Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbeteg vagyok! fórum

Pánikbeteg vagyok! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
45013. Regin_a (válaszként erre: 45012. - Regin_a)
2016. jún. 7. 21:29
Úgylátom meg!
45012. Regin_a
2016. máj. 10. 22:19
Mindenki meggyógyúlt, vagy...
45011. Regin_a (válaszként erre: 45004. - Tyna29)
2016. ápr. 13. 21:48

Kerlek titekez akinek ilyen van adjon tanacsot mit csinaljak !"

Pszichiáter és bogyó próbálgatás, valamelyik majdcsak használ, ,

Valamelyik, mert csak találgatnak ebben a szemét betegségben


A Xanaxot legalább ne hagyd abba, napi 2x0,5mg legalább

45010. Regin_a (válaszként erre: 45008. - Hamurapi)
2016. ápr. 13. 21:44

EGYENES UT AZ ALKOHOLIZMUSHOZ!!"


Hülyeség/kevés kivételtöl/

Vagy két hónap alatt elég sok alkoholt lrdöntöttem, de most hogy a valódi stressz lement rólam , alig egy pohár akármit kortyolgatok el

Nem mindegy hogy bogyóval, vagy bogyó plusz alkohollal lazitok?

Dehogynem!

45009. hamurapi
2016. ápr. 4. 21:16

Azoknak-akik ezen az oldalon keresik a segítséget tüneteik behatárolásához-ajánlom az alábbiak megkeresdését és olvasását.

"hitelesen orvosoktól betegeknek" alcím: Pszichés betegségek:

Deprsszió

pánikbetegség

szorongás,szenvedély betegség,

mániás depresszió /bipoláris zavar/

skizofrénia,stressz,személyiség zavar


nárcisztikus személyiség zavar,

kapcsolatfüggőség,pszichopata-szociopata...

skizofrénia tünetei


Biztos vagy benne,hogy sokan szenvedtek a fenti állapotok valamelyikétől és még ráadásul a családi környezet sem érti meg panaszaitokat.Főleg a család segitségének,meg értésének késése az az érintett állapotának rosszabodását okozza.Itt találtok olyan cikkeket,amelyből a hitetlenkedő családtag is tanulhat.


Kívánom,hogy legyen erdményes minden érintettnek ez a kis segítség!!

45008. hamurapi (válaszként erre: 44981. - Regin_a)
2016. ápr. 4. 17:40

Törölt hozzászóló írásához!

- A 44980,44990 hozzászóláshoz!

Igaz az állítás,hogy az alkohol csökkenti a szorongást,ezért iszik az alkoholista az első fázisban.Aztán egyre több kell,hogy ugyan azt az eredményt el érje!EGYENES UT AZ ALKOHOLIZMUSHOZ!!


Ki lehet jönni a pánikbetegségből,ha a beteg abba hagyja előző életvitelét! A betegség nem gyógyul,ha kiváltó okok nem változnak!

45007. Habcsók41 (válaszként erre: 45003. - Remény1986)
2016. márc. 29. 20:44
Szia! Nekem is most szülés után jött újra elő a pánik. Működik a gyógyszered? Jobban vagy?
45006. Sunbabyz
2016. márc. 8. 13:58

Sziasztok.


Sajnálom, hogy kihalt ez a fórum...rég jártam erre (kb. 8 éve)..

Régen olyan jó kis csapat gyűlt itt össze..mennyit nevettünk...még a legrosszabb pillanatokban is tudtunk valami poént belökni.

Ha esetleg valaki magára ismer írjon rám.

(A nevek: Laci, Móni, Zsuzsi, Tikky,Kökénybokor, Bolondfàni)Bocsi ha kihagytam valakit kopnak az emlékek.

Kívàncsi vagyok, hogy alakult az életetek:)


Adry

45005. 067cda54c4
2016. febr. 21. 10:38

Sziasztok!


Minden betegségnek van lelki oka, amit érzel, azt te érzed, tehát jelen van, ha az orvos nem is lát semmi problémát. Ezeknek a feltárásával foglalkozom. Ha tudok segíteni, szólj.


Szép napot, Vivien

45004. Tyna29
2016. febr. 21. 08:32

Sziasztok!


Remélem sokan válaszoltok majd! :)


2 éve szenvedek egy furcsa mellkasi plussz ütéstől ami hol nincs 1-2 hónapot hol pedig előjön és napj szinten többször érzem! Fekve szinte mimdíg érzem,vag mikor oldalra fordulok,illetve ha hason fekszem!

Nagyon kellemetlen ,mintha egy magyon nagyot dobbanna a szivem de van ,hogy egyszerre többet is!

Tavaly október óta nem éreztem majd most január 6.án miközben játszottam a kosfiammal eyszercsak oszevissza bedobogott! Egyből pánikoltam! a vérnyomàsom és a pulzusom az egekben lehetett!

Aznap sürgősségi és este kerultem sorra,ez alatt meg vagy4x megismetlodott finomabb formaban:) este vervetel es ekg es lass csodat tokeletes! egyedul a pulzusom volt 100 as frekvencian!

Nah hazamentem aztan le a hazidokihoz o meg mondta hogy ez csak a stressz es a panik:(

Par napig szedtem a frontint aztan elhagytam es idaig tokeletesen voltam! fekve neha elojott ezalatt is de azt megszoktam, Dieta,fogyas! mivel van rajtam meg plusz 10 kg!

aztan egyik nap hallottam,hogy egy nem tul kozeli ismerosom meghalt fiatalon! Nah mas sem kellett ra egy feloraa megint bedobbant a szivem nagyon kellemetlen kohogteto erzes volt!

vernyomasom egybol 140 pulzus 100 !

10 perc mulva mar csak 110 a vernyomas a pulzus meg 78!

Elfeheredtem,remegtem,halalfellemem volt!


A vernyomasom alltalaban este es reggel 100 korul de van hogy 96,pulzus 50-70

kozt!


Napjozben pedig 100-120 ig kb es a pulzus 60-80 kozt!


Ha megyek valahova akkor a vernyomas max 130 korul a pulzus 90 fele!


Ha tornazok a kkor a max vernyomas 138/90 volt eddig !

a max pulzus pedig 115!


Az ota sem multak el a bedobbanasok es napo szinten 3-4 szer biztos van!

Kellemetlen feszito erzes van a mellkasomban es egyfolytaban ezt figyelem hoGy mikor mennyire ver a szivem es isszeolvasok minden b*omsagot a neten es a vegen egy halalos korkepet allitok fel sajat magamrol!

Nah tehat a befobbanastol iszonyatosan felek !

Voltam tavaly ev elejen 24 h ad ekg-n es 2 extra volt rajta! a holgy azt mondta hogy ez mind

enkinek van!

tavaly normberben pedig maszekba elmentem kardiologushoz es vsinalt uh-t ott sem latott semmit .azt mondta a stresz!


Megnyugodtam ,el voltam ,idaig!:


Most ezzel lementem hazidokihoz csinalt ekg-t es lass csodat vegig extraztam az ekgt!

alig birtam fekudni ! kohognom kellett!

azt mondta a doki hoy volt az ekg alatt 1 db pitvari extrasystole!


ahoz kepest hogy mindig ezt erzem es azt mondta eddig hogy halucinalok ahoz kepest ez haladas!


tehat kukaba dobta az ekg-t es azt mondta ezzel nem kell foglLkozni ez mindenkinek van ki erzi ki nem,en nekem ez meg mar csak a hisztitol van! :(


Megkeseriti az rletemet es en ettol vagyok panikbeteg:(


Van,hogy felallok az agybol es mire kierek az ajtoig addigra nyom a mellkasom!

illetve olyan is van hogy fekve 56od pulzusom van aztan felallok megyek erzem hogy nyom a mellkasom e sver nagyon a szivem es fwlmegy 100 korulre!


az krvosom szerint ez mar panik es hiszti ! es magamnak generalom a szorongast!!! es ezaltal az extrasystolet es a tobbit is!


Kerlek titekez akinek ilyen van adjon tanacsot mit csinaljak ! mar alig merek egyedul lenni! pedig van egy szep 2 eves kisfiam es szeretnem ha fel tudnam nevelni boldogsagban ! es nem kene belebolondulnom ebbe !


egyszeruen nem

hiszem el hogy amit erzek az normalis es nem halalos:(



jah es a pszihdokim azt mondta majd elmulik ha lessz megegy gyerek:( nem lessz annyi idom magammal foglalkozni!

amiket irt attol mind rosszul lettem mert alacsony a vernyomasom :(


egyedul a frontin jo de azt is felhagytam mar tavaly nyaron:(



remelem valaki tud ebben segiteni aki esetleg hasonlo cipoben jar mint en!


sziasztok!

2016. febr. 17. 12:47

Sziasztok!


Látom él a fórum, új vagyok, remélem csatlakozhatok Hozzátok!


Ha van időtök, reagáljatok légyszíves a történetemre!


Kerek 8 éve, hogy volt egy rohamom, ügyelet, pszihiáter, kimondta, hogy pánikbeteg vagyok! Mire ide eljutottam kismama lettem és szerencsére tudtam kezelni a dolgokat! Nem is hittem a betegségben!


Idén januárban viszont újra előjött! Állomány, pszihiáter, kaptam Prozacot!


Máig szinte mindent kipróbáltam, hogy ne kelljen szednem a gyógyszert! Kineziológus, nagy dózisú vitamin, b1 vitamin,magnézium! De nem vagyok jól! Nem sokat dolgoztam idén, állományban vagyok megint! Öt hete megy a hasam, le vagyok gyengülve. Nincsenek nagy rohamaim, csak nem vagyok nyugodt, szorongok és azért sokszor rámtör a hülyeség.


Ma elkezdem szedni este a gyógyszert!


Van tapasztalatotok a Prozaccal?


Köszi ha fáradoztok a válasszal!


Szép napot!

45002. mc99 (válaszként erre: 44997. - Kotyesz)
2016. febr. 16. 20:13

Ez egy téves felfogás a következők miatt:

1. Akiben megvan a hajlam (értsd:genetikailag ez meghatározott), annak az általad említett élethelyzet kihozza. Ezt szokták tévesen azzal azonosítani, hogy kizárólag ez a "lelki" probléma tehet róla és ezt kell kezelni. Ez esetleg valóban eltüntethető, de egy másik hasonló ugyanígy ki fogja hozni. Sokszor meg eleve nem zárható ki, mert nem lehet minden stresszfaktort kiiktatni illetve a személyiséget olyan mélyen megváltoztatni. A pszichoterápián elsajátított viselkedés mindenképp csak egy tanult viselkedés marad, ha úgy tetszik egy örök "színészkedés" és könnyű kiesni a szerepből.

2. Ugyanolyan élethelyzetben egyesekben (sőt: a döntő többségnél) nem váltódik ki semmi, ez is arra bizonyíték, hogy nem csak erről van szó.

3. Végezetül és leginkább: több betegnél semmiféle negatív élethelyzetről nem beszélhetünk (így aztán nincs is min változtatni), saját bevallása szerint is boldog és elégedett, mégis elkapja, mivel a szervi ok annyira erős.

45001. Sly001 (válaszként erre: 45000. - Kotyesz)
2016. febr. 15. 21:59
Évek óta nem voltam pszichiáternél, a háziorvos felírja minden hónapban. Jobb lenne teljesen elhagyni, emelni tuti nem fogom.
45000. kotyesz (válaszként erre: 44999. - Sly001)
2016. febr. 15. 11:55
Van egy ördögi kör ami szerint az elégséges hatáshoz kellő adag a hozzászokás miatt egy idő után kevés ekkor lép fel elvonási tünet, amit nem is mindig azonosít be az ember, vagy nem kapcsolja össze a szedett bogyóival. És ha nyilvánvaló lesz mitől van bajod akkor a piciáternek jelzed (udvariasan: nem-e lehet valami összefüggés?) és lecseréli adagolást változtat stb. , brutális tüneteket okoz a lassú csökkentés is de van akinek a teljes absztinencia is bejön.
44999. Sly001 (válaszként erre: 44998. - Kotyesz)
2016. febr. 15. 01:10
Én 7 éve szedek napi 1 mg alprazolamot, és ugyan ezeket a tüneteket érzem, pedig nem hagytam el, és nem is csökkentettem. Tehát a szedés mellett is lehetnek "elvonási" tünetek?
44998. kotyesz
2016. febr. 15. 00:51

Kiírtam egy táblázatból ezeket a tüneteket.

Bizonyos általános benzodiazepin megvonási tünetek.


Elsó rész zárójelben (Általános szorongásos (pánik)tünetek) - jel után zárójelen kívűl - Kevésbé gyakori tünetek szorongásos állapotokban – ám viszonylag jellemzőek benzodiazepin megvonáskor*


(szorongás, pánikrohamok, agorafóbia) - észlelési torzulások, torz mozgásérzékelés, szédülés


(álmatlanság, rémálmok) -deperszonalizáció, derealizáció


(depresszió, lehangoltság) hallucinációk -vizuális, halásos


(ingerlékenység, nyugtalanság) a testkép torzulásának érzete


(A memória és a koncentráció hanyatlása ) -bizsergés, zsibbadás, „megváltozott” észlelés


(szédülés, „könnyűfejűség”) hangyamászás-érzés a bőrön


(gyenge, összecsukló lábak) - érzékszervi túlérzékenység (fény, hang, íz, szag)


(remegés ) - nyilallás az izmokban, izomrángások , akaratlan izomösszehúzódások


(izomfájdalom, izommerevség) - fülcsöngés


(izzadás, éjszakai izzadás) - pszichotikus tünetek *


(heves szívdobogás) - zavartság, delírium*


(homályos vagy kettős látás) - görcsös rángás/ rángógörcs/ rángatódzás*


* Általában csak nagy dózisú benzodiazepinek

hirtelen megvonásakor .


Remélem segít a tünetek azonosításában azoknak akik hozzám hasonlóan szeretnének 100%-ban leállni a szerekről (őrült nehéz!).

44997. kotyesz
2016. febr. 15. 00:47

Mi is az a pánik?


A pánik, korunk „népbetegsége” valójában konstruált fogalom, a szociális és magánéleti válságok szorongásos tüneteit gyömöszölik bele ebbe a kategóriába, és a bizonyítottan hatásos pszichoterápiás kezelések helyett a pszichiátria a szorongást krónikussá, elhatalmasodóvá és a leszázalékolásig rontó antidepresszáns és szorongáscsökkentő „kezeléssel” próbálja


Ha ma egy polgár „pániktünetekkel”, azaz időszakosan rátörő szorongásos tünetekkel (mint mellkasi szorító érzés, heves szívdobogás, kapkodó légzés, szédülés, zsibbadások) jelentkezik a pszichiátrián- hisz hol máshova is mehetne- , akkor garantáltan antidepresszánst és nyugtatókat írnak fel neki, pedig ettől biztosan nem fog szorongása megoldódni. Pszichés okokból, életnehézségekből kialakuló szorongásos állapotokat nem lehet vegyületekkel kezelni.


A polgárnak egy esélye van a gyógyulásra: ha a gyógyszerek szedésével párhuzamosan rendeződik életében az a probléma, ami a szorongást okozta.


Ezeket a gyógyszerektől függetlenül, vagy még inkább a gyógyszerek ellenére bekövetkező gyógyulást, állapotjavulást szokás a „hatásos” gyógyszeres kezelésnek tulajdonítani. A pszichiátria előszeretettel állítja be a szorongásos rohamokat betegségnek, holott ez nem betegség, bár a szorongásos tünetek tudnak igen kellemetlen lenni.

44996. Hajra722
2016. febr. 4. 09:35

Szia Bucóka20!

Hogy vagy? Elkezdted szedni a gyógyszert? Én is ezelőtt állok!

És nekem is a 20 mg citapramot írták, amit anno szedtél Te is.

Annak örülök, hogy jókat írtál róla, mert eleve ódzkodom a szedésétől, és félek a hozzászokási idő alatt, hogy leszek.. :(, de azért kicsit megnyugtattál, hogy hosszútávon jó lehet.

De had kérdezzem, ha Te már jártál ebben a betegségben, és segített a gyógyszer, miért aggódsz, mikor tudod segít?

"Felek ,nem akarom h megint tonkre tegye az eletemet..."

Várom válaszod, szép napot mára! :)

44995. Bucóka20
2016. jan. 29. 07:26

Sziasztok!

Nagyon regen nem irtam mar ide,mert szerencsere nagyon messzirol elkerult a betegseg. Nekem az egesz 8 eve kezdodott,akkor vegigjartam mindent es mindenkit. Generalizalt szorongast allapitottak meg,amire kaptam antidepresszanst,napi 1 szem citapramot kellett szednem. Sikerult is osszeszedni magam...probaltam evekkel ezelott abba hagyni,de egy ido utan vissza jottek a tunetek.Megint gyogyszer,megint jol voltam....Megint megprobaltam letenni tavaly szeptemberbe mar nem szedtem...orvosi tanacsra. Kisse szorongosabb lettem,de turheto volt,nem jelentett akadalyt az eletembe.


De most sajnos tavaly ev vegen tortent egy dolog,ami nagyon nagy lelki terhet rakott ram...sok aggodalom,siras,onvadaskodas stb... de vegigcsinaltam epp esszel...a betegseg nem jott elo.


A problema lecsitult,mondhatni megoldodott...sebeket hagyva a lelkemben....de tudom h jo dontest hoztam akkor,azt nem banom.


Vegul mivel az iskolabol is kimaradtam egy hetet,korhazba is voltam a problema miatt... itthon is labadoznom kellett keveset...

Ezen a heten visszs tertem a regi kerekvagasba,iskola es egyebek... a beegseg pedig egyik naprol a masikra vissza jott.

Alig merek a buszra felszallni,mert szorongok,az iskolaba is szorongok,talan ott kicsit csokken,de el nem mulik...van amikor tetozik es elkap a siras a felelemtol es a szorongastol...a gyomrom mint egy borso akkora...a kedvem is rossz emiatt,felek mert nem akarok mimdent elorol kezdeni...megszoktam mar a betegseg nelkuli eletet...es nem tudom felfogni,h amitol eddig nem feltem,szorongtam most miert jelent problemat?! Teljesen lecsokkenti az aktivitasom,ugyan azt elem meg mint paf evvel ezelott!😢


Felhivtam tnap a doktornot h gyorsan elmondjam neki h mi a helyzet....es azt tanacsolta h szedjem megint a gyogyszert,es 1 honap mulva majd kb elkezdjuk abbahagyni.

Felek ,nem akarom h megint tonkre tegye az eletemet...😟😟😟😟

Amugy 27 eves leszek,nincsenek vegbemeno problemaim,van parkapcsolatom,szeretjuk egymast,iskolaba is szeetnek,szeretek oda jarni,van hazunk,paromnak munkaja... szerencsere kororulottem minden rendben.

44994. kotyesz
2016. jan. 27. 13:47

Ha már évekre nézegetünk vissza, hat éve raktam fel az alábbiakat. Nem tudom honnét szedtem de most is tetszik.


Mondhatná az olvasó, hogy a tüdőgyulladás sem azért múlik el, mert hiszünk az antibiotikumban. Ez így is van. De a mentális problémákra tervezett gyógyszerek kérdése más tészta. A mentális zavarok (lehangoltság, alvászavar, szorongás stb.) jó részét elsősorban szintén mentális jelenségek (negatív gondolatok, aggodalmaskodás, magányérzet stb.) okozzák. A hiedelmek tehát rendkívül erősen hatnak a lelki bajokra, hiszen a lelki bajok maguk is hiedelmek. Depresszió esetén az a beteg hiedelme, hogy a jövő kilátástalan, hogy ő értéktelen, és a helyzetén nem segíthet semmi. Ezért a vizsgálatok mellékesnek tűnő körülményei például a beteg és az orvos tudása arról, hogy mi van a tablettában, erős torzító hatásként jelenhet meg az aktív szer javára, mivel pozitív hiedelmeket ébreszt a betegben. Hogy mi minden gerjeszthet gyógyszerhatást növelő hiedelmet, arra bemutatok néhány illusztratív példát.


Egy vizsgálatban orvostanhallgatók piros vagy kék tablettát kaptak, mindkettő valójában szőlőcukor volt. A pirostól izgatottak lettek, a kéktől elálmosodtak. Azoknál, akik két piros vagy két kék tablettát kaptak, még erősebb volt a hatás. A tabletták színe tehát rejtett elvárásokat mozgósított.


Egy altatószer-vizsgálatban, kék és narancsszínű tablettákat készítettek mind az altatóból, mind a placebóból. A tabletta tartalmától független volt a hatás: a kék színű tablettáktól gyorsabban aludtak el a betegek.


Egy vizsgálatban ugyanarra a nyugtatóra a szorongó betegek jobban reagáltak, ha a bevonata zöld, mint ha piros volt.


Dr. Seymour Fisher és munkatársai arra vettek rá pszichiátereket, hogy mutassanak lelkesedést vagy szkepszist a szorongáscsökkentők felírásakor. A lelkes pszichiáterek által felírt szorongáscsökkentő hatott, a szkeptikus pszichiáterek által felírt nyugtató nem volt hatásosabb, mint a placebo.


Keressetek lelkes magabiztos piciátereket!

44993. kotyesz
2016. jan. 27. 13:22
Hoppá most látom két hónap szabin volt a pánik! helyes csak így tovább.
44992. kotyesz (válaszként erre: 44988. - Dzsudu)
2016. jan. 27. 13:20
Vagy a millió fóbia közül egy kettő (agora). Ha új munkahelyet írt volna a doki én a helyedben kiváltanám, inkább mint a frontint.
44991. kotyesz (válaszként erre: 44990. - 099c0bed40)
2016. jan. 27. 13:17
(Kognitív ) Tudd meg mi a bajod mi lehet az ok. Az élet olyan mintha egy lóra lennél kötözve ha elhagyod magad összetöröd mindened , de ha összekapod magad szorítod a lábad közé a csődört kihúzod magad ha jön egy gally elhajolsz kikerülöd ugyanoda érhetsz mintha bömbölve kéken zölden vonszol be a szerencsétlen ló (mert neki is szenvedés veled). Nem tudhatod ,melyik megmentő molekulának válsz a rabjává, nagy a veszély ki tudja mennyi idő az ameddig áthidaló megoldásként használhatod! De van remény szerintem.
44990. 099c0bed40 (válaszként erre: 44989. - Gombócné)
2016. jan. 18. 06:15
Szia, nem, nem lehet.:(
44989. Gombócné
2016. jan. 17. 19:19
Sziasztok! 1.5 éve kezelnek pánikkal ! Van nekem mindenféle tünetem ! Ki lehet ebből gyógyulni valaha ?
44988. Dzsudu
2016. jan. 16. 20:03

Sziasztok!

Sajnos a munkahelyi stressznek köszönhetően pánikbeteg lettem. Escitil nevű gyógyszert írt fel a doki, meg Frontint (bár azt mondta, ha nem muszáj, inkább ne szedjem, mert függőséget okoz). Még csak most kezdtem el szedni, és nagyon erős rosszullét jött rám, vásároltunk, és a bolt közepén levert a víz, hőhullámok jöttek rám, hányinger. Ez a gyógyszer mellékhatása lehet? Ha igen, akkor meddig lehetek a gyógyszertől rosszul? Vannak ilyen tapasztalataitok?

44987. imre87 (válaszként erre: 44985. - Em67)
2015. nov. 25. 08:28
Hali! Nekem hatott. Kb. 5 hónapig szedtem a 10mg-ot utána folyamatosan elkezdtem csökkenteni. Most fogom abbahagyni, így a végére most csak napi 1,25 mg-ot szedek, ez az 5mg-os 1/4-e.
44986. MentsVár (válaszként erre: 44985. - Em67)
2015. nov. 13. 17:14

Megnéztem a hozzászólásaidat.

Már van egy gyógyszertörténeted, érdekes "mozgás" van nálad, 2011-ben és most szóltál ide...

Priviben mondok véleményt, ha gondolod.

44985. Em67
2015. nov. 13. 17:03
Van akinek hatott a Scippa nevű 10 mg-mos antidepresszáns, már 3 hete szedem, de még nem érzek jelentős javulást, szociális fóbiám van és depresszióm. Várom válaszotokat!
44984. Sleek (válaszként erre: 44983. - Nyunyika27)
2015. okt. 10. 07:03
Igen, de semmi hatás Pedig 800mg t szedtem
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook