24
Megértem. Nagyon sok betegség van még a daganaton kívül.... nem lehet úgy élni, hogy mindentől rettegünk. Vagyis lehet, csak nem szerencsés.
16. epervirág (válaszként erre: 14. - Aggodomatesomert)
2017. szept. 18. 12:38
Én nem járok ilyen fajta vizsgálatra.Az unokatesomnál is ugy derűlt ki,hogy érezte a csomot a mellében.A nagymamámnál ugyanigy.A nagymamámnak sem volt elöször áttét még is 7 év mulva sajnos ujra rákos lett.Nekem 2010-ben volt tüdőemboliám ugyhogy én ettől jobban félek mint a ráktol.
2017. szept. 18. 09:23
Megmondom őszintén, azt hittem pörgősebb lesz a fórum. Senki nem írt aki érintett. Vagy csak nem akarnak beszélni róla? Pedig lehet könnyebb lenne... kiírni az érzéseket, illetve segíteni és támogatni az "újakat".
14. Aggodomatesomert (válaszként erre: 13. - Epervirág)
2017. szept. 16. 19:34

Epervirág!! Minden jót kívánok nektek, legfőképpen az unokatestvérednek! Ha nincs áttét, akkor még jól is alakulhatnak a dolgok :)


Mivel nálatok valószínűleg örökletes ez a betegség, te jársz szűrésre?? Én, ahogy tesómnál kiderült, elmentem nőgyógyászhoz, és hpv tesztet is csinálni fogok. Sőt mell ultrahangra is elfogok menni, mammográfiát úgy tudom, hogy szűrővizsgálatként nem alkalmaznak fiatal korban.

13. epervirág (válaszként erre: 10. - Aggodomatesomert)
2017. szept. 16. 17:04
Bizni kell.Nekem a nagymamámnak volt mell rákja még 91_ben.Megműtöték,kapott sugarat.Helyre jött.Aztán 7 év mulva egyik nap elesett lebénult a fél oldalára.Kiderült agydaganata van tüdő áttétel.Még 5 hónapot élt,de akkor tudtuk,hogy menthetetlen.76 éves volt.Most az unokatesom aki 35 éve idén májusban derült ki,hogy neki is szintén mellrákja van rossz indulatu és öröklött.Valoszinű a nagymamánk végett bár a dédnagymamánk is rákban halt meg 77 évesen.Szóval az unokatesom kapja akemot és szerencsére a rák szépen visszahuzodott.Persze tudjuk,hogy bármikor kiujulhat,de tudod a remény hal meg utoljára.
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Ladiszlav)
2017. szept. 16. 15:20
Sajnos nem elég, hogy nem hagyod, nem hagynád....
11. Ladiszlav (válaszként erre: 10. - Aggodomatesomert)
2017. szept. 16. 15:08

Örülök, h hamar sorra került a műtéti várólistán! Az Országos Onkológiai Intézet elég jó hely.


Persze, h az a mocsok veszélyes és könnyen győzhet. De akkorsem engedném. Akkorsem hagynám, h leterítsen. A halálozási adatok sem érdekelnének. Valahogy így értettem.

Gyógyulást kívánok!

10. Aggodomatesomert (válaszként erre: 9. - Ladiszlav)
2017. szept. 16. 05:32

Szia! Pedig itt élünk M.o.-on, ráadásul egy elég rossz hírű megyei korházban történt maga a műtét, utána került át pestre az onkológiai intézetbe. A heredaganat egy időzített bomba, ezt egy jó urulógus tudja. A túlélés esélye nagyban függ, az érintett here gyors eltávolításától.


Nem tudok egyet érteni veled sajnos, hogy az csak egy sztereotípia, hogy a daganat egyenlő a halállal. Kib*szott szerencse kell hozzá, hogy túléld. Persze fontos, hogy pozitív legyen az ember.... de az kevés. Anyum eü-ben dolgozik, ő látja én meg hallom, a szörnyű tragédiákat.


A kemóval kapcsolatban pedig köszi a tippet, így lesz!! Bízunk és hiszünk a kezelőorvosában, aki folyamatosan egyeztet az onkoteammel. Szakmailag szerintünk profi, úgy gondolom, hogy rajta nem fog múlni a gyógyulás :)


Ja és azért bízunk ennyire a dologban, mert valóban ez a legjobban gyógyítható rákfajta. Áttétel is közel 80% esély van a gyógyulásra.

9. Ladiszlav (válaszként erre: 8. - Aggodomatesomert)
2017. szept. 15. 21:52

Ez a 4-6 kör... Ez elég gyakori, s elhiteti az adott onkológus a beteggel, h az övé most nagyon speciális lesz. De mindenkié "az".

Elég hamar megtörtént a műtét, azt gondolnám, nem is ebben az országban éltek.

Más daganattal van tapasztalatom, de két észrevételem lenne még :

- nem szabad abban a tudatban élni, h egyszer emiatt hal meg. Buta sztereotípia, h ha rákos akkor kanyi.

- kemo pro kontra még szakemberek között is vitatott, nemám laikusok közt. Ebben ne hagyjátok magatokat befolyásolni sztem. Induljon el egy úton, ami szerinte jó és jó is lesz.

2017. szept. 14. 05:12

Plo Koon! Köszönöm a bíztatást!!


Channa*! A BEP kezelésből legfeljebb 4-et adnak. Kivételes esetben adnak 6-ot. Folyamatosan változik a protokoll, minden eset más. Mivel tesómnak csak 1 nyirokcsomó volt megnagyobbodva, és kb 2 centi ezért gondolta úgy az orvos, hogy az RLA csak akkor lesz ha a kezeléstől nem megy vissza 1 cm-re legalább.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook