Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
44683. djatis (válaszként erre: 44680. - Punktum)
2014. szept. 2. 22:11
Köszi utána nézek.
44682. Regin_a (válaszként erre: 44678. - Djatis)
2014. szept. 2. 21:52

Minden betegségnél a pozitiv lelet bizonyitja a betegséget

A pániknál a minden negatív lelet

Vicces ha lenne kedvem viccelődni rajta

44681. punktum (válaszként erre: 44679. - 2883723cae)
2014. szept. 2. 21:47

Hát észrevettem, hogy egyre nagyobb adagok kellenek xanaxból és a hatása sem a legjobb, mert az még jó, hogy megnyugtat, de kb életképtelen voltam vele. Meg aztán az antidepresszáns később jobb volt.

Szerintem hamarosan visszatérek az antidepresszánsra, már úgy vagyok vele, hogy ha valami egyszer bevált és tökéletes életem volt, miért is szenvedek és keresek alternatívákat, amikre nincs biztosíték, hogy legalább ennyire jók lesznek... Hihetetlen, hogy egy kis biokémiai változás az agyban és egy fantasztikusan élhető életből egy szorongó, motiválatlan szenvedés lesz... elképesztő.

44680. punktum (válaszként erre: 44678. - Djatis)
2014. szept. 2. 21:39
Ha nem gondolod, hogy a szédülés idegi eredetű, talán própbáld ki a cranio sacralis terápiát, pl migrén kezelésében nagyon jókat hallottam róla.
44679. 2883723cae (válaszként erre: 44674. - Punktum)
2014. szept. 2. 20:32

Hogy sikerült leszoknod a xanaxról? Nem lehetett könnyű. Vagy amikor az állandó gyógyszereket szedted, már nem is kellett a nyugtató?

Azért kemény lehet egész nap a szorongás. Tényleg érdekes, hogy mennyire másképp jelentkezik mindenkinél. Nálam ha kezdődik, akkor késő délután. Ha pánikon van, az meg mindig éjszaka. Persze ilyenkor alig alszom, de már egyre ritkább hála Istennek.

44678. djatis (válaszként erre: 44677. - Punktum)
2014. szept. 2. 19:12

Ha az előzményket nézzük akkor a további eredmények vannak eddig.


Neurológiailag én vagyok a negatív csúcsa a doktornő szerint.

tavaly terheléses EKG tökéletsesen negatív ugy mint a sima is akárhányszor rámkötötték pánikroham közben is.

két hónapja Gyomor UH meg szív UH teljesen negatív.

tüdőszűrés kórtól mentes cigarettát már fél éve letettem.

eddig jutottam a vizsgálatokkal.

Persze mint jó fajta pánikbeteghez méltóan pláne hogy még párosul egy kis hipohondriával is

esetleg még pár vizsgálat kellene hozzá hogy nyugottabb legyek de majd meglátjuk ami igazán idegesít a szédülés szerű állapot amit leírtam az talán nem hiszem hogy idegi eredetű de lehet hogy tévedek. Majd most csütörtökön megyek a reumatológiára hátha a nyaki gerincnél van bibi.

Ma meg elmentem egy ingyenes szűrésre vagyis kihasználtam egy két drága de jelenleg ingyenes szűrést ez pedig légzésfunkció tüdőkapacitás és egy szív stressz mérés egy olyan kütyüvel amit nem sok helyen használnak.

A tüdő eredmény 75 százalék lett az nekem jó mert fél éve 25 évig dohányoztam .

a szívstresszt százalékban nem adták meg mert csak akkor adták volna meg az értékeket ha gond van vele.

Szóval ennyi.

44677. punktum (válaszként erre: 44676. - Djatis)
2014. szept. 1. 20:44
Te mit gondolsz, szervi vagy idegi rendellenesség miatt vannak a tüneteid?
44676. djatis
2014. szept. 1. 19:49

Ma megint rámtört egy kicsit a roham magas illetve ingadozó pulzusszám formájában.

egyból a vérnyomásomat néztem az rendben volt 125/78

csak a pulzus volt 139 miután levettem a vérnyomásmérót valószínű viszaált kb 115 120 ra mert így szokott ha felteszem egy tizessel egyből felmegy.

legutóbb két hónapja volt ilyen hasonló azelőtt ugyancsak ezekszerint kb 2 havonta jön elő komolyabban.

Bár a mait elég jól viseltem de azért az orvost ma sem hagytam ki hogy mint a multkor betalockot kérjek fel is írt ha szügséges meg ekg-t csinált bár tiszában voltam hogy ez pánik ezt már megtanultam de mindíg egy kicsit ott van a félsz az emberben.

De mivel már valamennyire felkészült vagyok így jobban kezelem.

nem tartott kb fél óráig de kifárasztott bár most olyan ugrálós szerű volt a pulzusom egyszernormális egyszer magas tehát ingadozott

Az ekg ugyancsak nem mutatott szívi eredetű kilengést szerencsére.

a régótatartó szédülésszerű tünetemmel már voltam neurológusnál is az megvizsgált és bejelentette hogy én vagyok a neurólógiai negatív csúcsa.

És hogy ez pániktól van vagyis idegi alapon.

Bár én kételkedem mert nagy melegben vagy egy két óra úszás után enyhűl .

Ha meg melegról hidegre megyek hirtelen majd el szédülök főleg ha a tarkómat éri a hideg szerintem van ott valami a nyaki gerincnél.

PL szaunában mintha kicseréltek volna.

Szóval ennyi a mai memoárom.

44675. punktum (válaszként erre: 44673. - 2883723cae)
2014. szept. 1. 19:41
Jaj bocsi, tudom Te futsz és homeo :) bárcsak nekem is segítenének ilyen dolgok...
44674. punktum (válaszként erre: 44673. - 2883723cae)
2014. szept. 1. 19:38

Milyen érdekes, hogy mennyire másképp éljük meg a szorongást/pánikot :)

Én az egész napi szorongástól már délutánra kimerülök, 8-9 óra alvás simán megy.

A xanax hihetetlen jó tud lenni, de nagyon alattomos is... Voltam xanaxfüggő, így csak óvatosan bánok vele.

Az is gondot okoz, hogy a elmenjek beiratkozni sajnos. De ráveszem magam.

Te milyen eszközökkel harcolsz? Bogyó, terápia vagy csak saját kútfő?

44673. 2883723cae (válaszként erre: 44671. - Punktum)
2014. szept. 1. 19:29

Hát, le a kalappal, ha rosszulléteid ellenére csak egy-két xanax megy hetente.

Sikerül aludnod? Én napközben egész jól elvagyok, nekem az éjszakák és az elalvás megy nehezen.

A nyelvtanfolyam még jól is jöhet, eltereli a figyelmed. Én, ha társaságban vagyok vagy koncentrálnom kell, akkor elfelejtem a bajom:)

44672. punktum
2014. szept. 1. 19:22
Csak én picsogok itt egyedül? :(
44671. punktum (válaszként erre: 44669. - Regin_a)
2014. szept. 1. 09:41

Valószínűbb, hogy mindenki csendben szenved otthon és várja, hogy valaki végre valami bíztatót írjon ide, vagy olyat amivel azonosulni tud :)

Én még mindig szenvedek, jelenleg várom, hogy visszajöjjön szabiról az a doki, akit nagyon ajánlottak nekem (még 2 hét). Addig igyekszem nem nyúlni semmi bogyóhoz (heti 1-2szer 0,25mg xanax)

És még leírok valamit... 1 év után végre elindul a nyelvtanfolyam, amire vártam (és be van már fizetve múlt évről előlegem). De persze most van az, hoy 2 hónapja ugye baromi pocsékul vagyok, reggel gyomorgörcs már stb. Ha nem megyek a tanfolyamra, elvesztem az előleget. Másrészt várhatok megint min egy évet, hogy induljon. Ha mégis megyek, korántsem vagyok biztos benne, hogy meg tudok maradni a teremben (fősulin voltak szemináriumok, amiken borzalmasan szorongtam, koncentrálni sem tudtam és rendszeresen kimentem)

Na most kéne okosnak lennem...

Szép napot!

44670. 2883723cae (válaszként erre: 44669. - Regin_a)
2014. aug. 31. 20:11
De jó is lenne!!!:)
44669. Regin_a
2014. aug. 31. 14:22

Látom meggyógyúlt mindenki

Akkor L is köszönök

:)

44668. tündér74
2014. aug. 25. 10:02

Én nem kívánom senkinek, hogy megtapasztalja milyen is a pánikbetegség, de egy kicsit szerényebben kellene azok megítélésében, akik ilyen problémával küzdenek, sosem lehet tudni kit fog utolérni.

Én úgy gondolom, hogy ha valaki bármely betegségben CSAK a gyógyszertől várja a gyógyulást, az ugyanolyan szélsőséges, mint aki elveti a gyógyszer lehetőségét. Minden krónikus probléma mellé kell valami más is, pszichoterápia,életmód-váltás, torna,stb.

44667. tündér74 (válaszként erre: 44666. - Hells73)
2014. aug. 25. 09:57

Alapjában véve igazad van.

Örülök, hogy boldog vagy!:)

44666. hells73 (válaszként erre: 44633. - Punktum)
2014. aug. 25. 00:32

Szia !

Én ezt végig csináltam az akkori párommal . . . Többször próbáltam abba hagyni a gyógyszert , ideig - óráig sikerűlt . Azt mondta ő így nem akar gyereket és elhagyott 12 év útán . Azt hittem bele halok de erősebb , magabiztosabb és boldogabb lettem ! Ennek 8 éve már . Azóta is szedem a gyógyszert , van egy párom aki szeret és egy gyönyörű , egészséges kisfiam ! BOLDOG vagyok , hogy nem akarok megfelelni senkinek és nincs az az isten aki miatt még egyszer le tenném a gyógyszert !!! Régen azt gondoltam , hogy milyen szerencsétlen vagyok , hogy gyógyszert kell szednem , most azt gondolom , hogy milyen nagyon szerencsés vagyok , hogy hat a gyógyszer és jól vagyok és élek !!!!!!!!!!!! Szerintem ez a gyógyszer egy csoda . Nem gond ha valaki nem hisz ebben de az tartsa meg magának ezt a véleményt mert rengeteget árthat vele azoknak az embereknek akiknek segít ez a gyógyszer . A múltból azt sajnálom , hogy hallgattam másokra . . . A gyógyszer nem rossz döntés ( ha nincs más ami segítene , és nekem nem volt ) . Rossz döntés az a társ aki nem tudja vagy nem akarja ezt felfogni . Sajnálom , hogy most azt az utat járod be amit én egykor és nem adhatok tanácsot de szívből mondom azt csináld amitől jól vagy , ha az a gyógyszer akkor AZT !!!

44665. tündér74 (válaszként erre: 44663. - 099c0bed40)
2014. aug. 24. 11:34
Nagyon egyetértek.
44664. 2883723cae (válaszként erre: 44663. - 099c0bed40)
2014. aug. 24. 09:11
Hát, igen. Nem kis önuralmamba kerül időnként, hogy ne írjak vissza az ilyeneknek. Főleg, akkor, ha soha életében még csak bele sem kóstolt ebbe az egészbe, csak valahol olvasott valami okosat. Aztán azt gondolja, hogy majd Ő megmondja a tutit ezeknek a szegény szerencsétleneknek, akik csak azért nem "gyógyulnak", mert nem olvasnak "figyelmesen". Csak egy napig terítené le Őt is ez a "betegség", kíváncsi lennék, mennyire lenne mindentudó. Az igazi segítő szándék szerintem nem néz le senkit, nem gondolja, hogy nála van a kulcs mindenhez, hanem megosztja, hogy neki mi jött be, hátha másnak is hasznos lehet. Aki nem inge, ne vegye magára:)
44663. 099c0bed40
2014. aug. 24. 08:54

Sziasztok, az a véleményem hogy ahány pánik és szorongás, nem beszélve arról ahány személyiségű ember annyiféle egyénre szabott gyógymód. Emiatt olyan nehéz a pánik és a szorongás gyógyítása.

Ahogyan más betegségnél sem, ennél a bajnál aztán végképp nem lehet ráhúzni egy sémát arra hogyan lehet BIZTOSAN és TARTÓSAN kigyógyulni belőle.

Van akinek valóban segít a sport plusz a homeopátia, más inkább könyvekből merít erőt, a harmadik szedi az antidepis gyógyszert és eljár szakemberhez, nem beszélve a milliónyi házi gyógymódról amit kipróbál magán sok szorongó embertásunk annak a reményében hogy jobb legyen.

Véleményt és tapasztalatot természetesen jó dolog megosztani mert hasznos lehet, senki sem szeretnék emiatt se meg sem pedig leszólni, csak azt nem szeretem mikor valaki tutira tudja kinek mit mikor hogyan kell és szerinte az Ő módszere garantáltan egészségessé tesz minden szorongót.

Na ez gáz.

44662. 2883723cae (válaszként erre: 44661. - Punktum)
2014. aug. 23. 20:54

Én szedek homeopátiás golyókat. Én sem hittem benne igazán és mivel egy időben kezdtem el futni a bogyók szedésével, ezért azt gondoltam, hogy csak a mozgástól gyógyulok. Abbahagytam egy hétre a szedést és újra kezdtek visszajönni a tünetek. Úgyhogy újra szedni kezdtem. A futás viszont abban rengeteget segített, hogy fizikailag megerősödjek. Mert ugyan a homeopátia nélkül visszajött a szorongás meg a pánik, de nem gyengültem le. Most homeot is szedek meg futok is.

Nekem a homeopátiát pszichiáter írta fel, aki homeopátiát is tanult. Úgy voltam vele, ha nagy gáz van és mégis kell gyógyszer, ne kelljen váltanom dokit. Eddig úgy néz ki, megúsztam és rendbe jövök ezekkel.

Hát, igen anyagilag nem kis teher, mire az ember rájön, mi segít.

44661. punktum (válaszként erre: 44660. - 2883723cae)
2014. aug. 23. 20:38

Szia.

Őszintén szólva 1 hónapja kezdtem újra a kognitív terápiát (2 éve már jártam pár hónapig, de tök jól voltam nagyrészt a gyógyszertől is így ráhagytam).

Most nem igazán érzem, hogy lenne hatása...

De hát ez amúgy sem rövid távon hat, hanem hónapok...

De adok időt ennek most. 5 hónapja tettem le a gyógyszert, 2 hónapja előjött a pánik, 1 hónapja pedig az állandó szorongás és depresszió. Most vitaminokat szedek, b komplex nagy dózisban, multivitamin és citromfű tea, néha magneB6. Ezeketől icipicit jobb (el tudom látni a napi "muszáj" teendőket) A kineziológus még nem kineziológiával kezel, azt mondja, ahhoz a testemnek először meg kell erősödni, mert az 1 hónapja tartó szorongástól nagyon kikészültem fizikailag is. Úgyhogy most csak talp és hátmasszázs, közben beszélgetés. Adni akar schüssler sókat meg homeo bogyókat, csak nem nagyon hiszek ezekben... Ezért is megyek még és érdeklődök más szakembereknél is. Csak anyagilag győzze az ember...

44660. 2883723cae (válaszként erre: 44659. - Punktum)
2014. aug. 23. 19:43
Szia! Érzel valami javulást a kognitív terápiától vagy a kineziológiától? A kineziológiában én is gondolkodtam már. Szedsz most mellette valamit?
44659. punktum (válaszként erre: 44657. - Doreee)
2014. aug. 23. 15:45

Olvastam, utanánéztem. Ajánlottam már én is. Jó könyv, de nem kell készpénznek venni.

Ahogy a test megbetegszik, úgy felborul a biokémiai egyensúly adott területet érintően. Ugyanez van az agyban is, egyszerűen "kapcsolási hiba" van. Ezt nem mindenesetben lehet a tudomány mai állása szerint pszichoterápiával, sporttal, életmódváltással korrigálni. Szendi a kognitív terápiát ajnározza. Elárulom, a legnagyobb szaki a témában azt írta nekem, hogy "a gyógyszer sem ördögtől való" és a kettő együttes alkalmazása a legjobb, főleg ha valaki mélyponton van, na akkor kell valami (bogyó) ami kimozdítja a tehetetlenséből és ad akkora löketet, hogy a terápián elhangzottakat hasznosítani tudja.

Pont most láttam egy műsort, ami itthon hiánypotló szerintem, Lifenetw.. csatorna Aggódunk érted c. műsor. Ma a depresszióról volt szó, 3-4 szakember, 3 eset (nagyon hasonló a szorongáshoz, pánikhoz az elmondottak és kezelések). Érdemes megnézni, többféle kezelésről is volt szó.

Bár szkeptikus vagyok az alternatív terápiákat illetően, most kineziológushoz járok egyelőre masszázsra (nem oldásra még)a kognitív terápia mellett. A kineziológus is pánikbeteg volt. Homeopátiás szereket használ (na abban végképp nem tudok hinni). Kérdeztem, hogy ő mitől lett jól anno... Azt mondta, hogy ő is antidepresszánstól, ami mellé később megtalálta a különböző alternatív terápiákat és a gyógyszert már elhagyta ezek segítségével. Jövő héten megyek a város (egyik legnagyobb vidéki városban élek) pánikgurujához (egyetemi rektor stb), na kíváncsi leszek, mit mond.

44658. tündér74 (válaszként erre: 44657. - Doreee)
2014. aug. 23. 15:07

Nekem nincs jó véleményem Szendiről, ő egy médiakókler.

Inkább kellene kérdezni egy nap mint nap gyógyítással foglalkozó, intézményben dolgozó pszichiátert, akinek több gyógyult, vagy éppen kezelés alatt álló pánikbetege is van. Ő kompetensebb a témában.

44657. doreee
2014. aug. 22. 21:39

Sziasztok!


A kommenteket visszaolvasva arra jutottam, hogy (tisztelet a kivételnek) nem vagytok tisztában a "betegségetekkel". Egy könyvet tudok ajánlani a témában, ami biztosan SEGÍT MINDENKINEK, aki figyelmesen végigolvassa. Nem szaporítom a szót, a könyv > Szendi Gábor: Pánik - Tények és tévhitek, jó "gyógyulást"!

44656. beyou
2014. aug. 18. 10:03

Sziasztok,


megosztanék veletek néhány "gyakorlatot", ami nekem segített a pánik érzés és tétlenség enyhítésében.

Futás minden nap (én 2-2,5 kmnél tartok de ez is segít). Futás közben az agynak nincs ideje másra koncentrálni, kénytelen a testnek azt az információját felfogni, hogy most terhelés alatt van, tehát tutira nem az fog beugrani hogy most elájulsz... Szédülés közben kezdtem el az első köröket, mára ez már alig jön elő, nagyon ajánlom mindenkinek és amíg jó idő van csakis szabad térben, nem pedig futópadon. A levegőn rengeteg dolog elvonja a figyelmed plusz a légzés is erőltetett a megszokotthoz képest.


Rendszeresen hallgatom Domján László meditációit lefekvés előtt. Ha semmi közöd nincs az agykontrollhoz akkor is meghallgathatod a youtube-ról, 20 perces meditációs (van esti és reggeli is), addig is befelé figyelsz ami megnyugtat és nem kattog az agyad.


A harmadik dolog amit észrevettem, hogy a berögzült rossz szokások ellen fel kell venni a harcot. Pl. ha vasárnap délután azon jár az eszed hogy holnap hétfő ami felér egy tragédiával, akkor a következő vasárnap délutánra csinálj programot magadnak, lehetőleg olyat ami szokatlan (bármilyen új sport, biciklizés, kimenő a városba stb.) Nálam ez is működik, igaz hogy elég nagy lelki erőt igényel, hogy rávedd magad (hiszen az agyad azt diktálja holnap hétfő és jönnek az új félelmek), de ha ráveszed magad akkor biztos az eredmény.


Szép napot mindenkinek, remélem segítettem az infokkal.

44655. tündér74 (válaszként erre: 44653. - Punktum)
2014. aug. 12. 17:06
Akkor mégiscsak rendes a párod, örülök neki:)
44654. 2883723cae (válaszként erre: 44653. - Punktum)
2014. aug. 12. 15:26

Nagyon örülök, hogy így válaszolt:)!

Én egyenlőre nem szedek semmit, de bevallom,vannak időszakok, amikor nagyon nagy a kísértés. Aztán jönnek jobb napok és hetek is. Ilyenkor bízok és remélek. Akkor nehéz, amikor hullámvölgy jön. Sokszor nem tudom megmondani, hogy miért aznap, mert nem történt semmi. A kezdethez képest óriási a javulás, de ha visszaesek akár egy napra is, el tudok keseredni. Aztán újra jobb lesz és újabb remény.

Tényleg nagyon örülök, hogy sikerült megbeszélnetek! Sok-sok kitartást és szeretetet kívánok Nektek!:)

❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook