Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
44623. 2883723cae (válaszként erre: 44620. - Fatomas)
2014. aug. 3. 10:22
Nekem is a futás vált be nagyon. Erre tessék, el kezdett fájni a térdem. Állítólag rossz a cipőm vagy megerőltettem. Nagyon nem akarom abbahagyni, de a lábam sem akarom tönkre tenni. Most költsek egy vagyont cipőre? Ilyenkor mi van?
44622. dorka12345 (válaszként erre: 44619. - Regin_a)
2014. aug. 2. 23:32
:)) kiprobalom! Jól mondod:) ettől nem leszek alkoholista:))))
44621. dorka12345 (válaszként erre: 44620. - Fatomas)
2014. aug. 2. 23:31
Igazából mindennap futok:) de most egy két hete nagyon rajtam van ez a "rosszullét"..:( de próbálok nem agyalni rajta,remelem elmúlik:(
44620. Fatomas (válaszként erre: 44618. - Dorka12345)
2014. aug. 2. 22:42
Azt azért tudnod kell, hogy ez csak az agyad produkálja. Mármint a tüneteket és ez mindenkinél más és más. Nekem ami nagyon bevált a sport és nem vagyok sportbuzi! Mármint olyan értelemben mondom ezt, hogy ha valaki egy hónappal ezelőtt nekem ezt írta volna kiröhögtem volna ha tudtam volna röhögni. Az itallal sincs semmi gond akkor ha valaki nem szed gyógyszert és a leírásodból kiderül, hogy Te nem szedsz ilyet. Az alkohol pedig kissebb mennyiségben köztudottan feszültségoldó hatással bír. Próbáld meg azt, hogy fussál magadnak tetsző távot pl. 10 percet olyan mértékben, hogy fújtass mint egy "gőzmozdony" és nézd meg, hogy elő jön e a rosszüllét. 100%, hogy nem fog, hiszen azzal leszel elfoglalva, hogy a légzésedet próbáld rendbe szedni. A mondanivalóm lényege az, hogy minden olyan tevékenység ami eltereli a figyelmedet az hasznos. Csak ne ess abba a hibába, hogy a képzelt betegségedre koncentrálj, mert akkor visszaesel az eredeti pánikba.
44619. Regin_a (válaszként erre: 44618. - Dorka12345)
2014. aug. 2. 22:17

Persze ne szedj gyógyszert

Egy nyugtató keverék jót tesz

Kever össze féldeci pálinkát egy féldeci pálinkával , rázd jól össze és lassan iszogasd

44618. dorka12345
2014. aug. 2. 21:56
Meg van mellette hunyorgas,légszomj,ugy erzem vagy elájul ok vagy mennem kell onnan:(( fel évig Bem bolt semmi es most ujra kezdodik ...gyógyszert nem szeretnek szedni,mit tegyek ellene? Kinek mi vált be? Nyugtató gyógytea jo,?
44617. dorka12345
2014. aug. 2. 21:50
Az szorongás ill panikroham amikor olyan érzés jon ram hogy mindjárt elájul ok ,olyan furán látok mindent,es olyan szar minden???? Meg hihetetlen álmossag jon ram???:((;( mostanában megint ez van velem :((( mit csinaljak ez ellen????
44616. Regin_a (válaszként erre: 44615. - 2883723cae)
2014. júl. 30. 19:42

Mégiscsak igazad van, nem gondoltam bele a saját eseteimbe :)

Volt egyszer egy melósom, párszor rendesen késett, kimaradt a munkábol majd eltünt vagy egy hétre.

Amikor előkerült picsogva szégyenkezve nyögte ki hogy rosszúl lett, kórház, merthogy ő pánikos


Átmentem pszichóba azonnal, megnyugtattam és igen meglepődőtt amikor megtudta hogy én is ezzel nyűglődöm

Melóra nem tudtam rávenni, pedig szerintem jó lett volna, elengedtem


Jaaj, hányszor dumált nekem az egyik főnököm, amikor mondtam hogy haza vagy dokihoz kell rohannom

Volt hogy addig dumált míg maradtam

Köryezetemmel 99%-ban szerencsém volt/van

44615. 2883723cae (válaszként erre: 44614. - Regin_a)
2014. júl. 30. 17:36

Szerintem ez azért nem teljesen így van. Legalábbis az én személyes tapasztalataim nem ezt mondják. Ha odafigyelek a másikra, már jobban vagyok, mert nem magamra figyelek. Segíteni jó. Nálam kifejezetten bejött az, hogy másoknak segítek. Lényegesen csökkentek a tüneteim.

Talán megunni akkor lehet, amikor a másik tényleg nem tesz semmit, csak nyavalyog. Akkor valóban nem lehet segíteni.

Mivel teljesen mások vagyunk, mindenkinek más-más jön be. De próbálkozni kell. És segíteni. Egymáson.

44614. Regin_a (válaszként erre: 44613. - F3d4d18e47)
2014. júl. 30. 16:56

Megértem, jó

De elöbb utóbb megunják a nyavalygást, még ha pánikos is a másik

MIndenki a maga bajait szokta mondogatni, nem is figyelve a másikra


Én itt és egy másik fórumon szoktam siránkozni, káromkodni

Ha válaszolnak jó, ha nem nem, de kiírom magam


Nyugodtan panaszkodj itt

44613. f3d4d18e47 (válaszként erre: 44612. - Regin_a)
2014. júl. 29. 14:46
Nem szégyenlem,csak gondoltam jó beszélni valakivel!
44612. Regin_a (válaszként erre: 44611. - F3d4d18e47)
2014. júl. 29. 14:21

Privibe?

Szégyelled a pánikod, vagy mi?

Több szem többet lát...

44611. f3d4d18e47
2014. júl. 29. 09:33

Sziasztok!

Van itt olyan akivel üzenetbe tudnák a pánikbetegséről beszélgetni? Köszönöm a segítséget aki tud írjon.!

44610. 099c0bed40 (válaszként erre: 44603. - Sly001)
2014. júl. 29. 06:17

Szia Sly, a lábgörcsre próbáltál nagy mennyiségű magnéziumot vagy multivitamint bevenni?(tartósan kell az adag többszörösét szedni, minimujm 6 hét mire feltöltődik a szervezeted, csak utána érezhetsz javulást)

Nehezen bírom elképzelni hogy ne tudnának valami olyan szert ajánlani a patikában amitől csökkenne vagy egy idő után el is múlna a lábgörcsöd és utána nem lenne akadálya annak hogy abba tudd hagyni a Helexet.

44609. 099c0bed40 (válaszként erre: 44607. - Dorka12345)
2014. júl. 29. 06:12

Szia, a leírt tüneteid alapján inkább pánikbetegség ez mint szorongás.

A rossz hangulat sok mindentől lehet, még a hormonális ciklus vagy a fog. gátló is képes befolyásolni.

Hogy mit kéne tenni azt nagyon nehéz megmondani, mert a sztereotip válasz az lenne, menj el szakemberhez és kérd a segítségét. Csakhogy náluk általában az a segítség hogy teletömnek gyógyszerrel azzal pedig nem biztos hogy jobban jársz mint ha az időszakosan előtörő rosszulléteidnél erősen arra koncentrálsz hogy egyszer ez is el fog múlni ( eddig mindig így történt) és utána megint jön egy hosszabb "jobb" periódus.

Nem tudom melyik a jobb , magam is érintett vagyok mint szociális fóbiás, minimum 25 éve élek együtt a bajommal ( ötven vagyok) és még egy terápia se segített tartósra, ettől függetlenül a hétköznapi életvitelemet nem kellett feladnom miatta( értem ezen hogy dolgozom, családom és barátaim vannak, akik tudják mi a dörgés és a nehezebb időszakokban se fordítabak hátat, ellenkezőleg, segítenek amit csak tudnak.)

Próbáld meg elfogadni Magadat ilyennek, már az is egy nagy lépés ha az ember be meri vallani hogy Ő nem olyan mint az átlag, hanem időnként máshogyan reagál.

44608. Sly001 (válaszként erre: 44606. - Tündér74)
2014. júl. 26. 22:12
Nem, de úgysem tud semmit tenni, maximum antidepit ajánlana a szorongásoldó mellé...
44607. dorka12345
2014. júl. 26. 22:05
32eves no vagyok...fel eve nem voltam szarul,de most ujra kezdodik:(ezt szorongasnak nevezném mint pánikbetegségnek.olyan nagyon rossz érzések jonnek ram,nem tudom megmagyarázni,irtózatos rossz kedv:( es tegnap is elmentünk étterembe,olyan mindhart elájul ok érzés jott ram:(mintha az agyam szedulne,azt hiszem el fogok árulni..fel eve nem jott elő es most ujra..mindig ez van tart par hónapig utana szunet(jelen esetben fel ev) es ujra...gyógyszert nem szeretnek szedni,egyszer boltam pszichiáternel,de azóta se mentem ..mit csinaljak? Koszonom
44606. tündér74 (válaszként erre: 44603. - Sly001)
2014. júl. 26. 09:31
Mondtad az orvosodnak ezt a lábgörcsöt?
44605. tündér74 (válaszként erre: 44604. - 099c0bed40)
2014. júl. 26. 09:29
Sajnálom, hogy így érzed magad:(
44604. 099c0bed40
2014. júl. 26. 07:41

Én egyszerre tettem le és utána az égvilágon semmilyen elvonási tünetem nem lett pedig nem kevés mennyiségnél tartottam--- jó pár hónap "tisztaság" után ismét hozzá kellett nyúlnom, azóta kínosan ügyelek arra hogy az előírt adag többszörösét ne érjem el bármilyen jellegű bajom is van.

Nálam az antidepresszáns egyáltalán nem jött be pedig több fajtát is szedettek velem, az autogén tréning meg a relaxáció úgyszintén almás ahogy a kognitív terápiára is rezisztensnek bizonyultam, a sok könyv amit elolvastam a témában addig oké míg lapozom meg bólogatok rá nagyokat, az élet éles szituiban viszont már nem bírom alkalmazni az ottani tanácsokat illetve praktikákat.

Élek mert nem haltam meg olyan bajban amiben más simán fűbe harapott volna, vannak kisebb-nagyobb hullámvölgyeim,sajnos egyérteműen több a rossz napom mint a jó de egyszer csak vége lesz mindennek, ezt a pillanatot várom, megnyugtat a tudat hogy minden nap egy lépéssel közelebb jön a nemlét.

44603. Sly001 (válaszként erre: 44602. - Tündér74)
2014. júl. 25. 14:24

Az estit lefeleztem, de kiderült, hogy ezt a nyújtott hatású bevonatos Helex sr-t nem szabadott volna vagdosni, mert így megszűnt a nyújtott hatás, és azonnal felszívódott.

Egy idő után újra vissza kellett vennem az egész adagot (reggel 0,5 és este 0,5 mg).

Azóta nem próbálkoztam.

Az egyik orvos ismerősünk azt mondta, hagyjam el először a nappali, majd egy hét után az esti adagot, de nem megy, a lábgörcs miatt.

44602. tündér74 (válaszként erre: 44599. - Sly001)
2014. júl. 25. 10:09
Nagyon fokozatosan szabad csak elhagyni. Hogyan próbáltad letenni?
44601. megi04 (válaszként erre: 44596. - 2883723cae)
2014. júl. 24. 22:59

Ma olvastam a Pá.ik című könyvet.Ezek után,főleg azt mondom:Akinek jobb,az igenis szedje! A cipra nekem is jó volt,és abbahagytam sok hülye,rémísztgetős tanácsra.Abba is maradt a pánik.

2 évig.2 napja,felrohant a vérnyomásom 220/120-ra,és ettő úgy bepánikoltam,hogy azóta is fetrengek!A könyvben olvastam,és a doki is azt mondta:Ha szükséges,nyugodtan szedjem életem végéig!

Ha ETTŐL valaki "zőldség",meg "zombi" lesz,annak nem CSAK a pánik a baja!

44600. Fatomas
2014. júl. 24. 21:20

Sziasztok!

Picit elvoltam magammal foglalva, ne haragudjon senki azért, hogy csak most jelentkezem.

A tüneteim mostanában rögtön ébredés után kezdődnek amint elkezdek agyalni a

rosszullétem miatt.

Nálam biztosan megvan a belső ok ami miatt rosszul érzem magam

ez pedig a munkámmal kapcsolatos, hiszen amikor itthon vagyok pl.

szabin, betegen egyszer sem tör rám a rosszullét. Viszont ahogy

közeledik a meló ideje rögtön elkezdek szorongani. Igen

mindenféleképp meg kell találni a kiváltó okot, de ez nálam

munkahelyvesztés ill. csere lehetne ami kivitelezhetetlen. Úgyhogy

most próbálkozom vitaminokkal ( amit kedves fórumtársam ajánlott )+ sport kifulladásig. Ez a tevékenység teljes mértékben

király érzés csak az a baj, hogy ez sem oldja meg teljesen a

problémámat. Sport után ami pici gimnasztikai bemelegítés utána hosszabb futás. Most kezdtem ezért 15-20 perc közepes tempóban.

A sport után teljesen felszabadult vagyok, jóleső fáradság könnyű állom. De :-(((!

Az alvást követően teljesen változó időben felkelek hajnalban és

kezdődik minden előről, megint agyalás és megint szorongás. Szóval

amire rájöttem ezt az agyi tevékenységet kellene elfelejteni, ill.

kikezeltetni. Éppen ezért felkerestem egy szakit aki erre

specializálódott remélem majd tud segíteni. Azért mondom

jövőidőben mert egyszer találkoztam vele kb. 1, 5 órát

beszélgettünk, csinált mindenféle tesztet, majd arra az álláspontra

jutott, hogy 4-5 alkalmas terápiás kezelés megfelelően rendbe tud

szedni. A találkozók hetes ciklusokban lesznek amelyek között házi

feladatokat kell csinálnom. Többet nem tudok most mondani mivel

az első "kezelés" vasárnap lesz. Akkor majd leírom a tapasztaltakat,

de lehet, hogy csak akkor kellene leírni ha befejeződik a kezelés. A

Frontinnal kapcsolatban sem tudok véleményt mondani mivel csak 2

napja kezdtem el szedni. Eddig nem érzem sem az előnyét sem pedig

a hátrányát.

Mindenkinek jó egészséget kívánok és rengeteg kitartást.

44599. Sly001
2014. júl. 22. 20:56

Az alprazolamról való leszokás témában kérdezném, hogy aki letette, nem voltak izomgörcsei???

Én pár éve szedek napi 1 mg-ot, de egyszerűen nem tudom letenni, mert ha nem veszem be egy napig, húzza a lábam a görcs, ami nagyon kellemetlen és fájdalmas... A magnézium sem segített.

Mondjuk én a nyújtott hatású Helex sr-t szedem.

44598. 2883723cae
2014. júl. 22. 20:17
Én is simán leszoktam. Igaz, csak éjszakára szedtem. Minden este egyre kevesebbet vettem be, aztán semmit. Akkor volt egy pár éjjel, amikor többször ébredtem és kevesebbet aludtam, de az is elmúlt. Le lehet szokni, de ehhez nélkülözhetetlen a lélek rendbehozatala. A rendszeres testmozgás pedig csodákra képes.
44597. mc99 (válaszként erre: 44592. - Grizus)
2014. júl. 22. 19:56
Az az adagtól függ, ezt sokszor elfelejtik hozzátenni. Én frontint szedtem anno és biztosan állíthatom, hogy napi 1 mg esetén biztosan nem lehet rászokni még 1 év alatt sem, de úgy érzésre még dupla adagnál sem. Márpedig napi 4*0,25 már elég jól karbantart.
44596. 2883723cae (válaszként erre: 44595. - Dittiritti)
2014. júl. 22. 18:12

Szia! Mióta szeded? Érdekes, mert azt hallottam sokaktól, hogy inkább híznak tőle.

Nekem is felírták annak idején, de aztán nem kezdtem el szedni, mert jobban lettem. Aztán visszajött. Annyi ellentétes vélemény van, nehéz kiigazodni, mi a jó.

44595. dittiritti
2014. júl. 22. 15:24
Én Cipralexet szedek, napi 1-et. nekem beválik nagyon. az első időszakban a szájszárazság és az igen intenzív álmok voltak a mellékhatások, de két hét alatt elmúlt. Fél szemmel kezdtem 6 napig, utána álltam át az egy szemre. Hatása: nyugodtabb, vidámabb vagyok, megszűnt a belső remegés, az ok nélküli szorongás, meg tudom nyugtatni magam, nem pánikolok be, a pulzusom 90-100 körülről 65-75-re állt be. Nyugodtan és mélyen alszok, nincs evési rohamom, édességutáni vágyam, fogytam 3 kg-ot, nem hergelem mgam, visszavett a hipochondriám magából, nincs annyi borus gondolatom, nehezebb kihozni a sodromból, kedvesebb vagyok, szebbnek tűnik a világ...
44594. grizus (válaszként erre: 44593. - Regin_a)
2014. júl. 22. 14:48
Én korábban Citapramot szedtem, most pedig Cipralexet. De az az igazság, hogy elég keveset, mikor itthon vagyok nem veszem be, és máskor is gyakran elfelejtem. Ja és csak egy felet szedek.
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook